Ztracené město Z

The Lost City of Z

Stratené mesto Z

Dobrodružný / Drama / Historický / Životopisný

USA, 2016, 141 min

Jsem upřímně překvapen, že v současné hollywoodské kinematografii mohl vzniknout snímek jako Ztracené město Z, který krom překvapivé významové hry přichází především s odvážně vybudovaným vyprávěním s neklasickou osnovou, v níž soustavně staví vyvolávaná žánrová očekávání do nečekaného nesouladu s tím, kam se následně vydá. Nepropásněte je v kině, neboť jde o jedno z těch děl, která si žádají temný sál s mihotáním světla z projektoru na plátně nikoli kvůli smysly takříkajíc dráždícím požitkům, nýbrž kvůli intimitě divácké zkušenosti. Více zase po čase na Poznámkách(23.4.2017)

• markusmerk

Ako ,,Fawcettovec,, označujem toto dielo za rúhanie sa voči pamiatke jeho a aj ostatných amazonských pionierov. Toho čoho som sa obával sa presne udialo - spravili z toho nekonečnú filozofickú zlátaninu. Pasáže z Európy som musel preklikať - absolútne zbytočná vata. No hnus, jdu blejt. Body dávam len za odvahu to sfilmovať.(15.8.2017)

Film bavil, len od toho konca som očakával trošku viac.(1.9.2017)

Tento film patrí rozhodne medzi tie kvalitnejšie. Výprava a kamera bola takmer dokonalá. Budovania napätia a potom mierne nečakané vyvrcholenie bolo miestami otravné. Dve tretiny filmu ma naozaj pohltili tak že som prežíval každú jednu maličkú krízu. (spoiler) V tretej tretine ako sa rozhodli vrátiť do Amazonie aj so synom, mi bolo jasné že sa už nevrátia, ako hrozne okato sa lúčili a budovali súcit. pre posledných 20 minút filmu kroté ma začali nudiť. Posledné budovanie napätia ako ich zajali bolo až príliš otravné. Preto za mňa iba 5/10.(4.9.2017)

• omega_SK

Inu asi som optimista, lebo myslim, ze film ma pobavit. Nuz nepobavil, ale nasral. Divak tu viac ako 2 hodiny caka, ze konecne cosi bude, ale docka sa akurat zaveru v podobe facky === toš divak domysli si co sa stalo ci nestalo.(9.9.2017)

• doMchek

Celé to silne vyznieva "akože", ako tá plavba na plti k prameňu po prúde. Povrchné, zbytočné.(18.9.2017)

• Vsacan

nudná slátanina která je drahší a přitom horší než nějaký dokumentarní film na kabelovce,...(18.9.2017)

• ferdafs_fs

Ztracených 2 hodiny a 21 minut.(4.10.2017)

• im8

Až do první návštěvy pralesa pěkné, pak jsem stále čekal, co se z toho vyvrbí, ale ono se to nevyvrbilo. Přibyla spousta motivů – druhá výprava se ctihodným vyžírkou, chlorová mlha na bojišti WW1, návrat ztraceného syna – ale moc to filmu nepomohlo. Ona je otázka, jestli epická sága o zmizelém dobrodruhovi musela být až tak epická. Závěrečná lysohlávková mlha tomu nasadila korunu. Ve skutečném životě to takto možná chodí, ve filmu bych uvítal nějakou dramatičtější zkratku.(13.10.2017)

Mám trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu byl film natočen zvláštně - starosvětsky, na druhou to působilo příliš natahované, bez patřičného spádu. První prokecaná půlhodina - beru. Tvůrci chtějí diváka seznámit s jednotlivými charaktery, především s rodinou badatele Fawcetta, ale pak začne první výprava do pralesa, já očekával konečně nějaké dobrodružství, ale ono se toho opět moc neděje. Následuje návrat, opět mnoho keců a další výprava a takhle se to otočí asi třikrát. Akčnější pojetí by tomu slušelo víc.(16.10.2017)

realistické, dobové, rodinné a dost sympatické ♣(19.10.2017)

Zvláštní biografie. Odměřená jako většina britských postav ve filmu znázorněná, postupuje v zajetých kolejích životopisných filmů a příliš se nesnaží diváka emocionálně oslovit nebo v něm vzbudit strach o osud hlavních postav. Je to snad záměrně, aby celý film měl nádech jakéhosi tajemna, které doprovází zmizení Percyho Fawcetta, a ke kterému směřuje, nebo se jedná pouze o průměrný dobrodružný životopis? Nemohu se rozhodnout. 7/10(26.10.2017)

7/10(29.10.2017)

Moc zdlouhavý skutečný příběh s naředěným napětím.Indianu Jonese jsem nečekal,ale tady se vždycky v nejlepším přestalo.140 minut je moc.(9.12.2017)

Film. Prostě film, které už jsme zapomněli točit a na které už se neumíme koukat.(5.3.2018)

70 % - niečo tomu chyba ale zle to nie je. Rýchlo to vyšumieva.(26.3.2018)

Snad první film kde se mi opravdu líbil Pattinson role zarostleho objevitele mu fakt sedla jak prdka na hrnec. Hunnam od Pacific rim také na svém herectví hodně zapracoval no a nakonec přítomnost mého oblíbeného Toma Hollanda, který mě svým výkonem překvapil už v Heart of the ocean. Film popisuje poměrně velké množství historických událostí včetně světové války a vše je to úhledně zabaleno a film odsejpa velkým tempem bez větších hluchých míst. Bravo(29.3.2018)

hollywood nastavil zřejmě nové pravidlo pro všechny své filmy: "všichni budte nesmyslně dlouhý!" i přes veškeré napětí zde nenastalo vůbec žádné vyvrcholení, jen se furt dokola omýlalo to samé. ze začátku to vypadalo slibně, ale bohužel film neobstál, filmaři si vybrali špatného dobrodruha na zpracování, protože tento nic neobjevil a nic neudělal. hvězda za charlieho.(7.6.2018)

Ten film vlastně neměl žádné "finále". To mi tam chybělo.(14.8.2018)

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>