Univerzální voják III: Znovuzrození

Universal Soldier: Regeneration

Univerzálny vojak 3: Znovuzrodenie

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2009, 98 min

Pět hvězd, jasná volba. Týden na to, co se film dal sehnat tu svítilo červené hodnocení, pak to kleslo. A v době, kdy píšu tento komentář je tu 56 procent. Proč? To mi vysvětlete. Měl jsem totiž za to, že na filmy čekají lidi, kteří se na comeback Van Damma těší, a ne nedodělci, kteří se těší jen na to, až tenhle film opět odsoudí. Protože proč bych měl koukat na film, o kterém vím, že předem odsoudím? A ještě si ho shánět a být mezi prvníma? Když to někdo má za potřebí, tak ať si to dělá dál. U mě je to ubožák, protože tenhle film si tak nízké hodnocení v žádném případě nezaslouží. Výborná Černobylská atmosféra a la Stalker. Netknutí univerzální vojáci a kopa solidní, naprosto živé a reálné akce, která v rámci možností samozřejmě nezklame. Proč by také za ty peníze měla. Film není žádný zázrak, který by se mohl rovnat s Hollywoodskými akčňáky století. Je to prostě návrat béčkového hrdiny, který pochopil, čím své fanoušky potěší. A podle mě se mu to solidně povedlo i když na něm byly vidět rozdíly od prvního dílu. Ale ještě aby ne, když od něj uteklo více jak patnáct let. Krom toho ve filmu je další z nikdy zodpovězených otázek aneb..co že to Dolph Lundgren vlastně chtěl Jean-Claudovi říct? :)(2.1.2010)

Jednička byla zábavný béčko, u dvojky byla povinná výbava kýbl na zvracení a trojka se zase vrací k dobrýmu, i když přiznávám, občas značně stupidnímu béčku, ve kterým se sice Jean Claude první hodinku ve filmu zrovna moc neohřeje, ale za něj to vezme pár vojáčků, který se tam mezi sebou zlehka propleskávaj,aby se neřeklo, že neni akce a Jean jako správnej veterán nastoupí až když je všechno v prdeli a je potřeba elitní borec, kterej to rozsekne a udělá pořádek, sice sem teda nevěděl na co je potřeba a co rozsekne, krom vojáků, jelikož příběh šel nějak mimo mě a vlastně ani netušim o čem to bylo, ale nemyslim si, že bych zrovna o něco přišel, hlavní bylo, že závěrečná půlhodinka prostě patřila Van Dammovi, kterej tam všechny strašně rube, střílí a porcuje nožem, jako za starých dobrých časů a určitě by z něj měl radost i sám Arnold. Navíc se tu dočkáme po letech duelu Van Damme vs. Lundgren a stojí to fakt za to, oba sice jsou mírně vytaháný jak pytle na brambory a Van Dammova boule na hlavě už začíná působit jako jeho druhá hlava, ale to nic nemění na perfektním duelu a řek bych vrcholu filmu, i když samotnej film to tak úplně nebere. Je to kravina, ale nějaký zvráceným způsobem mě to značně bavilo. 3,5* a z nostalgie zaokrouhlíme nahoru(7.1.2010)

• tron

„Vy ste jeden z tých, ktorých nemožno zabiť?“ – „Dúfajme.“ Príjemne tvrdý a svižný akčný sci-fi triler s neuveriteľným prízvukom vybavenými európskymi hercami, „ťažko“ drmoliacimi anglické hlášky á la piata bé na základnej. Lundgren ani Van Damme síce nedostali také veľké úlohy, ako sa čakalo, ale zdá sa mi chaotické prirovnávať ich ku cameo, zasa až tak málo na plátne nie sú. Akčné scény nespôsobia na poli akčného filmu revolúciu, ale vzhľadom na trápny rozpočet sú príjemne brutálne.(27.5.2011)

• WANDRWALL

Univerzální vojáci II. Vede je samotný Van Damme? Elitní bojovníci nejsou roboti, ale geneticky vyšlechtěné a vylepšené vraždící stroje. Jeden muž ale může zastavit jejich cíle. A tak jde do nich. S flintičkou, obyčejnou výbavou, a jak jinak, než s pár šrámy se mu to podaří. Lidstvo si oddychlo. To lidstvo, co vydrží koukat na tuhle blbinu.***(7.10.2010)(7.10.2010)

• imf

Safraporte... Peter Hyams to synkovi sabotuje alespoň za kamerou, přičemž jablko nepadlo daleko od stromu a za patnáct milionů v exteriérech a interiérech rumunského "Černobylu" zkrátka neupeče nic dobrého. Van Damme se tváří přesně jako ve scéně z Kickboxera, kdy ho mistr opije a pak ho donutí v tomto stavu zmlátit partičku buranů. I jeho koordinace se té památné scéně podobá. Vrásky byste mu nespočítali ani s japonskou kalkulačkou a jeho krátká rozmluva (verbální i fyzická) s Dolphem Lundgrenem připadá špatně nastudovaného Shakespearea, kterého recitují dva týpci, jimž někdo drtí rozkroky palicí. Následná akční scéna je nejen mizerně záběrovaná a stříhaná, ale hlavně neinvenční (pár vykrádaček ze třetího Terminátora, otočka, průskok oknem a finta s brokovnicí - na "seagalovku" dobré, ale kde je ta slibovaná evoluce?). Celé to asi měl zachránit ultrabijec Andrei "Pitbull" Arlovski. Neumí hrát - budiž, umí asi tři údery - bohužel, neumí běhat - to už se omluvit nedá. Jeho zrychlený jogging a údery připomínající kompars v českých filmech při nácviku penalty, vás budou rozesmívat jen do chvíle, než promluví. Pak pro změnu začnete utíkat vy - směrem k ovladači. Tenhle film se nedá protrpět s rychloposuvem, tenhle film se dá jen podlézt nebo přeskočit. Cokoliv jiného si koleduje o pořádného panáka po závěrečných titulcích. Nebo spíš dva.(11.1.2010)

• - Děj filmu navazuje na původního film Univerzální voják (1992), čímž zcela ignoruje druhé pokračování Univerzální Voják: Zpět v akci (1999). (korbitch22)

• - Během souboje jednoho ze záporných univerzálních vojáků (Andrei Arlovski) proti třetímu kladnému vojákovi první generace, odpadá kladnému kamera, připevněná na obličeji. Do velicího centra je však obraz z jeho pohledu přenášen dál. (StarPlate)

• - Jaderná elektrárna Černobyl je ve filmu vyobrazena jako chátrající a opuštěné místo. Ve skutečnosti však i 20 let po katastrofě pracovali v továrně stovky lidí, kteří se denně dostávají do kontaktu s radioaktivním materiálem. Podobně pak její vyobrazení mezi chátrajícími domy není příliš přesné. Nachází se totiž ve volném prostranství a nejbližší město je téměř 1,5 kilometrů vzdálené. (Conspi)