Pod maskou (festivalový název)

Behind the Mask

Behind the Mask: The Story Of The People Who Risk Everything To Save Animals

Dokumentární

USA, 2006, 72 min

Je velmi smutné jak se lidstvo dnes chová ke zvířatům (až se stydím že jsem člověk). Film ukazuje krutou realitu o týrání zvířat, o které většina lidí ani neví. Žijeme pod ideologií kapitalismu a materialismu. Což je destruktivní nejenom pro nás ale i pro všechno živé okolo nás. REVOLUCE HNED TEĎ!!!(1.4.2018)

• Maiken Algren

Nechutná jednostranne zameraná propaganda. Verím že môže vohnať slzy do očí 15-ročných zasnených dievčat čo chodia pomáhať na vianoce do útulku lebo aj bíglíci majú právo na pekné sviatky, ale inak výpovedná hodnota blížiaca sa nule práve pre brainwashing metódu ktorou príbeh podali. Takže, aj keď verím že minimálne sčasti majú aktivisti pravdu obdivujem ich idealizmus a obetavosť, film ako taký bol údesný a veľmi, veľmi zle natočený. A len tak mimo, jedna vec by ma zaujímala: čo potom tí aktivisti robia s tými mačičkami, sliepočkami a opičkami keď ich vyslobodia? Vyfotia sa s nimi ako ich hladkajú, možno niekde za rohom si pomasturbujú ako zachránili svet, a čo potom? Ako sliepočku na ktorej robili celý život pokusy vypustia do lesa aby žila v harmónii s ostatnými zvieratkami?(20.12.2011)

,,Jaký jste živočišný druh, jestli máte ocas nebo ne, tyhle kritéria jsou stejně tak neopodstatněná, jako vaše rasa nebo pohlaví. Protože neexistuje ospravedlnění toho, aby si člověk myslel, že je nadřazený zvířatům. Je pravda, že zvířata nedokážou sestavit vesmírnou loď a skládat sonáty, ale my zas neumíme běhat rychlostí větru, nemáme gazelí půvab, neposloucháme chodidly, jako to dělají sloni."(26.4.2013)

Jak typické! Keď niekto za zavrenými dvermi, či už v laboratóriách, alebo na jatkách surovo mrzačí bezbranné zvieratá, tak je to v poriadku. Nad všetkým sa dajú prižmúriť oči. Keď však niekto, kto je emocionálne na vyššej úrovni, než ojazdená pneumatika vysloví nahlas svoj nesúhlas a odváži sa protestovať, alebo snáď niečo podniknúť na vlastnú päsť, pretože nenašiel silu na boj s byrokraciou a spoločnosťami, ktoré z toho majú vysoký finančný zisk-tak je to terorista a extrémistický radikál. Tento dokument nie je filmový ani umelecký skvost, teda určite tak nebol mienený, mal otvoriť oči tým, ktorí majú trochu zdravého rozumu a citu. Mnoho ľudí netuší o týchto brutálnych praktikách, niektorých to nezaujíma, tak sú ponorený do svojich malicherných životov, no a niektorí sa nad ním možno aj zamyslia. Nikdy neviete kedy malá iskrička zažehne plamienok z ktorého by mohol byť aj poriadny oheň. Kiež by bolo takýchto dokumentov viac a kiež by bolo viac ľudí, ktorí nie sú ľahostajní k osudom nemých tvárí, ak totiž zvieratá nemôžu hovoriť, je na nás, aby sme boli ich hlasmi a musíme kričať naozaj z plného hrdla!(6.10.2013)

John Feldmann z kapely Goldfinger: „Lidé z ALF nikdy nezranili jediného člověka nebo zvíře, nikdy, v žádné jejich akci. Takže, jak je můžou srovnávat s lidmi, kteří vlítnou letadlem do budovy?“ Rozhodně plný počet, na komentář nemám sílu, ale jeho větší část by byla o demenci jednoho z těch předchozích pěti komentujících. Hádejte kterého ;) (Pro ty, kdo se na mne případně budou zlobit za to urážlivé slovo, mám jediný vzkaz - když si někdo neumí zjistit fakta, ale stejně napíše "Ako sliepočku na ktorej robili celý život pokusy vypustia do lesa aby žila v harmónii s ostatnými zvieratkami?", tak si jiné označení nezaslouží. A to se na mne nezlobte, ale ještě jsem použil velmi mírné slovo).(18.4.2012)