Milionár

(pořad)
všechny plakáty
Soutěžní
Slovensko, 2000

Svetoznáma vedomostná súťaž, na Slovensku s moderátorom Martinom Nikodímom. Súťažiaci sa postupne dostáva cez vedomostné otázky so 4 možnosťami až k vytúženej výhre. Má k dispozícii troch žolíkov a to priateľ na telefóne, 50 na 50 a opýtať sa publika. (lilina133)

Anderton

Malachovskej časti som nevidel, ale Nikodým sa pre túto reláciu narodil. Je to ten správny sliz, ktorý dokáže podobný typ relácie utiahnuť a divákovi napínavo sprostredkovať. Skoro ako ten Ind z Milionára z chatrče. Je na divákoch, či takýto typ relácie berú ako vzdelávací, alebo im ide iba o držanie palcov súťažiacim. Ja som to skombinoval. ()

Mire

Zo začiatku veľmi pozerateľné, ale postupne to upadalo do čoraz hlbšieho stereotypu a nudy. Ani vynovený Milionár už nebol to čo bol kedysi. Pamätám sa ako som niekedy na konci roku 2000 so zatajeným dychom pozeral s babkou diel kde sa jeden očividne veľmi vzdelaný pán dostal na poslednú otázku a svoje vedomosti zúročil v jackpot vo výške jeden milión korún. Odvtedy ho pokorili len výškou dosiahnutej výhry (keď sa posunula nahor), ale okrem neho nikto nezodpovedal poslednú pätnástu otázku. Milionár s odpornou Malachovskou radšej nespomínať. Z nostalgie ktorú veľmi neprechovávam dva hviezdy. ()

tron

Čo viem, tak najskôr to uvádzal Martin Nikodým a potom to po ňom prebrala Iveta Malachovská, ktorá však svojich hostí občas potápala a strápňovala. Svojho času sme to pozerali všetci, o čím vyššiu sumu sa hralo, tým to bolo napínavejšie, hudba skultovnela, štúdiová výprava bola zaujímavá a pravidlá legendárne (priateľ na telefóne). ()

SeanLSD

Rovnako dobrý výber moderátora ako v českej verzií a rovnaký pád potom. Prvý, kto na Slovensku vyhral celý milión, bol stredoškolský učiteľ z nášho mesta. Robil som s ním vtedy rozhovor do regionálneho plátku - chcel som sa stať novinárom ( okrem kadečoho iného ) a jednou z podmienok prijímačiek na žurnalistiku boli uverejnené práce... O pár rokov som toho istého človeka stretol náhodou na turecko-bulharskej hranici, potom, čo som sa 12 hodín pokúšal dostať z hraničného pásma do Turecka a zameniť niekde svoje chorvátske kuny, jedinú menu, čo som mal, ktorú za toho boha nechceli vziať. Krátko po chvíli, čo som naštvane vykričal tureckému colníkovi, že seriem na jeho krajinu, nech mi vráti pas a idem naspäť do Bulharska, pomohol mi ako z neba zoslaný milionár. Vďaka nepatrnej časti z toho miliónu sa mohla moja prvá cesta do Istanbulu dostať až do cieľa... ()

Marek1991

Otázky zo života, za ktorých správne zodpovedanie, ak vás vyberú z davu prihlásených môžte vyhrať nemalé sumy peňazí. Tak ako povedali vo filme Milionár z chatrče, bol to pre bežné obyvateľstvo akýsi únik z tvrdej reality a šanca v tak chudobnom štáte si niečo zarobiť a zmeniť život, samozrejme televízie na tom zarobili viac, je to ako stávky, či loto, len tu vám položia ešte pár inteligenčných otázok. Samozrejme do toho to tmavomodré prostredie, napätá atmosféra s hudbou akoby hymnickou a tlkotami srdca na nabudenie miernych obáv, strachu, napätia a koniec koncov zaujímavosti. Sledovateľné, občas poučné, jednoducho celkom príjemné. ()

• Na Slovensku ju v rokoch 2000 až 2006 vysielala TV Markíza, kde hlavná výhra bola najskôr 1 milión, neskôr 5 miliónov slovenských korún. Sledovanosť sa hýbala niekedy aj okolo 2 miliónov divákov. V roku 2007 súťaž vysielala verejnoprávna STV 1. Pribudol nový žolík - tzv. "switch" alebo "výmena otázky". Tohto žolíka získal súťažiaci po zodpovedaní prvej garantovanej hranice. Hlavná výhra sa zdvojnásobila až na 10 miliónov slovenský korún, na obrazovkách STV-čky sa vysielal necelý rok, a kvôli nízkej sledovanosti si diváci mohli pozrieť poslednú časť koncom marca roku 2008. (Raccoon.city)
  • 3.7.2001 Košičan Emila G. Dostal podal v zákulisí sťažnosť, že mu neuznali správnu odpoveď. Produkcia oznámila, že otázka je zle formulovaná a preto sú správne odpovede obidve, čiže aj pána Emila. Emil napokon súhlasil s pokračovaním a opätovne si sadol do kresla, akoby mu túto spornú otázku ani nepoložili. Nakoniec odišiel domov so sumou päťtisíc korún. (Raccoon.city)
  • V sobotu 26. Augusta 2006 v hre súťažili politici. (URBINETTO)