• igi B.

Nějak moc vážně se beroucí pohádka - což by zase až tak nevadilo, kdyby to celé bylo po všech stránkách lépe vyprodukované a vyrobené a hlavně to chvílemi nepůsobilo jako nějaké ochotnické představení, plynoucí kamsi do ztracena... Škoda, třikrát přeškoda, protože těch zpitvořených uhýkaných a otravně šaškujících debilitek bylo na pohádková témata v posledních (třeba čtyřiceti... ;-) letech v panství Šašském natočeno přehršel a inteligentních působivých pohádek v tom pravém smyslu slova naopak je jako šafránu pramálo... Holt nenaděláme zase už nic, nakonec filmografie páně rejžisejra napoví... Tak zase někdy u nějakýho toho televizáckýho šolichu, Václave... :-/ - - - - - (Poprvé viděno tak nějak nechtěně a pronic zanic 2.1.2009 na ČT1, komentář zde jako dvanáctý - 2.1.2009)(2.1.2009)

• Orlau32

Příšerně levná pohádka odfláknutá v krásném prostředí hradu KOST. Co to tam hráli za herci ? Vždyť vůbec nehráli, jenom stáli jak dřevěné figuríny a předvedli pár rádoby soubojů. A ten ušatý princ Rujan ! Do poslední chvíle jsem doufala, že správným princem bude "Plavák", ale režiséři mají asi jiné oči. Co za hrůzy ještě uvidíme přiště ?(2.1.2009)

• cariada

Tohle už byla teda opradvu síla. Když pomineme šílený jména ,tak dějově to připomíná Bajaju ,či Plaváčka a řadu jiných pohádek zmatlaných dohromady. Do toho hrozný jména jako Aurora či Rujan děs a běs. Změnit jméno na Plávaka to se jim zrovna moc nepovedlo. Když si vezmem hlavního představitele co si má vzít princeznu ,tak ten je hrozný odstátý uši a celkově vypadal jak náký obejda z loupežnický bandy a né jako princ. Nejvíc mě pobavilo ,když princezna chtěla políbit Plaváka a ten to odmítl až prý jindy (a pak z toho vylezl její bratr, škoda měli to dát dohromady ,pak by mě zajímalo jak by se tvářili) Příběh hrozně nezáživný a až ponurý. Herci poměrně nevýrazný a hlavně ani jeden známý. Televizní zpracování ještě k tomu z Ostravy ,no jedním slovem hrůza. Než točit takový výpravný paskvily at se radši vrátí ke studiovým pohádkám. Kdž to srovnám z pohádkou Kouzla Králů tak tohle je opravdu hrozné až to míří k odpadu.(3.1.2009)

• ssfan

Tato pohádka patří k těm nejhorším, které jsem kdy viděl. Má sice celkem dobrý příběh, ale je příšerně zpracováný. Herecké obsazení stojí rovněž za starou bačkoru. Vrcholem je to, že část postav je nadabovaná. Střih byl dost divný a záběry kamery taky, takže celkově to pak vypadá dost amatérsky. Musím říct, že jsem se nudil od začátku do konce a měl jsem sto chutí odejít od obrazovky, ale nakonec jsem film dokoukal. Váhám mezi jednou hvězdou a odpadem, ale skutečně dám radši odpad, protože na této pohádce jsem mnoho pozitiv nenašel.(3.1.2009)

• Mischka

Čarodějnice, která skoro nic neumí. Trpaslík, který je coby do počtu zastoupení pohádkových postav. Plavák, týpek, který až na konci pochopí, že je ztraceným princem, kterého unesl proud. Princezna, trošku retardovaná, ale snad jen z mého pohledu. Drak, který je hned od začátku zabit a v lese mezi skalami jen těžko hledáte jeho kostru než si uvědomíte, že vlastně na ní celou dobu koukáte. Princ, který se jmenuje Rujan, ale stále slyšíte, jak se jeho jméno vyslovuje jako Průjem. Jedna z nejslabších pohádek loňského roku, co jsem měla možnost vidět.(4.1.2009)

• - Princeznu Auroru hraje Barbora Mudrová, avšak její hlas namluvila Anežka Pohorská, ačkoli Barbora je také češka. Ve skutečnosti má ovšem mnohem hlubší hlas, který by se podle tvůrců k princezně tolik nehodí. Možnost porovnání je v pohádce Sedmero krkavců (2015), kde hraje jedno z venkovských děvčat. (karolina.val)

• - Natáčení probíhalo na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. (otík)