Reklama

Reklama

Karen Cook byla úplně obyčejná středoškolačka. Noc, kdy jako jediná přežila běsnění sedmnáctiletého maniaka, jí ale převrátila život naruby. Dalších jedenáct let prožila ve strachu, že se zabiják s přezdívkou Basement Jack ocitne znovu na svobodě. A nemýlila se: přichází rok 2006 a Jack vinou formální chyby opravdu opouští vězení. O rok později se v okolí Downers Grove začínají množit brutální vraždy, které nápadně připomínají Jackův rukopis. Karen si brzy uvědomí, že se Jack vrátil, aby dokončil své dílo. Má jedinou možnost – zabít ho dřív, než on zabije ji. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (55)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Podobný případ jako letošní Laid to Rest. To znamená, že kdykoli se na scéně objeví vrahoun (tentokrát s vizáží zanedbaného Ježíše Krista), kvalita prudce stoupá a je radost jeho řádění sledovat. Bohužel té spojovací vatě okolo strašně sráží vaz špatní herci. Mohlo to být mnohem lepší. 5/10 ()

Slasher odpad!

všechny recenze uživatele

Utrpení. Místy až nechutně debilní, vykrádající slasher/serial killer amatéřina (ač se pokrytecky tváří neamatérsky), s trapně lacinými PC efekty (to já od srdce nenávidím), nulově charismatickým vrahem a vůbec, blbým i vším ostatním. Odpady šetřím asi stejně jako 5*, ale tady je to fakt zasloužený, jelikož mě to nasralo a znudilo a nejhorší bylo dívat na to až do konce. ()

Arkos 

všechny recenze uživatele

Tenhle Suterénový vrah mě tedy opravdu moc nevzal. Příběh samotný špatný není, ale zpracování dost pokulhává a všechno mně to připadá dost amatérské. Asi nejvíc mě dostalo, když jedna z obětí leží na schodech ve sklepě již mrtvá a vrahoun jí zapíchne mačetou až asi za dvě vteřiny. To se fakt nepovedlo. Ale na jedno zkouknutí se to dá vydržet. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Michael Myers a Jason Vorhees si mnou ruce, že jim do party přibyl další hororový bratříček, ale aby mohla být stvořena další hororová ikona, musel by film nabídnout víc, než jen snaživé opisování od slavnějších předloh. Nevyrovnaná režie Michaela Sheltona tak nějak zazdila slibný potenciál postavy Basement Jacka a do popředí se zde dostává zbytečná snaha o psychologizaci postav vyznívající v drtivé většině naprázdno. Kladem jsou pak sexy Michelle Morrow v roli Karen, místy nápaditý styl vraždění, ale v mnoha ohledech si nedělá hlavu s originalitou a hutná hororová atmosféra celkem měla něco do sebe. Originální horor to sice není, ale nuda to taky nebyla a žádného velkého překvapení jsem se nedočkal. ()

