poster

Da Vinciho poklad

 • Česko

  Poklad mistra Leonarda

 • USA

  Da Vinci Treasure, The

Akční / Drama / Thriller

USA, 2006, 91 min

Režie:

Peter Mervis

Kamera:

Steven Parker

Hudba:

Mel Lewis

Producenti:

David Michael Latt

Střih:

Peter Mervis

Scénografie:

Kurt Altschwager
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MickeyStuma
  ***

  Mockbuster od studia Asylum dle filmového úspěchu ´The Da Vinci Code´ od Dana Browna či snímku ´National Treasure´. Jejich typická fantazie opět neměla hranic a tak není od věci, že jistý archeolog zde ztvárněný jako záporná postava je gangsterský boss nezastavující se před nikým a před ničím. Lance Henriksen ho ztvárnil přesně tak, jak je pro něj typické. Příběh je pro takovou nízkorozpočtovou produkci samozřejmě plný nelogičností, ponurostí a klyšé. S jistým odstupem se však na to dívat dá, jen se u toho nesmí moc přemýšlet.(23.1.2016)

 • lennyd
  **

  Antropolog Michael Archer (C. Thomas Howell) celý život pátrá po legendárním pokladu, a až nyní objevil indicie k němu vedoucí v dílech Leonarda da Vinciho. Po tom stejném pátrá (z úplně jiných důvodů) i Dr. John Coven (Lance Herniksen), který neváhá investovat jakékoliv prostředky - k tomu, aby obral Archera o jeho objevy. Blíží se finále, kdy musí zákonitě dojít ke střetu obou mužů... Film, jako spousta dalšího materiálu, parazituje na nově obnoveném zájmu o Leonarda da Vinciho (díky knize Dana Browna), což ale nikterak neodsuzuji. Filmy o záhadách a pátrání po pokladech mám rád, pokud tedy mají alespoň trochu myšlenku a děj. Tento má děje sice dostatek, ale základní myšlenka se kapánek vytratila. Jednotlivé kroky Michaela Archera postrádají logiku, a jeho "objevy" jsou vycucané z prstu (přes rozostřené brýle uviděl patero symbolů, kterým přisoudil jednotlivé světové lokace a po jejich fiktivním spojení mu vyšly naprosto přesné souřadnice pokladu). O dalších drobnostech už tu řeč byla (náušnice ve tvaru kříže uprostřed Afgánistánu či přestřelka a honička uprostřed Londýna). Ale co už, od filmů od Asyla asi nelze čekat nějakou echt kvalitu, a tento zas až tak otřesný nebyl (jak už má Asylum většinou ve zvyku), takže za 2*..(24.7.2013)

 • Hennes
  *

  Úplný opad to není, protože znám bohužel i horší podobné filmy. Přesto je toto podprůměrný dobrodružný snímek, který má daleko nejen do Indiana Jonese, ale dokonce i do Jacka Huntera. Michael a Giulia se vydávají po stopách artefaktů, které je mají dovést k pokladu. Nic moc herecké výkony i český dabing. Scénář nás během hodiny a půl provede množstvím záhad, které naši hrdinové bravurně rozluští a ve finále jim zachrání život při ohromném výbuchu "Turínské plátno". Je to prostě přehnané ve všech směrech.(18.9.2011)

 • AsylumFan
  ****

  Asylu se povedl husarský kousek. Scénář jejich mockbusteru je lepší, než ona slovutná Šifra mistra Leonarda. A nechybí ani humorné scény. Velký smysl pro humor tvůrci prokázali honičkou v ulicích kamerami prošpikovaného Londýna ve Spojeném království všech fízlů. Aut řítících se s hvízdajícími koly nočním městem, přičemž je tato scéna ještě občas doplněna i střelbou ze samopalu, tak toho by si všimla asi i naše kocourkovská policie. Natož represívní složky země, ve které vás klidně zavřou jenom za to, že se blbě podíváte na spoluobčana tmavší pleti. Rovněž roztomile působí scéna z Afgánistánu, kdy je spolupracovnice Dr. Archera sice způsobně zahalena, ovšem na lalůčku ucha se jí nádherně třpytí velká náušnice ve tvaru kříže. A kupodivu má hlavu stále na krku... - V daném žánru patří film rozhodně k nadprůměru, není žádný důvod proč neudělit nadprůměrných 70 %.(30.10.2012)

 • Ryuuhei
  *

  Chtěl jsem původně dát odpad, ale to mi nějak nešlo přes pysky. Da Vinciho poklad je typická Asylumovka - protahované záběry, nudný, prázdný děj a naprosto amatérské akční scény. Půl hvězdy dávám za dekolty (aspoň po této stránce dokáže studio využít potenciál vnadných hereček), a druhou půlku za to, že to mělo určité prvky snažící se o zajímavý děj. Ale pobavení nulové po všech stránkách.(16.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace