Da Vinciho poklad

Peter Mervis

Scénografie:

Kurt Altschwager
  • Hennes

Úplný opad to není, protože znám bohužel i horší podobné filmy. Přesto je toto podprůměrný dobrodružný snímek, který má daleko nejen do Indiana Jonese, ale dokonce i do Jacka Huntera. Michael a Giulia se vydávají po stopách artefaktů, které je mají dovést k pokladu. Nic moc herecké výkony i český dabing. Scénář nás během hodiny a půl provede množstvím záhad, které naši hrdinové bravurně rozluští a ve finále jim zachrání život při ohromném výbuchu "Turínské plátno". Je to prostě přehnané ve všech směrech.(18.9.2011)

• Ryuuhei

Chtěl jsem původně dát odpad, ale to mi nějak nešlo přes pysky. Da Vinciho poklad je typická Asylumovka - protahované záběry, nudný, prázdný děj a naprosto amatérské akční scény. Půl hvězdy dávám za dekolty (aspoň po této stránce dokáže studio využít potenciál vnadných hereček), a druhou půlku za to, že to mělo určité prvky snažící se o zajímavý děj. Ale pobavení nulové po všech stránkách.(16.4.2018)

• groz122

Toto snad není možné. Někdo řekne Da Vinci a všichni by se mohli zbláznit. Dále tomu někdo přidá trapný humor a výpravu z Flynna Carsena a producenti si myslí, že mají filmový klenot. Pouhý fakt toho, že se film snad ani neviděli zaviňuje celou škálu chyb nedostatků a přebytků, které jsem nedokázal přehlížet ani při škrábání brambor na kaši. Brambory byli pro mě mnohem větší zábava proto jsem si jejich škrábání vychutnával. na rozdíl od filmu, který v nějákých chvílích také připomínal kaši. Tvůrci tam naplácali všechno možný: svůdnou ženu, Turínské plátno, přežití masivního výbuchu. Záporáka, který málem dosáhne svého ďábelského plánu, ale nakonec stejně umře. Ano je to kaše, ale kaše odpadů kinematografie. Zdali máte rádi svůj život, tak běžte ven se psem. Pokud žádného nemáte tak nějákého ukradněte, nebo prostě škrábejte brambory. Hory brambor. Aby jste se nemuseli trápit u televizorů. 8% za brambory a tu ženštinu.(11.8.2015)

• suzanne1997

Brakovní film třetí kategorie, který se na první pohled zdál alespoň průměrný. Vypadal dobře nejen podle ukázek, ale i příběh, který se skrýval v pozadí nabízel víc. Bohužel tohle je na tomto filmu jediné pozitivní. Už od začátku nabízí divákovi nedotažené scény, které ve sledu událostí nepůsobí nijak přesvědčivě. Akce, kterou se film snaží zachránit jenom navozuje dojem něčeho akčního. Celou dobu se mi zdálo, jakoby tomu celému něco chybělo. Pointa byla jasná, cíl taky, jen se jej tvůrcům nepodařilo naplnit. Celé to pak zakončil výbuch a divák se ani nedozví, jak to pokračuje, prostě nic, ani ň. Takže za mně nedoporučuju, jsou jiné filmy, s mnohem sympatičtějšími herci, tedy dle mého názoru, které člověka potěší, nezklamou a rozhodně stojí za to se na ně podívat. S tímto počinem bych být na vašem místě neztrácela čas.(18.6.2018)

Mockbuster od studia Asylum dle filmového úspěchu ´The Da Vinci Code´ od Dana Browna či snímku ´National Treasure´. Jejich typická fantazie opět neměla hranic a tak není od věci, že jistý archeolog zde ztvárněný jako záporná postava je gangsterský boss nezastavující se před nikým a před ničím. Lance Henriksen ho ztvárnil přesně tak, jak je pro něj typické. Příběh je pro takovou nízkorozpočtovou produkci samozřejmě plný nelogičností, ponurostí a klyšé. S jistým odstupem se však na to dívat dá, jen se u toho nesmí moc přemýšlet.(23.1.2016)