poster

Křížová palba

 • francouzský

  Les insoumis

 • slovenský

  Krížová paľba

 • anglický

  Crossfire

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mustaffa
  ***

  Co se mi vážně líbilo, jinak u docela průměrné kriminálky, byla bez pochyby atmosféra, drsné prostředí jakéhosi francouzského industriálního města a blízkého okolí někde na konci světa a hudební podkres, který tomu všemu dával ten správný nádech. Jak jsem již psal, kriminálka je to zcela průměrná, která nevybočuje ze zajetých kolejích, ale to vůbec nevadí, protože se drží těch správných kolejí, které vás nechají v napětí až do konce.(9.5.2010)

 • unrocker
  ***

  Akční thriller, ten kdo tento snímek nazval akční je blázen. Akční je maximálně začátek a konec, ale zbylá hodina a půl je detektivtka a to ješte nic moc. Atmosféra filmu je dobrá a je budována pomalu a jistě a to filmu dodává určité napětí, což musím ohodnotit. Člověk si do poslední chvíle není jistý ničím...(18.8.2009)

 • honajz
  ****

  Pro mne příjemné překvapení. I když to má klišovitý děj, známý ze všech westernů, tady na pozadí industriální a zničené zóny Francie to zajímavě funguje a kromě akce na začátku a konci filmu to má celou dobu správně nostalgický a smutný nádech, který je hlavní devizou tohoto filmu. Žánrově mi to taky sedlo, tvůrci se nepouštějí do žádných větších experimentů, což je dobře, protože to klape, jak má. Sice je to vykrádačka minimálně filmu V pravé poledne, ale posazená tak, že přináší něco nového, zajímavý a neotřelý pohled, a tím je mi sympatická.(8.6.2009)

 • Arkos
  ****

  Velice dobrý film, který mně vyloženě sedl. Je to taková typická francouzská akční krimininálka, která sice nemá vyloženě úchvatný děj, ale má vynikající atmosféru /např. policejní stanice nemá chybu/, výborný je Richard Berry a ani závěrečná střílečka není špatná. Prostě pro mě velice příjemné překvapení.(22.6.2009)

 • ecceHOMMO
  **

  Hneď od úvodných minút je zjavné, že nejde o americkú produkciu. To by samozrejme nebol žiaden problém, lenže .....francúzi postavili film na úvode a akčnom závere...a to medzi tým bola len nie moc chutná omáčka....ale treba uznať, že to malo slušný potenciál, lebo námet nebol zlý...akurát realizácia sa moc nezdarila...( hlavne stredná pasáž...a aj samotná zápletka vyznievala akosi kostrbato - bez toho aby divák dokázal pochopiť čriepky filmu...tie boli vysvetlené až oveľa neskoršie a mám pocit, že v tomto filme nanajvyž nevhodným spôsobom...).........(20.6.2009)