Dokonalý svět

• Slovensko Dokonalý svet

Epizody(16)

Děj seriálu Dokonalý svět se odehrává v redakci módního časopisu Grace. Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují.
Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. “Moje postava profesionální módní redaktorky nebude v tom seriálu úplně kladná. Popravdě řečeno, bude to nepříjemná ženská na první dobrou. Nakonec se ale snad ukáže, že má dobrý lidský charakter,“ sdělila Jitka Čvančarová. “Netajíme se tím, že Dokonalý svět bude tak trochu Ďábel nosí Pradu po česku, nebo možná tak trošku Sex ve městě”.
Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání.
Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky.
Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám.
V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná. (TV Nova)

Gemini

Elegie na českou seriálovou tvorbu pokračuje aneb vzdejmež hold dalšímu televiznímu počinu na poli takzvané všednovečerní zábavy pro nenáročného diváka utahaného každo- a celo- denním pachtěním (což je líbivější, a tedy i prodejnější synonymum pro vypnutí mozku nebo, chcete-li, staré izerovské "Buďte rádi, že je to barevný, hejbe se to a je to na pokračování.") Skupina hlavních protagonistů v osvědčeném složení několika dobrých herců, několika kdysi dobrých herců a několika mediálně vděčných takyherců (plus děsivý Letištní produkt oživivší, a tedy nezařaditelná, Zuzana Norisová) prožívá své strasti a dobrodružství tentokráte ve světě "of glamorous look, fashion and style", reprezentovaném lesklým časopisem GRCE, což je - jak slovenští bratia jistě chápou - název naprosto příznačný, a není to překlep - celý název titulního "největšího hráče na českém trhu" není na obálce k vidění snad nikdy, a nejsem natolik odvážným průzkumníkem, abych pronikal do reálií vzniku tohoto nováckého opusu magnum pro podzim 2010 či snad vyhledával v bulváru myšlenkové pochody jeho světa znalých tvůrců. Děj nebudu rozebírat, protože na směs intrik, postelových peripetií, nezbytné pravé lásky a "skutečných" problémů říznutých více či méně veselohrou, je škoda místa. Nejde ovšem nevypíchnout "originální" zápletku s duchem teplého fotografa a třemi stupidními asistentkami, kteří jako by si odskočili z Ošklivky libovolného jména, avšak z nějakého důvodu se za nimi táhne odér jiného mocného diváckého kasaštyku jménem Desperate Housewives. Ke cti Vojty Dykdyka nutno podoktnout, že díky jeho roli vypadá Lumír Olšovský a jeho "Afektovaná Pipina" Hugo jako ještě větší ubožák, než když to na nás vybalil v hlavním vysílacím čase naostro - a to je něco, co si pro barvy Dokonalého Světa "zaslúží potlesk". Na rovinu si to přiznejme - některé jednotlivosti, ba i scény, skutečně mému oku i uchu zalahodily, a to nejen řemeslnou úrovní, ale i jakousi přidanou hodnotou (emocemi, vtipem...). Bohužel se ale ještě nestalo, že by se těch světlých momentů objevilo více za sebou, zatím vždy následoval úpadek tak drsný, že by nejednomu insolvenčnímu správci zbělel vous - v lepším případě papírem šustící výměna názorů archetypálních postav nebo daleko častěji "že prý vtipná" esence demence anebo na férovku hustá ochotničina (a samozřejmě nemluvě o důsledně dodržovaných reklamních přestávkách). Ano, občas se objeví někdo jako paní Maciuchová, která si pro sebe luxusně ukradla celý díl... anebo jsem netušil, že je paní Hlaváčová schopna takových ošklivostí, jaké si vyměňovala s rovněž výbornou Chantal Poullain... ale na druhou stranu jsem musel strávit večer ve společnosti vyžilého pětačtyřicátníka jménem "Sagič", a to byla opět velká bolest, byť to svým způsobem hezky vypovídalo o fungování světa "médií" obdobných GRCE. No a tak vůbec... Hodnocení se může jevit zbytečně tvrdé, zvlášť když přiznám, že jsem se od pátého dílu díval pravidelně a první kusy si v mezidobí dokoukal z internetu, ale navzdory přesně zahraným (a ne vždy lidově vděčným) typovým postavám nemůžu jít výš, protože nemůžu ignorovat takřka stoprocentní konzumní prázdnotu v kolonce "jaký je přínos/co se nám snaží říct?", protože jediným závěrem plynoucím aspoň z první série je to, že když máte prachy a vaše rodina má ještě víc prachů, můžete všechno mršit, a stejně... ani ne snad že se z toho dostanete, ale někdo vás z těch sraček dostane. Jo a vlastně je tu ještě to druhé ponaučení, že vyhodit padesátku za nájem betonového skladiště (samozřejmě jak jinak než designového) je nezbytná reprezentace, a chce-li slušné děvče z dědiny přesnou mušku míti, musí se tomu podříditi, a ještě se jí to bude líbiti, protože stejně zjistí, že to jinak nejde, a je to vlastně fajn. Takže stručně - je to řemeslně kvalitní (čímž obnažuje směšnost OVRZu, Světel Pasáže atpd.), je to promyšlené (ale jenom směrem k životnímu stylu "Sex Ve Městě", což je na blití), pobaví to...ale máme sakra na víc. 50% a na případné další díly jsem rozhodně zvědav. () (méně) (více)

