Zajímavá pohádka. Spíše příběh. Závěrečná scéna na mostě na mě trochu působila jak z nějakého fantasy filmu. I drak byl povedený. Mít tato pohádka větší rozpočet, byla by to pecka, jelikož slušný potenciál to mělo-neokoukaný děj, zasazení do středověku, točení v krásných exteriérech..ale bohužel to nemělo patřičné grády. Spoustu zdlouhavých zbytečných záběrů, malé děti toto opravdu nemohlo bavit. Navíc mi silně neseděl představitel právě onoho ztraceného prince. Naproti tomu ostatní herci perfektní, zvláště Petr Štěpán. Něco málo tomu zkrátka chybělo, aby to bylo alespoň na čtyři hvězdičky.(27.3.2016)

• Mischka

Čarodějnice, která skoro nic neumí. Trpaslík, který je coby do počtu zastoupení pohádkových postav. Plavák, týpek, který až na konci pochopí, že je ztraceným princem, kterého unesl proud. Princezna, trošku retardovaná, ale snad jen z mého pohledu. Drak, který je hned od začátku zabit a v lese mezi skalami jen těžko hledáte jeho kostru než si uvědomíte, že vlastně na ní celou dobu koukáte. Princ, který se jmenuje Rujan, ale stále slyšíte, jak se jeho jméno vyslovuje jako Průjem. Jedna z nejslabších pohádek loňského roku, co jsem měla možnost vidět.(4.1.2009)

Ano, nyní brutálně nadhodnocuji, polovina herců se neumí správně hýbat ani mluvit, exceluje ucho princ Rujan, seznam dabérů je velice výmluvný, ale je to POHÁDKA, která mě nenutila znechuceně si odplivnout. A hlavní hrdina byl poměrně sympaťák. A úvodní písnička od Radúzy byla pěkná. A mělo to ucelený (pravda prostinký) příběh. Jinak v rámci české televizní pohádky nadprůměr, dokonce lepší, než pohádka Štědrovečerní.(2.1.2009)

Tenhle pohádkový film má jisté přednosti: skvělá úvodní písnička, nádherné exteriéry (hrady Kost a Orava, Dolský mlýn a jeho okolí, poměrně málo známý akvadukt u Chřibské), charismatický hlavní hrdina, pěkný drak, celkem zajímavý příběh. Celé to ale nějak postrádá šťávu. Chybí tu trocha humoru a nadhledu, typického pro české pohádky. Nic proti tomu, pak by ale mělo být přidáno na tajemnosti a ponurosti. Postrádala jsem i větší míru pohádkovosti: mnohé scény působí jako z historického filmu, do kterého byly dodatečně naroubovány pohádkové prvky. Výsledek je takový... jalový.(2.1.2009)

• rakovnik

Prostoduchý film (ani ne pohádka) s neznámými a špatnými herci v hlavních rolích. To je spolu se slabým scénářem a podivným dabingem největší slabina tohoto televizního dílka. I jména filmových postav jsou nesympatická, ten lulan Rujan a voják Plavák mě odrazují od dívání, respektive poslouchání filmu. Natáčeno na Oravském hradě, hradě Kosti a v Českém Švýcarsku (Dolanský mlýn).(17.11.2010)

• - Princeznu Auroru hraje Barbora Mudrová, avšak její hlas namluvila Anežka Pohorská, ačkoli Barbora je také češka. Ve skutečnosti má ovšem mnohem hlubší hlas, který by se podle tvůrců k princezně tolik nehodí. Možnost porovnání je v pohádce Sedmero krkavců (2015), kde hraje jedno z venkovských děvčat. (karolina.val)

• - Natáčení probíhalo na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. (otík)