81. Annual Academy Awards (TV pořad)

81st Annual Academy Awards, The

Publicistický

USA, 2009, 195 min

Hugh Jackman, Steve Martin, Tina Fey, Queen Latifah, Eva Marie Saint, Tilda Swinton, Whoopi Goldberg, Goldie Hawn, Anjelica Huston, Jennifer Aniston, Jack Black, Penélope Cruz, Anne Hathaway, Kate Winslet, Sarah Jessica Parker, Daniel Craig, Angelina Jolie, Brad Pitt, Sean Penn, Frank Langella, Robert Downey Jr., Taraji P. Henson, Amanda Seyfried, Robert Pattinson, Marisa Tomei, Natalie Portman, Ben Stiller, Viola Davis, Amy Adams, Seth Rogen, James Franco, Janusz Kamiński, Beyoncé Knowles, Zac Efron, Vanessa Hudgens, Dominic Cooper, Baz Luhrmann, Joel Grey, Alan Arkin, Christopher Walken, Kevin Kline, Cuba Gooding Jr., Philip Seymour Hoffman, Josh Brolin, Diane Lane, Michael Shannon, Werner Herzog, Will Smith, Eddie Murphy, Alicia Keys, Anthony Hopkins, Steven Spielberg, Sophia Loren, Mickey Rooney, Miley Cyrus, Danny Boyle, Bill Maher, Marion Cotillard, Nicole Kidman, Shirley MacLaine, Halle Berry, Adrien Brody, Michael Douglas, Robert De Niro, Ben Kingsley, Liam Neeson, Freida Pinto, Reese Witherspoon, Richard Jenkins, Mickey Rourke, Robin Wright, Meryl Streep, David Fincher, Stephen Daldry, Ron Howard, Gus Van Sant, Mike Leigh, Courtney Hunt, Melissa Leo, Dev Patel, Evan Rachel Wood, Heidi Klum, Robert Downey Sr., Jessica Biel, Leslie Mann, Danny Glover, Michael Sheen, Emile Hirsch, Bridget Fonda, Joey Fatone, Lisa Rinna, Virginia Madsen, Nancy O'Dell, Louis Gossett Jr., Martin McDonagh, Matthew Broderick, Ricky Schroder, Judd Apatow, Danny Elfman, John Legend, Chris Menges, Peter Morgan, James Newton Howard, Alexandre Desplat, Thomas Newman, Jim Reardon, Peter Gabriel, Simon Beaufoy, Trevor Donovan, Dustin Lance Black, Kunio Kató, Amy Bailey, James Marsh, Lee Smith, Christian Colson, Vampira (a.z.)

Laurence Mark

Můj druhý Oscarový přenos. Dojmy? Ale jo, šlo to, jenže loňská stávka scénaristů nám potvrdila, že méně je někdy více. HUGH JE BOŽAN! Škoda, že ho potom uklidili do pozadí. Nejlepší byl potom asi Apatowův sestřih. Jinak docela zklamání, vedené Hudbou a Písní, následované Milkem, neoceněním Mickeyho Rourka, atd... Jistě, že si to příští rok dám zase, ale doufám, že to bude lepší, navíc když si Akademie otestovala Hugha, tak doufám že ho tam kdyžtak prcne častěji. Podle mě nezklamal, a na jeho INTRO se bude vzpomínat ještě dlouhá léta. PS.: TrueBlood maximálně zklamalo. Loňská Californication byla o mnohem lepší(23.2.2009)

První udílení Oskarů co jsem kdy viděl a během roku jsem shlédl další a musím říci že 81. ročník byl nejlepší. Hugh Jackman byl v celém průběhu vinikající, ale na jeho opening number nic nemá, tak nápaditě předvést filmy bylo úžasný + zapojení Anne Hathaway, no prostě bomba ;). Jediný co bylo škoda, že jsem se nedostal do Světozoru, tak jsem to shlédl z živě internetu ale nikdo nesdílel mé sympatie pro toto udílení a tak jsem na to koukal sám, to je jediný co bych vytknul (jelikož i výherci byli dle bého očekávání;) ).... takže jasných 100%(23.2.2009)

Oproti lonsku sem se vytecne bavil, vlozena vsuvka s Januszem Kaminskim, naprosto genialni, tri hodiny utekly jako voda, klidne bych snmes i vice Hugh Jackmana. Komornejsi ladeni ceremonialu, vcetne zpusobu prezentace hlavnich cen a proslovu smerem k nominovanym, urcite ku prospechu. Diky Akademie. Sean Penn rulez, diky za tvoje slova !(24.2.2009)

Po absolutně famózním rozjezdu se s vynikajícím Hughem začala vytrácet i zábavnost a někde za polovinou zábava bohužel klesla na úroveň nadprůměrné návštěvy u zubaře. Samotná ocenění radši nekomentovat, Boyleovi to přeju za jeho předchozí tvorbu, průměrným pohádkovým Slumdogem mě opravdu neokouzlil a oproti skvělému Buttonovi to bylo sotva poloviční. Kategorii nejlepší píseň je lepší rovnou bojkotovat, když dva nejlepší songy - Wrestler a především Gran Torino - se nedostali ani do nominací. Vítězství Slumdoga rozhodně nepřekvapilo a nepřekvapilo ani to, že mě nikterak nepotěšilo podobně jako Pennův překvapivý triumf na úkor Rourkea. Dál to radši nebudu rozebírat, ale po úžasném Wolvieho vystoupení jsem čekal rozhodně mnohem víc, nakonec je to ale ještě horší ceremoniál než ten loňský. Velká škoda... 60 %(23.2.2009)

Hugh Jackman byl sice skvělý, neměla jsem tušení, že umí takto zpívat, ale koukala jsem se na HBO, kde mi to velice kazilo tlumočení "těch dvou", jejichž jména naštěstí neznám. To bylo strašné! Nejen, že překládali 20% toho, co tam řekli, ale za jejich "Tilda Swintonová", "Sarah Jessica Parkerová" apod. bych vraždila. Výsledný dojem proto rozhodně není nejlepší. Jinak šel přenos svižně, vesele a uvolněně. Not bad.(24.2.2009)

• - Heath Ledger se stal druhým hercem, který získal Oscara posmrtně. Prvním byl Peter Finch za film Network (1976). (jezurka42)

• - Bylo tomu poprvé, co Akademie neprozradila seznam předávajících. (jezurka42)

• - Film Pochyby (2008) byl prvním filmem od muzikálu Chicago (2002), který získal všechny 4 nominace v hereckých kategoriích. Neproměnil však ani jednu. (jezurka42)