Reklama

Reklama

Peter Klaven (Paul Rudd) je úspěšný realitní makléř, který se zasnoubí s dívkou svých snů Zooey (Rashida Jonesová). K velkému zděšení však zjistí, že nemá žádného blízkého kamaráda, který by mu mohl jít za svědka. A tak se pustí do pátrání po opravdovém příteli. Po řadě bizarních a ponižujících setkání Peter potká Sydneyho Fifea (Jason Segel), šarmantního a zábavného chlapíka, s nímž si okamžitě padne do oka. Ale čím více se oba naprosto odlišní muži sbližují, tím více trpí vztah Petera a Zooey. Peter je nakonec nucen volit mezi svou snoubenkou a novým nejlepším přítelem v příběhu, který se tak stává komickou úvahou na téma, jaký je skutečný význam přátelství. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (416)

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 7.6/10] | me: V skutočnosti by som dal niečo medzi troma a štyroma hviezdičkamil, ale viac to ťahá k tým trom. Škoda, že Jason Segel hral až druhé husle, pretože on je práve ten faktor, ktorý robí tento film tým čim je. Je jasné, že takýto typ komédie je jednoduchý a priamočiary už od začiatku, ale práve herecké obsadenie a samotné gagy sú to, čo konkrétnu komédiu odlíši od inej ... V tomto prípade to bol Jason Segel, podľa mňa vynikajúci typ na samotnú rolu,... len to chcelo ešte trošku viac priestoru pre jeho kreativitu... (viď. Forgetting Sarah Masrshall). Ostatne má film obyčajné pasáže, ktoré su skôr také tiché miestečka a vypĺňajú priestor medzi funny scénami, ktorých by mohlo byť podstatne viac. Film, ktorý vôbec neublíži ... je príjemný (miestami však príliš obyčajný), ale vďaka "Marshallovi" (How I met your mother) zabaví a rozosmeje a o to hlavne ide. Taká pohodka. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Bývaly také doby, kdy ženy musely tahat své mužské protějšky na romantické komedie a někdy to s nimi úplně vzdaly a šly na romantiku samy, hezky ve skupince. Maskulinizace žen a feminizace mužů jde proti sobě a v ideálním případě by se měla protínat v ustanovení dokonalých párů. Nicméně, tyto trendy se značnou dobu navzájem míjí a dá se z toho křesat materiál pro spoustu „příběhů nedorozumění". V případě Kámoše k pohledání zvolili autoři komediální úhel pohledu a vykřesali toho hodně. Přez sprostá slova a kanonádu sexuálních narážek v zásadě vyznívá velmi konzervativně a „buržoazně". Odehrává se v prostředí lidí, kteří příliš nepracují, ale jsou skvěle zajištění, všechny problémy se řeší mávnutím kouzelné kreditky a mají nekonečné množství času zabývat se sami sebou. Zároveň žádnou z těch věcí, o kterých se tak otevřeně mluví, nikdy neuvidíte natvrdo, ba ani náznakem ukázané. Každá postava vyjma onoho klíčového kámoše Sydneyho je velice přesně vymezená a projevuje se stále stejnými reakcemi. Vývoj nastává vlastně jen u Petera, ale spíš jde o otevřenost než změnu osobnosti. Pořád zůstává podobný chlapecký a nevinný ňouma, jen se za to přestane stydět a předstírat muže ze světa velkého byznysu. ()

Reklama

01Zuzana10 odpad!

všechny recenze uživatele

Možno ľudia, ktorí tomu chápu alebo majú radi takýto "chlapský svet" môžu oceniť tento film. Sorry, ja nie. Hlúposť, IMHO. A príliž vulgárna. Nemám to rada. A stopáž 105 min.? Panebože. Nemala som sa na čo pozerať. Zápletka o ničom, bez vtipu, neznášam nadávajúcich sprimitizovaných "chlapov" ale ani takých, ktorí sa ako chlapi nesprávajú. Strata času. ()

F.man 

všechny recenze uživatele

Segelovo lehce přitažené, ale přesto pořád reálné hraní mi začíná sedět čím dále tím víc. Průměrné Kámoše k pohledání tenhle sympaťák pozvedl minimálně na sympatický průměr, což u komedie jež jede podle standartů žánru a ničím extra překvapí není vůbec špatné. Po stránce příběhu či zpracování nic extra, ovšem Segelova postava, hlášky a jím vytvořená atmosféra je hodně příjemná. Lepší tři hvězdy. I need to get some fucking friends. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Pohodová zábava s příjemným obsazením, Jason Segel si tu tentokrát střihnul trošku jinačí roli než obvykle, Paul Rudd mi zase přestává vadit a tady byl celkem sympaťák + vyfasoval za přítelkyni rozhodně hodně milou Rashidu Jones, navíc v menších rolích se tu objeví i Jaime Pressly, jak jinak než jako tradičně neustále nasraná fúrie a dokonce i bejvalej kulturistickej soupeř Arnolda - Lou Farrigno. Možná to neni nějak extra vtipný, ale tu a tam se podařil i nějakej ten lepší fórek, i když nic u čeho by se člověk nějak vyloženě zasmál, ale bavil sem se rozhodně dobře ()

Galerie (57)

Zajímavosti (9)

  • Přezdívka "Pistole Pete", kterou Sydney (Jason Segel) pojmenoval Petera (Paul Rudd) je odkazem na Petera "Pistoli" Maraviche, bývalého skvělého basketbalistu a nejlepšího vysokoškolského střelce státu Louisiana všech dob. (Zdroj: IMDB). (PogoJoe)
  • Bilboard s Peterem (Paul Rudd) v posteli vznikl ze skutečné fotky Paula Rudda zveřejněné v časopise Rolling Stones v r. 2006. (Zdroj: IMDB). (PogoJoe)
  • Kytara, na kterou hraje Peter v garáži skladbu Tom Sawyer, je Fender Geddy Lee Jazz Bass – téměř dokonalá replika kytary, na kterou hrál kytarista a zpěvák skupiny Rush, Geddy Lee. Na koncertě hraje Lee na originální kousek kytary. (HellFire)

Reklama

Reklama