V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett (Charlie Hunnam) poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti podplukovník Fawcett a jeho asistent Henry Costin (Robert Pattinson) zmapují dosud neznámé území v Bolívii. S pomocí domorodců se vydávají proti proudu Rio Verde. Výprava čelí kanibalům, nemocem, nekonečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává. Hluboko v srdci pralesa nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace. V Anglii sklízí Fawcett jen posměšky ze strany vědecké obce, která jeho ztracenou civilizaci nazývá pouhými divochy. Ale Percyho odhodlání a posedlost najít bájné město Z, je stále silnější. S podporou své oddané manželky (Sienna Miller) se v roce 1925 Percy, společně se synem (Tom Holland) a věrným přítelem Costinem, znovu vydávají do hluboké džungle... (Bioscop)

Marrakech86

Viděno v kině. Hodnocení k tomuto filmu je trochu obtížný. Film se tváří velmi dobrodružně, ale ve výsledku to byla docela nuda, moc se tam opravdu nedělo. Tento film bych zařadil do katergorie - stačí jednou a dost, nicméně bych velmi ocenil způsob natočení, to se mi velmi líbilo. (ta umělecká stránka). Ve výsledku 50%, hudba tam nebyla tolik slyšet, což je taky škoda. ()

Attanasio

Prazdne, bezduche. Dejove nedotazene v mnoha mistech do konce. Scenaristicky odflaknute, nedomyslene, zbytecne sceny, dialogy, ktere pak nikam nevedou. Dival jsem se v Premiere Cinemas v Hostivari a nevim, zda-li to byla chyba kina, ci ten film je takto koncipovany, ale prakticky neslo nic videt poradne, byl strasne tmavy.. ()

Maksim

Akčni?Ani ne.Dobrodružny?,ale jako jo.Drama?Ano.Životopisny a historicky film ktery zas tak nenadchnul mně ba ani neurazil.V kině ja jsem byl snad krom asi dvou lidi co přišli později v podstatě sam.Davy zrovna takovy film asi nepřitahuje.V kině na velkem platně dobry ale doma si to už asi nepustim, ()

Papiryk

Veľmi zaujímavé, ale rozťahané a miestami nudné. Za tých 140 minút sa toho udeje strašne veľa a strih medzi obdobiami alebo rokmi je okamžitý, takže v jednej scéne sa skončí hádka a v druhej už sú hlavní hrdinovia v amazonskom pralese. Charlie Hunnam je mi po Pacific Rim sympatický a tu nesklamal. Hľadanie strateného mesta Z je dobrodružstvo, ktoré mohlo byť viac dobrodružné, nebyť dlhého príbehu a málo napätia. 75% ()

Adelaides

Tak tohle šlo naprosto mimo mne - a to jsem se moc těšila. Dokonce jsem zvažovala odchod z kina, ale nakonec jsem podřimovala. Velké zklamání. ()

maro0902

no musim konštatovať......že som sa nudil ako v rade pri plnej pokladni v bille..ťahalo sa to strašne už som myslel važne že to ani nedám..sklamanýýýýýýýýýýýýýý ()

Maratonec

Těsně mezi 3 a 4 hvězdou.Chvilkami velmi zajímavé protkané dobou ve které se děj odehrává. Ten bohužel nenabízí tu správnou atmosféru a vyváženost k výpravám, které následují... ()

flegmos

Absolutne nepresný, nudný film. Výborný herci, výborné výkony, kamera a hudba. Pribeh a tempo sú však nuda. Samotná pravdivé vyobrazenie "podľa skutočného príbehu". Hm meno hlavnej postavy, pohlavie, zamestnanie je pravdive. Ostatné už sú čisté výmysli. Nuda a škoda času :) ()

maxi_tom

Charlie Hunman je v pohode a takto starosvetsky natočený dobrodružňák je mi po chuti. Takže s čistým svedomím 4 hviezdy.(7/10) ()

lineker

Všechny vyznavače "Indyho" co by cestovatelského akčního hrdiny tenhle film zklame. Jde spíše o jakýsi glorifikační film všech hrdinů, kteří na začátku minulého století objevovali pro Evropu vzdálené kouty nepolíbené civilizací. Percy Fawcett byl jedním z mnoha, jehož noha vstupovala na půdu, která nikdy nepoznala kontakt s podrážkou boty. Neznámé prostředí, nemoci, divocí obyvatelé. Doma poté posměch, rodinné problémy.To vše a ještě mnohem více museli ti jež se vydali na dobrodružnou výpravu podstupovat. I proto stojí za připomenutí a i proto stojí The Lost City of Z za shlédnutí. ()

Konev

Táhne se to jako nudle z nosu. Žádný pořádný děj, žádná pořádná akce ....ale celé to bylo strašně dlouhé. ()

hujerita

Nebol to vyložene zlý film, len my nesadol do nálady. Natočené super, lokácie úžasné. Niečo na tom bude keď som to skukol. Verím, že časom film ocením a docením inak ako len na 3. ()

markusmerk

Ako ,,Fawcettovec,, označujem toto dielo za rúhanie sa voči pamiatke jeho a aj ostatných amazonských pionierov. Toho čoho som sa obával sa presne udialo - spravili z toho nekonečnú filozofickú zlátaninu. Pasáže z Európy som musel preklikať - absolútne zbytočná vata. No hnus, jdu blejt. Body dávam len za odvahu to sfilmovať. ()

pRaY_882

Tento film patrí rozhodne medzi tie kvalitnejšie. Výprava a kamera bola takmer dokonalá. Budovania napätia a potom mierne nečakané vyvrcholenie bolo miestami otravné. Dve tretiny filmu ma naozaj pohltili tak že som prežíval každú jednu maličkú krízu. (spoiler) V tretej tretine ako sa rozhodli vrátiť do Amazonie aj so synom, mi bolo jasné že sa už nevrátia, ako hrozne okato sa lúčili a budovali súcit. pre posledných 20 minút filmu kroté ma začali nudiť. Posledné budovanie napätia ako ich zajali bolo až príliš otravné. Preto za mňa iba 5/10. ()

omega_SK

Inu asi som optimista, lebo myslim, ze film ma pobavit. Nuz nepobavil, ale nasral. Divak tu viac ako 2 hodiny caka, ze konecne cosi bude, ale docka sa akurat zaveru v podobe facky === toš divak domysli si co sa stalo ci nestalo. ()

PORTER44

Nudná dobrodružná podívaná,hlavní hrdina se vrátí domů udělá dítě a odjede a potom znovu a znovu,putování džunglí vypadalo jako procházka,zvířata skoro žádný,kanibalové přátelští,efekty mizerný,herecky ucházející,celkově ztráta času podruhé už nevyhledám. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

31.12.2017

Ztracené město Z na obzoru

Ztracené město Z na obzoru

28.12.2014

Dlouho odkládaný projekt The Lost City of Z je pro režiséra Jamese Graye srdcovou záležitostí, spustit se ho snaží již několik let. V příběhu skutečně žijícího britského armádního důstojníka,… (více)