Chaloupka na vršku (TV seriál)

Chalúpka na vŕšku

Loutkový / Pohádka

Česko, 2006, 20x8 min

Pro předškolní děti naprosto perfektní večerníček. Jednoduché příběhy ze života na vesnici někdy v (a teď hodně tipuju) z poloviny 19. století, které kromě povedené animace mají i spoustu lidových písniček. Každý díl je jeden měsíc, ve kterém se děje něco pro dané období typického - v lednu tři králové, na podzim pečení kaštanů.... Z toho, co jsem měl možnost vidět to patří mezi vůbec nejlepší věci, které se tu po revoluci pro děti natočily.(22.11.2011)

Mezi novými večerníčky je tenhle fakt o něco lepší. Ale znám přesto mnoho lepších večerníčků.(10.8.2009)

To je skvělý večerníček. Loutkové vyprávění o tradičních celoročních zvycích, i když už některých zapomenutých, prostřednictvím jedné vesničky se opravdu povedlo. Myslím, že tohle děti potřebují..(22.12.2013)

Uf, to jsem si oddechl. Už jsem se bál, že po všech těch Gogo a Figi, nebo třeba co skončil nedávno Dětský zvěřinec, nedokážeme už natočit pěknej večerníček. Není to žádnej adrenalin, ale takové příjemné pohlazení. Prostě konečně něco na dobrou noc.(12.12.2008)

Kloubouk dolů. Chaloupka Na Vršku je v současné tvorbě pro děti jako cosi z jiného světa. Světa, který má myšlenku, a který plně vytěžuje tradice, lidové zvyky, říkadla, pranostiky atd., a hlavně působí velmi mile a v podstatě i uvěřitelně. Jistěže je to venkovská idyla jako z Babičky, ale to bylo dílo Josefa Lady taky, a tohle je, líbějí odpustit, především a hlavně večerníček, takže s nějakým realismem si jdou laskavě k šípku, vašnosto;) Animátoři si dali velmi záležet, a kromě občasného pocitu, že těch políček je trochu méně, než by bylo ideální, se na tyto příběhy z doby dnes už dávno minulé, dívá velmi dobře. 90%(19.10.2016)