Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Frenchy (Jean-Claude Van Damme) ztvárňuje roli taxikáře, bývalého člena 101. vzdušné jednotky "Křičících Orlů", žijícího někde v jihovýchodní Asii, který je pohroužen do své minulosti. Náhodou se jeho životní cesty střetnou se Sofií (Claudia Bassols), se ženou, která žije úžasný a tajuplný život. Běh okolností ho zasadí do nemilé situace, není jediný, kdo se uchází o Sofii. Proto se musí vypořádat s jejím nepříjemným nápadníkem Solim (Adam Karst) o její náklonnost. Frenchyho svět je náhle vzhůru nohama. Zničený a zoufalý, požádá o pomoc svého nejlepšího přítele, kapitána Bobbyho Jacksona (Josef Cannon), který s Franchym stál dříve bok po boku, na mnoha oficiálních i neoficiálních misích. Pouto mezi těmito muži je nezdolné, jsou přáteli na život a na smrt. Franchy je kmotrem Bobbyho unesené dcery Shelby (Shelby Nicole Canon). Franchy se cítí zodpovědným za to, že byl Bobby v minulosti zmrzačen. Plukovník Luther Banks (John Milton), tvrdý chlap a velitel jednotky, nabídne Franchymu a jeho mužům bezmeznou oddanost a své cenné zkušenosti. Dohromady se dají na Orlí stezku, která je může osvobodit od duševního vězení, ve kterém se všichni nenadále ocitli. (oficiální text distributora)

(více)

Zajímavosti (9)

  • Jean Claude Van Damme natočil film již v roce 2010 pod názvem Full Love. Premiéru měl na filmovém festivalu v Cannes s názvem The Eagle Path, kde sklidil naprosto příšerné ohlasy a výsměch. Po projekci měl Van Damme problém pro film najít distributora a film uložil k ledu. Až v roce 2018 dotočil pro film několik scén v Bulharsku a film kompletně přestříhal a pojmenoval jej Soldiers. Ani poté ovšem nenašel pro film distribuci. Teprve v dubnu 2021 Van Damme zveřejnil zprávu, že film konečně půjde do distribuce pod názvem Frenchy. (korbitch22)
  • Jean-Claude Van Damme ve filmu pouze nehrál, ale také jej napsal, produkoval, editoval a režíroval. (Rominator)
  • Film měl původně vyjít pod originálním názvem Full Love', nakonec se však sám Van Damme rozhodl pro název The Eagle Path. (korbitch22)
  • David Winters měl spoluprodukovat film a hrát jednu z hlavních rolí, kvůli tvůrčím rozdílům nakonec odstoupil. (TomikZlesa)
  • Film sa nakrúcal v Bulharsku a Thajsku. (Darkage)

Reklama

Reklama