Oscar et la Dame Rose

• Belgie

Oscar et la dame rose

Oscar and the Lady in Pink

Francie / Belgie / Kanada, 2009, 105 min

Malá hra na Gondryho se v závěru málem proměnila v sentimentální kýč.(18.10.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,521,000(8.7.2010)

Krásný film, ve svém významu, ve svém zpracování. Těžko se zařazuje žánrově - je to drama, romantika, fantasy, černá komedie a silně lidský snímek o neobvyklém přátelství dvou naprosto odlišných lidí a kolem dokola úžasné panoptikum bytí. Za ty emoce, který Oscar a Dáma v růžovém vyvolali, dávám 92%(3.10.2017)

Oscar byl tak neskutečně roztomilý klučina, že se to jen tak nevidí, zvlášt' když pronášel ta svoje moudra o tom, jak je život ve třiceti těžký, nebo když psal každý den bohu a žádal ho o splnění jednoho přání, pokud tedy není moc materiální, děkuji prosím. Jeho láska k modré Peggy, život v nemocnici a také svérázná paní Rose, to vše bylo moc fajn, bohužel v poslední třetině se filmaři až příliš nechali unést patosem a to už není až tak moc můj šálek kávy, tedy alespoň do určité míry. Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem se nenechala unést a milovníci dojáků budou z tohoto snímku určitě v sedmém nebi, ale nejvyšší hodnocení s čistým svědomím zkrátka dát nemohu. Přesto doporučuji.(19.6.2013)

Krásný film o smrti. Ačkoliv jsme naučeni vnímat smrt jako něco negativního, jako něco, o čem bychom ani neměli mluvit, stejně jí trapným mlčením a přehlížením neunikneme. Dostihne nás i lidi kolem nás. A jen na nás záleží, jestli budeme připraveni, jestli budeme "plni dnů", i když je nám tvrzeno, že jsme na tomto světě pobyli jen krátce...(10.12.2009)