Není vůbec lehké ohodnotit tento film. Odklon od původní Carpiho verze je už na světelné míle daleko a zbyl tak jen velmi, ale opravdu velmi brutální slasher. Nemůžu si vybavit, jestli jsem vůbec někdy viděl něco nechutnějšího a brutálnějšího. Míra reality pro mě dosáhla maxima a film zapůsobil na moje nejvnitřnější pudy. Velice dobře chápu lidi, kteří dali odpad. Opravdu jen pro otrlé diváky. PS: Než jsem na film šel, tak jsem viděl na óčku dj divák. No a zrovna se v tomhle dílu ptali lidí na halloween 2. Jakse těší, jaké to bylo, kde se lekli atd. A byl tam taky 11 letý smrad, kterej machroval, co už všechno viděl a jak má rád sav filmy(SAW). No myslím, že po tomhle výplachu musí prdět doma strachy do teď.(6.11.2009)

Stěžování si nad neúctou k originálu vidím jako naprosto neoprávněné. Spousta remaků si vysloužila kritiku za to, že jen prachsprostě kopírují originál a nijak neobohacují dané téma, důsledkem čehož je jejich existence úplně zbytečná. Existence Zombieho Halloweenu je ale ospravedlněna osobitým pojetím tématu a rozvíjením postav do nových směrů. Objevila se tu reimaginace, která není jen otrockou kopií originálu a fanoušci to najednou nemohou rozdýchat...já změnu naopak vítám, neboť pokud bych chtěl sledovat stále toho samého Myerse jednajícího stále stejně, nabízí se mi tu sedm pokračování originálního Carpenterova filmu, které potenciál už vycucaly do mrtě (a mnohdy ani nenaplnily...) a žádného dalšího dílu by už nebylo třeba. ___ Rob Zombie je přeci jen kreativnější tvůrce (pro někoho možná těžké připustit), a tak se po polidštění slavného zabijáka a odhalení jeho motivací zakořeněných v nešťastném dětství v prvním díle rozhodl ukázat divákům pravou tvář tohoto monstra a prostřednictvím psychedelických výjevů vyobrazit jeho myšlenkové pochody. Jistě, psychologie není nijak hluboce propracovaná, nezapomínejme ale, že se Zombie pohybuje v žánru slasheru a exploitationu, takže i tak je psychologie postav v tomto filmu slušným nadstandardem. Zmíněné psychedelické (snové) scény sice v některých případech nepůsobí ze scénaristického hlediska dvakrát věrohodně a lze autora podezřívat z toho, že ve se ve filmu vyskytují proto, aby si v něm mohla opět zahrát jeho manželka Sheri Moon Zombie, jejíž postava v prvním díle zemřela, ve výsledku to je ale docela elegantní řešení. V těchto scénách se navíc může projevit Zombieho vizuální cítění silně ovlivněné německým expresionismem a brakem z Ameriky 50. let, což už stihl ukázat ve svých hudebních klipech. Dočkáme se tak třeba černobílé snové sekvence přímo odkazující expresionistický němý film nebo živelných klipových montáží výrazně dokreslovanými znepokojivou zvukovou stopou. ___ Forma celkově je velmi silnou stránkou druhého Halloweenu - zrnitý filmový materiál a kamera nervně kmitající prostorem přiživují sirovou atmosféru, střih je bezmála skvělý, přičemž je nezřídka užito působivé paralelní montáže a jak se dalo od autora - původem hudebníka - očekávat, zvuk hraje také zásadní roli. Z hlediska výrazových prostředků je znát, že Zombie precizně ovládá filmovou řeč a pokud chce u diváka vyvolat určitý pocit (zde místo strachu a lekání především znechucení a napětí), přesně ví, jak na to. ___ Pokud jde o samotnou postavu Myerse, tak ten už nefiguruje jen jako jakási ikona zla s anonymní tváří, má vlastní osobnost (byť plochou a málo rozvinutou), motivace a už není divákovi tak cizí, a to především díky dvojí perspektivě - v klasických teenage slasherech je divák spjat s oběťmi a s vrahem se setkává jen skrze ně, kdežto v Halloweenu se dočká i scén (a není jich málo) z Myersova úhlu pohledu. Myers je zde za jakéhosi poustevník bloudícího s rancem krajinou, což je oproti předešlým dílům nezvyklé, ale funguje to. Směr, jakým se ubírá postava doktora Loomise, je taktéž nezvyklý a o to více zajímavý...a zábavný. ___ Jako scénárista má Zombie ještě rezervy, především opisuje žánrová klišé a v některých scénách až zbytečně tlačí na pilu, čímž mám na mysli přepáleně agresivní dialogy a jednání některých postav. Jelikož jde v tomto filmu převážně o formální stránku, dá se to bez problému akceptovat. ___ Halloween II je velice brutálním slasherem nesoucím jasně čitelné autorské otisky, formálně je velmi působivý, z hlediska příběhu nijak originální, v přístupu k známému tématu ale už ano, díky čemuž ale paradoxně přichází o část publika. V záplavě formálně nevýrazných a příběhově jednolitých teenage slasherů z poslední doby tento film ční jako malý zázrak...uznávám, pro mnohé těžko stravitelný... 85%(15.12.2009)

