Ichi, slepá samurajka

座頭市

Ichi

Historický / Drama / Akční

Japonsko, 2008, 120 min

Kvalitní japonská katanová řezničina, která má i celkem ucházející příběh, díky němuž to neni jen pouhej a tuctovej akčňák, ale i docela kvalitní film mimo akční sekvence, který jsou tady ale fakt skvěle natočený, i choreograficky perfektně promakaný, navíc hlavní postavou je sličná slepá bojovnice, takže ten kdo má rád Zatoichiho, tak si určitě přijde na svý i tady, i když to je slabší, ale zase Haruka Ayase je daleko hezčí než hrdina ze Zatoichiho(2.5.2009)

Ať jde Samuraj do prdele máme tu Ichi !! Ne, tak samo sebou film Samuraj se mi velmi líbil, ale komu myslíte, že dá lesbosaurus jako já přednost? Starému seschlému dědulovi, co je sice opravdu masér, ale sexy není ani trochu nebo krásné Ichi u které jsem vrněla jako kočka? Správně Ichi vyhrála. Navíc musím souhlasit s Alíkem, že Ichi vyhrála i díky soubojům. Je mi kolosálně u ánusu, že hlavní hrdina dokáže ve filmu pozabíjet úplně sám sto a více vocasů najednou. To je pohodička, ale kurva závěrečnej souboj má mít koule a to v Samurajovi opravdu neměl. Švih, švih a konec. Proto taky Samuraj dostal 4* a tu pátou jsem mu natruc nedala. No ale tady je to jiná písnička. Souboj s hlavním padouchem je takovej, jakej má být. Napínavej a kundutrhající (napsala bych kulervoucí, ale když jsem holka tak by to znělo divně) . Kromě krásné Ichi které bych chtěla pátrat v piči, je tu i parádní samuraj co mlátí svým mackem klackem Ichi po ruce a asi by do ní i rád zasunul. Jenže jak by mohl zasunout, když ani vysunout mu nejde? Ano je to tak, náš milej hero má kurevskej problém vytáhnout ho z pochvy (meč vy nadrbanci !! ) a tak mu maximálně cuká ruka a občas mu dle všeho cukne i jinde. I tak jsem mu celou dobu fandila a věřila jsem, že je borec. A byl !! Jinak hlavní zmrd ééé padouch je hezky slizkej a s mečem se umí ohánět jako málokdo. Konec mě bohužel zase dostal do nálady, že jsem si pořvala, takže asi budu muset zase zařadit velkofilmy ze 300 nejhorších tam hrozí max, že budu brečet smíchy jak je to trapný bo vzteky, že na to musím čumět. Rozhodně ale nehrozí slzy smutku jako se to stalo zde. Doporučuje devět slepých samurajek z deseti, které viděly tento film.(8.4.2017)

Je to dosť dobrý akčný historický film. Má celkom dobrý príbeh o slepej goze, skvelej bojovníčke s katanou, ktorá hľadá svojho bývalého učiteľa, tiež slepca a behom putovania sa zoznámi so schopným, ale bojazlivým samurajom a spolu prídu do malého príjemného mestečka, kde ale robí problémy obávaný klan. A ten im prinesie len mnoho problémov. Spracovanie sa mi páči, je presne v štýle klasických samurajských filmov snáď so všetkými tradičnými situáciami, takže po úvodnom zoznámení s obomi hlavnými postavami sa už dej prenesie do mestečka a celá prvá polovica je vlastne jedna zaujímavá situácia za druhou, ako moja obľúbená hra s kockami, ktorá ma v tomto žánri vždy poteší, občas nejaká menšia akcia, plno zaujímavých dialógov, ktoré ešte viac zblížia s hlavným duom a podobne, druhá polovica ma už zaujala o trochu menej, už sa očakávane venuje prakticky len tomu hlavnému, boju s klanom, ale aj na toto sa do dobre pozerá. Takže v rámci žánru tu toho ani nemám moc čo vytknúť, tempo je svižné, dej dostatočne zaujímavý a s niekoľkými veľmi dobrými scénami, takže úplne ideálne. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Chválim hlavne menšie akcie, kde stojí hlavná hrdinka proti niekoľkým protivníkom, sú výborné po vizuálnej stránke a obsahovo presne v samurajskom štýle, takže žiadne dlhé choreografie, ale rýchle a efektívne zneškodnenia po jednom seknutí a tak to má byť. Tie väčšie akcie ma už až tak moc nezaujali, ale aj na ne sa dobre pozerá. Herecké obsadenie je výborné, skvelá Haruka Ayase v hlavnej úlohe, tu ma bavila v každom zábere, môj obľúbenej Takao Osawa a pár zaujímavých vedľajších postáv, síce záporáci pôsobia tak klasicky prehrávajúco, ale aspoň poteší ich vodca Shido Nakamura. Réžia a technická stránka sú vydarené, výborná kamera, vizuál, celkom fungujú aj emócie a niektoré scény sú dosť zaujímavo podané, toto je kvalitná práca. Ichi patrí medzi tie lepšie súčasné filmy na túto tému, príjemný filmový zážitok, ktorý poteší aj viackrát. Objektívna kvalita filmu- 74%, film sa páči mne na 77%.(4.8.2009)

V kráse a šermířských dovednostech se Haruka Ayase hravě vyrovná Aye Ueto i bez pomoci kameramana a střihače. Právě práce kamery v některých soubojích Azumi hodně připomíná, přesto by byla chyba oba filmy přímo porovnávat. Méně akční Ichi sází na až do intimna laděnou pozvolnou osudovou atmosféru (na čemž má podíl postižení hlavní hrdinky) a ačkoliv skloubení těchto elementů nedotahuje zdaleka do konce, jedná se stále o zdařilý novodobý samurajský snímek.(12.4.2009)

Pro každého, kdo někdy zalitoval, že Zatoichi není sexy ženská-je tohle dar z nebes :D ....Jinak teda-hodně slušná a stylová šermovačka, která se za své vykradačství rozhodně stydět nemusí.....Pravda-Občas bylo toho pitvoření možná trochu moc...ale skousnout se to dá.....Tenhle film by určitě vyzněl lépe jako součást nějáké Ichi série(trilogie nebo tak)-protože to opravdu působí jako takový nějáká úvodní část širšího celku.........ale kdo ví?třeba se ještě dočkáme :)(14.4.2011)