Milionár

(pořad)
všechny plakáty
Soutěžní
Slovensko, 2000

Svetoznáma vedomostná súťaž, na Slovensku s moderátorom Martinom Nikodímom. Súťažiaci sa postupne dostáva cez vedomostné otázky so 4 možnosťami až k vytúženej výhre. Má k dispozícii troch žolíkov a to priateľ na telefóne, 50 na 50 a opýtať sa publika. (lilina133)

TeeAge

Ťažká záležitosť. Uviezť tento program na obrazovky vo svetovej kvalite nie je vôbec ľahké. Moderátor musí byť obrovská osobnosť a ,,ľud,, musí byť dosťi múdre, aby sa otázky mohli pohybovať na širšej škále s cieľom nutnosti hlbšieho zamyslenia sa. Slovenská edícia sa nemala za čo hanbiť. Videl som viacero dielov s Martinom Nikodímom a užil som si pravdivé rodinné napätie nejaký ten piatok večer. Ako to však vo svete býva, nič nevydrží naveky. ()

Anderton

Malachovskej časti som nevidel, ale Nikodým sa pre túto reláciu narodil. Je to ten správny sliz, ktorý dokáže podobný typ relácie utiahnuť a divákovi napínavo sprostredkovať. Skoro ako ten Ind z Milionára z chatrče. Je na divákoch, či takýto typ relácie berú ako vzdelávací, alebo im ide iba o držanie palcov súťažiacim. Ja som to skombinoval. ()

tron

Čo viem, tak najskôr to uvádzal Martin Nikodým a potom to po ňom prebrala Iveta Malachovská, ktorá však svojich hostí občas potápala a strápňovala. Svojho času sme to pozerali všetci, o čím vyššiu sumu sa hralo, tým to bolo napínavejšie, hudba skultovnela, štúdiová výprava bola zaujímavá a pravidlá legendárne (priateľ na telefóne). ()

SeanLSD

Rovnako dobrý výber moderátora ako v českej verzií a rovnaký pád potom. Prvý, kto na Slovensku vyhral celý milión, bol stredoškolský učiteľ z nášho mesta. Robil som s ním vtedy rozhovor do regionálneho plátku - chcel som sa stať novinárom ( okrem kadečoho iného ) a jednou z podmienok prijímačiek na žurnalistiku boli uverejnené práce... O pár rokov som toho istého človeka stretol náhodou na turecko-bulharskej hranici, potom, čo som sa 12 hodín pokúšal dostať z hraničného pásma do Turecka a zameniť niekde svoje chorvátske kuny, jedinú menu, čo som mal, ktorú za toho boha nechceli vziať. Krátko po chvíli, čo som naštvane vykričal tureckému colníkovi, že seriem na jeho krajinu, nech mi vráti pas a idem naspäť do Bulharska, pomohol mi ako z neba zoslaný milionár. Vďaka nepatrnej časti z toho miliónu sa mohla moja prvá cesta do Istanbulu dostať až do cieľa... ()

• Každá otázka bola koncipovaná podľa minimálne troch hodnoverných zdrojov a všetky otázky kontrolovali traja ľudia. Aj napriek tomu vznikla chyba v otázke, ktorá sa týka latexu. Ani jeden renomovaný zdroj, dostupný na Slovensku, neuvádza, že existuje kovolesklé vlákno s názvom latex. Neexistenciu takéhoto vlákna potvrdil aj Výskumný ústav textilný a predsa. Súťažiaci našiel na internete spoločnosť, ktorá v Malajzii vyrába kovolesklé latexové vlákna. Súťažiaci predložil nielen certifikát, ale dokonca aj vzorku. Samozrejme, že protest súťažiaceho uznali a pokračoval v súťaži tam, kde bol neoprávnene vyradený. (Raccoon.city)
  • Na Slovensku ju v rokoch 2000 až 2006 vysielala TV Markíza, kde hlavná výhra bola najskôr 1 milión, neskôr 5 miliónov slovenských korún. Sledovanosť sa hýbala niekedy aj okolo 2 miliónov divákov. V roku 2007 súťaž vysielala verejnoprávna STV 1. Pribudol nový žolík - tzv. "switch" alebo "výmena otázky". Tohto žolíka získal súťažiaci po zodpovedaní prvej garantovanej hranice. Hlavná výhra sa zdvojnásobila až na 10 miliónov slovenský korún, na obrazovkách STV-čky sa vysielal necelý rok, a kvôli nízkej sledovanosti si diváci mohli pozrieť poslednú časť koncom marca roku 2008. (Raccoon.city)
  • Jediným súťažiacim, ktorý vyhral hlavnú cenu v slovenskej verzii Milionára, bol žilinčan Róbert Zváč dňa 22.12.2000. Hlavná cena bola vtedy 1 000 000 Sk. (VasylDeBylak)