Hit storočia verejnoprávnej STV ponúka divákom spomienky na zabudnuté, ale najmä na nezabudnuteľné evergreeny a hity, uložené v ich pamäti. Tí starší si pripomenú roky mladosti a tí mladší objavia atraktivitu melódií minulosti. Hit storočia ponúka televíznemu divákovi tri základné prvky: súťaž hitov - retro zábavu - divácku atraktivitu. Z každého obdobia je nominovaných 8 piesní prearanžovaných v štýle súčasného popu v podaní slovenských talentovaných spevákov. Formát tvorí séria 11-tich prime-time eventov vysielaných naživo. Tvorí ich logický rad 8 kvalifikačných, 3 semifinálové kolá a záverečné finále. O postupe jednotlivých piesní svojím hlasovaním rozhodujú televízni diváci, ktorí v záverečnom finále rozhodnú aj o Hite storočia.

1. prvé kolo - najstaršie hity slovenskej populárnej hudby do konca 50-tych rokov
2. druhé kolo - hity 60-tych rokov
3. tretie kolo - 70. roky (1. časť)
4. štvrté kolo - 70. roky (2. časť)
5. piate kolo - 80. roky (1. časť)
6. piate kolo - 80. roky (2. časť)
7. šieste kolo - 90. roky (1. časť)
8. siedme kolo - 90. roky (2. časť)
9. prvé semifinálové kolo
10. druhé semifinálové kolo
11. tretie semifinálové kolo
12. finále (oficiální text distributora)

Marek1991

História našej domácej hudby. Jednoducho paráda to bola. Výber spevákov celkom fajn, pesničiek takisto. Moderátorka je jedna z mojich celoživotne najviac obľúbených. Dokrútky boli fajn, hostia až tak neexcelovali. Spolu s Môjim najmilším hitom, kde som si zaľúbil Ivanu Polačkovú to patrilo k tomu lepšiemu, čo sa v danej dobe na slovenských televíziách vysielalo. Taktiež ľudia si rozhodli, čo bol náš najlepší hit do tej doby, možno ešte aj je, čo hodnotím kladne, možno nie tú formu hlasovania, ale inak v pohode. ()

tron

Nie najhoršie: verejnoprávna televízia šikovne využila svoje bohaté archívy, k moderátorke (vtedy ešte relatívne sympatická Hargašová-Lajčáková) do štúdia posadila troch hostí (samozrejme nesmel chýbať Milan Lasica, pretože ten údajne nesmie chýbať nikde) a z archívov sa okrem pesničiek púšťali napr. "vtipné dobové reklamy", ktoré boli značne wtf. Celkovo príjemná záležitosť, aspoň svojho času. Ale reprízy by som asi nedával. Ako divák, ani ako riaditeľ. ()

genetique

Príjemné zaspomínanie pre pamätníkov, zaujímavé spestrenie idylických piesní pre súčasníkov. Lasica bol jedinou zárukou akej-takej kvality z postu moderátora. 55%. ()

Flego

Dramaturgicky veľmi vydarená show verejnoprávnej televízie ( možno najlepšia ) s hitmi spievanými súčasnými interprétmi a prestrihmi na dobové reklamy či zábermi z vtedajšieho sveta. Starším trochu nostalgie nezaškodí a mladší spoznajú neznámy svet. Ak si to pozrú. ()

BigDeal

U mňa nerozhodne. Pár veciam by som dal hneď odpad a iným zasa plné hodnotenie. Najviac ma štvala neznesiteľne kývajúca sa kamera a takisto komentovanie istej doby ľuďmi, ktorí si ju nemajú ani odkiaľ pamatať. Keďže bol každý týždeň v iných rokoch, mohlo aj to pódium vyzerať viac dobovo. Na druhej strane pobavili reportáže z čias minulých, či retro-reklamy. ()

runner85

Mňa to bavilo, Slovenskú hudbu mám rád, hlavne tú z 80 a 90 rokov tak ja som sa nesmierne bavil ... hostia boli tiež fajn a moderátorka tiež ... ()

corona

retrospektívna hudobná show mapujúca slovenskú pôvodnú tvorbu, obohatená o dobové ukážky a viac-menej vtipné postrehy glosátorov /podľa mňa naj Lasica a Polnišová /, jediné čo by som vytkla bola občas toporná moderátorka Hargašová, ktorá keď sa dostala mimo scenára nevedela "kam z konopí" a ešte ma niekdy dosť prekvapil výber "hitov storočia", niektoré rozhodne neboli také populárne v čase svojho vzniku a naopak na niektoré obrovské hity sa úplne zabudlo ()

BoncheR

Súhlasím z vyjadreniami nižšie, že to nebolo najhoršie. Zaujímavé boli reklamy z minulosti ale naopak umelý "speváci" ktorý spievali cudzie hity boli otrasný. Aj tak to však presne vystihuje úroveň našej národnej televízie. ()

dobso

Ja si myslím, že aspoň niečoho sa STV správne ujala. Spravila správnu atmosféru (nostalgickú) Ukážky z iných, menej známych hitov ale aj ukážky reklám boli geniálne. Konečne skutočne vydarený projekt, ktorý mohol pobaviť skutočne každého. ()

bubblebobble

Pôvodne som dal 3*. Potom som si ale spomenul na odpornú Sisu Sklovskú a jej ospevovaný "hlas". Už len povýšenie spomínanej pani na titul Speváčka je trestuhodné. ()

BLADER

Celkom dobre sa na to pozeralo a niektoré pesničky, ktoré sa tam spievali patria medzi klasiku, ktorú má rád zrejme každý, takže nie je o čom. Prudko sledovateľná záležitosť. ()

movemat

Veľmi dobrá show. Skoro vždy výborný hostia a skoro vždy výborné piesne. No keď si to tak porovnávam s ostatnými napr. spevackými show tak mi príde málo veľkolepá. ()