Dalkomhan geojitmal

Sweet Lie

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2008, 113 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,306,800(10.8.2010)

Roztomila vanocni komedie, ktera vsazi na ryzi hlad beznych divaku po komercni zabave. Pruhledny a klasicky pribeh milostneho trojuhelniku zobrazeny v podstate o neco originalneji nez je bezne a o neco zabavneji nez jak to vetsinou dopadne.(24.12.2008)

Nejsem nadšená, nejsem ani zklamaná. Myslím, že slovo "dobrý" tuhle komedii vystihuje úplně přesně. Většinu herců, kteří zde hráli, znám už z jiných filmů či seriálů, a myslím, že pod těmi si je budu pamatovat i nadále. Tady totiž nedostali moc šancí ukázat, co v nich je. 3*(28.9.2012)

Je to celkom dobrá romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o pracovníčke v televízii, ktorú nič moc nebaví a ani po rokoch nezabudla na svoju platonickú lásku zo strednej školy. Keď ju raz náhodou zrazí auto a všimne si, že vodičom nie je nikto iný, ako práve jej dlhoročná láska, predstiera stratu pamäti, aby zatiaľ zostala u neho, ale to ju môže priviesť aj do mnohých problémov a navyše si postupne uvedomuje, že láska môže čakať aj bližšie, ako si kedy myslela. Spracovanie nie je zlé, ale ani o výraznejšej spokojnosti sa hovoriť nedá. Striedajú sa tu lepšie časti so slabšími, ktorých je ale viac. Ešte spočiatku mi to prišlo len také priemerné, no po nehode a následnom predstieraní amnézie ma to začalo baviť a celá táto časť, kedy žije hlavná hrdinka u svojej lásky mi sadla, no čoskoro pribudne niekoľko postáv, ktoré dostanú viac priestoru, obzvlášť druhý muž, ktorý o ňu začne bojovať, čím úroveň filmu zase klesne len na obyčaný pozerateľný priemer, aby to zase nahradila záverečná štvrtina, ktorá je už ideálna a už mi sadli aj všetky zvyšné postavy. Čo sa týka jednotlivých žánrov, tak humor je celkom slušný, nie sú tu žiadne výraznejšie vtipné scény, ale bavili ma a na romantiku si treba počkať, väčšinu času pôsobí len tak obyčajne, ale v tej záverečnej štvrtine je už podaná dobre. Herecké obsadenie sa mi páči, vždy je najdôležitejší dobrý výber hlavnej hrdinky a tu to vyšlo, Park Jin-Hee ma bavila po celý čas, ale ideálne sú aj obe výrazné mužské postavy, či už Lee Ki-Woo alebo aj Jo Han-Seon. Réžia a technická stránka tiež nesklamú, mierny žánrový nadpriemer. Nie som sklamaný, páči sa mi zápletka, všetky hlavné postavy a aj viacero príjemných situácií, ale ten scenár sa dal podať aj o dosť lepšie, väčšina filmu ma po tejto stránke bavila len priemerne a preto aj nechávam toto hodnotenie. 67%(18.8.2012)

Nezávazná komedie, celkem jsem se dobře nasmál a i naladil, úsměvné. Nijak náročný film. 70%(15.2.2010)

Oddychovka ako sviňa !(27.4.2011)

Pobaví, neurazí ale ani nijak nenadchne.(21.12.2010)

Tento velice příjemný film mne po příběhové stránce překvapil... Lehce přehrávané, nicméně u nich to i tak vypadá naprosto přirozeně a ne trapně... Nasmál jsem se celkem dost a rád se k tomuto filmu vrátím... :)(14.12.2010)

Jedno slovo - oddechovka.(5.4.2012)

film o stratach a nalezoch. Takeshi Kaneshiro ( Klan lietajucich dyk, Red Cliff) ma firmicku v HK kde na poziadanie klientom skusa najst to co hladali, ako napr ukradnute a zahodene penazenky. az raz si nieco zabudne on a vrati mu to Kelly Chen (Infernal Affairs) s tym ze ked je taky dobry nech jej pomoze najst stratenu najdej. impossibru? challenge accepted ;) ale to este nevie, ze on ma...(23.3.2012)

Juhokórejské filmy v poslednej dobe naberajú na obrátkach. neviem, v čom to spočíva, ale nielen kvantitou ale aj kvalitou idú výrazne hore. Táto komédia je presne o tom, ako natočiť milú, netuctovú, trochu naivnú, ale bez akýchkoľvek "narážok" komédiu. Žiaľ zatiaľ čo Európe pomaly dochádzajú sily, Amerike už došli, tak v Ázii nájdu ešte pár kreatívnych scenáristov :) Celskové skóre: 76%(12.2.2013)