poster

Válečníci: Richard Lví Srdce (TV film)

 • Česko

  Nesmrtelní válečníci 4: Richard Lví Srdce

 • Velká Británie

  Heroes and Villains: Richard the Lionheart

Dokumentární / Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie, 2008, 50 min

Režie:

Nick Green

Scénář:

James Wood

Střih:

Simon Holland
(další profese)
 • liquido26
  ****

  Nemám srovnání s dalšími díly seriálu a hrané dokumenty rozhodně nevyhledávám, ale Richard se mi docela líbil. Pěkné davové a bojové scény. Na příblížení tématiky křížových výprav žákům sedmé třídy v pátek šestou hodinu určitě super záležitost. Nicméně mě šíleně iritovalo to, jak byli jednotlivé postavy nadabované. (Pavel Soukup coby vypravěč byl naopak v pohodě.)(7.3.2015)

 • Týnkaa
  *

  Co toto bylo??? Těžko věřit, že něco takového vytvořilo BBC... Vůbec to není nic jako životopis, a když už je tam něco jako náznak toho že by mohlo, tak je to zpitvořený... Francouzský král je z příběhu pro jistotu vypuštěný úplně... chjo, ani nevím co k tomu dodat, fakt děsběs, hrůza a utrpení to sledovat...(13.9.2010)

 • Big Bear
  ***

  Na BBC to je skoro slabota. Křižákům není co vytknout, zbraním a Saracénům také, ale smrdí to nedostatkem peněz. Některá klíčová střetnutní křesťanského vojska s muslimským tak působí velmi komorně.... Nicméně, toto je primárně o Richardovi a jeho vedoucí účast ve třetí křížové výpravě byla znázorněna dostatečně. Richard I. je skutečná osobnost, rytíř a král se vším co tento titul obnáší. Byl schopen v čele vojska masakrovat šiky muslimů. Jeden z jeho oblíbených nástrojů byla sekera. ,, -- Pak král Richard I. přikázal, dříve než odjel z Anglie, aby mu udělali sekeru na nevěřící aby mohl sekat saracénské kosti. Čepel byla vykuta pěkně do oblouku, bylo na ni třeba dvacet liber (9 kg) oceli, a když přijel na Kypr, držel tu železnou sekeru v ruce.. " -- Je škoda, že se dokument věnuje jen ,, jeho kariéře " ve Svaté zemi. Neméně zajímavá a dobrodružná byla i jeho cesta zpět. Jeho loď napadli piráti a zajali jej. V bouři loď ztroskotala a on posléze padl do rukou svého nepřítele Leopolda Rakouského. Ten jej za obrovské výkupné propustil a tak se teprve slavný král a již živoucí legenda vrátil udělat pořádek po svém vládychtivém bratrovi do Anglie.... To v dokumentu však nenajdete. Ale už jen za ten námět a za ten vzor rytířství, které Richard reprezentuje dávám tři zlaté lvy . * * *(7.2.2012)

 • mm13
  **

  Nemám rád toto "synonymum rytierstva a chrabrosti" (hahahahaha) Tento dokument ho našťastie ale nijako zvlášť neidealizuje a síce uvádza hlavne to málo pozitívneho, čo sa o tomto lúpežníkovi (áno, je to "villain" nie "hero") dá uviesť, je tu aj nemalý priestor na čítanie medzi riadkami. Zo série každopádne najmenej záslužný počin.(15.2.2009)

 • laepus
  ****

  Mám rád tenhle dokudrama seriál a tenhle díl patří mezi tři nejoblíbenější (s Napoleonem a Cortézem) jak svým zpracováním, tak tématem a prostředím, které vybírá. Herci jsou příjemní, film se nesnaží pokrýt celou Richardovu kariéru, což by ostatně nestihlo ani deset dílů, ale vybírá si pouze boje u Jaffy a na nich ukazuje střet islámu s křesťanstvím, střet Saladina s Richardem a vůbec středověký způsob života, bojové techniky, vztahy ve společnosti, postavení církve atp.(4.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace