Jsem upřímně překvapen, že v současné hollywoodské kinematografii mohl vzniknout snímek jako Ztracené město Z, který krom překvapivé významové hry přichází především s odvážně vybudovaným vyprávěním s neklasickou osnovou, v níž soustavně staví vyvolávaná žánrová očekávání do nečekaného nesouladu s tím, kam se následně vydá. Nepropásněte je v kině, neboť jde o jedno z těch děl, která si žádají temný sál s mihotáním světla z projektoru na plátně nikoli kvůli smysly takříkajíc dráždícím požitkům, nýbrž kvůli intimitě divácké zkušenosti. Více zase po čase na Poznámkách(23.4.2017)

Moc hezky film z pohledu historie a přírody. Miluju amazonii, džungli a historii jako takovou. Průběh byl sice další ale opíral se o skutečné události což mě hrozně zaujalo. 70%(28.9.2017)

• ferdafs_fs

Ztracených 2 hodiny a 21 minut.(4.10.2017)

• im8

Až do první návštěvy pralesa pěkné, pak jsem stále čekal, co se z toho vyvrbí, ale ono se to nevyvrbilo. Přibyla spousta motivů – druhá výprava se ctihodným vyžírkou, chlorová mlha na bojišti WW1, návrat ztraceného syna – ale moc to filmu nepomohlo. Ona je otázka, jestli epická sága o zmizelém dobrodruhovi musela být až tak epická. Závěrečná lysohlávková mlha tomu nasadila korunu. Ve skutečném životě to takto možná chodí, ve filmu bych uvítal nějakou dramatičtější zkratku.(13.10.2017)

Mám trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu byl film natočen zvláštně - starosvětsky, na druhou to působilo příliš natahované, bez patřičného spádu. První prokecaná půlhodina - beru. Tvůrci chtějí diváka seznámit s jednotlivými charaktery, především s rodinou badatele Fawcetta, ale pak začne první výprava do pralesa, já očekával konečně nějaké dobrodružství, ale ono se toho opět moc neděje. Následuje návrat, opět mnoho keců a další výprava a takhle se to otočí asi třikrát. Akčnější pojetí by tomu slušelo víc.(16.10.2017)

realistické, dobové, rodinné a dost sympatické ♣(19.10.2017)

Zvláštní biografie. Odměřená jako většina britských postav ve filmu znázorněná, postupuje v zajetých kolejích životopisných filmů a příliš se nesnaží diváka emocionálně oslovit nebo v něm vzbudit strach o osud hlavních postav. Je to snad záměrně, aby celý film měl nádech jakéhosi tajemna, které doprovází zmizení Percyho Fawcetta, a ke kterému směřuje, nebo se jedná pouze o průměrný dobrodružný životopis? Nemohu se rozhodnout. 7/10(26.10.2017)

7/10(29.10.2017)

Moc zdlouhavý skutečný příběh s naředěným napětím.Indianu Jonese jsem nečekal,ale tady se vždycky v nejlepším přestalo.140 minut je moc.(9.12.2017)

• Uhlijo

Čekal jsem dobrodružství, cesty hustým pralesem, honičky s lidojedy a nebezpečné nemoci zabíjející jednu vedlejší postavu po druhé ... Ale místo toho jsem shlédl 140 minut nudy. Všechno se to hrozně táhne v podivné komorné atmosféře a skoro celý film je točený v přítmí a tak se na něj nedá ani pořádně koukat. Možná trochu tvrdé vyjádření k tomuto ryze životopisnému filmu, ale prostě to jsou dvě hodiny o ničem. Čistého času atraktivní výpravy džunglí je velmi málo. Škoda, začátek měl potenciál a konci jsem ještě dával trochu naději, ale byl jsem jen hodně naivní,.. jedna hvězda je pro mě maximum(24.1.2018)

Film. Prostě film, které už jsme zapomněli točit a na které už se neumíme koukat.(5.3.2018)

70 % - niečo tomu chyba ale zle to nie je. Rýchlo to vyšumieva.(26.3.2018)

Snad první film kde se mi opravdu líbil Pattinson role zarostleho objevitele mu fakt sedla jak prdka na hrnec. Hunnam od Pacific rim také na svém herectví hodně zapracoval no a nakonec přítomnost mého oblíbeného Toma Hollanda, který mě svým výkonem překvapil už v Heart of the ocean. Film popisuje poměrně velké množství historických událostí včetně světové války a vše je to úhledně zabaleno a film odsejpa velkým tempem bez větších hluchých míst. Bravo(29.3.2018)

Unikátní dílo, pro dnešního typického konzumenta filmu pomalé a nudné, pro mě dokonalé, krásně pomalé a originální. Je nám představeno jak zelení protkaná džungle, tak bahnité bojiště. Prostě skvělé, co se dneska jen tak nevidí, víc takových snímků.(2.4.2018)

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>