Kámoš k pohledání

Kamoš za všetky drobné

I Love You, Man

Komedie / Romantický

USA, 2009, 100 min

Kámoš k požehnání...Starý známý model jako v About a boy- boy meets boy aneb cool řízek učí páprdu, kterak si užívat život- a páprda mu svým úsporným způsobem umožní dospět, přičemž se mezi vytváří zvláštní chemické vazby, které tvoří třeskutou bromanci. Ale protože mezi nimi není věková propast, míří scénář svými vtípky a moudry podpásově do rozkroku a trefuje se se ctí. Paul Rudd jako ňoumovitý jouda a Jason Segel coby výbušný flákač to zkrátka umí rozjet na plné otáčky nejen s elektrickou kytarou. Jemně kýčovitý epilog a zbytečný fekální humor k oněm přisprostlým komediím už přirostly, nutno ale podotknout, že sestava best man včetně roztomilé čtyřprocentní menšiny to zvládne shodit do polohy " stydím se za tebe, směju se ti, ale vlastně tě mám docela rád, kámo ". Coby zábavná oslava mužného přátelství překvapivě funkční. 7(7.6.2009)

Jednoducha pohodickova komedia, nad ktorou som sa mnohokrat, z chuti a vydatne zasmial. Chemia medzi Ruddom a Segelom je paradna a film bezproblemovo tahaju sami dvaja. Ked sa vsak z obrazovky vytrati, co i len jeden z nich, film preslapuje, avsak nie na dlho, pretoze tito dvaja pani mu skutocne vladnu. 3,5/5*(3.8.2009)

Hodne prijemny prekvapeni, cekal sem nejakou uchylackou komedii, kde pan kamos bude neustale prudit snoubence (nerikam, ze by to nebylo vtipny). Misto toho jsem ale dostal sice od zacatku do konce predvidatelnou, ale neskutecne milou a pohodovou romantickou komedii o jednom pratelstvi. Ze zacatku to sice jede v klasickejch uchylackejch kolejich, kde se Rudd snazi seznamit s kamosem a myslim, ze ani nema cenu rikat, co se z kamosu vyklube. Kdyz ale na scenu prijde Segel, zacne vetsinu vtipu zajistovat on a z filmu je naprosto perfektni romanticka komedie, fakt jsem nic takle pohodovyho uz dlouho nevidel. Obzvlast, kdyz Rudd, pokud teda obcas nevysiluje, tak je prijemne civilni, Segel sice je trochu uchylacka postava, ale spis v ty prijemny rovine a desnej pohodar a je tu brutalni Favreau, kterej celej film nekoho urazi. Vtipu tu sice mozna neni tolik, co treba v Apatowkach, ale tady to vubec nevadi. Jedina vytka je mozna k Ruddovi, to jeho meneni hlasu a super dementni hlasky byly obcas uz moc.(29.7.2009)

Zábavná komedie, která má hlavně ze začátku nepříjemně pomalé tempo, ale jakmile se poprvé rozezní RUSH (mimochodem coby nejlepší kapela na světě byla jmenována i ve Fanboys), tak už je to o moc lepší. Jenže to je až v 50. minutě. Jinak Paul Rudd podává skvěle uvěřitelný výkon, Jason Segal je pohodář jako vždy.(19.8.2009)

FILMOVÁ NOC 2009. Kde je hranice mezi průkopnickým filmem a vlajkovou lodí vlastního subžánru romantických komedií (homosociální bromance) a ozvláštněním schémat a klišé romcomu? V rámci žánru (i subžanru) mírný nadprůměr, který je sympatický tim, že nepodceňuje své postavy a je upřímný, ale v porovnání s jinými sprostými a odrostlejšími komediemi zklamání (jak v porovnání s apatowovskou produkcí, tak předevšim s tou smithovskou). 7/10(13.6.2009)

• - Bilboard s Peterem (Paul Rudd) v posteli vznikl ze skutečné fotky Paula Rudda zveřejněné v časopise Rolling Stones v r. 2006. (Zdroj: IMDB). (PogoJoe)

• - Jason Segel (Sydney) a Paul Rudd (Peter) si své role zopakovali n avideu k příležitosti turné kapely Rush "Time Machine". Dvojice herců se zde dostane na jeviště a setká se s členy kapely po jejich vystoupení. (Zdroj: IMDB). (PogoJoe)

• - Přezdívka "Pistole Pete", kterou Sydney (Jason Segel) pojmenoval Petera (Paul Rudd) je odkazem na Petera "Pistoli" Maraviche, bývalého skvělého basketbalistu a nejlepšího vysokoškolského střelce státu Louisiana všech dob. (Zdroj: IMDB). (PogoJoe)