Křížová palba

Krížová paľba

Crossfire

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 94 min

Je to poctivá francouzská kriminálka,ale ke staré francouzské škole jí ještě něco chybí. Richard Berry má obrovské charisma. Přesně takové typy policajtů mám ráda. Atmosféra místa, kde se celý příběh odehrával, byla syrová. Průmyslové předměstí s chemičkami a skládkami je to pravé podhoubí pro různé živly, které se ještě řádně zaleje multikulti koktejlem.(6.5.2015)

Co se mi vážně líbilo, jinak u docela průměrné kriminálky, byla bez pochyby atmosféra, drsné prostředí jakéhosi francouzského industriálního města a blízkého okolí někde na konci světa a hudební podkres, který tomu všemu dával ten správný nádech. Jak jsem již psal, kriminálka je to zcela průměrná, která nevybočuje ze zajetých kolejích, ale to vůbec nevadí, protože se drží těch správných kolejí, které vás nechají v napětí až do konce.(9.5.2010)

Nebyla to zase tak špatná kriminálka. Na Francii to je ale hodně suchej průměr. Kór když si uvědomím, že recyklovali na co přišli. Krom příběhu se totiž objeví úplně stejné kulisy jako ve Válce policajtů s Depardieuem. Ale tak nevadí. V dnešní době se musí šetřit. A když je akce i přes to všecko dobrá, tak proč jenom kritizovat, když to vlastně zase až tak špatný nebylo.(12.7.2010)

• ecceHOMMO

Hneď od úvodných minút je zjavné, že nejde o americkú produkciu. To by samozrejme nebol žiaden problém, lenže .....francúzi postavili film na úvode a akčnom závere...a to medzi tým bola len nie moc chutná omáčka....ale treba uznať, že to malo slušný potenciál, lebo námet nebol zlý...akurát realizácia sa moc nezdarila...( hlavne stredná pasáž...a aj samotná zápletka vyznievala akosi kostrbato - bez toho aby divák dokázal pochopiť čriepky filmu...tie boli vysvetlené až oveľa neskoršie a mám pocit, že v tomto filme nanajvyž nevhodným spôsobom...).........(20.6.2009)

Docela slušné krimi, kterému trochu sráží vaz závěrečná akční přestřelka jako vystřižená z nějakého béčka. Síla tkví v hereckém týmu - Richard Berry má charisma na rozdávání, Aissa Maiga je v každém filmu roztomilá, Pascal Elbé proměnlivý, Zabou Breitman zase šarmantní dáma. Trošku vylepšit scénář a byla by na světě další vynikající francouzská krimi.(23.11.2009)