...a tuhle znáte? (TV pořad)

Hudební

Česko, 2003, 31 min

Tomuto typu hudby je v Česku věnována malá pozornost, přitom orchestry jako Harmonie Šternberk, MDO Kopřivnice nebo Májovák ;-) patří ke středoevropské špičce. Každý, kdo v podobném orchestru hraje, ví, že symfonická dechová hudba není o vyhrávání na vesnických zábavách. Zatímco na západě se na tahle tělesa chodí dívat spousta mladých lidí, u nás je tato hudba bohužel neprávem házena do stejného pytle jako dechovka. Právě pořad ... A TUHLE ZNÁTE? přispívá alespoň trochu k očišťování jejího jména. Představují se v něm jednotlivé české orchestry a jejich vesměs mladí muzikanti, kteří interpretují skladby současných autorů, skladatelů vážné hudby a filmových melodií. Pořad má velmi slušnou úroveň, sympatického moderátora a zajímavou náplň. Jen mi občas trochu vadí ta digitální kamera. (428.)(13.12.2008)

Výborný cyklus ČT o vztahu mladých lidí k hudbě. souhlas z L_O_U_S a Bohemák(12.5.2012)

Hrají skvěle! Člověk jako já (průměrnej trouba) vůbec nemá potuchy, kolik vynikajících hudebníků mezi námi chodí. Tenhle pořad mě naučil odlišovat "šla jsem k lesíčku na dechovčičku" od opravdové dechové hudby.(3.10.2010)