Před týdnem běžel na TV Barrandov film Dcera je nevinná. A před ním jsem chytil pět minut tohohle seriálu. No, musím říct, že v rámci objektivity jsem si nechal odpad stranou s tím, že se kouknu na další díl. A světe div se, nebylo to tak špatný! Poměr vtipů dobré x špatné je cca 50:50, (někdy 40:60 ale to je výfuk), takže jsem se někdy fakt zasmál, někdy jsem ale žasl, co že to Mládek a spol. dokážou vymyslet. Každopádně dávám 3 nejisté hvězdičky s tím, že se to může změnit. P. S. A stejně jako v minulých Mládkových projektech to pro mě zachraňuje hlavně Plačková. Tu krávu jí prostě žeru pořád… :-)(12.7.2009)

• MarekT

Tak už jsem shlédl dostatečný počet dílů (pět), abych mohl trochu lépe hodnotit. Do odpadu bych seriál neházel, párkrát jsem se zasmál, jenomže nečekalo mě to nijak často. Čekaly na mě průměrně dva snesitelné vtipy / díl. Mládkův specifický humor mi nikdy nevadil, ani v některých momentech hluché Country estrádě, jeho Banjo Band jsem považoval za takový ten humor na odreagování. Tento sitcom (resp. spíše nepovedený pokus o něj) ale za něj považovat nemůžu. Když jen nechápavě zírám, PROČ byly některé (většinou vulgární) vtipy podbarveny namontovaným smíchem a najdu si tam něco dobrého jen občas, nemohu dát více než jednu hvězdu. Mimochodem, co se toho smíchu týče, Mládek mě zklamal, naivně jsem věřil, že on by mohl odolat. Nevím také, proč se tímto směrem snažíme stále napodobovat západní bratříčky. Co se postav týče, mám tyto výhrady: Lenka Plačková zbytečně sprostá, nechápu funkci a vtipnost postavy Lenky Šindelářové, stejně tak si myslím, že jazyková bariéra mezi Milanem Pitkinem a solidním zbytkem osazenstva lze zpracovat lépe (za celých pět dílů považuji od něj za celkem dobrou jednu větu, navíc kvalita epizody se odvíjí od toho, kolik má Emré prostoru). Závěrem říkám jen, škoda, tento seriál měl jako jediný původní pořad TV Barrandov celkem potenciál. A i ten Comeback, který taky není nějaký majstrštyk, byl lepší.(11.1.2009)

• Pepinec

Víte, já jsem momentálně churav, ležím pod peřinou, a tak mám čas u srkání horkého čaje sledovat i takovéto pořady. Když jsem předevčírem odpadně glosoval Partičku, netušil jsem, že v porovnání s tímto pro mě Partička později bude oscarovým adeptem... Všechny lidi i s tím nejmenším zbytkem smyslu pro inteligentní nebo alespoň fungující humor důrazně varuji před tím, aby se byť jen pokoušeli ladit Cyranův ostrov. Dělá ostudu Cyranovi, sytcomu, nám, a vtipný je jako noční televizní přenos s názvem Konec vysílání.(21.3.2011)

Soudě podle prvního dílu. By to mohlo být celkem dobré. Sitcom se nesnaží kopírovat onu americkou verzi jako v případě Nováci, ale jde si svou cestu. Postavy jsou některé v dobových kostýmech jiné v současných. Ano určitě bude trvat než si člověk zvykne na šišlání některých postav. Mládkův humor je obyčejný pro někoho vyčpělý a trapný a pro jiné zase vtipný. U mě je to tak na půl. Mě Mládek nikdy nevadil spíš naopak uměl pobavit.(11.1.2009)

Tohle je prostě typický Mládek a já mládkův humor prostě můžu. Samosebou že kadence humoru jako byla v Countryestrádách nebo v Čundrcountryshow to nedosahuje a je to statické ale o to větších frků se dočkáte. A navíc takových, že je nečekáte. Například geniální Jaroměř, jehož hláškování prostě nemá chybu a vždy dané myšlence nasadí korunu. Trestuhodně je ale upozaděná Kalamity Jane alias Lenka Šindelářová, nebo Milan Pitkin, jehož rádoby maďarské hlášky sice sem tam donutí ke smíchu, ale jeho komediální potenciál je větší a je to škoda. Kdo má rád Mládkův humor, přijde si na své. Kdo ho rád nemá, nedává mu to ještě právo házet tento počin do odpadu. Mě třeba nikdy nelíbil humor pana Horníčka, kupříkladu. Nepobavil, nerozesmál a přesto bych si jeho hovory H v životě nedovolil hodit do odpadu. Každý jsme jiný.(12.4.2010)

• - Ivo Pešák zde hraje postavu sluhy Jaroměře, tedy i jména města, ve kterém se narodil. (Fenk)

• - Děj sitcomu se odehrává na zámku ve Zbraslavicích. Tento zámek skutečně existuje (přestože se na něm nikdy nenatáčelo) a jedná se skutečně o součást někdejší tvrze. Prvním známým vlastníkem zbraslavické tvrze byl Rudolf ze Zbraslavic, který se připomíná z roku 1260 a který byl jedním z purkrabích na pražském hradu. Jeho potomci Jan a Zdeslav vystupují v písemných pramenech v letech 1316 a 1318. Během 14. století bylo zbraslavické panství rozděleno mezi několik majitelů. Část drželi zřejmě Rudolfovi potomci s erbem zkřížených sekerek, druhá část patřila zručským Kolovratům. Za husitských válek sídlili na zdejší tvrzi Podolci z Podolce, z jejichž erbu odvozuje městečko nynější znak s orlím spárem. Po těchto výrazných stranících Poděbradské jednoty přešla tvrz na Jana Svatbu z Otradovic a roku 1534 jí od Jiřího z Otradovic koupil Jindřich Firšic z Nabdína. Od roku 1547 patřily Zbraslavice Malovcům a koncem 16. století Horňateckým z Dobročovic. Během druhé poloviny 16. století byla tvrz nákladně přestavěna. Z této renesanční stavební etapy se však bohužel téměř nic nedochovalo. Její funkci převzala někdy během 18. století nově vybudovaná zámecká budova stojící na předhradí v místech dřívějšího poplužního dvora. Definitivní konec tvrzi učinil požár v roce 1809. Zbytky budov byly odstraněny a v místě západního a severního křídla vznikly hospodářské objekty, které zcela setřely původní vzhled objektu. Po roce 2000 byl zámek zakoupen soukromníkem a byl zcela zrekonstruován . (Jan.Kanak)

• - V seriálu je jako vtip zmíněno jméno Kolovrat. Kolovratové jsou však skutečný šlechtický rod, založený ve 14. století a kterým jistou dobu (14.–15. století) patřil i zámek ve Zbraslavicích. (Jan.Kanak)