81. Annual Academy Awards (TV pořad)

81st Annual Academy Awards, The

Publicistický

USA, 2009, 195 min

Hugh Jackman, Steve Martin, Tina Fey, Queen Latifah, Eva Marie Saint, Tilda Swinton, Whoopi Goldberg, Goldie Hawn, Anjelica Huston, Jennifer Aniston, Jack Black, Penélope Cruz, Anne Hathaway, Kate Winslet, Sarah Jessica Parker, Daniel Craig, Angelina Jolie, Brad Pitt, Sean Penn, Frank Langella, Robert Downey Jr., Taraji P. Henson, Amanda Seyfried, Robert Pattinson, Marisa Tomei, Natalie Portman, Ben Stiller, Viola Davis, Amy Adams, Seth Rogen, James Franco, Janusz Kamiński, Beyoncé, Zac Efron, Vanessa Hudgens, Dominic Cooper, Baz Luhrmann, Joel Grey, Alan Arkin, Christopher Walken, Kevin Kline, Cuba Gooding Jr., Philip Seymour Hoffman, Josh Brolin, Diane Lane, Michael Shannon, Werner Herzog, Will Smith, Eddie Murphy, Alicia Keys, Anthony Hopkins, Steven Spielberg, Sophia Loren, Mickey Rooney, Miley Cyrus, Danny Boyle, Bill Maher, Marion Cotillard, Nicole Kidman, Shirley MacLaine, Halle Berry, Adrien Brody, Michael Douglas, Robert De Niro, Ben Kingsley, Liam Neeson, Freida Pinto, Reese Witherspoon, Richard Jenkins, Mickey Rourke, Robin Wright, Meryl Streep, David Fincher, Stephen Daldry, Ron Howard, Gus Van Sant, Mike Leigh, Courtney Hunt, Melissa Leo, Dev Patel, Evan Rachel Wood, Heidi Klum, Robert Downey Sr., Jessica Biel, Leslie Mann, Danny Glover, Michael Sheen, Emile Hirsch, Bridget Fonda, Joey Fatone, Lisa Rinna, Virginia Madsen, Nancy O'Dell, Louis Gossett Jr., Martin McDonagh, Matthew Broderick, Ricky Schroder, Judd Apatow, Danny Elfman, John Legend, Chris Menges, Peter Morgan, James Newton Howard, Alexandre Desplat, Thomas Newman, Jim Reardon, Peter Gabriel, Simon Beaufoy, Trevor Donovan, Dustin Lance Black, Kunio Kató, Amy Bailey, James Marsh, Lee Smith, Christian Colson, Vampira (a.z.)

Laurence Mark

Výborná šou, která neznala klišé, ale jen originalitu, lesk a slávu. Byl to nádherný zážitek v kině Světozor. Bohužel nevyhrál nikdo komu jsem to přál, takže vyhlašuji svoje Oscary. Nej film: Frost/Nixon *** Nej herec v HR: Frank Langella *** Nej herečka v HR: Angelina Jolie *** Nej herec ve VR: Heath Ledger *** Nej herečka ve VR: Amy Adams *** Nej režie: Ron Howard.(23.2.2009)

Z těch pár ročníků co jsem viděl, byla toto vkusně nadprůměrná show. Jackman překvapil jak moc se zapojoval do bavení publika (muzikálové číslo od Baze Luhrmanna bylo více než slušné a i úvodní píseň v gondryho stylu s Anne Hathaway zaujala), i když většinu času jen pochleboval svým kolegům. Celá stage vypadala hodně draze (+ použita podobná obří, "rozjížděcí" plátna, která k nám na Letnou přivezli Rolling Stones) a originálně. I můj oblíbenec na postu hlavní dirigenta večera Michael Giacchino se osvědčil - jeho ukázky ze soundtracků byly vynikající. To samé se již nedá bohužel říci o písních, které byly smrštěny do jednoho velkého guláše, ve kterém slabé Gabrielovo Down to Earth bylo naprosto zašlapáno indickými favority. Shrnuto a podtrženo, velmi důstojná srážka hollywoodské elity a odměna pro všechny fanoušky, kteří se nechají jednou ročně totálně okouzlit. 70 %(23.2.2009)

Opožděně, ale přeci jen hodnotím... 81st Annual Academy Awards byl skvostný zážitek. Skvostný nikoli ve smyslu, že mě to rozdrtilo, ale prostě mě to povzbudilo. Víte, když sledujete americké talk-show, ve kterých se lidé chovají jako smyslů zbavení, málokdy vás pobaví a navíc se neuvěřitelně zostudí, utvrdí vás to v názoru, že zaoceánské publikum je fakt idiotský (viz. Oprah Winfrey Show). Pak přijdou Oscaři. S noblesním Hughem Jackmanem, skvělým scénářem, perfektně načasovanými gagy a hlavně s optimistickou atmosféru ve stylu: přišli jsme vzdát hold skvělým lidem, tak si užijme a chovejme se podle toho. Skvěle to popsal pshimi, který pravil, že strávil svůj čas ve společnosti lidí, kteří se umějí bavit a za to jim moc děkuje. Já taky. Výsledky jsou mi docela šumák. Ale už jen to jak Hugh Jackman pozvedl alespoň na chvilku morálku upadající americký zábavy, si zaslouží plný hodnocení. Perfektní show! P.S. chci vytvořit petici, která by zničila Českého lva!!!!!(11.4.2009)

Jedná sa o prvé udelovanie cien, ktoré som mal možnosť vidieť. A musím povedať, že keby takto úžasne vyzerali všetky podobné akcie - s priateľskou atmosférou, geniálnym prevedením ale hlavne s takou úžasnou noblesnosťou a vtipom, snívalo by sa nám lepšie a pre tých, ktorý sa usiľujú niečo dokázať a ktorý sa snažia vytvárať umenie v tej najúžasnejšej forme by takéto predstavenia vzhánali nádej do srdc a utvrdili by ich že aj ich sny sa môžu stať skutočnosťou. Geniálna šou, geniálny herci, režiséry, strihači, kameramany, skrátka ľudia, bez ktorých by tento svet vyzeral oveľa horšie ako vyzerá a to sme dámy a páni svedkami finančnej krízy, globálneho oteplovania a terorizmu. Neskutočný program, naozaj neskutočný.(28.2.2009)

Povedena show s uzasnym rozjezdem na kterem ma nejvetsi zasluhu pruvodce celeho ceremonialu (Hugh Jackman) bohuzel s postupem casu sklouzava v nudnejsi pasaze a ztraci na sve dravosti a smrncu ze zacatku. O reklamnich pauzach se radeji nebudu vyjadrovat, nebot bych musel pouzit nevybiravych slov. 70%(23.2.2009)

• - Heath Ledger se stal druhým hercem, který získal Oscara posmrtně. Prvním byl Peter Finch za film Network (1976). (jezurka42)

• - Janusz Kaminski se stal prvním kameramenem, který byl předávajícím. (jezurka42)

• - Když Alan Arkin představoval Philipa Seymoura Hoffmana, nominovaného v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli, Arkin ho omylem nazval jako "Seymour Hoffman Philip". (jezurka42)