Flego

V 70-tych rokoch to prebehlo našimi kinami, pamätám si na plné kinečko a pri záverečnej scéne na stene mrakodrapu som si skoro cvrkol do gatí. ()

Morien

Mluvením se všechny Haroldovy filmy tak nějak zpomalí, prodlouží, jsou méně nekompromisní a rozhodně méně vtipné. Rozjezd k té opravdové smršti je strašně, strašně dlouhý. ()

PetraMishka

Skvělý Harold Lloyd jako nesmělý prodavač bot, kterému se líbí krásná asistentka jeho šéfa. Shodou náhod jej považují za boháče a dokonce se s nimi dostane i na zaoceánský parník, aby byl leteckou poštou dopraven zpět do Los Angeles, kde se odehrává i závěrečná kaskadérská scéna, která je prostě brilantní. Zatímco Bláznivé natáčení není nijak úchvatné, tak tento snímek má pěkné tempo, mluvící hrdina mi nevadil a bylo to celé pěkně sympatické. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "That's not personality. That's stupidity!"     Hovoriaci Harold Lloyd je pre mňa ešte divnejší ako nemý, pretože okrem sledovania jeho prihlúplych grimás musím navyše počúvať aj jeho táranie. Prevážna väčšina filmu (vyše 70 minút) je úplne nezáživná svojím dejom i dialógmi a až na pár zriedkavých vtipných gagov za veľa nestojí ani humor (ten je taký dosť silený, občas až otravný). A ani tá jalová romantika s topornou Barbarou Kent tomu nepridáva, takže asi jediná vec, ktorá ma tu zaujala, je istá podoba Harolda Lloyda s Woodym Allenom. Príde však skvelých záverečných 20 minút a odrazu je všetko inak. Scéna na fasáde mrakodrapu je totiž ako z úplne iného filmu (veď aj v podstate je odkazom na film Safety Last! (1923)), je priam smršťou výborných komických nápadov, pri ktorých sa zároveň zatajuje dych.     "On your feet any shoe would be lovely. Even a horseshoe." "I beg your pardon?" ()