Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (734)

choze 

všechny recenze uživatele

"JO, ZABÍJEL JSEM ŽENY A DĚTI. ZABÍJEL JSEM VŠECHNO, CO CHODILO NEBO SE PLAZILO. A TEĎ ZABIJU TEBE." Pouhé dva roky po TANCI S VLKY jsme se dočkali dalšího oscarového westernu, což není zrovna žánr, který by Oscary sbíral. Jakkoli to bude znít ohraně a pateticky, párkrát jsem se u NESMIŘITELNÝCH přistihl, že nedýchám. Ten film vás neuvěřitelně vtáhne a pak si s vámi dělá co chce a přitom je to navenek ošuntělá, komorní, realistická záležitost, důvtipně, dojemně a zatraceně napínavě demýtizující westernové legendy. Obzvlášť pobaví postava spisovatele rodokapsů, která se vždy nalepí na nějakého pistolníka a sepisuje jeho paměti, dokud pistolníka někdo nezastřelí a pak se spisovatel zase nalepí na toho, kdo ho zastřelil. Fantastický je závěr, ve kterém se zúročí všechny ty historky o činech Eastwoodovy postavy a starý chcípák to pořádně rozbalí. Hackmana jsem sice nikdy neměl moc v oblibě, ale z jeho brutálního šerifa mi běhal mráz po zádech. Dedicated to Sergio (Leone) and Don (Siegel). ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Potřebujete prachy? Na farmě se nedaří? Umíte to s bouchačkou? OK tak tahle nabídka je možná právě pro vás. V jednom hampejzu dva honáci pořezali jednu z dívek a ačkoliv šerif celou záležitost vyřešil pokutou v koních, které honáci museli odevzdat majiteli nevěstince, samy abych tak řekl zaměstnankyně se s tím nehodlají smířit. Platit za ně pokutu v koních, to je mazec i na Severní Ameriku konce devateníctého století. A tak se holky složí a nabídnou tomu, kdo oba honáky zabije 1000 Dolarů. Odměna láká pistolníky a různé existence jako rozsvícená petrolejová lampa můry, ale stejně jako ony si pálí křídla o horké sklo naraží pistolníci na tvrdou ruku šerifa městečka (Gene Hackman). Ten tam žádný binec nechce a nehodlá trpět. Kdo neodevzdá při vstupu do města v kanceláři šerifa dobrovolně své kolty, se zlou se potáže. Jenže prachy by se hodily a tak dva bejvalí pistolníci Freemana , Eastwood) si chtějí na stará kolena ,,přivydělat'' což je nutí připomenout si svá gangsterská léta .... Syrové, bez příkras, protě taková byla Amerika těch časů. Mám rád tyhle filmy co si na nic nehrají. * * * * ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Naozaj neviem, čo na tomto westerne všetci vidia. Nie je to úplne zlé, ale ani som nenadskakoval na stoličke. Hlavné postavy aj s ich charaktermi sú vybrané dobre, ale tá zápletka teda, povedzme si na rovinu, nestojí za veľa. Traja kovboji idú zabiť dvoch darebákov, čo porezali jednu prostitútku. V meste panuje tvrdou rukou jeden šerif, čo nemá rád zbrane a tak mu ich všetci po príchode do mesta musia odovzdať. Pochopiteľne im chce v plánovanej spravodlivej odplate zabrániť, pretože on už spomínaným obom hriešnikom dal pokutu. Ako vidno, zápletka je hodne slaboduchá a už vo svojej podstate veští nudu, a tá veru prišla. Dej sa vliekol ako slimák po trojdňovej opici, neskutočne pomalé tempo. Mať tak slabý príbeh, tak aspoň zvolím svižnejší a energickejší prístup. Alebo aspoň film obohatím dialógmi, nad ktorými by mohol divák počas nudnejších scénok popremýšľať. Nehovorím, našli sa aj svetlé chvíľky, ale nebolo ich veľa. Koniec svojou atmosférou troška celkový dojem napravil, škoda ale, že to prišlo tak neskoro. 60/100 ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Umím točit první ligu s koltem na nasliněném prstě, ale picnout někoho přesně mezi oči mi zatím činí jisté problémy. Možná by mou mušku mohl poněkud vylepšit pravidelný kontakt lihoviny s mými játry, ale stejně se obávám, že by ve mně žádné munnyovské ďábly neprobudil. Takže střílení nechám na těch přesnějších a v klidu si podumám o tom, zda smradlavý, slepý a černý mají morální právo dělat díry do takřka nevinných kovbojů, zda může šerif překračovat zákon při udržování pořádku či zda není poněkud potupné nechat se zastřelit na suchém hajzlíku. A když mi konečně dojde, že je to vlastně jedno, tak s jistou námahou přehlédnu westernový nezvyk, že kulky občas zmateně hledají správný směr a přiznám se, že mne to celkem bavilo. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Clint zabil poslední naděje, že by se vrátil western ve své dávné kráse. Už tu nejsou padouši v černém a hrdinové v bílém a nebo když už, tak sympatičtí zloduši v šedém. Šerif je bastrd, hlavní hrdina je vrah a všichni kolem ustrašení ubožáci. Kurvy nejsou ctnostné panny, ale kurvy. Já si všechny kovbojky protrpěl. Ať to bylo Sedm statečných, Mayovky a různé další. Jedna vyjímka tu však byla - Eastwoodovky (ne, Leonovky - Tenkrát na západě mě nudilo) ... Je tedy příznačné aby zrovna tenhle pán zničil veškeré chlapecké ideály o divokém západě. A já mu za to děkuji. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (34)

  • Scénograf Henry Bumstead postavil městečko Big Whiskey za pouhých 32 dnů. Nikdy předtím nic nepostavil tak rychle. (džanik)
  • 68. největší film všech dob podle Amerického filmového institutu (2007). (džanik)

Související novinky

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize

23.08.2013

Rambo: Do pekla a zpět z roku 2008 nebyl žádný komerční trhák, ale fanoušci akce ocenili jeho žánrovou čistotu a snímek si pamatujeme jako důstojný návrate Slye do slavné role. Dlouho se mluvilo o… (více)

Reklama

Reklama