Reklama

Reklama

Da Vinciho poklad

  • Česko Poklad mistra Leonarda (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Klíč k největšímu tajemství světa se skrývá dílech Leonarda Da Vinci. Michael Archer je antropolog, který se snaží rozluštit tajemný kód, ukrytý v dílech Leonarda Da Vinci. Jeho hledání největšího a nejsenzačnějšího tajemství se ale zvrhne v honičku okolo světa, ve které jde o život. Vše vede k výbušnému finále které otřese základy historie. Film Da Vinciho poklad potěší všechny příznivce tajemné historie a napínavé podívané. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

suzanne1997 

všechny recenze uživatele

Brakovní film třetí kategorie, který se na první pohled zdál alespoň průměrný. Vypadal dobře nejen podle ukázek, ale i příběh, který se skrýval v pozadí nabízel víc. Bohužel tohle je na tomto filmu jediné pozitivní. Už od začátku nabízí divákovi nedotažené scény, které ve sledu událostí nepůsobí nijak přesvědčivě. Akce, kterou se film snaží zachránit jenom navozuje dojem něčeho akčního. Celou dobu se mi zdálo, jakoby tomu celému něco chybělo. Pointa byla jasná, cíl taky, jen se jej tvůrcům nepodařilo naplnit. Celé to pak zakončil výbuch a divák se ani nedozví, jak to pokračuje, prostě nic, ani ň. Takže za mně nedoporučuju, jsou jiné filmy, s mnohem sympatičtějšími herci, tedy dle mého názoru, které člověka potěší, nezklamou a rozhodně stojí za to se na ně podívat. S tímto počinem bych být na vašem místě neztrácela čas. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

V súčastnosti by sa profesor Henry J. Jr. čudoval, akí machri v oblasti archeológie a antropológie vyrástli. A podobne by sa začudovali aj Steven s Georgom ( a aj Ron so spisovateľom Danom ), aký filmári dnes majú k dispozícii peniaze na nakrúcanie. Neviem síce, čo chcel Peter svojou psychopatickou réžiou povedať, ale možno sa pri prvom pozretí necítil dobre. Najlepšie by bolo spýtať sa rovno dvojice pánov Davidov a slečny ( pani ) Sherri s produkčného domu The Asylum. ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Antropolog Michael Archer (C. Thomas Howell) celý život pátrá po legendárním pokladu, a až nyní objevil indicie k němu vedoucí v dílech Leonarda da Vinciho. Po tom stejném pátrá (z úplně jiných důvodů) i Dr. John Coven (Lance Herniksen), který neváhá investovat jakékoliv prostředky - k tomu, aby obral Archera o jeho objevy. Blíží se finále, kdy musí zákonitě dojít ke střetu obou mužů... Film, jako spousta dalšího materiálu, parazituje na nově obnoveném zájmu o Leonarda da Vinciho (díky knize Dana Browna), což ale nikterak neodsuzuji. Filmy o záhadách a pátrání po pokladech mám rád, pokud tedy mají alespoň trochu myšlenku a děj. Tento má děje sice dostatek, ale základní myšlenka se kapánek vytratila. Jednotlivé kroky Michaela Archera postrádají logiku, a jeho "objevy" jsou vycucané z prstu (přes rozostřené brýle uviděl patero symbolů, kterým přisoudil jednotlivé světové lokace a po jejich fiktivním spojení mu vyšly naprosto přesné souřadnice pokladu). O dalších drobnostech už tu řeč byla (náušnice ve tvaru kříže uprostřed Afgánistánu či přestřelka a honička uprostřed Londýna). Ale co už, od filmů od Asyla asi nelze čekat nějakou echt kvalitu, a tento zas až tak otřesný nebyl (jak už má Asylum většinou ve zvyku), takže za 2*.. ()

AsylumFan 

všechny recenze uživatele

Asylu se povedl husarský kousek. Scénář jejich mockbusteru je lepší, než ona slovutná Šifra mistra Leonarda. A nechybí ani humorné scény. Velký smysl pro humor tvůrci prokázali honičkou v ulicích kamerami prošpikovaného Londýna ve Spojeném království všech fízlů. Aut řítících se s hvízdajícími koly nočním městem, přičemž je tato scéna ještě občas doplněna i střelbou ze samopalu, tak toho by si všimla asi i naše kocourkovská policie. Natož represívní složky země, ve které vás klidně zavřou jenom za to, že se blbě podíváte na spoluobčana tmavší pleti. Rovněž roztomile působí scéna z Afgánistánu, kdy je spolupracovnice Dr. Archera sice způsobně zahalena, ovšem na lalůčku ucha se jí nádherně třpytí velká náušnice ve tvaru kříže. A kupodivu má hlavu stále na krku... - V daném žánru patří film rozhodně k nadprůměru, není žádný důvod proč neudělit nadprůměrných 70 %. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem původně dát odpad, ale to mi nějak nešlo přes pysky. Da Vinciho poklad je typická Asylumovka - protahované záběry, nudný, prázdný děj a naprosto amatérské akční scény. Půl hvězdy dávám za dekolty (aspoň po této stránce dokáže studio využít potenciál vnadných hereček), a druhou půlku za to, že to mělo určité prvky snažící se o zajímavý děj. Ale pobavení nulové po všech stránkách. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v americkém státě Kalifornie (San Diego, Fullerton, Los Angeles a Santa Clarita) a v Itálii (Milán). (GASTON73)

Reklama

Reklama