poster

Chaloupka na vršku (TV seriál)

 • Slovensko

  Chalúpka na vŕšku

Loutkový / Pohádka

Česko, 2006, 20x8 min

Hudba:

Petr Skoumal

Střih:

Lucie Haladová
(další profese)
 • triatlet
  *****

  Neobyčejně půvabná poetika obyčejného života z poloviny 19. století, která připomíná lidové obyčeje. Dokonalé propojení jednotlivých dílů s písničkami je běžné, ale když ve vánočním díle oživne i betlém, tak to je zázrak. Propojení s Vánočními koledami je patrné.(7.3.2010)

 • Teya
  *****

  Úvodní kýčovité sluníčko vem čert - tohle je po všech těch ohavnostech, které u nás v posledních letech hojně vznikaly, konečně milý, vkusný a po výtvarné stránce překrásný večerníček. Opravdu jedna z mála pohádek, kterou můžu dítěti pustit s klidným svědomím, aniž bych se musela obávat o její duševní zdraví. Tvůrcům tleskám a děkuji za tak milou podívanou.(2.1.2011)

 • Stejšn
  odpad!

  Dávám odpad. Co k tomu říct, když všichni ostatní dávají od tří do pěti hvězdiček? Také jsem původně chtěl dát podobné hodnocení, celé je to totiž naprosto nádherně udělané, výtvarná, animační i zvuková stránka na výbornou. Seděl jsem se svým tříletým synkem před televizí, užíval si večerníčku, až jsem se do toho zaposlouchal a tu náhle jsem se zhrozil: "chvalme pána našeho Ježíše Krista"? "Ježíš se za nás obětoval...", "Jidáš zradil našeho pána..." COŽE?!!! Tuhle hnusnou křesťanskou propagandu že veřejnoprávní televize chrlí na ty, kteří jsou nejzranitelnější? Tak to teda ne, takovoudle odpornou agitku jinak než odpadem hodnotit nemůžu, za tu podlost. A může být v sebekrásnějším pozlátku.(18.12.2011)

 • Tommassi3
  ***

  Přes velmi zdařilou animaci, která se příjemně pokorně vrací k tuzemským žánrovým kořenům a zejména předrevoluční tvorbě s Břetislavem Pojarem na čele, platí Chaloupka na vršku za poměrně hluchou, zejména dramaturgicky, edukaci, jejíž motivace však v důsledku rozhodně nelze neocenit.. Ten zdejší hype ovšem nastavuje zrcadlo dnešnímu divákovi, dospělému podotýkám, který zkrátka po těchhle chvályhodných starosvětských projektech hladoví..(3.10.2016)

 • Tsuki003
  ****

  Tenhle večerníček je jeden z nejvydařenějších poslední doby. Tohle pusťte dětem a třeba se nám někdy podaří vyhnat ty moderní kreslené stupidity z televize :) Neříkám, že jsou hrozné všechny, ale většina. Naproti tomu tohle má pro děti hlavu a patu a navíc je hezké, že by i v budoucnu mohly vědet, jaké tradice se u nás dodržovaly / dodržují. Kouzelná loutková animace, jsem ráda, že tohle vidím :)(5.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace