V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett (Charlie Hunnam) poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti podplukovník Fawcett a jeho asistent Henry Costin (Robert Pattinson) zmapují dosud neznámé území v Bolívii. S pomocí domorodců se vydávají proti proudu Rio Verde. Výprava čelí kanibalům, nemocem, nekonečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává. Hluboko v srdci pralesa nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace. V Anglii sklízí Fawcett jen posměšky ze strany vědecké obce, která jeho ztracenou civilizaci nazývá pouhými divochy. Ale Percyho odhodlání a posedlost najít bájné město Z, je stále silnější. S podporou své oddané manželky (Sienna Miller) se v roce 1925 Percy, společně se synem (Tom Holland) a věrným přítelem Costinem, znovu vydávají do hluboké džungle... (Bioscop)

pushover

Tohle byli skuteční hrdinové, kteří s primitivním vybavením podnikali výpravy do neznáma jen pro čest a slávu. ()

MAAUZ

Musím bohužel říct, že mi Ztracené město Z vůbec neuteklo, naopak jsem si stihl odehrát na mobilu zombíky a Clash of Clans. A to mám jungle-exploring movies v oblibě. Hunnam byl vskutku skvělej gentleman. Na konferenci, na které oslavoval svoje nálezy alá kousky keramiky, zatímco se mu ostatní vysmívali, zvládl svůj výstup bravurně, pač si stál za svým. To byla ukázka naprostýho vojevůdctovství. Pattinsona bych s vousama nepoznal, kdyby nebyl připsanej v titulkách. Doba děje byla zajímavá, délka a provedení filmu mi moc nesedla. ()

J.e.r.e.c

Zvláštní film. Jednak svým pomalým tempem, které by odpovídalo době vzniku tak před padesáti lety, jednak tím, že příliš nezapadá do žánrové škatulky „dobrodružný“, přestože se zabývá jedním z největších dobrodružství, jaké může člověk zažít - výpravou do neznáma. Jenže představa dobrodružství většinou předpokládá napětí, akci a konfrontaci, ať už s dravou zvěří, divokou přírodou nebo domorodci. Tady sice všechny tyto atraktivní propriety jsou, ale tvůrci je servírují jakoby mimochodem. Takže cestovatele okusují piraně, prošpikovávají je indiánské šípy a nebo jim na tváři raší vředy jako pomeranč, a oni na to všechno reagují s téměř stoickým klidem. Prostě jaké nervy, je to jen další den v džungli! To sice z Města Z nedělá zrovna divácky přívětivou podívanou, ale zase díky tomu působí o mnoho realističtěji, než třeba Indiana Jones. Tento až meditativní způsob vyprávění je pak v zajímavém kontrastu s velice emocionálními scénami z rodinného kruhu nebo výstupy v „cestovatelské“ společnosti. A jak má hlavní hrdina až nečekaně osvícený pohled na primitivní domorodé kultury, tak v rámci domácí „dělby práce“ působí naopak zaostale a sobecky, což je mu jeho emancipovanou manželkou několikrát řádně vysvětleno. Že by autor čerpal z vlastní zkušenosti? Přes několik silných momentů musím vcelku souhlasit s obecnou výtkou, že film působí poněkud chladně a odtažitě, asi jako dobře vychovaná katolická dívka na prvním rande. Můžete očekávat nevšední zážitek, ale víc z toho napoprvé asi nebude. 75% ()

papadoce

Ježiši Kriste. Čo pre Boha môže spôsobiť anomáliu, že 7058 ľudí ocení takúto bohapustú prasprostú pičovinu na 64%. Počas nikdy nekončiacich 141 minút som niekoľko krát cítil nutkanie spáchať rituálnu samovraždu, myslím že dvakrát dokonca s prvkami kanibalizmu. Čo dokážu ľudia nazvať umením, je slovami neopísateľné. Každopádne, byť ja producentom tohoto veľdiela, dám Džejmsa Greja zaživa ohlodať sysľom, pritom mu pomaly odsávam kostnú dreň pomocou fekálneho voza a súčasne mu vykonávam na chrbte akupunktúra ihlicami na pletenie tak, aby som ho aspoň okrajovo priblížil k bolesti, ktorú mi spôsobil on svojou poctivou netalentovanou filmarinou. Mor na jeho dom. ()

BFG2000

Wow! Neskutečný film a stále tak nějak nevěřím, že něco tak krásného vzniklo v roce 2016. Kamera, barvy, styl vyprávění, zkrátka do dnešní doby tak nějak už nepatří. Za dokonalé podání odpouštím historické a faktické nepřesnosti.  Krásný příběh muže, který dokázal obětovat vše, pro splnění svého snu. Rozhodně stojí za vidění! Božský Hunnam a perfektně sekundující Pattinson. Skvěle vylíčená doba přelomu století, postavení a úděl žen i mužů tehdejší společnosti. Uvěřitelná jungle, piraně, nemoci, kanibalové, hmyz, krev, pot a utrpení, ale taká krása a obdiv. A k tomu jako perfektní bonus scéna a bitva z WWI, která sama o sobě je mnohem lepší, než celý nudný film 1917. ()

Greya

Třikrát hurá pro nekomerční filmovou šablonku ještě nenaplněných, mladických snů, jenž od počátku pohání spolehlivého britského důstojníka záplavou zničené vehemence pověstné šnapsovo-armádní vizitky vlastního otce, držitele příjmení hmatatelně bolavého výrůstku. Při prvotně zafinancovaných cestách s pobočníky, po objevených přírody schopných zdrojích kaučuku a keramiky si nejsem úplně jistá, či je žánr dobrodružna správně navolen, ale jakožto neználek ve ztraceném městě stejně jako Percy s tendencí hledat ve ztracenu smysl, se náhle zapřu do Fawcettova žhnoucího segmentu soukromé amazonské extáze a bezmezné zvědavosti k zdroji střídavě ostražitých a jindy přívětivých domorodých kmenů amigos. ()

Amonasr

Zajímavá a řemeslně dobře natočená pocta britskému badateli Fawcettovi. Škoda jen zbytečné přemíry knižních dialogů a monologů i zejména závěrečného amerického patosu.  Na to americky nadužívané "miluji tě" v jakýchkoliv partnerských a rodinných vztazích mám už silně rozvinutou alergii. ()

JohnnyKladno

Začátek byl docela slibnej. Pátrání v neprobádané džungli, nádech pravdivosti a historičnosti. Mělo to náběh na celkem zajímavé a zábavné dobrodružství. Najednou ale, vše jak kdyby přestalo, totálně to ztratí veškerý náboj a bohužel už nenabije. To jsme zhruba v půlce 141 min dlouhého filmu a přesouváme se od kořenů a lián, do zákopu první světové... Kur*a proč..? Tam byla historičnost velmi na škodu. Tvůrce se na to měl vy*rat a nechat je bloudit v pralese a Hollanda nechat doma s mámou. Hunnam byl celkem v pohodě, ale moc dobrej, pro mě překvapivě, byl Pattinson. Bylo to moc dlouhé až nudné. 60% ()

mar11

Povedená kombinace dramatu a dobrodružství, která se navíc může pochlubit perfektním hereckým obsazením. ()

anyonecek

Musím uznat že se to bohužel trochu vleklo, mohli to o něco zkrátit vůbec bych se nezlobil. Každopádně Charlie Hunman se začíná dostávat do dalších a dalších filmů, což je jedině dobře, protože má v sobě nějaký ten talent. Robert Pattinson tu byl vyloženě do počtu, ani bych se nedivil kdyby byl spíše lákadlo pro diváky. Od filmu jsem si sliboval trochu víc, hlavně ohledně té džungle, děj se odehrával tak půl na půl mezi civilizací a džunglí, což je škoda, protože atmosféra džungle byla opravdu výborná. I na to jak byl film hodně vleklý, tak se přeskakovaly velké (podle mě podstatné) části filmu. Ve směs jsem spokojený, nebyla to špatná podívaná, ale hodně toho bohužel chybělo. ()

Mkartaylas56

První polovině filmu se nedá moc co vytknout. Je v ní uvedení do děje a první výprava do džunglí v té době ještě neprozkoumané Bolívie. Naopak druhá polovina, kde sledujeme nijak zvlášť speciální drama, už mě zas tak nevzala, až na samotný konec, kde se dozvíte, jak ve finále dopadly hlavní postavy. Mimo příběh jsem mohl sledovat solidní výkon pro mě doposud "neznámého" Charlieho Hunnama a asi jeden z nejlepších výstupů Roberta Pattinsona, který dělal Charliemu v průběhu filmu parťáka. 60% ()

TomiBery

Z tohoto filmu mám velmi smíšené pocity. Čekal jsem dobrodružný film nižšího kalibru než Indiana Jones. Jako dobrodružný film to ale charakterizovat nelze. Spíš se dočkáte lehce životopisného především psychologického dramata. Většina filmu se vlastně ani neodehrává v Amazonii, ale v Anglii, kde se řeší politické a obchodní záležitosti okolo výpravy do Amazonie. Do toho vidíme Percyho zanícení pro dobrodružství a potřebu se do Amazonie vrátit (a to i navzdory rodinným záležitostem). Scénám v Amazonii chybí takový dobrodružný náboj, který by trošku více napjal diváka. Nakonec hodnotím slabšími 4 hvězdami, film ale určitě stojí za to vidět. ()

ervina

Čekala jsem víc. Nevtáhlo mě to do děje. Překvapilo mě, když jedou hledat pramen řeky, že nejedou proti proudu. A nějak mi tam nesedělo stárnutí dětí vzhledem k velkému časovému rozsahu. A jsem ujetá na filmovou hudbu a to je pro mě tady velké mínus. ()

