Univerzální voják III: Znovuzrození

Univerzálny vojak 3: Znovuzrodenie

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2009, 98 min

• EdaS

Je mi líto těch nenáročných diváků, co tohle považují za dobré akční béčko. Prvních pět minut super (únos a automobilová honička), pak to jde do kytek. Kaskadéři taky odvedli dobrou práci, ale to nestačí. Chápu, že když je za kamerou Peter Hyams a režíruje jeho syn, celé to vypadá nejspíš lépe než ty sračky, ve kterých se Van Damme i Lundgren poslední roky plácají. Ale to nic nemění na tom, že US:R není o moc lepší. Málo akce, věčná tma, spousta keců. Poslední slušná akční vandammovina byl Kontraband a Double Team.(31.12.2009)

Trojka ignoruje dvojku a tak nějak by mě vůbec nepřekvapovalo, kdyby se odehrávala před ní. Je to temnější a zpočátku pozvolnější, ale když dojde na Lundgren versus Van Damme je to zase parádička. Jako za mlada. Dolph tu vypadá mnohem lépe než Jean-Luc. Kdyby dostal více prostoru, i by byl schopen si film ukrást pro sebe.(7.6.2018)

• Terva

CITÁT - Tupci........... Úvodní honička je šílané a dala příběhu celkem vysokou laťku. Hudební doprovod je příšerný. Upřímně? Je to celkem blbost. Jo a ta úvodní scéna je asi to nejlepší, co tvůrci dokážou nabídnout. Asi to vyčerpalo veškeré finance, protože dál se to ani pořádně nedá sledovat. Tupé dialogy, přiblblé kecy, nerovnováha a nuda. Jedna za Damma plus jedna za odvahu.(15.5.2014)

• tron

„Vy ste jeden z tých, ktorých nemožno zabiť?“ – „Dúfajme.“ Príjemne tvrdý a svižný akčný sci-fi triler s neuveriteľným prízvukom vybavenými európskymi hercami, „ťažko“ drmoliacimi anglické hlášky á la piata bé na základnej. Lundgren ani Van Damme síce nedostali také veľké úlohy, ako sa čakalo, ale zdá sa mi chaotické prirovnávať ich ku cameo, zasa až tak málo na plátne nie sú. Akčné scény nespôsobia na poli akčného filmu revolúciu, ale vzhľadom na trápny rozpočet sú príjemne brutálne.(27.5.2011)

Velice poctivé béčko s Van Dammem a Lundgrenem. Čekal jsem to mnohem horší. Nečekal jsem tolik soubojů a už vůbec ne tolik přehledných soubojů. Příběh byl klasický, nic velkého, ale to nevadilo. Hlavní byly souboje. Překvapilo mě, že Van Damme se rozjel až na konci, ale alespon to za to stálo. Návrat Lundgrena určitě potěšil :) U mě poctivých 82% = ****(20.12.2011)

• - Ještě než k režii přistoupil John Hyams, uvažovalo se o režisérech P.J. Pesce a Simon Fellows. (Hal_Moore)

• - První film Petera Hyamse, kde byl pouze kameraman bez režírování. Režie se ujal jeho syn John Hyams. (c.tucker)

• - Speciální armádní oděv s veškerou výzbrojí Univerzálních vojáků byly pro film navrhnuty scenáristou Johnem Fasanoem a jeho synem. (Conspi)