Brnění a rolničky (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2001, 67 min

On to vážně nebyl absolventský film? A až nyní jsem zjistila, že to měla být pohádková komedie. To jsem si asi měla přečíst dříve, třeba bych se smála, až bych se za břicho popadala.(16.3.2013)

Zajímalo by mě, zda za některé hudební motivy šly poplatky dědicům Vivaldiho, ty čtyři roční období z toho bylo slyšet hodně. Šašek, co neumí ani hvězdu? No to se naučit mohl, ale jinak byl šašek pohádkově chytrý, král vypadal jako Abraham Lincoln a působil mile a důstojně, princezna nebyla prvoplánová kráska, ale taky žádná fiflena a nerušila mě a kovář - rytíř - strašidlo byl nepřeslazený nepatetický klaďas. A zbabělec byl zas pěkně tradičně pohádkově zbabělý. Co víc, než upřímný smích tam, kde to tvůrci zamýšleli, by si divák mohl přát?(11.3.2012)

• hermiona

A já sám, dycky sám... rytíř ve zlatém brnění s nosem Pinocchia na přilbě. Taky lže a vymýšlí si jako Pinocchio. Ničím výjimečné, Mário Kubec mi do role zbabělce typově neseděl, ale Langmajer byl dobrý. Ovšem ne jako šašek, spíš jako moudrý rádce. V kostymérně to museli splést, nebo byly všechny důstojné kostýmy půjčené do jiných pohádek.(16.3.2013)

• honajz

Prý "nabito situačním humorem". Možná trapným, pokud to měl být humor. Očka poulící Mário Kubec a zcela nevtipný Langmajer a věčně otrávená Nováková-Fuitová, to mi skutečně jako veselá pohádka nepřišlo.(25.8.2013)

Tato docela dementní pohádka je natočena tak bezprostředně a pro děti jednoduše vtipně, že jsem nemohl odolat a udělit jí velmi dobré hodnocení. Mário Kubec hraje svého zbabělého rytíře naprosto úžasně, jeho odvážnější a pocitvý poddaný už sice není tak dobrý, ale Satoranský jako král to zachraňuje. Sice není celkově co chválit, ale když si celou pohádku říkáte, jak je to úžasně blbé a mile se u toho usmíváte, musí se to na konci v hodnocení projevit.(25.3.2013)

• - Natáčení probíhalo na zámku Vrchotovy Janovice. (rakovnik)