Ztracené město Z

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Drama / Historický / Životopisný

USA, 2016, 141 min

Jsem upřímně překvapen, že v současné hollywoodské kinematografii mohl vzniknout snímek jako Ztracené město Z, který krom překvapivé významové hry přichází především s odvážně vybudovaným vyprávěním s neklasickou osnovou, v níž soustavně staví vyvolávaná žánrová očekávání do nečekaného nesouladu s tím, kam se následně vydá. Nepropásněte je v kině, neboť jde o jedno z těch děl, která si žádají temný sál s mihotáním světla z projektoru na plátně nikoli kvůli smysly takříkajíc dráždícím požitkům, nýbrž kvůli intimitě divácké zkušenosti. Více zase po čase na Poznámkách(23.4.2017)

Popis filmu na CSFD: 'Výprava čelí kanibalům, nemocem, neko-nečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává.' Tak bud mi to uniklo, ale co jsem videl, tak v celym filmu prselo jen jednou, a to bylo v Aglii :D Zajimavy film, ale neco tomu chybelo.(30.6.2017)

• maro0902

no musim konštatovať......že som sa nudil ako v rade pri plnej pokladni v bille..ťahalo sa to strašne už som myslel važne že to ani nedám..sklamanýýýýýýýýýýýýýý(3.7.2017)

Angus Macfadyen mě dělí od 5*. Kdyby to prase jednalo tak jak jednalo ve filmu, Percy by ho nezachránil. Jelikož by věděl co ubožáci jako on udělají při návratu domů. Pro atmosféru chápu, ale trocha kreativity kdyby ho třeba sežrali, nechali napospas nebo sami dokončili práci bylo by to uvěřitelnější.(6.7.2017)

• hufnagel

Ukrutne rozťahaný a nezáživný film.Z príbehu sa dalo ale vyťažiť oveľa viac.Celý dej ako z rýchlika so striedaním džungle a Anglie.Vzťahy na bode mrazu,možno chýbal lepší režisér.(8.7.2017)

Těsně mezi 3 a 4 hvězdou.Chvilkami velmi zajímavé protkané dobou ve které se děj odehrává. Ten bohužel nenabízí tu správnou atmosféru a vyváženost k výpravám, které následují...(9.7.2017)

• Djara

Zbytečně dlouhé, louskal jsem to na 2x a pak ten konec jsem jel na rychlo posuv. Na jedné straně pěkné, ale pak mě to nějak nevzalo.(14.7.2017)

• flegmos

Absolutne nepresný, nudný film. Výborný herci, výborné výkony, kamera a hudba. Pribeh a tempo sú však nuda. Samotná pravdivé vyobrazenie "podľa skutočného príbehu". Hm meno hlavnej postavy, pohlavie, zamestnanie je pravdive. Ostatné už sú čisté výmysli. Nuda a škoda času :)(14.7.2017)

Charlie Hunman je v pohode a takto starosvetsky natočený dobrodružňák je mi po chuti. Takže s čistým svedomím 4 hviezdy.(7/10)(17.7.2017)

Líbilo se mi jakým stylem byl celý příběh vyprávěn, ale (a teď nechci znít jako děcko odkojené na rychle a zběsile a podobných kravin), ale možná tam chybělo o trošku více akce a napětí.(18.7.2017)

A tak jsem čekal a stále čekal a bohužel se nedočkal! Mám rád filmy o dobrodruzích a dobrodružstvích, žádné akčňáky, prostě realita, ale tady to bylo takové nedovařené. I ti herci mi přišli nepřesvědčiví, škoda.(18.7.2017)

• potok.009

Plavba proti proudu bez motoru, plachty i vesla, telegram uprostřed Amazonie a další a další nesrovnalosti.(18.7.2017)

Všechny vyznavače "Indyho" co by cestovatelského akčního hrdiny tenhle film zklame. Jde spíše o jakýsi glorifikační film všech hrdinů, kteří na začátku minulého století objevovali pro Evropu vzdálené kouty nepolíbené civilizací. Percy Fawcett byl jedním z mnoha, jehož noha vstupovala na půdu, která nikdy nepoznala kontakt s podrážkou boty. Neznámé prostředí, nemoci, divocí obyvatelé. Doma poté posměch, rodinné problémy.To vše a ještě mnohem více museli ti jež se vydali na dobrodružnou výpravu podstupovat. I proto stojí za připomenutí a i proto stojí The Lost City of Z za shlédnutí.(27.7.2017)

Nebol to vyložene zlý film, len my nesadol do nálady. Natočené super, lokácie úžasné. Niečo na tom bude keď som to skukol. Verím, že časom film ocením a docením inak ako len na 3.(14.8.2017)

• markusmerk

Ako ,,Fawcettovec,, označujem toto dielo za rúhanie sa voči pamiatke jeho a aj ostatných amazonských pionierov. Toho čoho som sa obával sa presne udialo - spravili z toho nekonečnú filozofickú zlátaninu. Pasáže z Európy som musel preklikať - absolútne zbytočná vata. No hnus, jdu blejt. Body dávam len za odvahu to sfilmovať.(15.8.2017)

Film bavil, len od toho konca som očakával trošku viac.(1.9.2017)

Tento film patrí rozhodne medzi tie kvalitnejšie. Výprava a kamera bola takmer dokonalá. Budovania napätia a potom mierne nečakané vyvrcholenie bolo miestami otravné. Dve tretiny filmu ma naozaj pohltili tak že som prežíval každú jednu maličkú krízu. (spoiler) V tretej tretine ako sa rozhodli vrátiť do Amazonie aj so synom, mi bolo jasné že sa už nevrátia, ako hrozne okato sa lúčili a budovali súcit. pre posledných 20 minút filmu kroté ma začali nudiť. Posledné budovanie napätia ako ich zajali bolo až príliš otravné. Preto za mňa iba 5/10.(4.9.2017)

• omega_SK

Inu asi som optimista, lebo myslim, ze film ma pobavit. Nuz nepobavil, ale nasral. Divak tu viac ako 2 hodiny caka, ze konecne cosi bude, ale docka sa akurat zaveru v podobe facky === toš divak domysli si co sa stalo ci nestalo.(9.9.2017)

• doMchek

Celé to silne vyznieva "akože", ako tá plavba na plti k prameňu po prúde. Povrchné, zbytočné.(18.9.2017)

• ferdafs_fs

Ztracených 2 hodiny a 21 minut.(4.10.2017)

• im8

Až do první návštěvy pralesa pěkné, pak jsem stále čekal, co se z toho vyvrbí, ale ono se to nevyvrbilo. Přibyla spousta motivů – druhá výprava se ctihodným vyžírkou, chlorová mlha na bojišti WW1, návrat ztraceného syna – ale moc to filmu nepomohlo. Ona je otázka, jestli epická sága o zmizelém dobrodruhovi musela být až tak epická. Závěrečná lysohlávková mlha tomu nasadila korunu. Ve skutečném životě to takto možná chodí, ve filmu bych uvítal nějakou dramatičtější zkratku.(13.10.2017)