Opravdu krásný příběh pro ty, kteří v Santu nevěří (tedy dospělí a starší děti), protože ostatním by mohl Vánoce pokazit. Filmek je ze začátku spíš drsnějšího zrna a k jistým postavám člověk najde cestu až později v ději. Filmek krásně ukazuje cit hlavního hrdiny k dětem a Vánocím a určitě s ním bude většina rodičů soucítit. Jako doprovod filmu slouží krásná kulisa finské přírody, která filmu dodává mrazivou krásu. Hudební doprovod také potěší, i když za mě by mohl být ještě více emotivnější. I když já na ty Vánoce zas tak nejsem, tak se mi tato legenda, jak vše mohlo vzniknout, hodně líbila a beru jí jako jednu z nejpovedenějších co jsem viděl. Za mě 100% :)(15.8.2014)

Moju vianočno-filmovú nádielku tohto roku odštartovala krásna rozprávka s názvom "Legenda o Vánocích". Najmä v teraz, v chladných časoch, kedy teplomer nehlási viac než - 5°C, má Wuolijokiho snímok schopnosť veľmi výdatne zahriať pri srdiečku. Realistické spracovanie "ako to vlastne bolo" ala Santa Claus bez žiadnych čári-máry lietajúcich sobov (SPOILER: Ak nerátame záver KONIEC). Navyše ste pozvaní na vstup do neodolateľnej krajiny zasneženého i nezasneženého Fínska, ktorá Vás zaručene uchváti. __ Pane Troško, tahkle se točej pohádky!(5.12.2010)

Vánoce nemám zrovna dvakrát v lásce, ale jako svátek je to skutečně hezký a co všechno za tradice Vánoce provází a nejen v naší republice. Film mě hodně upoutal (a to upozorňuji, že zrovna neni ani zima, natož vánoční svátky), příběh Nicolase se mi moc líbil, i jak postupně rostl a rozdával dárky, ty dřevěné hračky byly víc než nádherné..(12.8.2011)

Nádherný příběh, okouzlující prostředí, překrásná krajina. Vánoce pro mě získaly ještě větší kouzlo a do budoucna si je nedokážu představit bez tohoto filmu. Pokud budu umírat v období kolem Vánoc, Legenda o Vánocích bude jeden z posledních snímků, který mé oči spatří. Poslední bude Dárek z lásky. K lásce patří i strach z její ztráty. Takový je život.(4.1.2010)

Dost nudné, bez spádu, bez gradování akce. Je zde ale pěkné ztvárnění vzniku červeného pupkáče a pěkná příroda, se kterou se Mrazík nemůže rovnat. Celý film se zdál být ale rozumě při zemi bez nadpřirozena - ale na konci se zjeví rodince santa jak z amerického obchoďáku, levitující ve vzduchu, třpytící se a rodinka je pravděpodobně na zkažených houbičkách.(25.12.2013)

• - Lisakki Järvenpää byl ve skutečnosti slavný finský nožíř. Žil na přelomu 20. století a založil nožířskou firmu, která funguje dodnes. (Facillitant)