Cesta tanečníka nie je iba autobiografický dokument o momentálne azda najpopulárnejšom tanečníkovi Laci Strike-ovi, ale aj príbeh slovenského street dance, vyrozprávaný jeho vlastným pohľadom. Je plný výpovedí skutočných domácich, ale aj svetových osobností tohto elementu hip hopu, ktorí sa podieľajú na jeho progrese, od začiatku osemdesiatych rokov až po súčasnosť. Okrem nich sa vo filme objavujú známe tváre, ako napríklad speváčka Dara Rolins, raper Rytmus, hudobník Marián Čekovský, Fredy Ayisi, DJ Wich, Peter Batthyány, Ivo Ladižinský, tanečníci z SDA Elita a mnoho ďalších. (oficiální text distributora)

MM_Ramone odpad!

Nemám úctu k hip-hopovej kultúre, nezaujíma ma jej krátka história a necítim žiaden rešpekt ku ľuďom, ktorí sa hlásia ku tomuto štýlu. Nepovažujem to ani za serióznu hudbu, skôr za zmes pazvukou, ktoré sú podfarbené jalovým, monotónnym rytmusom. No a na tie ich opičie tance sa ani pozerať nedokážem, tak primitívne sa mi zdajú. Je mi z toho až trapne. Preto je pre mňa nejaký prismahnutý týpek, čo si hovorí Laci Strike, len nepodstatný, prestarnutý puberťák, ktorého myslenie a názory sú mi úplne cudzie. Viem, že zostaviť tento dokument stálo tvorcov veľa času a úsilia, ale pre mňa je to nestráviteľné. Odpad! ()

Marek1991

Priemerný dokument o histórii hip-hopovej kultúry v Československu a neskôr aj na Slovensku. Veľmi ma rozptyľoval spôsob komentovania Laciho Strikea, ktorý pôsobil naučene, proste neprirodzene, čo dosť kontrastovalo s improvizáciou, ktorú tam obhajovali. Dosť som sa zabavil na na niektorých tancoch, najmä improvizáciách Stikea, či Čekovského speve. Trocha ma mrzelo, že to bolo také krátke a tak dlhé obdobie nerozobralo detailnejšie, najmä keďže ide o ojedinelý dokument k tejto téme. Niekedy sa mi chcelo pritom ozaj tancovať, lebo tento štýl mi je čiastočne blízky a rytmické veci mám rád. SDA je v súčasnosti na Slovensku veľmi uznávaná, no mám dojem, že posledné 2-3 roky sa hip-hopová kultúra mierne pozmenila, na čo mali vplyv nielen rôzne talentové šou, rapové albumy niektorých slovenských a českých raperov, ktoré udali scéne nový smer, ale aj celková spoločenská situácia, či nová generácia mladých ľudí, ktorým sa páči skôr elektronická tanečná hudba, akú predvádzajú zahraniční interpreti ako Paul van Dyk, David Guetta, Avicii a iní. Hip-hop postupne stratil vo svete svoju predchádzajúcu dominanciu, keď sa v jeho oblasti tvorili nové prvky, fascinoval masy ako niečo nové. Dnes sa skôr ustálil a akoby nevedel niečím novým zaujať, avšak práve tá improvizácia a otvorenosť novým veciam zrejme zabránia, aby sa z neho stala klasika ako rumba, samba, proste street dance, hip-hop, rap, reggaeton, reggae, r'n'b, breakdance a iné moderné štýly sú žánre, ktoré sa navzájom doplňujú a možno ešte príde k obrode hip-hopu, no v súčasnosti sa trend uberá smerom k uvedomelému rapu, hip-hopu, ktorý má byť niečím viac ako len tancom, ako len zábavou mladých ľudí a možno je to tak dobre, lebo padajú aj posledné pravidlá, ktoré akoby táto kultúra mala a to sú tie rovné šiltovky, neprimerane veľké nohavice, otrepané pohyby, vulgarizmy, proste sa to vyvíja. Laci Stike tento dokument poňal celkom chronologicky s občasnými návratmi do minulosti, no mnohé podľa mňa vynechal, trebárs aj to zakladanie hip-hopových škôl ako jeho SDA. Ja ako chalan som chodil na strednú školu v Bratislave, dnes aj na vysokú školu a proste na rôznych imatrikuláciách, či iných podujatiach sme mali možnosť vidieť umenie týchto ľudí, niektorí z mojej strednej školy boli aj členovia takýchto zoskupení, takže som k tomu možno pozitívne zaujatý. Avšak nie je to úplne dokument o celej histórii, ktorú začali ľudia ako Aiysi, Ladižinský, či Batthyany, je to skôr o Strikeovi a je to tiež taká snaha spopularizovať ešte viac túto kultúru, či pre ľudí zrekapitulovať istý príbeh a vyťažiť z toho, čo sa ešte bude dať. ()

xaver

Street Dance, Hip Hop, niečo mezi rádoby tancom a akrobaciou, občas aj podarenou. Rád by som však videl, koľko návštevníkov bežnej diskotéky by bolo schopné toto zatancovať. Patrí to skor do cirkusu, než na tanečný parket. Ďalší z dokazov úpadku slovenskej kultúry, ktorý sa len potvrzuje v úrovni porotcov TV show, ktoré hľadajú donekonečna talenty, supertalenty a bohvie čo ešte. ()

Game90

Povedzte mi načo sledujú ľudia film ktorí nemajú nič spoločné s touto kultúrou, hudbou, životom a napíšu tu nenormálne negatívnu recenziu a len pokazia hodnotenie filmu kvôli ich názoru. Inak pre mňa vydarený dokument. ()

Prix7

Bol som veľmi milo prekvapený, že to nie je iba dokument o Lacim, ale o breandancei a jeho histórii na SVK. Taktiež som nečakal, že tam uvidím breakovať Rytmusa : ) ()

cUtOR

Je to dosť zaujímavý dokument tohto typu. Trošku ma zarazili, že Laci ten príbeh rozprával spôsobom ako keby to čítal z čítačky. Ale inač sa mi to páčilo. Pekný sled z histórie až prítomnosti. Veľa známych ľudí. Dávam 5* pretože to zatiaľ ešte nemám s ničím porovnať a celú SDA mám veľmi rád ()