Tosim odpad!

Co vlastně chceme??? HLAVNĚ S VKUSEM, PŘÁTELÉ, JESTLI MŮŽU POPROSIT. Aha, tak už víme, co nám schází! Jenže nova už nemá skoro nic. Vždycky, když vidím nějaký horor z její produkce, říkám si, že toto už je dno a vždycky se divím, jak se pletu. Takže: šéfredaktorka časopisu Marianne (takových podobných u nás vychází asi patnáct), přišla s premisou lajfstajlového magazínu, do něhož omylem nastoupí mladá slečna, která módním průmyslem pohrdá (schválně, proč?), ale nakonec zjistí, že přes veškerou tu nablýskanou fasádu jsou to lidé jako my, mají srdíčko. (Prostě jim funguje, nikdo zbytečně neumírá...snad, modleme se.) Toto, paní Vopavová, je děj pro děti, ne dospělé, myslící, zralé lidi. Luk to snad někde za rohem má, mozek ne. Jitka Čvančarová, Zuzana Norisová, Kristýna Leichtová, aneb nejlepší výstřihy českých seriálových sraček, tohle prodat dokáží, člověk má ale spíš chuť jim vrazit do ruky hadr nebo něco dlouhého a tvrdého (váleček na těsto), v případě té prostřední pár facek, ta karikatura "totálně vypatlaná kráva" přestala být zábavná už na začátku. Takže co dělat jiného, než se jít vyzvracet. ()

Gimli

Docela příjemný seriál, který si s nadhledem dělá legraci z pozérství a snobství. Ať už je ten nadhled úmyslný nebo ne, díky němu jsem se pokaždé dobře bavil. Dokonce bych řekl, že je to jakýsi kryptositcom (myšleno v dobrém!). Nejvtipnější je, že hlavní hrdinka je nejotravnější a nejméně zajímavá postava :-) ()

movie

Wow, Nova natočila seriál na řekněme zámořský seriálový úrovni a partička chytráků z Csfd tomu hned narazila Odpad! aby se neřeklo. Scénář by to chtělo o něco lepší, ale technicky a herecky je to nadprůměrný. Dávám 5* už jen za to jak neodekvátní hodnocení tady DOKONALÝ SVĚT dostal po součtu všech Odpadů. ()

Zeck odpad!

Sračka. V USA, Anglii a vlastně ve všech civilizovaných částech světa si herci pečlivě VYBÍRAJÍ do jakých seriálů půjdou a které raději nechají plavat. Pak je možné narazit například v Tudorovcích na Meyerse, nebo Neilla. V Česku jsou jiné poměry, tuzemské televize narozdíl od těch zahraničních vytváří jednu zhovadilou sračku vedle druhé a herci z divadel se perou i o tu nejmenší roli, jenom aby si vydělali. Dokonalý svět je další ubohý seriál, který bude velmi sledovaný důchodci a Nova tak bude mít nahráno, aby mohla dále pokračovat ve své seriálové tvorbě. Ono v podstatě nemá smysl se nějak pozastavovat nad tím, že tento seriál je sračka, Nova prakticky neprodukuje nic jiného, než hnůj, sračky a hovna. Spíše by mě zajímalo, jak by se na tento odpad koukalo na západě. Nasadit tento seriál například do hlavního vysílacího času CBS, USA nám vyhlásí válku. Hlavně že všichni nadávají na "přiblblé" americké seriály, ale pak čumí s otevřenou hubou na tyhle sračky. 5% 01.09. 2010 ()

