O princezně na hrášku (TV film)

Once Upon a Mattress

Muzikál / Komedie / Romantický

USA, 2005, 90 min

nevidela jsem to cely, ale je to takova ta parodie na pohadky, ktera porad zustava pohadkou. Prislo mi to vtipny :) Fakt setesim, ze to jednou uvidim cely.(6.7.2016)

• jaqubko

Once upon a mattress je tevíznou adaptáciou rozprávky u nás známej ako Princezná na hrášku. Absolútne nechápem na koho týmto štýlom mierili, keďže ide o muzikál s infantilnými piesňami a nulovým vtipom. Pre dospelého je to príliš plytké, pre dieťa je tam minimum vizuálneho humoru. Obzvlášť, keď už na svete existuje nespočet lepších adaptácií, s oveľa lepším podaním morálnych hodnôt.(18.8.2013)

• Tryskomyš

Nádherné kostýmy.(18.11.2015)

• Asmodin

Denis O'Hara byl jako princ skvělý a nebýt těch strašných infantilních písniček, které jsou hloupé a trapné i pro děti nejenom pro herce, tak by pohádka neměla chybu.(6.7.2016)

Vůbec nic jsem od této pohádky nečekala - nebo spíš u mě měla rovnou těžký handicap (cosi neznámého z USA, co bude nejspíš pěknej kýč) a o to víc jsem byla příjemně překvapená (tímto se tvůrcům veřejně omlouvám). Stylizovaná muzikálová parodie byla svěží, nápaditá a přitom jednoduchá. Navzdory určité prostotě (jednoduchá linka, u které všichni přesně víme jak "to" dopane) dokázala každou chvíli překvapit (mne asi nejvíc hravostí - hlavně příjemným a uvolněným herectvím komičky, která ztvárnila princeznu Winnifred), a postupně u nás dokázala přitáhnout velké i malé. Pobavili jsme se u ní všichni. Možná mi v něčem trošku připomněla české Hrátky s čertem (samozřejmě bez Ladových kulis, ale stupeň stylizace mi připadal na podobné úrovni). Celkem mě překvapuje její záporné hodnocení, pokud se někdo díval déle než 5 minut...(2.5.2014)