mil@n.fanatik 

všechny recenze uživatele

Prvotřídní kravina. Tohle snad nemyslí vážně, proč to točí? Děkuji, ale na Jacka maniaka už se nikdy dívat nebudu, to radši půjdu kopat kanály... Nesmysl, na který si říkám, proč nedávám rovnou odpad.... Pozitiva? Možná, že jsem se dodíval, ale měl jsem co dělat a tlačil jsem čas očima, ne stačilo, díky..... ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Milé maminky, milé čerstvě obtěžkané ženy, milý zbytku, až se příště rozhodnete projevovat svoji lásku dětem tím, že je budete třískat, mlátit, či jim jiným nepříjemným způsobem projevovat svoji náklonost, tak doporučuji toto rozhodnutí promyslet. Může se klidně stát, že vám z vašeho miláčka vyroste maniak. V extrémním případě přivedete na svět tvora sklepního typu, který se rozhodně nebude dvakrát rozmýšlet jestli má své oběti useknout hlavu nebo třeba jen ruku. Dost mouder do života a teď se přesunu k samotnému filmu. Náš vrahounek je debilní. Nelze strašit s někým, kdo má v obličeji andělíčka. Samotné killy páchnou béčkovostí, nicméně jsou jediným světlým momentem filmu. Příběh je totálně plochý a taková ta vata mezi jednotlivými vraždami je naprosto k zblití. Závěr naplno odhaluje svoji teatrálnost a neskrývá už vůbec nic. Kdybych nedal odpad, tak bych urazil většinu filmů, kterým jsem odpad dal. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Jak vidno, vymyslet tři čtyři dobré scény a pak k nim rychle dopsat zbytek, aby to dávalo celovečerní formát - ale už ne moc smysl, pro tento případ je tam pro jistotu nacpáno hodně toho Halloweenu - z toho nakonec taky jde natočit film. Že to je jak jízda na horské dráze, kdy jste jednou dole a jindy zvracíte do pytlíku, to už je, zdá se, vedlejší. ale zase zjistíte, co dělal pirát Jack Sparrow za mlada. Hrál si na Michaela Myerse. Aby to nebylo tak okaté, zamíchali do toho šílenou matku, bouřku a trochu elektriky (cože?). Ta jedna ryze gore scéna je dobrá, zbytek je ale jen takové nesmyslné a začasto nelogické hraní si na bububu. Sestříhat to na cca dvacetiminutový videodeníček hlavního záporáka, stálo by to za to, ale takhle... 1,5* ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Basement Jack se řadí mezi ty filmy, které měli sice vcelku zajímavý potenciál, ale díky neschopnosti tvůrců se z nich staly jen podprůměrné záležitosti, které brzy upadnou do zapomnění. Což je vážně škoda, protože zdejší vrah s visáží Ježíše Krista či mladého Charlese Mansona se tu vážně činil a na své konto si připsal opravdu úctyhodný počet mrtvol. Dokonce ani jejich zvláštní naaranžování nebylo špatné, jenže to je tak vše z výčtu pozitiv, které se tu objevili. Omáčka okolo totiž už tak dobrá nebyla, stejně jako herecké výkony většiny zúčastněných a to se ani nebavím o špatné úrovni speciálních efektů. Co se mi však líbilo docela dost, byl zvukový doprovod při vrahově řádění či nahánění Karen. Televizní reportérka a příležitostná herečka Michele Morrow mi byla docela sympatická – no rozhodně více než všichni členové policejního sboru dohromady. Na takový masakr z policejní stanice asi hned tak nezapomenu (ne nebyl vůbec dobrý – takový Terminátor si vedl mnohem lépe), ale spíše dost vtipný doslova zbabranými triky. 30% ()

mysiak 

všechny recenze uživatele

Tak pozri sa zub ďalšiemu bezvýznamnému hororu...Basement Jack..základný nedostatok..vrah sa objaví v 4. minúte...a je to magor..a vyzerá ako Jesus...celé to vyzerá amatérsky...a náš vrah sa tu zjavuje hocikedy...finále rádoby vyzerajúce ako Halloween je fakt úbohé...Basement Jack je otrasne natočený a predvídateľný horor ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Český název sedí jako facka. Vrah ze svých obětí skládal bizardní obrazy, které byli jeho výrobní značkou, chcete-li, tak podpisem. Nejprve všechny vyobrazovaly rodinnou idylky, kterou nikdy neměl, protože jeho milující matka byla ještě větší blázen než on. Jeho řádění přežila jedna obět. On se rozhodl zajít si pro ni. Podobnou scénu jsme už někde viděli, viď Michaeli. Ještě štěstí, že Jack nevraždil v Předvečer všech svatých. To už by nebyla podobnost, ale záměr. Závěr filmu mě vůbec nepřekvapil a přiznám se, že jsem ho vlastně i čekala. Jestli hledáte napětí pohrávající si s vašimi napnutými nervy a pohlcující atmosféru, tak se Maniakovi raději vyhněte. On totiž ani jedno nemá. ()

