Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (720)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $14,4miliónaTržby USA $101,157,447Tržby Celosvetovo $159,157,447║ Prichádza ošuntelí pištoľník vo výslužbe, ktorý má problém aj niečo trafiť pokiaľ si troška neuhne. Komornejší Eastwood sa pomaly ale isto dopracováva do vytúženého finále, kde ho poriadne naserú a tak im to aj patrične nechá zlíznuť. /80%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nádherný western plný postav, který si pro svůj osud čekali a čekali, dokud jim je Clint Eastwood filmařsky nenačrtl a celé to dění tak finálně nezakončil. Od začátku cítíte, že tady ta osudovost postav je prostě jasná. Hlavní hrdina byl vrah a násilník, našel si paní, ta ho uklidnila, zplodila dvě děti, umřela a on tak dlí na statku uprostřed ničeho, sám s malými dětmi. Pak zjistí, že se někde na druhé straně amerického světa děje nekalost a pro očistění duše opouští své dvě asi osmileté děti a jde hájit zájmy ženy, která to v tu chvíli potřebuje. Všechno dobrý, Clint je tvrďák jasným coulem a všichni kolem něj stejně tak. Jen to tlačení na pilu je až moc okatý. Hodně věcí nedává logiku a největší nelogičnost je postava toho mlaďáka, kterej to všechno započne, ale přitom je dutej jak eloxovaná trubka. Já vím, že to Clint má rád, ale to poukazování na nezkušené mládí tu trošku přepálil. Filmařsky dobrý, ale dějově trošku jednodušší. ()

Reklama

Anthony 

všechny recenze uživatele

Eastwoodovo životní dílo. Skvělá demýtizace Divokého západu, kde zabíjet je dřina a ještě větší dřina je umírat. Clintova tlumená režie s důrazem na realističnost dociluje sugestivního účinku. Pomáhají mu skvělí herci hlavně Gene Hackman (spousta různých cen včetně Oscara) a Morgan Freeman - sám ale také hraje výborně. Moc se mi líbila konfrontace toho co vyprávěl Harris pisálkovi s tím, co zažil Hackman. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

No tak dobrá...Eastwoodovo životní dílo, říkáte...tak s tím se ztotožnit nemůžu, a s těmi Oscary taky ne...možná je to film skvěle demýtizující Divoký Západ se všemi těmi kovbojskými hrdiny, ale to by byl každý western o starých psech unavených životem. Pokud by někdo měl odvahu ho natočit, říkáte? Odvaha bude, až někdo natočí životopisný příběh Charlese Mansona. Tohle je jen povzdech starého barda nad vlastní kariérou. Jinak nic proti Eastwoodovi nebo westernům nemám;) Na to jak málo se ve filmu uděje, je až neúměrně dlouhý, i když výstup Richarda Harrise za to do jisté míry stojí...tedy až do setkání s jistým šerifem, který je sice úžasná postava balancující kdesi mezi spravedlností a bezprávím, ale přišel mi jakoby vytržený z kontextu. Postava spisovatele je sice pro režijní záměr nezbytná, ale ve mně osobně vzbuzovala jen dojem komické figurky, a ve scénách kdy mu Gene Hackman vysvětluje jak to opravdu chodí na tom slavném Divokém Západě (což musí oddané fanoušky Vinnetoua opravdu překvapit:)), způsobil jen to, že jsem si pomyslel - na to snad není nikdo zvědavej. A mám dojem, že by na to přišel i pan spisovatel, potom co by svůj rukopis předložil vydavateli:) Jediný herecký výkon, který si na Nesmiřitelných cením, je ten, který předvádí Morgan Freeman. Clint Eastwood naštěstí kryje před zraky diváka patetické scény, ve kterých vyjde najevo jak hluboké občas bylo přátelství kumpánů jakými byli třeba Ned Logan a William Munny. Když Divoký Západ bez příkras, tak teda bez příkras;) Ohledně hudby bych jen podotknul, že Lennie Niehaus, který odvedl pořádný kus práce na Eastwoodově Dokonalém Světě, se tady zrovna dvakrát nepředvedl, což je trochu paradoxně vzato kolem a kolem ku prospěchu atmosféry Nesmiřitelných. Ale Unforgiven od Metallicy jsou podstatně lepší než od Eastwooda;) ()

woody 

všechny recenze uživatele

Clint zabil poslední naděje, že by se vrátil western ve své dávné kráse. Už tu nejsou padouši v černém a hrdinové v bílém a nebo když už, tak sympatičtí zloduši v šedém. Šerif je bastrd, hlavní hrdina je vrah a všichni kolem ustrašení ubožáci. Kurvy nejsou ctnostné panny, ale kurvy. Já si všechny kovbojky protrpěl. Ať to bylo Sedm statečných, Mayovky a různé další. Jedna vyjímka tu však byla - Eastwoodovky (ne, Leonovky - Tenkrát na západě mě nudilo) ... Je tedy příznačné aby zrovna tenhle pán zničil veškeré chlapecké ideály o divokém západě. A já mu za to děkuji. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (33)

  • Většina deště byla vytvořena uměle, protože se natáčelo v kanadském Calgary, které zrovna procházelo obdobím sucha. Sníh, který vidíme ve scéně, kdy se William Munny (Clint Eastwood) zotavuje z výprasku, přišel nečekaně (a nebyl ve scénáři). (džanik)
  • Aby se zdůraznila autentická atmosféra, nesměla v době natáčení na scénu městečka Big Whiskey žádná motorová vozidla. (džanik)
  • Munnyho (Clint Eastwood) děti se jmenují Will a Penny. Jde o odkaz na western Will Penny (1967), ve kterém kovboj-pistolník (Charlton Heston) pomůže vdově s dětmi. Také jména některých dalších postav vycházejí z dřívějších filmů. (džanik)

Související novinky

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy…

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční…

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně…

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize

23.08.2013

Rambo: Do pekla a zpět z roku 2008 nebyl žádný komerční trhák, ale fanoušci akce ocenili jeho žánrovou čistotu a snímek si pamatujeme jako důstojný návrate Slye do slavné role. Dlouho se mluvilo o…

Reklama

Reklama