poster

Pod maskou (festivalový název)

 • USA

  Behind the Mask

 • USA

  Behind the Mask: The Story Of The People Who Risk Everything To Save Animals

Dokumentární

USA, 2006, 72 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vhojta
  *****

  Skvělý dokument o organizaci ALF, která brání práva zvířat. Spousta odborníků, dokonce i bývalých doktorů, kteří dělali pokusy na zvířatech a kteří se v dokumentu vyskytují, říká, že drtivou většinu všech testů nikdo nikdy na člověku nevyužije. Fyziologie zvířat je od člověka velmi odlišná a testy jsou tedy často zbytečné, finančně nepředstavitelně nákladné a bez vypovídající hodnoty. Má člověk právo, pokud žije v demokratickém státě, svobodně zjistit a informovat o tom, co se za zdmi těchto laboratoří skutečně děje? Proč se lidé nemohou k těmto laboratořím přiblížit, natož něco dokumentovat, když peníze na výzkum jdou i z veřejných peněz?(4.1.2013)

 • Ozo
  *****

  John Feldmann z kapely Goldfinger: „Lidé z ALF nikdy nezranili jediného člověka nebo zvíře, nikdy, v žádné jejich akci. Takže, jak je můžou srovnávat s lidmi, kteří vlítnou letadlem do budovy?“ Rozhodně plný počet, na komentář nemám sílu, ale jeho větší část by byla o demenci jednoho z těch předchozích pěti komentujících. Hádejte kterého ;) (Pro ty, kdo se na mne případně budou zlobit za to urážlivé slovo, mám jediný vzkaz - když si někdo neumí zjistit fakta, ale stejně napíše "Ako sliepočku na ktorej robili celý život pokusy vypustia do lesa aby žila v harmónii s ostatnými zvieratkami?", tak si jiné označení nezaslouží. A to se na mne nezlobte, ale ještě jsem použil velmi mírné slovo).(18.4.2012)

 • Eamby
  *****

  ,,Jaký jste živočišný druh, jestli máte ocas nebo ne, tyhle kritéria jsou stejně tak neopodstatněná, jako vaše rasa nebo pohlaví. Protože neexistuje ospravedlnění toho, aby si člověk myslel, že je nadřazený zvířatům. Je pravda, že zvířata nedokážou sestavit vesmírnou loď a skládat sonáty, ale my zas neumíme běhat rychlostí větru, nemáme gazelí půvab, neposloucháme chodidly, jako to dělají sloni."(26.4.2013)

 • ChArLeNe
  *****

  Každé hnutie za sociálnu spravodlivosť v dejinách pozostávalo z ľudí, ktorí boli ochotní porušiť zákon, obetovať svoju slobodu a život pre dobro veci. "Those who make peaceful revolution impossible will make violent revolution inevitable." - John F. Kennedy | Animal Liberation Front, nie je žiadna organizácia, ale obyčajní ľudia, ktorí majú spoločné iba jedno - vyslobodiť všetky zvieratá. Doposiaľ nezabili ani jedného človeka či zviera, no napriek tomu sú vyšetrovaní FBI, ktorá ich označila za teroristov č.1, pár z nich boli políciou zabití a veľa z nich odsúdení na niekoľko rokov za mrežami. Dokument zaznamenáva dobrovoľníkov ALF pri vyslobodzovaní zvierat z laboratórií, kožuchových fabrík, veľkochovov. Vidíme ich utrpenie, ale aj radosť z vyslobodenia. Taktiež dokument prináša, že pokusy na zvieratách pre medicínu sú úplne zbytočné, pretože zvieratá a ľudia majú odlišný metabolizmus a fyziológiu, a teda odlišne reagujú na testovacie lieky. Bolo zaznamenané, že iba nepatrné percento testovacích liekov uspeje aj u ľudí. Experimentovanie na zvieratách je nie len kruté, neefektívne, ale strácame tým aj drahocenný čas na záchranu ľudí. Pričom vedci to veľmi dobre vedia, vedia, že sú k dispozícií lepšie praktiky na testovanie nových liekov, ale vedome zatracujú iné metódy pre väčší zisk, ktorý dostanú práve pokusmi na zvieratách, a farmaceutický priemysel je v plnom švihu, pretože liek na chorobu sa nenájde, ale dokolečka sa budú liečiť iba symptómy, ku ktorým pribudnú nežiadúce účinky z liekov.(28.8.2014)

 • anyonecek
  *****

  Vynikající dokument se spoustou smutných záběrů, které vám vženou slzy do očí. Stále nechápu negativní komentáře viz co budou dělat poškozená zvířata volně vypuštěná? Kdybych měl bejt celej svůj život někde zavřenej v laboratoři, tak radši jeden jedinej den prožiju svobodnej, puštěnej někde v přirodě a roztrhanej nějakým zvířetem. Ti co tu komentují negativně a negativně hodnotí, nechápou princip tohohle dokumentu. Neberu jim to, ale stačí se mi podívat na jejich profily a už z toho usuzuju co to je asi za hlupáky. Je to nefér hodnotit toto na úrovni jiných skvělých filmů, ale po stránce sdělovací a po stránce šokující mi tohle dalo 100x víc než jakýkoliv jiný film. Navíc sledovat šokující záběry týrání zvířat s krásnou hudbou, je něco co člověk nikdy nezapomene.(25.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace