Kam zmizel princ Rujan? Jel zabít draka? Ale kde je ten drak? Vojenský veterán Plavák s pomocí trpaslíka Trpaje a princezny Aurory vyluští ještě víc... Pohádka o vítězství lásky a dobra, ale i o zmoudření a zralých rozhodnutích, ke kterým následníci vládnoucích dynastií v novém postavení dospějí. Princ Rujan (L. Reichl) z království Arkádie zabije draka, kterému měla být obětována princezna (B. Mudrová) z knížectví Akvitánského. Můžeme mít tedy radost z toho, že dobro opět zvítězí, ale tak snadné to nebude… Jsme totiž na samém začátku pohádky, ve které bude mít zlo chvílemi navrch a křivdy z minula se přihlásí o slovo. Stará známá pravda o tom, že každý zlý skutek se později vymstí, se promítá do osudu všech pohádkových hrdinů. (Česká televize)

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +prostředí, temná hudba, příběh, neokoukaní herci -nehraje tu nikdo ze známích herců/// Když jsem se na pohádku začál dívat, po několika minutách jsem začal velice kvitovat, že je úplně rozdílná oproti jiným českým pohádkám. Najednou jsem si začal říkat, že je o tolik jinačí, že snad není naše. Do toho přišel otec a říkal, že je francouzká a divil se, že to nepoznám. No nechal jsem se nachytat. Je to česká pohádka, ale její dobrodružný prvek, temná atmosféra a neokoukaní herci z ní dělají něco nového. A tak si ríkám, že Václav Křístek docela umí, tohle je od něj druhá pohádka, která se mi líbila. Trošku mi připomínala mix pohádek Bajaja (drak) a Sedmero krkavců (záporné postavy), ale jen drobnostma./// Celkem 74%/// ()

HoneyBunny

Je mi záhadou, proč ČT točí na Vánoce šest nízkorozpočtových pohádek. U těch ostatních blbin mi bylo šumák, jak vypadají, ale Křístek má aspoň snahu, má charisma Petra Štěpána (pokud vám je povědomý, možná ho znáte z Ošklivky Katky :-), má hezkého digitálního draka, skvělého kameramana a dobrou hudbu. Kdyby mu dali víc peněz a o něco lepší scénář, dokázal by natočit výbornou vánoční podívanou. I tak je Ztracený princ nejpříjemnější pohádkou, jako nás v roce 2008 naše veřejnoprávní televize oblažila. ()

igi B.

Nějak moc vážně se beroucí pohádka - což by zase až tak nevadilo, kdyby to celé bylo po všech stránkách lépe vyprodukované a vyrobené a hlavně to chvílemi nepůsobilo jako nějaké ochotnické představení, plynoucí kamsi do ztracena... Škoda, třikrát přeškoda, protože těch zpitvořených uhýkaných a otravně šaškujících debilitek bylo na pohádková témata v posledních (třeba čtyřiceti... ;-) letech v panství Šašském natočeno přehršel a inteligentních působivých pohádek v tom pravém smyslu slova naopak je jako šafránu pramálo... Holt nenaděláme zase už nic, nakonec filmografie páně rejžisejra napoví... Tak zase někdy u nějakýho toho televizáckýho šolichu, Václave... :-/ - - - - - (Poprvé viděno tak nějak nechtěně a pronic zanic 2.1.2009 na ČT1, komentář zde jako dvanáctý - 2.1.2009) ()

Jezinka.Jezinka

Doufala jsem, že můj tisící komentář padne na něco opravdu báječného, padl na Ztraceného prince. Příběh natáčený na hradě Kost v mnoha ohledech trpí pakostnicí. Především, princ arkádský je šeredný. Jako zásadnější problém vidím ten drobný detail, že ač Arkádie i Akvitánie existují, rozhodně se nejedná o sousední země. Noční rande princezny akvitánské s akrádským princem je tak těžko myslitelnou kratochvílí. Nebudu komentovat ta vskutku cizokrajně znějící jména jako Plavák (jako že velký Plaváček), Trpaj (jako že trpajzlík) a Rujan (domnívám se, že jako že říjen, čemuž svědčí jeho touha hned, hned, hned se oženit s princeznou). Z dalších brilantních záseků už bych zmínila jen občas se ve vodě vyskytující dračí krev, která do vody vytéká z notně již rozloženého draka. Ujišťuji vás, že pokud něco vytéká z několik týdnů na slunci ležícího mrtvého těla, není to krev. Vlastně se mi dost ulevilo, že ten drak byl mrtvý, čekala jsem, že ten drak je saň a ve skutečnosti tak řeší svou periodu. Co bylo opravdu dobré, byla písnička na začátku a pak hudba zhruba uprostřed příběhu. Při natáčení nezemřelo žádné zvíře, kromě draka. Dobré vědět. ()

flanker.27

Napřed je to trochu jako Hamlet bez Hamleta, aby pak všechny strázně rozhodla kakaová skvrna velikosti mexického dolaru. Abych to neznevažoval, příběh sám není vůbec špatný a vyhýbá se většině profláklých klišé současných českých pohádek, daleko spíš připomíná klasické dobrodružné historické příběhy. Jen právě k takovému ději by to chtělo opravu pořádnou výpravu, velkorysé zpracování včetně nějakých těch šermovaček a kvalitnější hudbu. ()

• Natáčení probíhalo na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. (otík)
  • Filmovalo se i ve Vysoké Lípě a u akvaduktu Chřibská. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Princeznu Auroru hraje Barbora Mudrová, avšak její hlas namluvila Anežka Pohorská, ačkoli Barbora je také češka. Ve skutečnosti má ovšem mnohem hlubší hlas, který by se podle tvůrců k princezně tolik nehodí. Možnost porovnání je v pohádce Sedmero krkavců (2015), kde hraje jedno z venkovských děvčat. (karolina.val)