poster

Da Vinciho poklad

 • Česko

  Poklad mistra Leonarda

 • USA

  Da Vinci Treasure, The

Akční / Drama / Thriller

USA, 2006, 91 min

Režie:

Peter Mervis

Kamera:

Steven Parker

Hudba:

Mel Lewis

Producenti:

David Michael Latt

Střih:

Peter Mervis

Scénografie:

Kurt Altschwager
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MickeyStuma
  ***

  Mockbuster od studia Asylum dle filmového úspěchu ´The Da Vinci Code´ od Dana Browna či snímku ´National Treasure´. Jejich typická fantazie opět neměla hranic a tak není od věci, že jistý archeolog zde ztvárněný jako záporná postava je gangsterský boss nezastavující se před nikým a před ničím. Lance Henriksen ho ztvárnil přesně tak, jak je pro něj typické. Příběh je pro takovou nízkorozpočtovou produkci samozřejmě plný nelogičností, ponurostí a klyšé. S jistým odstupem se však na to dívat dá, jen se u toho nesmí moc přemýšlet.(23.1.2016)

 • Hennes
  *

  Úplný opad to není, protože znám bohužel i horší podobné filmy. Přesto je toto podprůměrný dobrodružný snímek, který má daleko nejen do Indiana Jonese, ale dokonce i do Jacka Huntera. Michael a Giulia se vydávají po stopách artefaktů, které je mají dovést k pokladu. Nic moc herecké výkony i český dabing. Scénář nás během hodiny a půl provede množstvím záhad, které naši hrdinové bravurně rozluští a ve finále jim zachrání život při ohromném výbuchu "Turínské plátno". Je to prostě přehnané ve všech směrech.(18.9.2011)

 • Campbell
  ***

  Co se mě týče daleko lepší než ta matlanina s Hanksem. Tohle je možná horší co se kvality týče, ale balení je mnohem zábavnější, člověk se aspon zasměje, narozdíl od tý příšernosti s Hanksem, a navíc Howell je sympaťák jak kráva, a Henriksen i když tu vypadá celkem špatně tak hraje celkem obstojně.(28.10.2011)

 • groz122
  *

  Toto snad není možné. Někdo řekne Da Vinci a všichni by se mohli zbláznit. Dále tomu někdo přidá trapný humor a výpravu z Flynna Carsena a producenti si myslí, že mají filmový klenot. Pouhý fakt toho, že se film snad ani neviděli zaviňuje celou škálu chyb nedostatků a přebytků, které jsem nedokázal přehlížet ani při škrábání brambor na kaši. Brambory byli pro mě mnohem větší zábava proto jsem si jejich škrábání vychutnával. na rozdíl od filmu, který v nějákých chvílích také připomínal kaši. Tvůrci tam naplácali všechno možný: svůdnou ženu, Turínské plátno, přežití masivního výbuchu. Záporáka, který málem dosáhne svého ďábelského plánu, ale nakonec stejně umře. Ano je to kaše, ale kaše odpadů kinematografie. Zdali máte rádi svůj život, tak běžte ven se psem. Pokud žádného nemáte tak nějákého ukradněte, nebo prostě škrábejte brambory. Hory brambor. Aby jste se nemuseli trápit u televizorů. 8% za brambory a tu ženštinu.(11.8.2015)

 • lennyd
  **

  Antropolog Michael Archer (C. Thomas Howell) celý život pátrá po legendárním pokladu, a až nyní objevil indicie k němu vedoucí v dílech Leonarda da Vinciho. Po tom stejném pátrá (z úplně jiných důvodů) i Dr. John Coven (Lance Herniksen), který neváhá investovat jakékoliv prostředky - k tomu, aby obral Archera o jeho objevy. Blíží se finále, kdy musí zákonitě dojít ke střetu obou mužů... Film, jako spousta dalšího materiálu, parazituje na nově obnoveném zájmu o Leonarda da Vinciho (díky knize Dana Browna), což ale nikterak neodsuzuji. Filmy o záhadách a pátrání po pokladech mám rád, pokud tedy mají alespoň trochu myšlenku a děj. Tento má děje sice dostatek, ale základní myšlenka se kapánek vytratila. Jednotlivé kroky Michaela Archera postrádají logiku, a jeho "objevy" jsou vycucané z prstu (přes rozostřené brýle uviděl patero symbolů, kterým přisoudil jednotlivé světové lokace a po jejich fiktivním spojení mu vyšly naprosto přesné souřadnice pokladu). O dalších drobnostech už tu řeč byla (náušnice ve tvaru kříže uprostřed Afgánistánu či přestřelka a honička uprostřed Londýna). Ale co už, od filmů od Asyla asi nelze čekat nějakou echt kvalitu, a tento zas až tak otřesný nebyl (jak už má Asylum většinou ve zvyku), takže za 2*..(24.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace