Reklama

Reklama

Peter Klaven (Paul Rudd) je úspěšný realitní makléř, který se zasnoubí s dívkou svých snů Zooey (Rashida Jonesová). K velkému zděšení však zjistí, že nemá žádného blízkého kamaráda, který by mu mohl jít za svědka. A tak se pustí do pátrání po opravdovém příteli. Po řadě bizarních a ponižujících setkání Peter potká Sydneyho Fifea (Jason Segel), šarmantního a zábavného chlapíka, s nímž si okamžitě padne do oka. Ale čím více se oba naprosto odlišní muži sbližují, tím více trpí vztah Petera a Zooey. Peter je nakonec nucen volit mezi svou snoubenkou a novým nejlepším přítelem v příběhu, který se tak stává komickou úvahou na téma, jaký je skutečný význam přátelství. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (414)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Příjemné tím, že milostná klišé (a že jich tam je) vystavuje intenzivnímu můžu chlapáckých sedánek, fekálních fórků a pubertálních hovězinek. Segel a Rudd jsou sehraní a přesvědčiví, situace patřičně trapné a i když nakonec dojde na lautr stejně pitomé výlevy jako v tuctových milostných komediích, ta lehká subverze je činí celkem snesitelnými. Kámoš k pohledání si solidně utahuje ze soukmenovců, faktem zůstává, že si přeci jen víc mohl utahovat především sám ze sebe... ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

V podstate s tim mam ten samy problem jako s Kopackami, ale na ty ctyri se vyhoupnu. Kamos k pohledani je peclive prevracenou romantickou komedii, ktera radne prozkoumava zaklady oblibeneho tematu posledni doby - bromance, film samotny ale nenabizi tolik dobrych foru, kolik by si stopaz zadala. Prvoplanove gagy ustupuji vykreslovani vztahu mezi postavami a divak je odmenen az v zaverecne dvacetiminutovce, kdy vsechno zapadne dohromady a zpetne si uvedomi, jak nenasilne jej Hamburg dokazal vtahnout do pribehu. Zeny pritom ale mozna pochopi, ze je pratelstvi mezi muzi sakra slozita vec, nekteri panove se zrejme najdou stejne jako u zminenych Kopacek a nechybi pruzeni Hulka a Thomas Lennon (vladne i na minimalni plose), takze ve finale celkem spokojenost. [20.5, Londyn] ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Konečně film postavený na tom, k čemu sprosté americké komedie směřují zhruba od čtyřicetiletého panice: heterosexuální muž navazuje (pokud možno dlouhodobý) vztah s jiným heterosexuálním mužem. Průběh od náhodného seznámení k určitým řešitelným komplikacím odpovídá klasické romantické komedii a po závěrečném vyznání lásky logicky nemůže přijít nic jiného než svatba. Je příznačné, že muži jsou vykresleni jako dobrovolné oběti žen. Peterovi snaha vycházet ženám maximálně vstříc znemožnila najít si kámoše, pro Sydneyho představuje střídání partnerek zpestřující hru, kvůli které ve svém osobním životě zakrněl. Teprve společnými silami (si) mohou konečně něco dokázat. Alfou a omegou Kámoše k pohledání jsou hlášky, při nichž budou diváci zběhlí v popkultuře vrnět blahem a ti méně zběhlí dostanou zábavnou formou několik užitečných rad do života. Vypouštět plyny před přítelkyní se vážně nesluší. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, Nathalie, ScarPoul ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jason Segal nám krapet přibral od poslední komedie. Ale to nic nemění na tom, že by na této komedii ubral. To právě naopak. Stále dobře mu to šlape i tady, ale já bych tomu přecijen dal tři hvězdičky. Kolikrát jsem se tomu zasmál, ale hlavně jen díky jemu. Nikdo jiný na tom úspěch nemá a hrát prim na herci, který se ve filmu objeví až skoro po půlhodině mi příjde trošičku divné, i když je tam pak až do konce. Kopačky jsou prostě jiný matroš. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (9)

  • Bilboard s Peterem (Paul Rudd) v posteli vznikl ze skutečné fotky Paula Rudda zveřejněné v časopise Rolling Stones v r. 2006. (Zdroj: IMDB). (PogoJoe)
  • Hudební skupina Rush, oblíbená u hrdinů tohoto filmu, kteří navštívili v jedné scéně jejich koncert, skutečně sehrála asi hodinový koncert pro filmový štáb, herce a skalní fanoušky, kteří se o tomto vystoupení dozvěděli na internetu a v rádiu. (Zdroj: IMDB). (PogoJoe)
  • Členové rockové skupiny OK Go se objeví na konci filmu v titulcích. (HellFire)

Reklama

Reklama