Chaloupka na vršku (TV seriál)

Chalúpka na vŕšku

Loutkový / Pohádka

Česko, 2006, 20x8 min

Petr Skoumal

Lucie Haladová

Neobyčejně půvabná poetika obyčejného života z poloviny 19. století, která připomíná lidové obyčeje. Dokonalé propojení jednotlivých dílů s písničkami je běžné, ale když ve vánočním díle oživne i betlém, tak to je zázrak. Propojení s Vánočními koledami je patrné.(7.3.2010)

Návrat ke kořenům. Na nic si to nehraje. Jen mi trochu vadí ta trhaná animace. Co se týče náboženských reálií - inu, dříve se tak žilo... Či snad jde o vyhovění společenské objednávky pro upevnění vědomí vlastních kořenů v rámci boje s ISIS a vymezení se vůči nepůvodním vlivům...? Tomu se ovšem ani samotní autoři neubránili, když popletli Dušičky a Halloween. Teď už jenom čekám soby a Santu;)(2.10.2016)

Úvodní kýčovité sluníčko vem čert - tohle je po všech těch ohavnostech, které u nás v posledních letech hojně vznikaly, konečně milý, vkusný a po výtvarné stránce překrásný večerníček. Opravdu jedna z mála pohádek, kterou můžu dítěti pustit s klidným svědomím, aniž bych se musela obávat o její duševní zdraví. Tvůrcům tleskám a děkuji za tak milou podívanou.(2.1.2011)

• Stejšn

Dávám odpad. Co k tomu říct, když všichni ostatní dávají od tří do pěti hvězdiček? Také jsem původně chtěl dát podobné hodnocení, celé je to totiž naprosto nádherně udělané, výtvarná, animační i zvuková stránka na výbornou. Seděl jsem se svým tříletým synkem před televizí, užíval si večerníčku, až jsem se do toho zaposlouchal a tu náhle jsem se zhrozil: "chvalme pána našeho Ježíše Krista"? "Ježíš se za nás obětoval...", "Jidáš zradil našeho pána..." COŽE?!!! Tuhle hnusnou křesťanskou propagandu že veřejnoprávní televize chrlí na ty, kteří jsou nejzranitelnější? Tak to teda ne, takovoudle odpornou agitku jinak než odpadem hodnotit nemůžu, za tu podlost. A může být v sebekrásnějším pozlátku.(18.12.2011)

Pro předškolní děti naprosto perfektní večerníček. Jednoduché příběhy ze života na vesnici někdy v (a teď hodně tipuju) z poloviny 19. století, které kromě povedené animace mají i spoustu lidových písniček. Každý díl je jeden měsíc, ve kterém se děje něco pro dané období typického - v lednu tři králové, na podzim pečení kaštanů.... Z toho, co jsem měl možnost vidět to patří mezi vůbec nejlepší věci, které se tu po revoluci pro děti natočily.(22.11.2011)