Chatterer 

všechny recenze uživatele

Hrůza a děs. Jedna hvězda za to, že jsem měl u tohoto filmu strach. Bál jsem se o duševní zdraví lidí, kteří se na tomto filmu podíleli. Někde jsem se dočetl, že napsání scénáře k tomuto filmu trvalo 18 let. To je teda výplach. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Na filmu mě děsně štvalo to , že od začátku bylo jasný kde je dobro kde zlo a já neustále až do konce tajně doufal v nákou pointu, ale ta nepřišla. Film se nezáživný děj snaží dohnat krvavostí a brutalitou, což se místy povedlo, ale opravdu jen místy. O hereckých výkonech radši nemluvím, děs a běs. ()

Mefistofelle 

všechny recenze uživatele

What has been seen, cannot be unseen... Brrr, na co jsem se to zas koukala? Jak to někdo mohl takhle podělat? Dobře, jakmile dopíšu tento koment, zkusím na to rychle zapomenout. Tak tedy, Basement Jack je film kterej se strašně moc snaží mít super postavy, super atmosféru a celkově být strašně super. Až no to, že ani jedno se mu nedaří. Postavy jsou tak debilní, že se divím, že se dožily dospělosti. Jedinej sympaťák mezi nimi je vrah, kterého je vám aspoň líto, protože maminka na něj byla moc a moc zlá. Pochybuju, že to byl režisérský záměr, takže něco je tady nejspíš špatně. Dialogy jsem sice slyšela předabované, ale nedělám si iluze o tom, že i v originále to bylo stejně příšerné. Ale co mi rvalo oči z hlavy asi nejvíc byly ty šílený počítačový efekty. Jak je možný, že efekty z osmdesátkových hororů vypadají stokrát realističtěji, než ve filmu z roku 2009? Hrůza. A jednu hvězdičku dávám jenom za toho vraha - i když je možné, že jeho největší zásluha na ní je to, že nemluvil. ()

zette odpad!

všechny recenze uživatele

Hrozna kamera a strih, jsem si myslel, ze mam rozbitou televizi. Dejove slabe, nelogicke, dementni dialogy a spatne herecke vykony. Od odpadu to nezachrani ani pekna hlavni predstavitelka. ()

bourec odpad!

všechny recenze uživatele

No to je ale pitomost!Asi hodně málo peněz,režisér začátečník a trapný herci způsobej,že vznikne takováhle trapárna.Akční scény jsou natočený debilně,asi jako když jsme si jako děti hráli na vojáky s klackama na kraji lesa.Při scénách s tim obřím nožem nebo co to bylo,bylo vidět,jak se nůž v tělech divně třese,tak nepřirozeně.Bylo to taky hodně neumětelský.Stejně jako setnutý hlavy těm dvěma figurínám na tý stanici,to bylo taky trapný.A ten vrah.Vypadal jak zfetovaná rocková hvězda.Jediný co chápu je překlad.Protože tohle nemohli nechat s názvem Sklepní Jack nebo Jack ze sklepa,to už by se na to nikdo nechytil.Ale radim všem ,co to ještě neviděli,ruce pryč! ()

Iwus.ka odpad!

všechny recenze uživatele

Tak jsem si večer zapla tento film v domnění, že jde o ten, kde řádí jako černá ruka vyšinutý Elijah "Frodo" Wood. Bohužel si nějaký kokot na internetech dělá šprťouchlata a tak čumím na nějaký shit z roku 2009, kde místo Pytlíka řádí jakýsi zarostlý buran "Jack ze sklepa", který byl opravdovým maminčiným miláškem, což se na něm samozřejmě podepsalo. Nicméně, ani jeblou matkou poznamenaný magor není zárukou dobré zábavy, proto se tento Maniak snadno zařadí mezi ostatní filmové splašky. ()

Reklama

Reklama