Ichi, slepá samurajka

座頭市

Ichi

Historický / Drama / Akční

Japonsko, 2008, 120 min

Nevím co jsem mu usekla, protože jsem slepá…. Při sledování tohoto filmu mám pocit, že Japonsko byla země plná magorů a bojovníků. Vybočuje snad jen dívka, u které mám pocit, že díky ladným pohybům dokáže tančit s katanou a za kterou zůstává jen pach krve. Není to film plný bojového umění. Chvilku ,,řež“, pak dojímavé vzpomínky. Všichni si nesou nějaká traumata. Prostě Japonská výpravnost. Jistě, nelehký osud Ichi stojí za předvedení, ale je to rozvleklé. A nechápu, co má symbolizovat postava Toumi. Velké finále sice nabízí akci, ale bez emocí. Takový western, jen bez koltů. Ale možná jsem jen čekal něco jiného. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(18.9.2009)

Ode mě 88% a líbilo se mi víc, než Azumi. Film disponuje příběhem, atmosférou a určitým vnitřním kouzlem. Zásadní rozdíl je i v motivacích obou postav. Azumi zabíjí, protože je vytrénovaný zabiják a má poslání. Ichi hledá. Zabíjí, když musí. Při obraně vlastní nebo někoho jiného. Ichi je pomalejší, méně akčnější a méně krvavé, což někomu může vadit, mě to ale vyhovuje.(24.3.2011)

Ichi již od začátku připomíná jak příběhově, tak i postavami Zatôichiho i když trošku předělaného. Výrazně barevně natočený snímek, doprovázení hudbou z Šamisenu. Příběh nikterak nevyniká, ale postavy jsou velice příjemné, kostýmy a prostředí byly velice povedené. Ichi patří mezi dobré filmy, kterým žádný milovník Novodobých Samurajských filmů nepohrdne. Nevýrazná akce, doplněna o táhlé sekvence,nastiňování příběhu hlavních hrdinů a nakonec tragické lásce, celkově mi to celé přišlo jako mix několika filmů co jsem již viděl a snímek jako by se neuměl vykročit tou správnou nohou k nastolení rovnováhy. Dlouho jsem rozvažoval mezi 3 a 4 hvezdičkami, ovšem za kostýmy a některé scény za 4. Kostýmy 80%, Hudba a Prostředí 70%, Herci 80%, Příběh 60 %. = 75 %(9.2.2010)

Pro každého, kdo někdy zalitoval, že Zatoichi není sexy ženská-je tohle dar z nebes :D ....Jinak teda-hodně slušná a stylová šermovačka, která se za své vykradačství rozhodně stydět nemusí.....Pravda-Občas bylo toho pitvoření možná trochu moc...ale skousnout se to dá.....Tenhle film by určitě vyzněl lépe jako součást nějáké Ichi série(trilogie nebo tak)-protože to opravdu působí jako takový nějáká úvodní část širšího celku.........ale kdo ví?třeba se ještě dočkáme :)(14.4.2011)

Ladnost japonského umění samurajů zkloubená s láskou, kulturou a hudbou. Všechny tyto elementy jsou zde zastoupeny v menší či větší míře a záleží jen na vašem rozpoložení, která část se vám bude více zamlouvat. A ikdyž jsou souboje spíše doplňujícím prvkem, v malebných dobových kostýmech mému oku jenom lahodily. Citově již Ichi lehce ztrácí, ale vždycky je se na co dívat... :-) 70%(8.9.2009)