První Zombieho Halloween klidně mohl být úplně samostatný a zakončený příběh, jenže, jak je napsáno v zajímavostech, studio chtělo mít pokračování, tak Michaela s průstřelem lebky museli oživit a Rob Zombie se rozhodl udělat pokračování vlastního Halloweenu a ne remake Halloweenu2 a hlavně se rozhodl natočit něco jiného než co už natočil. Změnilo se úplně všechno od samotných postav až po celkové pojetí filmu a vyprávění. Laurie je teď nevyrovnaná vzteklá a protivná hysterka, která po událostech z prvního dílu nemůže spát kvůli nočním můrám a k tomu navíc je 29.10. a za chvíli to bude rok od posledního halloweenu, kdy si pro ni přišel její brácha Michael. Tentokrát je mnohem větší důraz na postavách a jejich chování a vztazích než na masakrování, na které ale taky přijde řada a že je ho míň, tak o to je brutálnější a krvavější. V násilných scénách je brutalita útoků znásobená nejenom velmi krvavými detaily, ale hlavně zvukem, se kterým divák cítí sílu každého bodnutí a dupnutí. V těch "klidných" scénách jde hlavně o partu velmi bizarních charakterů ať už jde o "celebritu" dr. Loomise nebo osazenstvo strip klubu a nebo Lauriiny kámošky, ani jeden z nich zrovna nepatří mezi lidi, co se dají běžně potkat na ulici a někde kolem toho lítá navíc Michael se svými vidinami, které působí velmi zvláštně. Vidiny a sny tu hrajou velkou roli, protože celý film je především o šílenství a jeho "přenositelnosti" v rodině. Některé jsou jen obyčejné hovory ve snu, ale některé jsou vizuálně velmi zajímavé. Obrazová stránka tu je výraznější než v prvním díle a má tu důležitou úlohu v celém tom snovém konceptu filmu. Hned úvodní "carrieovská" scéna má zajímavé průhledy, jindy je to celé zvláštně nasvícené a dokonce je tu i průletová scéna s krajinou :) a krom carrieovského úvodu tu jsou i jiné odkazy na další filmy. Pokračování halloweenu je prostě takový bizarně zvláštní snový dojezd prvního filmu bez kterého by ani samostatně nefungovalo a hlavně to není primárně jenom slasher, což se asi spoustě lidem nelíbí, protože masakrování je tu jenom okrajová záležitost, ale když se člověk zadívá pořádně tak může vidět docela neobvykle pojatý hororový film. :)(1.11.2010)

Druhý díl je o dost horší než remake z roku 2007, nemůžu lhát, že jsem to nečekal. Rob Zombie trochu uletěl a přetvořil Michaela Myerse do podoby, v které se mi příliš nelíbí (zarostlý „houmlesák“). Vraždy jsou dobře natočené, z větší poloviny velice přehledné, surové a s vizáží špinavého filtru, který se mi líbil i v prvním díle. Hodně mi kazila zážitek bílá paní (Sheri Moon Zombie) ve snovým sekvencích, které mohl režisér vynechat. 5/10*(13.12.2009)

Ani prvni dil nebyla zadna velka pecka, takze jsem od druhyho nic moc necekal a skutecne jsem nic moc nedostal. Nechapu, na co si Zombie hraje, misto aby nam predlozil pekne krvavou beckovou vyrubavacku se znamou postavou, snazi se o nejaky umeni nebo co, a i kdyz nejsme ochuzeny o nejaky to zabijeni a to navic docela pekne brutalni, zaroven do toho mota spoustu zbytecnejch snovejch sekvenci, zbytecnou linii s doktorem a proste cely se to snazi tvarit jako neco vic. No a to bohuzel nefunguje. Ale zaroven to nefunguje ani jako beckovej horor, protoze to proste neni strasidelny a co si budem povidat, rozsekany a rozparany mrtvoly jsou dneska v kazdy druhy vyvrazdovacce a tady to neni natoceny nejak extra super, aby to nejak sokovalo. Navic celej ten pribeh je takovej o nicem, sice je fajn, ze primo navazuje na prvni dil, ale co je to platny, kdyz je to cely desne zmateny a sceny tam Zombie seka jednu pres druhou bez nejakyho smyslu. Navic hlavni hrdinove mi byly u prdele a pulku filmu sem cekal, kdy uz konecne Myers to urvanou kravu rozmazne o stenu. No a co se tyce samotnyho Myerse, masakruje sice furt pekne, jenze pulku filmu se mota nekde po loukach a lesich jak vandrak a druhou pulku filmu tohle dvoumetrovy tupy hovado strasne nenapadne vsude vyskakuje a jednotlivy vrazdy jsou za chvily lehce predvidatelny. Navic zaverecny odmaskovani, wtf? Proste solidne natoceny a pekne krvavy, ale zaroven nezabavny, plny nesympatickejch postav a naprosto zbytecne dlouhy hororovy becko, ktery si hraje na neco vic a me to proste nebavilo. Slabsi 3*.(11.12.2009)

