poster

Ztracené město Z

 • USA

  The Lost City of Z

 • Slovensko

  Stratené mesto Z

Dobrodružný / Drama / Historický / Životopisný

USA, 2016, 141 min

Komentáře uživatelů k filmu (364)

 • Douglas
  *****

  Jsem upřímně překvapen, že v současné hollywoodské kinematografii mohl vzniknout snímek jako Ztracené město Z, který krom překvapivé významové hry přichází především s odvážně vybudovaným vyprávěním s neklasickou osnovou, v níž soustavně staví vyvolávaná žánrová očekávání do nečekaného nesouladu s tím, kam se následně vydá. Nepropásněte je v kině, neboť jde o jedno z těch děl, která si žádají temný sál s mihotáním světla z projektoru na plátně nikoli kvůli smysly takříkajíc dráždícím požitkům, nýbrž kvůli intimitě divácké zkušenosti. Více zase po čase na Poznámkách(23.4.2017)

 • potok.009
  **

  Plavba proti proudu bez motoru, plachty i vesla, telegram uprostřed Amazonie a další a další nesrovnalosti.(18.7.2017)

 • lineker
  ****

  Všechny vyznavače "Indyho" co by cestovatelského akčního hrdiny tenhle film zklame. Jde spíše o jakýsi glorifikační film všech hrdinů, kteří na začátku minulého století objevovali pro Evropu vzdálené kouty nepolíbené civilizací. Percy Fawcett byl jedním z mnoha, jehož noha vstupovala na půdu, která nikdy nepoznala kontakt s podrážkou boty. Neznámé prostředí, nemoci, divocí obyvatelé. Doma poté posměch, rodinné problémy.To vše a ještě mnohem více museli ti jež se vydali na dobrodružnou výpravu podstupovat. I proto stojí za připomenutí a i proto stojí The Lost City of Z za shlédnutí.(27.7.2017)

 • hujerita
  ***

  Nebol to vyložene zlý film, len my nesadol do nálady. Natočené super, lokácie úžasné. Niečo na tom bude keď som to skukol. Verím, že časom film ocením a docením inak ako len na 3.(14.8.2017)

 • markusmerk
  **

  Ako ,,Fawcettovec,, označujem toto dielo za rúhanie sa voči pamiatke jeho a aj ostatných amazonských pionierov. Toho čoho som sa obával sa presne udialo - spravili z toho nekonečnú filozofickú zlátaninu. Pasáže z Európy som musel preklikať - absolútne zbytočná vata. No hnus, jdu blejt. Body dávam len za odvahu to sfilmovať.(15.8.2017)

 • LosMichal
  ****

  Film bavil, len od toho konca som očakával trošku viac.(1.9.2017)

 • pRaY_882
  ***

  Tento film patrí rozhodne medzi tie kvalitnejšie. Výprava a kamera bola takmer dokonalá. Budovania napätia a potom mierne nečakané vyvrcholenie bolo miestami otravné. Dve tretiny filmu ma naozaj pohltili tak že som prežíval každú jednu maličkú krízu. (spoiler) V tretej tretine ako sa rozhodli vrátiť do Amazonie aj so synom, mi bolo jasné že sa už nevrátia, ako hrozne okato sa lúčili a budovali súcit. pre posledných 20 minút filmu kroté ma začali nudiť. Posledné budovanie napätia ako ich zajali bolo až príliš otravné. Preto za mňa iba 5/10.(4.9.2017)

 • omega_SK
  **

  Inu asi som optimista, lebo myslim, ze film ma pobavit. Nuz nepobavil, ale nasral. Divak tu viac ako 2 hodiny caka, ze konecne cosi bude, ale docka sa akurat zaveru v podobe facky === toš divak domysli si co sa stalo ci nestalo.(9.9.2017)

 • doMchek
  *

  Celé to silne vyznieva "akože", ako tá plavba na plti k prameňu po prúde. Povrchné, zbytočné.(18.9.2017)

 • Vsacan
  **

  nudná slátanina která je drahší a přitom horší než nějaký dokumentarní film na kabelovce,...(18.9.2017)

 • ferdafs_fs
  odpad!

  Ztracených 2 hodiny a 21 minut.(4.10.2017)

 • im8
  **

  Až do první návštěvy pralesa pěkné, pak jsem stále čekal, co se z toho vyvrbí, ale ono se to nevyvrbilo. Přibyla spousta motivů – druhá výprava se ctihodným vyžírkou, chlorová mlha na bojišti WW1, návrat ztraceného syna – ale moc to filmu nepomohlo. Ona je otázka, jestli epická sága o zmizelém dobrodruhovi musela být až tak epická. Závěrečná lysohlávková mlha tomu nasadila korunu. Ve skutečném životě to takto možná chodí, ve filmu bych uvítal nějakou dramatičtější zkratku.(13.10.2017)

 • andy60
  ***

  Mám trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu byl film natočen zvláštně - starosvětsky, na druhou to působilo příliš natahované, bez patřičného spádu. První prokecaná půlhodina - beru. Tvůrci chtějí diváka seznámit s jednotlivými charaktery, především s rodinou badatele Fawcetta, ale pak začne první výprava do pralesa, já očekával konečně nějaké dobrodružství, ale ono se toho opět moc neděje. Následuje návrat, opět mnoho keců a další výprava a takhle se to otočí asi třikrát. Akčnější pojetí by tomu slušelo víc.(16.10.2017)

 • BrunoCZ
  ****

  realistické, dobové, rodinné a dost sympatické ♣(19.10.2017)

 • OwenBobby
  ***

  Zvláštní biografie. Odměřená jako většina britských postav ve filmu znázorněná, postupuje v zajetých kolejích životopisných filmů a příliš se nesnaží diváka emocionálně oslovit nebo v něm vzbudit strach o osud hlavních postav. Je to snad záměrně, aby celý film měl nádech jakéhosi tajemna, které doprovází zmizení Percyho Fawcetta, a ke kterému směřuje, nebo se jedná pouze o průměrný dobrodružný životopis? Nemohu se rozhodnout. 7/10(26.10.2017)

 • Dany17
  ***

  7/10(29.10.2017)

 • JerryPilsen
  ***

  Moc zdlouhavý skutečný příběh s naředěným napětím.Indianu Jonese jsem nečekal,ale tady se vždycky v nejlepším přestalo.140 minut je moc.(9.12.2017)

 • Tempter
  ****

  Film. Prostě film, které už jsme zapomněli točit a na které už se neumíme koukat.(5.3.2018)

 • CampaHD
  ***

  70 % - niečo tomu chyba ale zle to nie je. Rýchlo to vyšumieva.(26.3.2018)

 • Kodousek
  *****

  Snad první film kde se mi opravdu líbil Pattinson role zarostleho objevitele mu fakt sedla jak prdka na hrnec. Hunnam od Pacific rim také na svém herectví hodně zapracoval no a nakonec přítomnost mého oblíbeného Toma Hollanda, který mě svým výkonem překvapil už v Heart of the ocean. Film popisuje poměrně velké množství historických událostí včetně světové války a vše je to úhledně zabaleno a film odsejpa velkým tempem bez větších hluchých míst. Bravo(29.3.2018)

 • stuj
  ****

  Kdyby byl filmek trošinku svižnější, zasloužil by si hvězdičky 4. Celkově byl zajímavý, taková menší road movie v amazonském pralese. O odhodlání jít za svým cílem. A též připomenutí historie. Začátek 20. století, Anglie a její gentlemani, objevování nových končin, ale i světová válka. Pěkný film, jen trochu roztažený. // O den později: film mi furt zůstává v hlavě, a to se moc často nestává. Takže nakonec přece jen dávám hvězdičky 4.(18.5.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace