• rt12

O vous lepší než Hlava 22. Tentokráte z aristokratického, degenerovaného prostředí. Ti samý lidé jen se nekoktá, ale mluví maďarsky ovšem slovní ponižování druhého je zachováno.A ,,super zábava" je opět na světě, hurá! No a kdyby jste náhodou propásli zasmát se v pravou chvilku, tak Vám smích v pozadí napoví HAHAHA.(16.7.2014)

• Phobia

Víceméně náhodou jsem viděla cca 15 minut tohohle... pořadu a stále si kladu otázku: to jsem intelektuálně tolik vyspěla nebo se Mládek a spol. o tolik zhoršili? Pro jejich dobro a svou ješitnost si budu říkat, že A) je správně. Slaboučký, trapný humor, co mě v současné době docela míjí (nahraný smích za každou větou je minimálně na facku, spíše však na pořádné fláknutí lopatou). 15% ze soucitu.(19.1.2010)

Tohle je prostě typický Mládek a já mládkův humor prostě můžu. Samosebou že kadence humoru jako byla v Countryestrádách nebo v Čundrcountryshow to nedosahuje a je to statické ale o to větších frků se dočkáte. A navíc takových, že je nečekáte. Například geniální Jaroměř, jehož hláškování prostě nemá chybu a vždy dané myšlence nasadí korunu. Trestuhodně je ale upozaděná Kalamity Jane alias Lenka Šindelářová, nebo Milan Pitkin, jehož rádoby maďarské hlášky sice sem tam donutí ke smíchu, ale jeho komediální potenciál je větší a je to škoda. Kdo má rád Mládkův humor, přijde si na své. Kdo ho rád nemá, nedává mu to ještě právo házet tento počin do odpadu. Mě třeba nikdy nelíbil humor pana Horníčka, kupříkladu. Nepobavil, nerozesmál a přesto bych si jeho hovory H v životě nedovolil hodit do odpadu. Každý jsme jiný.(12.4.2010)

• rakovnik

Ivan Mládek je borec, mám strašně rád jeho vtipy, humor, jeho písničky jsou evergreenem. Ale časem holt nápady dojdou. Neříkám, že tento seriál je totální hovadina, nějaké světlé chvilky by se našly, ale celkově je to hodně nepovedený pokus o konverzační komedii. Ivan by měl zůstat u těch krátkých skečů.(12.9.2010)

Humor Ivana Mládka a jeho přátel se mě líbí už od dětství dodnes. A Cyranův ostrov není výjimkou a doufám, že budu mýt štěstí a kouknu se i na další díly. Málokdy se stane, abych jsem se u dnešních zábavných pořadů bavil a tomuto se to podařilo na 100%, nejen že jsem se bavil. Dokonce mě donutil několikrát se opravdu nahlas smát!!!(23.1.2009)

• - Děj sitcomu se odehrává na zámku ve Zbraslavicích. Tento zámek skutečně existuje (přestože se na něm nikdy nenatáčelo) a jedná se skutečně o součást někdejší tvrze. Prvním známým vlastníkem zbraslavické tvrze byl Rudolf ze Zbraslavic, který se připomíná z roku 1260 a který byl jedním z purkrabích na pražském hradu. Jeho potomci Jan a Zdeslav vystupují v písemných pramenech v letech 1316 a 1318. Během 14. století bylo zbraslavické panství rozděleno mezi několik majitelů. Část drželi zřejmě Rudolfovi potomci s erbem zkřížených sekerek, druhá část patřila zručským Kolovratům. Za husitských válek sídlili na zdejší tvrzi Podolci z Podolce, z jejichž erbu odvozuje městečko nynější znak s orlím spárem. Po těchto výrazných stranících Poděbradské jednoty přešla tvrz na Jana Svatbu z Otradovic a roku 1534 jí od Jiřího z Otradovic koupil Jindřich Firšic z Nabdína. Od roku 1547 patřily Zbraslavice Malovcům a koncem 16. století Horňateckým z Dobročovic. Během druhé poloviny 16. století byla tvrz nákladně přestavěna. Z této renesanční stavební etapy se však bohužel téměř nic nedochovalo. Její funkci převzala někdy během 18. století nově vybudovaná zámecká budova stojící na předhradí v místech dřívějšího poplužního dvora. Definitivní konec tvrzi učinil požár v roce 1809. Zbytky budov byly odstraněny a v místě západního a severního křídla vznikly hospodářské objekty, které zcela setřely původní vzhled objektu. Po roce 2000 byl zámek zakoupen soukromníkem a byl zcela zrekonstruován . (Jan.Kanak)

• - V seriálu je jako vtip zmíněno jméno Kolovrat. Kolovratové jsou však skutečný šlechtický rod, založený ve 14. století a kterým jistou dobu (14.–15. století) patřil i zámek ve Zbraslavicích. (Jan.Kanak)

• - Ivo Pešák zde hraje postavu sluhy Jaroměře, tedy i jména města, ve kterém se narodil. (Fenk)