Danielle Harris hrala v dvoch častiach halloweenskej série - tu a v štvorke - a na tieto dve časti mám zhruba rovnaký názor: Priemer. Absolútny a ničím nevýrazný, aj keď obe sa snažili byť niečím viacej (štvorka tým nápadom s malou Danielle, zombieho reboot-pokračovanie halucináciami), kvalitatívne sú v podstate obe rovnako chabé a bez napätia. A McDowell je tu už totálny šašek. Škoda že nakoniec nešlo o remake naozajstnej H dvojky, ako to spočiatku vyzeralo. 50%   Môj osobný rebríček halloweenskej série: H7 (H20), H1, H2, H5, H1 (reboot), H4, H2 (reboot), H3, H7, H6(23.6.2013)

• JFL

Sebezahleděná glamrocková slátanina, která působí jako "Repo: Genetická opera!" bez nadhledu a reflexe, ale zato s hysterickým vypětím. Monotónní sérii sugestivních zvukových efektů a detailních gore záběrů prokládají absurdní symbolistní sekvence, které svou strojeností připomínají parodie na 60's artovky a jež mají Myersovým činům dodávat motivaci. Škoda, že ta odporuje předchozímu dílu a z rádoby "hustého" závěru dvojky dělá nelogický samoúčelný vtípek. Navíc se Zombie zřejmě inspiroval remakem "Pátku třináctého", který měl lepší tržby než "Halloween", a z Myerse udělal také hororového Terminátora - dokonce i s částečně poškozenou "tváří", z pod níž vystupuje "podstata" vraždícího stroje. A ponaučení z filmu? Nedovolujte si na bezdomovce; mohou to být masoví vrazi. Více v recenzi na Aktuálně.cz.(15.10.2009)

• bestlama

Tak tohle ne. Tohle se opravdu nepodařilo. Rob si to nadhodil podle svého a tím si myslím, že to zničil. Je pravda, že nemůže jasně kopírovat starší verzi, ale taky to nemusel takhle zprznit. Já jsem nevěděl před čím to vlastně sedím. Slasher nebo duchařina. Nebo spíše nějaký psychologický thriller?... Myers není to, co býval. Už je z něj pouhá loutka v mysli režiséra. Kdežto staré díly mi dávaly pocit, že Myers se utrhnul ze řetězu a dělá si co chce. Co mě hodně štvalo: Hlavní hrdinka si celý film opakuje, že je Michael mrtvý. Tím se nabuzuje atmosféra dokonalého, emocionálně vypjatého setkání s vrahem. Když se tito dva setkají, tak se nestane nic .. (odkazuji tímto ne setkání v HALLOWEEN H20) a to byla věc, která mi i shodila dojem z filmu.(1.6.2011)

• - Mladý Michael musel být ztvárněn druhým dětským hercem, protože Daeg Faerch za dva roky neuvěřitelně vyrostl. (Chatterer)

• - Natáčelo se v Atlantě ve státě Georgia. (Chatterer)

• - Rob Zombie původně nechtěl natočit pokračování Halloweenu (2007), ale studio se po komerčním úspěchu rozhodlo pro pokračování. (Chatterer)