Ztracený poklad Aztéků (TV film)

• Kanada

Harvey Kahn

Scénografie:

Rick Willoughby
  • honajz

Naprosto nelogický poklus o dobrodružný film, kde nechápete nic - proč monstrum nechalo taťku asi tak třikrát naživu?, Co vlastně to monstrum bylo zač?, Jak to, že jednou indiáni zabíjejí na potkání, a pak je jim jedno, když někdo běhá po svatyni a všechno jim rozbíjí a ještě všechny mlčky propustí? Atd. atd. Naprosto ploché charaktery postav, tlustá Shannen Doherty v nějaké pytlovině, která vypadá na 50 let a značně, ale značně vyžile, až se divíte, že někdo může tvrdit, že se do ní zamiloval. Nefunguje ani ona dobrodružná složka - přežívající Aztékové v zapadlých horách Kalifornie? Jak tam žili? Co jedli? koho obětovali, když zrovna nešel kolem nějaký archeolog? Pokud sebe, tak by asi moc dlouho nepřežili. Ženy a děti asi neměli, nejsou vidět. A k tomu pokus o "akční", rozuměj stále roztřesenou a zoomující kameru, fuj, z toho bolely oči.(20.7.2010)

• sir-dave

Žádný skvost to nebyl. Dopadlo to asi jako většina televizních filmů na tohle téma s podobným plakátem. S "normálními", neboli běžnými filmy jsou tito Aztékové s neviditelným pokladem neporovnatelní, nehledě na několik známých tváří. Tady byla evidentní spolupráce, když vedoucí castingu, pánové Aikins a Cossey dělali nábory už při Stargate. Všichni herci až na Shannen "Brendnu" "královnu béček" Doherty, si zahráli více či méně důležité role v seriálu Stargate. JR Bourne zase vyfasoval takovou tu svoji dojemnou smrt, M. Shanks si podobnou roli zopakoval, jen škoda jeho dabingu. Popravdě ani nevím za co dávám tu jednu hvězdu. Dívat se na to dá, úplný průser to není, je potřeba to vidět s nadhledem. Aspoň ty smrti některých členů působí reálně/zajímavě.(27.1.2014)

• Terva

Michael Neilson vybral pěknou hudbu a vytvořil zvláštní magický začátek....a to je tak asi všechno. Na zbytek se nedá koukat, natož to poslouchat. U prvního slizu mně to přestalo bavit. Mohl to být povedený film, ale asi rozpočet tak povedený zase nebyl. Kdo to vydrží do konce, pozná to na závěrečném souboji.(14.6.2009)

• Arkos

Céčkový dobrodružný film, na kterém je bohužel vidět, kolik do něj tvůrci investovali. Divadelní kulisy, vesměs odstrašující herecké výkony a k tomu buclatá Shannen Doherty. Na druhou stranu musím přiznat, že v této kategorii jsem viděl již dost daleko horších výtvorů /viz Kyklop/ a tenhle film jsem strávil celkem v pohodě, k čemuž přispěl jediný opravdu hrající herec Michael Shanks. Takže dneska budu vyloženě rozhazovačný a dám 2 hvězdy.(16.5.2009)

• Lachtaan

Zápletka: Další poněkud zajímavý námět utopený ve vykrádačce dobrodružných filmů alá Indiana Jones. Monstra: Lze si pamatovat pár mžiků, kde se snažíte ignorovat vědomí, že se animační štáb zrovna dvakrát nezapotil. Herci: Přejete si, aby se místo nich radši povětšinu stopáže kamera upírala na to stejně přihlouplé monstrum.(6.6.2020)

• - Natáčení začalo 26. dubna 2008 a skončilo 14. května 2008. Do listopadu 2008 však musel štáb ještě dotočit některé scény. (Terva)

• - Michael Shanks zde hraje archeologa Langforda. Archeologa, resp. egyptologa, hraje i v seriálu Hvězdná brána (od r. 2007), kde ale příjmení Langford nosí žena, a to žena, která Daniela Jacksona (Michael Shanks) přivede k projektu Hvězdné brány (Catherine Langford). (VMa)

• - Příjmení Langford se v souvislosti s archeologií objevuje i v díle "Rošťáci" seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987). Deanna Troi říká omládlému kapitánovi Picardovi, že by mohl čas využít pro své záliby. Picard poté Deanně říká, že by mohl přijmout nabídku doktorky Langfordové a navštívit zříceniny na planetě Suvin IV. (VMa)