Family Holiday, The

Scénografie:

Vincent DeFelice

Kostýmy:

Lisa Caryl-Vukas

Tak tohle je velmi sympatický vánoční film, ze kterého je cítit ta správná vánoční atmosféra a ze kterého prostě vyzařuje pohoda a dobrá nálada. A přitom námět je velmi jednoduchý. Celé je to o jednom zlodějíčkovi, který se neživí poctivě a nyní má zdědit 20 milionů dolarů. Ale má to podmínku. Musí žít spořádaným rodinným životem a mít manželku, děti, zázemí a pořádnou práci. Pronajme si tedy patrový domek, na dvě volné děti shodou náhod narazí na ulici a vezme je domů i s potulným pejskem, práci získá lstí díky kamarádovi a manželku má představovat nic netušící atraktivní chůva. A zábava začíná. Zajímavý nápad se povedlo parádně převést do filmové podoby a já jsem jen zíral, jak zajímavý vánoční film se dá natočit. Jistě, lze namítnout, že všechno, co zde v komentáři popisuji, už bylo k vidění někde jinde, že se o originalitu nejedná. Ale když se to pospojuje, tak to neuvěřitelně drží pohromadě a když se k tomu připočte, že film se odehrává ve vánočním obdodí, tak prostě nelez mít jiné pocity nežli pocity nadšení. Tenhle film se mi tedy velmi líbil, bylo to zase něco nového a neotřelého a já tedy zaslouženě uděluji čtyři hvězdičky, protože tahle záležitost si je bezesporu zaslouží.(8.1.2010)

• BigDeal

Úplne typická televízna vianočná rodinná komédia- ničím neprekvapí, ale pri raňajkách rýchlo ubieha a keď nad ňou veľmi nerozmýšľate, tak vás miestami aj pobaví.(21.12.2009)