Pethushka

O tento seriál jsem málem přišla!! Automaticky jsem ho po zhlédnutí ukázek zařadila do "něčeho" co se snaží být americky šik a nemá na to. Potom, v jeden poměrně nudný den, jsem zašla na stránky televize Nova a pustila si první díl..ten mě natolik chytl, že jsem se podívala na druhý, třetí, čtvrtý...no a teď Dokonalý svět zbožňuji. Je to pořád "jen" český luxus, ale na víc si DS nehraje. Jsem milovnicí kabelek Louis Vuitton, parfémů a módy..a samo sebou mě hlavně proto zajímá co se děje v redakci časopisu GRACE... ()

TeeAge

Dokonalý svet je vyumelkovaná, na západnú kultúru sa hrajúca domáca lepenica, s prekvapujúco fungujúcim vývojom udalostí, a občasným podareným humorom. Vrámci československej seriálovej tvorby je svojím spôsobom žiariacim klenotom :D Najväčším plusom je vymyznutie tupej, socíkovskej TV kamery. ()

hellstruck

České seriály a filmy převážně nemusím,ale tohle mě narozdíl od Vekávéček,Ordinací apod.dostalo!:)Nenechala jsem si ujít jediný díl.Jen je škoda,že zbytečné a trapné seriály neustále natahují,zato DS skončil příliš brzo.Mimochodem vážně bych lidem,kteří viděli jeden díl a hned hodnotí,nakopala zadky. ()

NinadeL

16/16 A je to pryč. Hurá! Po všech těch úletech na téma kombinace lifestyleové (ne)chtěné parodie na dnes již dávno vyčpělé seriály a filmy jako Sex ve městě, Ďábel nosí Pradu, Pretty Woman, Láska nebeská nebo Flashdance... se postupně propracovali ke crossdressové detektivce (!). Aneb Hra na pláč po česku? Cože? Kam se poděla snaha o backstage komedii a romanci sladkou jako cukrová vata? Však tu chvilku byla snaha i o duchařinu... Jak tohle mohlo stát na tak elipsovitých hereckých výkonech a nekonzistentní dramaturgii, to mi jednoduše hlava nebere. Například Norrisová si jen zopakovala svou roli z Letiště, Brodská z Ulice, Pechlát se připojil k Brodské, Dyk vytvořil cosi mezi VKV a variací na Ošklivku Katku, věčně "klukovský" Saša se stal mladším Kukurou, Čvančarová dostala do vínku story, kterou jistě Napsal sám život, Hlaváčová skutečně nepřesvědčila o tom, že její rozhodnutí odejít z ND mělo smysl... Hybnerová jen zkarikovala své možnosti, takže zapadla mezi všemi těmi Krainovými a Poullain, takže už nebylo kam hloub klesnout. Hlavní hrdinka Evy Sakálové by potřebovala celou řádku dramaturgických změn. A co Dvořák a Polášek? Cameo Ivy Pazderkový? Úvodní titulky kreslený v Malování? Leichtová opět jen přihrává, ačkoli už měla za sebou větší role? Takže jediná Stryková neprohloupila a pojala svou linii jako sólo ze zcela jiného seriálu? Bohužel ale toto minimum pravidelně vždy srazila slovenština v duálu a trio drben na úrovni již zmíněné Ošklivky Katky. Když dorazil i Sagi Tofi, Darinka Prdelka a Andrea Kerestešová... bylo mi zle. Jediné, co mělo skutečně styl, bylo epizodní hostování Hanky Maciuchové, za což by si zasloužila vlastní seriál, žel. Ve výsledku je tedy jediným 100% výhercem matička stověžatá Praha, která zřejmě snese inscenovat cokoli. ()

lesumir

Jste normální kokoti! :-) Ze 173 to z vás nevidělo 170 a půl. Hodnotíte jen proto, že to český seriál a produkce lobotomicke TV Nova. Ale co vlastně chcete? Odpadujete seriály typu Ordinace a Rodinná pouta (což chápu), Kriminálky Anděl a podobně. V tom případě co vlastně chcete? ()

A_FISH odpad!

tohle je normální mrdka, lesumíre .... včera sem to viděl, tak si dedukce schovej pro svůj deníček ♥ ()

Nikon odpad!

Dnes večer jsem si řekl, že dám šanci novému českému seriálu komerční televize a uvidím, jak na tom česká seriálová tvorba je ... A hezky jsem si naběhl ! Tohle je vážně totální úpadek. Šílenost, která dokazuje, že špatně se vám může udělat nejen ze zkaženého jídla, ale i z televizního pořadu.... Kvalitní režie, výborné herecké výkony a poutavý příběh - to je v produkci TV Nova zřejmě naprosto nemyslitelné. Možná je to tím, že jsem nikdy neviděl Ulici ani Ordinaci, takže možná nejsem otupělý, ale v tomhle případě vím jistě, že pilotní díl byl pro mě i poslední.... Já odpady moc nedávám, protože skoro na všem lze objevit něco pozitivního - na tomhle ale ne. P.S. Paní Hlaváčová máte to zapotřebí ? ()

