Reklama

Reklama

Příznivci typického Mládkova humoru si přijdou na své v dadaistických příbězích – nepříbězích chudé aristokratické rodinky, která se po restituci dostala ke své zchátralé nemovitosti. Rodinní příslušníci zde přežívají s půvabem looserů, řeší páté přes deváté a občas se jim i něco neuvěřitelného přihodí. V hlavních rolích uvidíte Ivana Mládka (baron Romedius Cyrany von Bollehaus), Milana Pitkina (svobodný pán Emerich Cyrany von Bollehaus), Ivo Pešáka (lokaj Jaroměř Kotula), Jana Mrázka (rytíř Ignác Cyrany von Bollehaus), Lenku Šindelářovou (baronka Matka Anna Cyranová von Bollehaus z Nedabylic), Lenku Plačkovou (komtesa Cyranová von Bollehaus), Libuši Roubychovou (Libuna Cyranová von Bollehaus) a další. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (101)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Ha, ha, ha to jsem se zas jednou nasmál! Chudáci aristokrati:-( Už to prostě není ono, sice opět vlastní nápad v podobě nového sitcomu, ale o to horší provedení, stále stejný styl humoru ze známých estrád na Nově, stále stejní lidé, kteří se za každou cenu snaží zaujmout ale místy jsou spíš trapní a k pláči. Současná programová skladba je už zcela jiná a jinde, což asi na Barrandově ještě nepochopili:-( Podprůměrná a zcela okoukaná zábava, ztráta času. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Baronův známý z bývalé NDR si pořídil prototyp speciálního kráčejícího trabanta, běhá s ním po lese, přeskakuje pařezy a když ho zapomene zabrzdit, trabant mu vždycky někam uteče. Jedna z mnoha historek, kvůli kterým mě Cyranův ostrov opravdu bavil. Tenhle rozporuplný sitcom je typická Mládkovina. A jelikož Ivan Mládek už dnes příliš příznivců nemá, nedivím se, že se na něj tak nadává. Spousta vtipů přitom jako kdyby vypadla nejen z jeho n@váckých estrád (hlavně tedy z Čundrcountry show, které ještě bylo nápadité), ale i z těch do nebe vynášených československotelevizních silvestrů. Nemůžu si pomoct, ty baronovy pitomé zážitky, teorie a nápady a jejich následné rozvíjení a zpitomování Janem Mrázkem, Lenkou Plačkovou a především půvabně obhroublým sluhou Ivo Pešákem, nemají chybu. Obešel bych se jen bez nijakých postav Libuny a nevyužitého Milana Pitkina, který schytal vážně mizerný part. Seriál je psaný tak, že ideální způsob, jak se na něj dívat, je maximálně jeden díl denně. Jinak se Cyranova ostrova přejíte, opakující se humorný vzorec vám bude připadat otřepaný a zjistíte, že každý dobrý vtip vyvažuje jeden méně dobrý až skoro trapný.__P.S. Baron Romedius: "V tom brnění náš pradědeček nemilosrdně sekal hlavy nepřátel." - sluha Jaroměř: "Po Bílý Hoře na Staromáku." ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Víceméně náhodou jsem viděla cca 15 minut tohohle... pořadu a stále si kladu otázku: to jsem intelektuálně tolik vyspěla nebo se Mládek a spol. o tolik zhoršili? Pro jejich dobro a svou ješitnost si budu říkat, že A) je správně. Slaboučký, trapný humor, co mě v současné době docela míjí (nahraný smích za každou větou je minimálně na facku, spíše však na pořádné fláknutí lopatou). 15% ze soucitu. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, jak to zhodnotit. Je pravda, že to je poměrně originální, Mládkův starý country humor naroubovaný na sitcomový formát. Něco tam je tu a tam i vtipné, ale většina frků se zcela míjí účinkem. Seriál působí tak trochu roztahaně a po většinu času spíš nudí, nic moc se tam neděje. Nuda je ještě umocněna převládající statičností postav, což by nevadilo, kdyby dialogy byly zajímavé, leč to bohužel nejsou... No uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Respektive možná neuvidíme, protože hledat si čas na další díly moc nechci:) ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Před týdnem běžel na TV Barrandov film Dcera je nevinná. A před ním jsem chytil pět minut tohohle seriálu. No, musím říct, že v rámci objektivity jsem si nechal odpad stranou s tím, že se kouknu na další díl. A světe div se, nebylo to tak špatný! Poměr vtipů dobré x špatné je cca 50:50, (někdy 40:60 ale to je výfuk), takže jsem se někdy fakt zasmál, někdy jsem ale žasl, co že to Mládek a spol. dokážou vymyslet. Každopádně dávám 3 nejisté hvězdičky s tím, že se to může změnit. P. S. A stejně jako v minulých Mládkových projektech to pro mě zachraňuje hlavně Plačková. Tu krávu jí prostě žeru pořád… :-) ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Ivo Pešák zde hraje postavu sluhy Jaroměře, tedy i jména města, ve kterém se narodil. (Fenk)
  • V seriálu je jako vtip zmíněno jméno Kolovrat. Kolovratové jsou však skutečný šlechtický rod, založený ve 14. století a kterým jistou dobu (14.–15. století) patřil i zámek ve Zbraslavicích. (Jan.Kanak)
  • Děj sitcomu se odehrává na zámku ve Zbraslavicích. Tento zámek skutečně existuje (přestože se na něm nikdy nenatáčelo) a jedná se skutečně o součást někdejší tvrze. Prvním známým vlastníkem zbraslavické tvrze byl Rudolf ze Zbraslavic, který se připomíná z roku 1260 a který byl jedním z purkrabích na pražském hradu. Jeho potomci Jan a Zdeslav vystupují v písemných pramenech v letech 1316 a 1318. Během 14. století bylo zbraslavické panství rozděleno mezi několik majitelů. Část drželi zřejmě Rudolfovi potomci s erbem zkřížených sekerek, druhá část patřila zručským Kolovratům. Za husitských válek sídlili na zdejší tvrzi Podolci z Podolce, z jejichž erbu odvozuje městečko nynější znak s orlím spárem. Po těchto výrazných stranících Poděbradské jednoty přešla tvrz na Jana Svatbu z Otradovic a roku 1534 jí od Jiřího z Otradovic koupil Jindřich Firšic z Nabdína. Od roku 1547 patřily Zbraslavice Malovcům a koncem 16. století Horňateckým z Dobročovic. Během druhé poloviny 16. století byla tvrz nákladně přestavěna. Z této renesanční stavební etapy se však bohužel téměř nic nedochovalo. Její funkci převzala někdy během 18. století nově vybudovaná zámecká budova stojící na předhradí v místech dřívějšího poplužního dvora. Definitivní konec tvrzi učinil požár v roce 1809. Zbytky budov byly odstraněny a v místě západního a severního křídla vznikly hospodářské objekty, které zcela setřely původní vzhled objektu. Po roce 2000 byl zámek zakoupen soukromníkem a byl zcela zrekonstruován . (Jan.Kanak)

Reklama

Reklama