• Elyssea
  ***

  Petr Štěpán je vynikající herec z brněnského Městského divadla (Čarodějky z Eastwicku, Charleyova teta), takže má protekci, alespoň u mě. Odpustila jsem mu Ošklivku Katku a pohádkou si trochu napravil reputaci, protože jeho styl vybírání filmových rolí je většinou nešťastný. Ztracený princ má opravdu nádherné exteriéry a opravdu nádherně nasnímané, dobrého ústředního sympaťáka a ucházející (celkem nepraktickou a občas mírně otravnouú princeznu. Také drak se povedl, snad všichn i čekali, jaká to bude digitální hrůza, ale tentokrát to bylo příjemné překvapení. To se ovšem nedá říct o princi Rujanovi. Toho, kdo je zodpovědný za casting bych přetáhla pohrabáčem. Takový ňouma ušatý, který nemá správné princovské grády (vzpomeňte si na prince Radovana z Princezny se zlatou hvězdou nebo na Pavla Trávníčka). A poslední věc, která tomu všemu podkopává nohy nehorázným způsobem je scénář. Zápletka se ztraceným princem je opravdu stupidní. Být dítětem, smrtelně se urazím, že mě mají scénáristi za blba. Plavák (inovace Plaváčka) je tak nehorázně průhledné jméno, celý jeho příběh je primitivní. naprosto okopírovaný ze známější pohádky. Jakmile Plavák vysloví ono, že tu vyrůstal, a bůhví proč ho maminka nechtěla, všichni víme, že to on je následník trůnu. Poznávací znamínko, které předvádí poloobnažená princezna (kakaová skvrna velikosti mexického tolaru), to všechno by si zasloužilo odpad. Závěr: Celkem solidní pohádku potápí neskutečně debilní scénář s představitelem prince Rujana.(3.1.2009)

 • HoneyBunny
  ***

  Je mi záhadou, proč ČT točí na Vánoce šest nízkorozpočtových pohádek. U těch ostatních blbin mi bylo šumák, jak vypadají, ale Křístek má aspoň snahu, má charisma Petra Štěpána (pokud vám je povědomý, možná ho znáte z Ošklivky Katky :-), má hezkého digitálního draka, skvělého kameramana a dobrou hudbu. Kdyby mu dali víc peněz a o něco lepší scénář, dokázal by natočit výbornou vánoční podívanou. I tak je Ztracený princ nejpříjemnější pohádkou, jako nás v roce 2008 naše veřejnoprávní televize oblažila.(6.1.2009)

 • otík
  ***

  Natáčeno na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. Slušně výpravný středověký příběh z doby rytířů, čarodějných intrik a rytířské ctnosti. O pohádku jde kromě prvních scén, kde je hospodská rvačka, zbytek ale je opravdu pohádkový. Uvidíme nejlepšího draka ve filmové historii a projdeme se spoustou tajných chodeb. Dobrá, spíše nadprůměrná pohádka s výpravnou hudbou, dobrými rytířskými souboji a pěknými exteriéry. Hudba: Václav Vondráček & Boris Carloff(23.12.2012)

 • Orlau32
  *

  Příšerně levná pohádka odfláknutá v krásném prostředí hradu KOST. Co to tam hráli za herci ? Vždyť vůbec nehráli, jenom stáli jak dřevěné figuríny a předvedli pár rádoby soubojů. A ten ušatý princ Rujan ! Do poslední chvíle jsem doufala, že správným princem bude "Plavák", ale režiséři mají asi jiné oči. Co za hrůzy ještě uvidíme přiště ?(2.1.2009)

 • misulka03
  ****

  Mně se tato pohádka líbila, po dlouhé době opět slušně a zajímavě natočená česká pohádka, která není nudná, není zdlouhavá, není praštěná! Dosti si zde pohráli s krásnou krajinou a někdy zastiňuje vše okolo, ale to už je detail. Drak nevypadá jako vycpaná figurína ( což beru jako velké plus, děsila jsem se toho až se drak obejví, co to zase bude za šaškárnu, ale byla jsme příjemně překvapena). A hercio hráli věrohodně. Nenadchlo mě to, ale líbila se mi!(2.1.2009)

 • - Natáčení probíhalo na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. (otík)

 • - Filmovalo se i ve Vysoké Lípě a u akvaduktu Chřibská. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Princeznu Auroru hraje Barbora Mudrová, avšak její hlas namluvila Anežka Pohorská, ačkoli Barbora je také češka. Ve skutečnosti má ovšem mnohem hlubší hlas, který by se podle tvůrců k princezně tolik nehodí. Možnost porovnání je v pohádce Sedmero krkavců (2015), kde hraje jedno z venkovských děvčat. (karolina.val)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace