Sudden Impact

• slovenský

Náhly úder

Akční / Krimi / Drama

USA, 1983, 112 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $67,642,693Tržby Celosvetovo $67,800,000║ Séria o drsnom Harrym sa mi začína čím ďalej viac páčiť, má to štavu, skvelého Eastwooda, svižný dej, dravú akciu a šikovné prestrelky ako z divokého západu. /80%/(24.4.2009)

V pořadí čtvrtou Callahanovku natočil už sám mistr, a bylo to občas i docela znát, ten jeho styl se už formoval. Příběh zajímavý, akční scény jak z divokýho západu, fakt sranda. Dialogy teda nic moc, občas se Harry snažil až moc o dobrou hlášku, takže to vypadalo lehce trapně. Každopádně, scéna, kdy Harry stojí v záři reflektoru na konci filmu, není mu vidět do obličeje a jen mu u boku ční jeho neskutečná Magnumka, je dokonalá.3*(22.3.2011)

3,5*/5...Harry Callahan is back a s ním aj skvelé hlášky, spravodlivosť a ..odporný pes :) Dôstojný štvrtý diel série, ktorý predsa len za svojimi predchodcami kvalitatívne zaostáva. Clint vo svojej najvydarenejšej filmovej roli opäť obstál na výbornú napriek pribúdajúcim šedinám. Jeho réžijné umenie však nezakryje pár scenáristicých lapsusov a logickým medzier. Finále na kolotoči je práve jedna z tých nepodarenejších scén a pripomína mi nepodarený záver Hitchovho Strangers on a Train. Celkovo je to však stále nadpriemerné, Harry je skrátka sympaťák porovnateľný s Rockym :)(2.8.2007)

Sudden Impact je nezvykle tragická, depresivní podívaná. Naštěstí je Harry pořád králem sarkasmu a jeho způsob trávení dovolené se svým psem nerozesměje málokoho. Mezi tradičně odpudivými záporáky zaujme zvrácená vulgární Vlasta Parkanová, která naštěstí dopadne tak, jak by se to mělo stát i v reálu. Pořád přemýšlím, jestli jí taky ustřelili koule. :-)(16.7.2012)

O dost lepší než předchozí díl, myslel jsem si že po shlédnutí Násilníka(1975) už nebudě žádný díl podle mých představ, díky bohu jsem se spletl, s tímto pokračováním jsem byl nadmíru spokojen,velká porce skvělých hlášek, výtečná hudba, bohužel děj nebyl nijak překvapivý, a co se týče samotného Harryho tak pořád neztrácí na drsnosti(28.10.2009)

• - Pro natáčení bylo vybráno město Santa Cruz. (ClintEastwood)

• - I přes úspěch předchozího dílu z roku 1976 Eastwood několikrát uvedl, že postava detektiva Callahana je už vyčerpána, na začátku osmdesátých let však diváci chtěli další díl a v hlavní roli opět vidět Clinta Eastwooda. (ClintEastwood)

• - Ve filmu Náhlý úder se opět objevuje několik charakteristických míst San Francisca, zároveň jde o první film ze série, jehož hlavní děj je soustředěn mimo metropoli, do fiktivního městečka San Paulo. (ClintEastwood)