On si koupil auto

USA, 1920, 25 min

Hal Roach

Walter Lundin

Hal Roach

Krásná hříčka, ve které předvádí Harold Loyd výborné komické a kaskadérské kousky s automobilem. Výborná hudba Roberta Israela.(26.5.2008)

Česky taky jako On a jeho kára. Co všechno se může stát cestou autem na premiéru divadelního vystoupení. Vězte, že si Harold za volantem svého nového automobilu moc klidu neužije!(7.11.2007)

Tenhle film si asi Ford za rámeček nedal, moc dobrá reklama to nebyla... Já nevím, párkrát se mi už auto taky rozbilo, ale nikdy jsem u toho nezažil takovou legraci jako Lloyd. Asi někde dělám chybu. Ve filmu mě samozřejmě zaujaly Lloydovy výkony, ale o nic pozadu nezůstali ani ostatní protagonisté, zvláště myška, pes, černoušek a policisté. Ten černoušek pojídající banán, to už by v dnešní ultra politicky korektní době nejspíš neprošlo. Nezapomenutelné scény: Lloyd jedoucí v kabrioletu a mající na hlavě klobouk, který mu ale neuletí, byvše pravděpodobně přilepen. Pes lízající opravujícího Lloyda (velice realistické). Lloyd zakrývající uši dámě, aby neslyšela jeho nadávky. Lloyd házející kus sokova oblečení do kašny, aby se mohl jít na jeviště uklonit.(22.8.2012)

Pár scének bylo vskutku úsměvných, např. mylné zařazení zpátečky místo jedničky. :) Celkově vzato však spíše průměrná groteska Harolda Lloyda.(13.6.2016)

Absolutně nervy drásající kaskadérské kousky! // 38. LFŠ UH 2012(30.7.2012)