Ichi, slepá samurajka

座頭市

Ichi

Historický / Drama / Akční

Japonsko, 2008, 120 min

Viac ako vydarená transformácia Zatoichiho do ženskej postavy. Film po akčnej aj obsahovej stránke zostáva verný povodnej sérii (nevinný dedinčania versus banditi), no pridáva výrazný melodramatický prvok. Viac v recenzii na Heroes of the East. (8/10)(16.5.2010)

Ladnost japonského umění samurajů zkloubená s láskou, kulturou a hudbou. Všechny tyto elementy jsou zde zastoupeny v menší či větší míře a záleží jen na vašem rozpoložení, která část se vám bude více zamlouvat. A ikdyž jsou souboje spíše doplňujícím prvkem, v malebných dobových kostýmech mému oku jenom lahodily. Citově již Ichi lehce ztrácí, ale vždycky je se na co dívat... :-) 70%(8.9.2009)

Lepší průměr. Trochu drsný a trochu romantický, ale něco mi tam chybělo. Asi ten Zatoichiho laskavý humor. Nevím... I když je stopáž u obou filmů téměř shodná, tak Ichi mi připadala mnohem delší než Samuraj. OT - DVD od Vapetu mě pěkně nakrklo, protože sice obsahuje originální zvuk, ale titulky tam jaksi chybí, takže jsem se musela spokojit s dabingem. :^((15.6.2012)

Film, který jednoznačně vychází z dneš již legendární řady 26. filmů o slepém masérovi Zatoichim, který i když působí jako neškodný mrzák, ovládá špičkově boj s mečem. Tady máme dívku, která má podobnou vlastnost a stejný meč, jako míval Zatoichi ... jakmile ho tasí páře nepřátele v několika vteřinách na kusy. Film ale není pouze "filmem jedné hrdinky", ale vystupuje i další důležitá postava, samuraj, který má trauma z dětství a není schopen tasit meč, ačkoliv pokud vezme do ruky klacek, dokáže porazit v boji kohokoliv, včetně krásné bojovnice Ichi. Jejich životní cesty se spojují a bok po boku čelí dvoum gangům, podobně jako tomu bylo v prvním díle Zatoichiho (1962), mnoha westernech apod. Jedná se o vizuálně krásný film, na rozpočtu se rozhodně nešetřilo. Bohužel film má hodně pomalé vyprávění a i když mi to běžně nevadí, tady už to bylo na mne trochu moc. Další co film mírně sráží (u mne, protože jsem na to "citlivý"), tak je choreografie soubojů, někdy nepříjemně prostříhaná. Ale jinak excelentní záležitost.(9.5.2009)

Mix samurajskej drámy a milostného príbehu, ktorý je veľmi vkusne, chce sa napísať až nežne natočený. Nič nemení, naopak, je čítankový, ale zvolenú kombináciu zvláda (aj vďaka charismatickej ústrednej dvojici) na výbornú. Pokojne si to dajte aj s odrastenejšími deťmi, ešte aj tá nevyhnutná krv tam strieka tak, že nerozruší viac, než veta v knihe "a zabil svojho nepriateľa".(29.9.2012)