Cyranův ostrov (TV seriál)

• Česko

Cyranův poloostrov

• Česko

Návrat na Cyránův poloostrov

Cyranov ostrov

Komedie

Česko, 2008, 46x27 min

• Lukoboss

Kdysi dávno v jedné zemi zvané Nova vládl estrádám muž jménem Ivan Mládek. On a jeho družina bavili diváky týden co týden svým humorem a skladbami doprovázenými na banjo. Jednoho dne ale se ale lid vzbouřil a přestal sledovat tyto stupidní estrádní vylomeniny, kterých bylo tolik, že byste je mohli přehazovat vidlema jak hnůj. A tak slavný Mládek z Novy odešel. Odsunul se do ústraní a z povzdálí pozoroval dění kolem sebe. Po čase se ovšem vyskytla příležitost vrátit se na výsluní v nové zemi TV Barrandov. A tak se tam Ivan Mládek se svými druhy vydal a snažil se tu příležitost chytit za pačesy. Bohužel se ale pravděpodobně chytil tupé, protože jeho sláva už nikdy nedosáhla takových rozměrů jako za dob estrád na Nově. On se ale nevzdává a snaží se svou popularitu získat zpátky. Jestli se mu to podaří nebo ne (což je pravděpodobnější), na to odpověď neznáme. Pokud ale nezemřeli, žíjí v zemi zvané TV Barrandov až dodnes.(28.7.2010)

Rozhodně nechci předstírat, že se jedná o něco intelektuálně přínosného, ale tento minimalistický sitcom je třeba chápat v kontextu, ve kterém je vysílám v televizi. Jedná se o podvečerní odpočinkovou zábavu, kdy chcete po práci vypnout a něčím si spravit náladu a tuhle roli zvládá Mládkův humor dobře. Většina vtipů je založena na stupiditě, naivitě a vulgaritě postav, ale najde se i pár brilantních hlášek. Celkově tak polovina vtípků pobaví, ta druhá neurazí. Připadá mi, že Mládek si v tomto počinu na nic nehraje a tudíž si ani já nebudu hrát na přílišného intelektuála a dávám průměrné hodnocení.(20.4.2011)

• milka

Ivan Mládek už po několikáte recikluje humor ze svých country estrád, jenže tentokrát se to pokusil přenést do sitcomu. A dopadlo to ještě hůř, než jsem čekal. Je sice fajn vidět po několika letech ty kdysi známý ksichty, jenže když se dialogy skládaj z vět tipu ještě jednou to řekneš a rozbiju ti držku, tak se člověk moc nezasměje. A když má bejt třeba vtipné jenom fakt, že jedna z postav mluví maďarsky, tak je to opravdu na pováženou. Mládek opravdu své vtipy vyčerpal už dávno.(17.1.2009)

• zdepapepa

Tohle nemá se situační komedií pranic společného. Zlatá Nova a její Comeback, dokonce i tam byl pilotní díl několikanásobně lepší než co tady vyvádí Mládkův ansámbl. Možná v divadle jako součást country estrády by se to ujalo, ale chodit s tím do televize? Vyhozené peníze pro scénáristy, vyhozený čas pro diváky.(31.1.2009)

• Radiq

I když tam je dost dobrejch nápadů a mládkovin, zpracováním se mi to příčí. Jestli jste viděli seriál Rabbits od Davida Lynche, tak je to stejně nudny, ale ne tak ujetě zajímavy, takže je to uplně jiny, takže nevim, proč to sem pletu. Asi jsem si na to vzpomněl proto, že se to taky odehrává jenom v jedné místnosti, s dvěma statickejma kamerama. Teď k ději. Rozumy členů rodiny někdy nejsou k zahození a dá se jim zasmát (sem tam). Bohužel to ale zabíjí ta levná atmosféra a následující suchej nebo trapnej fór. Mládkovu iniciativu a snahu chválím, protože on i jeho grupa jsou plní skvělejch nápadů, ale potřebovali by trochu větší podporu jak od diváků, tak od investorů. PS: nejpoužívanější fráze je: možná by taky nebylo špatný, kdyby... Ono celkově se tam mluví hlavně v podmiňovacím způsobu.(8.7.2010)

• - Ivo Pešák zde hraje postavu sluhy Jaroměře, tedy i jména města, ve kterém se narodil. (Fenk)