XXXXXXXX

To jsem Vám jednou s nezměrným očekáváním a nadějnými vyhlídkami, usedl na trůn v koupelně, ignorujíce varovné signály ostatních obyvatel domu, kteří se k tezi, že trpím akutní zácpou zpočátku stavěli velice odmítavým způsobem. I nedal jsem se, zatlačil a dno záchodové mísy pomalu ale jistě začalo měnit barvu. Na své přesvědčení jsem ovšem nerezignoval, nýbrž jen počkal několik dnů a v příhodný okamžik, jsem to zkusil znova. Je sice pravdou, že jsem z koupelny nejprve musel vyhnat nepřizpůsobivého člena rodiny, který si záchodový kout dočista přisvojil, a navíc jej ještě, snad z pomstychtivosti pokryl tmavě hnědým nánosem, ale já se opět nedal. A znovu se stejně zahnědlým výsledkem. Nu nezahořkl jsem a po delším časovém intervalu, jsem své štěstí zkusil do třetice. Tentokráte bylo mé nadšené výkřiky provázány pozváním na inspekci toalety, jenž zůstala v tomto případě dočista bílá, což jsem nakonec s patřičnou hrdostí a dokládajíc nepoužitým toaletním papírem zdůraznil a nazval jsem tento neobyčejný a pamětihodný zážitek Hnědavým dnem, o kterém se ještě dodnes, v jistých kruzích vedou nadšené akademické debaty! No dobrodružství jak sviňa! ()

regentor

Ztracená a promarněná šance.Objevitelské výpravy do neznámých končin nabízejí vždy silný příběh .V tomto snímku tomu však takto není. Výprava do východní Bolivíe s přesahem do událostí 1.světové války je pouze nějakým leporelem příběhu důstojníka britské armády který pod vlivem ambicí k dosažní medaile která mu na uniformě chybí přijme nabídku Královské zeměpisné společnosti .Odjíždí do Bolivie i se svým asistentem jako dvoučlenná expedice. Nudné a nicneříkající pasáže na lodi a ve vlaku klidně můžete přeskočit jako zbytečné natahování stopáže.Na místě najímá jednoho indiána , kterého jako uvědomělý humanista vysvobodí ze spáru místního otrokáře podnikajícího v kaučukovém byznysu,dále přibere několik místních povalečů a razí proti proudu(i když ve filmu je jasně vidět plavba po proudu) za zmapováním hranice mezi Bolivii a Brazilii.Na řece se povaluje bárka s nápisem HAMBURG,uffff ti Němci jsou všude! Na naše objevitele dopadne pár šípů divochů ,jeden kořala na lodi je zasažen a padá do vody kde mají Piraně hody.Osvobozeného indiána to přestane bavit a tak vezme kramle ale předtím ostatním sdělí , že v dosahu je "ztracené město" . Po nálezu kusu jakési keramiky tomu uvěří i naši geodeti a tak vezmou kramle taky a pádí za velkou louži do Albinonu. Zeměpisná společnost o tomto objevu uspořádá seminář kde si dramaticky vymění názory příznivci a odpůrci teorie o dávné civilizaci pod Andami.Druhá výprava na sebe nedá dlouho čekat a k týmu se připojí jeho zbohatlické lordstvo které si chce užít trochu toho "dobrodružna" Je to však slaboch , parta jej po právu vyloučí v očekávání , že už jej nikdy neuvidí. Opak je však pravdou a náš major objevitel má nejen co vyvětlovat ale je odejit do zákopů na frontu ve Francii. Tam zazní několik patetických frází, trochu výstřelů .Major je se ocitá ve špitále a myšlenkami je stále ve "ztraceném městě" které sice neviděl ale už pojmenoval "Zet" Čas plyne ale třetí finální výpravy se náš objevitel dočká ve společnosti svého syna. Od té doby o nich nikdo nikdy neslyšel a pokud neumřeli tak tam někde štastně žijou dál.Roztahané , rozvleklé nudné vyprávění kdy jedinou zajímavou scénou je hádka v zeměpisné společnosti ,akční rámec je zastoupen několika výstřely z pušky a několik šípů co prosviští vzduchem. Velmi slabé zpracování jinak určitě skvělého námětu. Snad někdy příště někdo natočí skutečně dramatický a akčí spektákl z podobného prostředí. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

31.12.2017

Ztracené město Z na obzoru

Ztracené město Z na obzoru

28.12.2014

Dlouho odkládaný projekt The Lost City of Z je pro režiséra Jamese Graye srdcovou záležitostí, spustit se ho snaží již několik let. V příběhu skutečně žijícího britského armádního důstojníka,… (více)