Ga-Rei: Zero (TV seriál)

喰霊 -零-

Ga-Rei-Zero

Animovaný / Akční / Drama / Horor

Japonsko, 2008, 12x24 min

Podle mě hodně povedené anime. Skvěle vykreslené postavy, hlavně dvě ústřední hrdinky, které Vám přirostou k srdci. Musím přiznat, že Yomi je jedna z mých oblíbených hlavních hrdinek vůbec. Děj je celkem svižný a akční, i když někde uprostřed se akce na chvíli vytratí. Taky se mi líbila myšlenka prvního dílu, jehož konec je hodně povedený.(7.8.2012)

No myslím si, že dát epizody z konce seriálu na začátek je chyba. Působilo to velmi přehnaně, divně a bůhví co všechno + podivně nakreslené příšery, na vás vyskočí hned ze startu (zvlášt jeden typ mě vysloveně vytáčel). Tohle když na vás vyplivnou v první epizodě mnohé to odradí bych řekl. Nakonec z toho však vypadlo hodně dobré anime a nebýt toho začátku, tak bych dal asi 100%. Hudba byla svižná a pomáhala seriálu na obrátkách. Narozdíl od Mandelbrota, mně se emoční konec velice líbil, řekl bych, že je to pěkné anime v žánru akce, tragedy, fantasy / 95%(6.2.2009)

Slušné anime, kterému bych i dal plné hodnocení. Bohužel se nevyhnulo častým stereotypům tolik typických pro tuto tvorbu – např. hlavní hrdinka musí řešit školní problémy, i když zachraňuje svět od temných sil, časté vykecávání v některých situacích atd. – Někomu to možná nevadí, ale já už jsem toho poslední dobou přežranej a vyloženě mě to tam nasíralo. Přitom příběh samotný špatný není, postava Yomi (kterou bych se nebál označit za hlavní) je dobře napsaná a díky tomu že ji zpočátku vidíme jako nelítostnou a chladnou mašinu na zabíjení jen proto, abychom se vrátili na úplný začátek a viděli, že dřív bylo všechno úplně jinak, to dává příběhu hned lepší rozměr – velké plus seriálu. Hudba není špatná, jen se po čase trochu začne opakovat (nijak mi to nevadilo), nicméně opening/ending jsou spíše průměr.(16.4.2012)

Ze začátku to působí docela lacině, ale už po úvodních 10ti minutách budete vyvedeni z tohoto omylu. Tendle seriál má jednu z nejlepších úvodních epizod a to i přesto, že první půlka tédle epizody je téměř odpadní. :) Sice se to pak těžko překonává, ale myslím si že i tak to vše stojí za shlédnutí. Yomi je navíc jedna z nejlepších záporaček všech dob. 8/10(19.12.2009)

• Zíza

No, nevim, tak trochu jsem se při sledování každého dílu - bez výjimky - nudila. Ne, že by mě přepadalo spaní, ale měla jsem tak trochu nutkání koukat na lištu, kolik ještě času zbývá do konce a trochu jsem byla zklamaná, když jsem zjistila, že jsem teprve v polovině dílu... To by se nemělo stávat, ne? Ale animace je fakt pěkná...(17.4.2009)