Da Vinciho poklad

Peter Mervis

Scénografie:

Kurt Altschwager
  • corpsy

V súčastnosti by sa profesor Henry J. Jr. čudoval, akí machri v oblasti archeológie a antropológie vyrástli. A podobne by sa začudovali aj Steven s Georgom ( a aj Ron so spisovateľom Danom ), aký filmári dnes majú k dispozícii peniaze na nakrúcanie. Neviem síce, čo chcel Peter svojou psychopatickou réžiou povedať, ale možno sa pri prvom pozretí necítil dobre. Najlepšie by bolo spýtať sa rovno dvojice pánov Davidov a slečny ( pani ) Sherri s produkčného domu The Asylum.(29.1.2016)

• Ryuuhei

Chtěl jsem původně dát odpad, ale to mi nějak nešlo přes pysky. Da Vinciho poklad je typická Asylumovka - protahované záběry, nudný, prázdný děj a naprosto amatérské akční scény. Půl hvězdy dávám za dekolty (aspoň po této stránce dokáže studio využít potenciál vnadných hereček), a druhou půlku za to, že to mělo určité prvky snažící se o zajímavý děj. Ale pobavení nulové po všech stránkách.(16.4.2018)

Co se mě týče daleko lepší než ta matlanina s Hanksem. Tohle je možná horší co se kvality týče, ale balení je mnohem zábavnější, člověk se aspon zasměje, narozdíl od tý příšernosti s Hanksem, a navíc Howell je sympaťák jak kráva, a Henriksen i když tu vypadá celkem špatně tak hraje celkem obstojně.(28.10.2011)

• Hennes

Úplný opad to není, protože znám bohužel i horší podobné filmy. Přesto je toto podprůměrný dobrodružný snímek, který má daleko nejen do Indiana Jonese, ale dokonce i do Jacka Huntera. Michael a Giulia se vydávají po stopách artefaktů, které je mají dovést k pokladu. Nic moc herecké výkony i český dabing. Scénář nás během hodiny a půl provede množstvím záhad, které naši hrdinové bravurně rozluští a ve finále jim zachrání život při ohromném výbuchu "Turínské plátno". Je to prostě přehnané ve všech směrech.(18.9.2011)

Asylu se povedl husarský kousek. Scénář jejich mockbusteru je lepší, než ona slovutná Šifra mistra Leonarda. A nechybí ani humorné scény. Velký smysl pro humor tvůrci prokázali honičkou v ulicích kamerami prošpikovaného Londýna ve Spojeném království všech fízlů. Aut řítících se s hvízdajícími koly nočním městem, přičemž je tato scéna ještě občas doplněna i střelbou ze samopalu, tak toho by si všimla asi i naše kocourkovská policie. Natož represívní složky země, ve které vás klidně zavřou jenom za to, že se blbě podíváte na spoluobčana tmavší pleti. Rovněž roztomile působí scéna z Afgánistánu, kdy je spolupracovnice Dr. Archera sice způsobně zahalena, ovšem na lalůčku ucha se jí nádherně třpytí velká náušnice ve tvaru kříže. A kupodivu má hlavu stále na krku... - V daném žánru patří film rozhodně k nadprůměru, není žádný důvod proč neudělit nadprůměrných 70 %.(30.10.2012)