Reklama

Reklama

Příznivci typického Mládkova humoru si přijdou na své v dadaistických příbězích – nepříbězích chudé aristokratické rodinky, která se po restituci dostala ke své zchátralé nemovitosti. Rodinní příslušníci zde přežívají s půvabem looserů, řeší páté přes deváté a občas se jim i něco neuvěřitelného přihodí. V hlavních rolích uvidíte Ivana Mládka (baron Romedius Cyrany von Bollehaus), Milana Pitkina (svobodný pán Emerich Cyrany von Bollehaus), Ivo Pešáka (lokaj Jaroměř Kotula), Jana Mrázka (rytíř Ignác Cyrany von Bollehaus), Lenku Šindelářovou (baronka Matka Anna Cyranová von Bollehaus z Nedabylic), Lenku Plačkovou (komtesa Cyranová von Bollehaus), Libuši Roubychovou (Libuna Cyranová von Bollehaus) a další. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (101)

gombarix 

všechny recenze uživatele

Dva dědci a dvě slepice sedí rozmístěni v salónku a plácají nahodilé ptákoviny, za nimi trousí šrapnely třetí dědek a občas do toho Pitkin něco zablábolí "maďarsky". Ještě víc než sitkom by tomu slušelo označení "statkom", ostatně typický Mládkův žánr (Noha 22 je totéž v bledě zeleném). Vtipné to přitom docela je, jen by tomu pomohlo rychlejší tempo, resp. sestříhat tak o polovinu, protože pět dobrých fórů na půl hodiny je prostě málo. Časté satirické narážky na soudobou politiku působí trochu nepatřičně (a rychle vyčpí), ale dá se na to zvyknout. 50 %. - - - Plačková i zde předvádí své neodmyslitelé srandabrýle, každopádně jí to tady sekne (v první sérii víc, ta paruka v "poloostrově" je děsná). ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Ivan Mládek je borec, mám strašně rád jeho vtipy, humor, jeho písničky jsou evergreenem. Ale časem holt nápady dojdou. Neříkám, že tento seriál je totální hovadina, nějaké světlé chvilky by se našly, ale celkově je to hodně nepovedený pokus o konverzační komedii. Ivan by měl zůstat u těch krátkých skečů. ()

Reklama

Wlashack 

všechny recenze uživatele

Tohle je prostě typický Mládek a já mládkův humor prostě můžu. Samosebou že kadence humoru jako byla v Countryestrádách nebo v Čundrcountryshow to nedosahuje a je to statické ale o to větších frků se dočkáte. A navíc takových, že je nečekáte. Například geniální Jaroměř, jehož hláškování prostě nemá chybu a vždy dané myšlence nasadí korunu. Trestuhodně je ale upozaděná Kalamity Jane alias Lenka Šindelářová, nebo Milan Pitkin, jehož rádoby maďarské hlášky sice sem tam donutí ke smíchu, ale jeho komediální potenciál je větší a je to škoda. Kdo má rád Mládkův humor, přijde si na své. Kdo ho rád nemá, nedává mu to ještě právo házet tento počin do odpadu. Mě třeba nikdy nelíbil humor pana Horníčka, kupříkladu. Nepobavil, nerozesmál a přesto bych si jeho hovory H v životě nedovolil hodit do odpadu. Každý jsme jiný. ()

mi-ib 

všechny recenze uživatele

Honem, máme něco v dědekboxu! Tohle neni sitcom, vždyť se tam nic neděje. Celé se to odehrává v jedné místnosti. Jenže ty blafy co tam kecaj, to je prostě něco. Nevim no, pro mě ze super humoru Ivana Mládka skoro nic nevyprchalo. Samozřejmě kdo čeká inteligentní zábavu, ten si na své nepřijde. Ale jako alternativa k českým telenovelám, které běží na jiných televizích, dám vždycky zavděk radši tímto. ()

lord_styx 

všechny recenze uživatele

Po prvním díle jsem měl opravdu žaludek jak na vodě, to musím uznat. S dalšími díly se však zábava trochu vylepšila. Stejně si však nemůžu pomoct a mám pocit že i když jsou v každém díle tak 2-3 vtipy které mi uzemní a procvičí bránici solidním způsobem, je zbytek jen strašná voda :-( Doufám že se s přibývajícími díly bude zvyšovat úroveň podobně, jako tomu bylo u comebacku.... ()

Galerie (8)

Zajímavosti (4)

  • V seriálu je jako vtip zmíněno jméno Kolovrat. Kolovratové jsou však skutečný šlechtický rod, založený ve 14. století a kterým jistou dobu (14.–15. století) patřil i zámek ve Zbraslavicích. (Jan.Kanak)
  • Děj sitcomu se odehrává na zámku ve Zbraslavicích. Tento zámek skutečně existuje (přestože se na něm nikdy nenatáčelo) a jedná se skutečně o součást někdejší tvrze. Prvním známým vlastníkem zbraslavické tvrze byl Rudolf ze Zbraslavic, který se připomíná z roku 1260 a který byl jedním z purkrabích na pražském hradu. Jeho potomci Jan a Zdeslav vystupují v písemných pramenech v letech 1316 a 1318. Během 14. století bylo zbraslavické panství rozděleno mezi několik majitelů. Část drželi zřejmě Rudolfovi potomci s erbem zkřížených sekerek, druhá část patřila zručským Kolovratům. Za husitských válek sídlili na zdejší tvrzi Podolci z Podolce, z jejichž erbu odvozuje městečko nynější znak s orlím spárem. Po těchto výrazných stranících Poděbradské jednoty přešla tvrz na Jana Svatbu z Otradovic a roku 1534 jí od Jiřího z Otradovic koupil Jindřich Firšic z Nabdína. Od roku 1547 patřily Zbraslavice Malovcům a koncem 16. století Horňateckým z Dobročovic. Během druhé poloviny 16. století byla tvrz nákladně přestavěna. Z této renesanční stavební etapy se však bohužel téměř nic nedochovalo. Její funkci převzala někdy během 18. století nově vybudovaná zámecká budova stojící na předhradí v místech dřívějšího poplužního dvora. Definitivní konec tvrzi učinil požár v roce 1809. Zbytky budov byly odstraněny a v místě západního a severního křídla vznikly hospodářské objekty, které zcela setřely původní vzhled objektu. Po roce 2000 byl zámek zakoupen soukromníkem a byl zcela zrekonstruován . (Jan.Kanak)

Reklama

Reklama