I. Líbilo, nelíbilo, líbilo. Fandy obávané snové výjevy tak úplně nezapadaly, nakonec ale zapadly. Jimi hnaný toulající se vágus Michael Myers je zpočátku zásadní nezvyk, na 'shaky' kameře se mohlo trochu ubrat. Dostalo se mi minimum překvapení (mám teď na mysli v ději, ne ve filmu jako celku), minimum napětí (vraždící přízrak se zjeví snad pokaždé, když ho čekáte, případně ještě než ho vůbec čekat začnete), minimum emocí. Během první poloviny jsem párkrát znejistěl, nakonec všechno tak hezky dalo smysl a dobrý pocit, i když chvilku trvalo než mi ta spokojenost došla. Výtečný závěr k tomu přispěl hrozně moc. II. Spíš než horor potažmo slasher, působí H2 jako zvláštní a místy brutální (syrové násilí je zpět, bez toho by nebyl Zombie) psychologický film, dopad jedničky, ze které jsem měl úplně jiný dojem. Diametrálně odlišné je to samozřejmě i od všech původních HALLOWEENů, od ducha celé série, tak to ale podle mě s remaky má a většinou i musí být. Dostal jsem, co jsem nečekal, nejsem zklamaný, moje obavy se naštěstí nepotvrdily, oceňuju Robův vlastní přístup a nesere mě tím, jak ohledně režie dvojky nečekaně změnil názor, měl ještě co nabídnout. Netvrdím, že se do Myerse nikdy neměl pouštět. Mnohem radši bych ho viděl dělat své věci než předělávky, ale doba je asi už holt taková, že mu nic jiného nezbývá. III. Na základě fotek a reportů z natáčení a momentálně namlsaný z TRICK 'r TREAT jsem doufal, že do toho Rob vloží víc z atmosféry Halloweenu, svátku samotného. No a dopadlo to celkem dobře, film obsahuje pořádnou halloweenovskou párty vložku, s účastí Captain Clegg & The Night Creatures a Uncle Seymour Coffinse, charakterů známých z propagace filmu. X. Na závěr slova jedné zahraniční kritiky: 'H2 is for Zombie fans - slasher fans - but not Halloween fans.' Ta se celkem potvrdila, i když k běžnému slasheru to má hodně daleko a Zombieho dosavadní filmografii se také něčím vymyká. (viděno v kině a s Ruutem, na několika místech mě štvaly CZ titulky) A celkové hodnocení Zombieho dvou Halloweenů po letech: 3*.(22.10.2009)

Michael Myers nezemřel. Michael Myers je živ a zdráv a výstřel z pistole jeho sestry Angely z předchozího dílu ho neusmrtil a on si jde pro svou sestru. A vrací se přesně na Halloween, jak je u něho dobrým zvykem. Spolu s ním se na scénu vrací i psychiatr Loomis (v celkem zajímavém podání Malcolm McDowella) a bude to krvavější a brutálnější svátek všech mrtvých, než kdykoliv předtím, protože Michael se jen obtížně vyrovnává se sebevraždou své matky a ta se mu stále zjevuje, i spolu s ním, když byl ještě dítě, jako duch, a žádá odplatu. Rob Zombie to pojal opravdu po svém a jako autor scénáře si vedle originálně pojatých vražd, kterých je nejméně tucet, dovolil i určité inovace jako je třeba Michael Myers bez masky nebo jeho matka v podobě ducha. Nic proti inovativním zpestřením, ale aby se o nich mohlo tvrdit, že jsou oživením, musely by i dostatečně fungovat a to se bohužel v případě matčina zjevení s bílým koněm neděje a tento element působí hodně rušivě a současně i nedotaženě. Oproti tomu ve vraždění a brutalitě šel Zombie ještě o stupínek výš než minule a dočkáme se nevšedního vyvraždění osádky nočního striptízového baru anebo úderné likvidace místních vidláků. Velkým plusem pro Zombieho hovoří fakt, že upadlou hororovou sérii vytáhl ze dna a dal ji nový rozměr, který je současnému divákovi bližší, než Carpenterovo pojetí. Ovšem snaha přiblížit postavu vražedného monstra a polidštit ji však vychází naprázdno. Snad to vyjde příště. 60%(30.12.2009)

• - Natáčelo se v Atlantě ve státě Georgia. (Chatterer)

• - Jeffrey Daniel Phillips hraje ve filmu hned dvě role - Howarda Boggse a Seymoura Rakve. (Chatterer)

• - Mladý Michael musel být ztvárněn druhým dětským hercem, protože Daeg Faerch za dva roky neuvěřitelně vyrostl. (Chatterer)