Ostrov pokladů (TV film)

Treasure Island

Dobrodružný

Německo, 2007, 2x98 min

• Mariin

Thurn se primitvnímu divákovi podbízí za každou cenu: akčnost, akčnost, akčnost! Erotika musí být i Pokladu na ostrově (pro ty, kteří marně v paměti hledají, zda Stevenson kromě Hawkinsovy matky psal o nějaké ženě, informace pro uklidnění: samozřejmě, že nikoliv). Naivita, s níž se setkávámě ve starších zpracování klasického příběhu, neboť byl psán pro děti, zůstává i zde, ale je pokřivena tou přihlouplou snahou některé sekvence zobrazovat realisticky. Docela bych schvaloval, kdyby Stevenson mohl plivnout tvůrcům tohoto paskvilu, podbízejícímu se dnešní konzumní poptávce, do tváře.(9.1.2010)

• DocBrown

Dobra ukazka, ze nejenom americane jsou schopni vzit klasiku a vytrit si s ni zadek. Takze aby to bylo vic cool, tak si pripisou na lod holku prevlecenou za kluka. A pokazde kdyz ji nekdo chce svliknout, tak vzdy a na posledni chvili zasahne nejaky kazisuk. Hlavnim kouzlem tohoto pribehu ma byt Silver, ale tomuhle tady je pouha nula bez spetky charisma. Ben Gunn taky totalne zmrseny.(9.1.2010)

• CaptainNor

Jestliže se Robert Louis Stevenson po Sovětské adaptaci obracel v hrobě, po téhle se tam už mrská jako ryba. Pravda, němečtí herci(?) nevypadají jako mužíci, nezpívají Kaťušu, zato scénarista a režisér se vyřádili, jen co je pravda. Skoro bych tipoval, že se tohle dílo rodilo kdesi na pivních slavnostech po mnoha tuplácích bavorského piva. Jistě, výprava je mnohem lepší - zdá se, že film točili v opravdu tropickém prostředí nebo alespoň v Tropical Island a ne kdesi v Bajkalsko - Amurské magistrále, to však není důvod diferencovat hodnocení, protože obě adaptace jsou venkoncem stejný hnus.(5.5.2013)

• Mortemiss

Tak tenhle film je urážka pro odpad. Kdybych byla mladší, možná by se mi to i líbilo, ale bohužel jsem zestárla a nelíbí se mi to. Nevím o co tam jde, na začátku je kluk, který neumí ani psát ani číst (něco jako v dnešním světě), jeho matka je hospodská, která za peníze poskytne všechny možné služby ;) (néjen jídlo) a ke všemu tomu hnusu se objevuje holka s výrazným předkusem, která je dcerou piráta. Nejvíc mě pobavil poklad na konci, o který se tak prali. Pár zlatých džbánů na stromě a tím to hasne ;), DĚSNĚ DĚSNÁ NUDA! - slušně řečeno(26.2.2012)

• tron

„Nie. Nemajú zbrane. Ale budú bojovať do poslednej kvapky krvi. Môžete o sebe povedať to isté, doktor?“ Stevenson a Barbossa sa obracajú v hrobe. Starý Hawkins zomiera pred úvodnými titulkami, jeho syna šikanujú rovesníci, Komisár Rex má drevenú nohu, Ranger z MANITUOVEJ TOPÁNKY pehu na mejkape, Jim prichádza o panictvo s prostitútkou (v sene), v knihe vznešený doktor Livesey obchytkáva Jimovu matku ako posledný chudák na lazoch a po palube behá vyholená šušula so stvrdnutými bradavkami (ale má malé prsia, tak si všetci myslia, že je muž). Stevensonovu notoricky známu knižnú predlohu mám rád a vždy si rád pozriem stú filmovú/televíznu adaptáciu, ale tejto televíznej mini-série (a to mám televízne mini-série rád...) sa chopili Nemci... a je to poznať.(19.1.2009)