Big Bear

Tohle je takový český okopčený Sex ve městě, vlastně Móda ve městě. Tvůrci si mysleli, že stačí dát dohromady pár atraktivních héreček, pár postarším naondulovat a přepudrovat aby ještě trochu vypadaly, nacpat je moderních interiérů a bude vymazleno. Aby to bylo in, ve filmu hrají převážně anglicky zpívané hity a na závěr každé hodílu (tak jak je dnes zvykem skoro v každém druhém seroši) se dozvíme odříkané nějaké to moudro o lásce, práci a vztazích. Kdo dokouká celý seriál a bude se těmi moudry řídit, bude žít nejspíš až do smrti. Jednotlivě možná může zaujmout, ale abych se těšil na každý nový díl, to by to muselo být o něčem jiném. Dvě titulní stránky. * * ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +sympatická a neokoukaná Eva Sakálová, zajímavý Saša Rašilov, potěší Juraj Kukura, vypravěčka Jana Hlaváčová, zajímavé situace, občas dobrý humor a romantika -z počátku jsem si těžko zvykal na postavy, na jejich chování, na prostředí, které jsem docenil až v pozdějších dílech, vadila mi občas kamera a až přehnaně časté záběry (např. na budovu redakce) které se opakovali/// Tak tohle je úlet. Nemyslím jen ten seriál, ten vlastně ani tak ne. Spíš to, že jsem se na tento na první pohled hodně "umělí" seriál díval. A dokonce se mi to líbilo a bavilo mě to. Ze začátku jsem si řekl, že dám jednu část a popravdě moc jsem se do seriálu nedostal, hodně věcí se mi nelíbilo. Hlavně jeho stylizace. Ale zaujala mě hlavní hrdinka a tak jsem si dal druhou a třetí část a už jsem se vezl. V domnění že to bude mít přes 100 dílů jako obvykle jsem děj moc neřešil a měl to víceméně jako kulisu. Později jsem se ale dozvěděl, že to má mít jen 16 dílů. V tu chvíli jsem koukal na nějaký třináctý díl a příběh ještě zdaleka nebyl uzavřen. Závěrečnou část jsem nakonec hltal minutu po minutě a byl zvědavej co se ještě uděje. Hold je to takový moderní příběh o Popelce a to já asi můžu v jakémkoliv provedení. Teď jen doufám, že tohle nikdo nečetl, musel bych se stydět :-D/// Celkem 75%/// ()

DJ Obelix

Neuvěřitelné. Tak jsem dnes v repríze shlédl pilot tohoto seriálu se značnou skepsí - přiznávám - už jsem se těšil, jak dám "fundovaný" odpad! Ale ono ejhle. Tohle na odpad rozhodně není. Ano, prostředí seriálu mi prachnic neříká, nejspíš se na to koukat nebudu, ale mé obavy, že půjde o další sr*čku stylu Ordinace, Pojišťovny či Světel pasáže se ukázaly jako naprosto liché. Nejde o žádný zázrak, podobné seriály ze zámoří mají samozřejmě navrch, ale za tohle se Nova výjimečně stydět nemusí. Scénář má nápad i ironický nadhled, některé vtípky byli nadmíru vyvedené (viz. kahuna - "Ty mlč a buď hezká!) a celkové obsazení není špatné (i když na Norisovou hrající otravnou a tupou nánu už se příliš koukat nedá). Celkově tedy hodnotím pilot za 3* a věřím, že seriál má šanci si najít své publikum. A i když se Nova všemožně snaží svými pitomými upoutávkami a reklamními hesly nalákat své standardní ovcoidní stádo (čímž mě primárně odpuzovala), myslím, že tohle je pro jinou sortu diváků. ()

kingik

Seriál, na kterém je sice po vizuální stránce vidět, jak si tvůrci dali práci, aby nějak vypadal a byl atraktivní na první pohled. Ale řešilo se vůbec co dál? Svět módy se přece mohl přiblížit divákovi, neznalému tomuto prostředí, atraktivním stylem, který zachová zájem o další díly. Proč se všechno musí zvrhnout do jedné teatrální polohy, kdy se na scéně znemožní dokonce i takové herecké legendy, jako je Hlaváčová a Kukura. Jitka Čvančarová v hlavní roli je natolik nesympatická herečka, která svým úsečným projevem spíše od dalšího zhlédnutí odrazuje. Pěkný vizuál, pak jen podivné vtíravé vzduchoprázdno. 40% ()