poster

On, hrdina dne

 • anglický

  The Kid Brother

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1927, 84 min

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • Webb
  ***

  [6,5/10] (Paramount, Harold Lloyd) (Němý čb. /// Produkce: Jesse L. Lasky, Harold Lloyd, Adolph Zukor /// Scénář: Thomas J. Crizer, Howard J. Green, John Grey, Lex Neal, Ted Wilde /// Kamera: Walter Lundin) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](1.2.2013)

 • Matty
  ****

  All-American boy přesídlil z velkoměsta na venkov, aniž by tím utrpěla jeho vtipnost. Vždyť i příroda skýtá nejedno místo vybízející svou výškou k obratnému šplhání do výše a nebezpečným pádům. Chce-li ovšem nabýt absentující mužnosti a získat zpět ztracenou otcovskou lásku, musí Harold v očích své milé a svého otce vyšplhat pěkně vysoko. Lloydův předposlední němý film obsahuje krom perfektních gagů i momenty nezvykle vážné a zrežírované na úrovni těch nejlepších dobových žánrovek. Aby jej ostatní začali nazývat hrdinou dne, bude se muset krom romantických nástrah vypořádat také s nezničitelným padouchem (thriller) a samozvanými strážci zákona (western). Podobně jako u Friga na mašině ani zde nejde o zábavu natřískanou gagy, o řemeslně precizní dílo bezesporu ano. 85%(1.2.2010)

 • Morien
  ****

  (1001) Oproti Busterovým trhákům se to zdá takové slaboučké, ale co si budeme povídat, brečela jsem jako želva.(1.1.2019)

 • HAL
  ****

  Pohodová groteska/veselohra. Díky délce s trochu řidším výskytem opravdu silných gagů než jeho starší filmy, ale pořád tam jsou, byť místy trochu zbytečně protahované. Příběh si na nic chytrého nehraje, ale zase patří film k jeho nejakčnějším. 7/10(3.9.2012)

 • Anderton
  ****

  Moje prvé stretnutie s Haroldom Lloydom, takže som sa neubránil porovnávaniu s Busterom Keatonom a Charliem Chaplinom. S tým prvým mal Harold spoločného viac, musím však konštatovať, že v komediálnosti aspoň podľa tohoto filmu a podľa môjho vkusu za ním zaostáva. The kid brother je skôr taký milý rodinný a romantický predvídateľný film, kde sa občas objaví nejaký gag a kde je všetko až príliš na svojom mieste. Napriek tomu sa na to príjemne pozerá a záverečná pasáž, keď konečne Haroldovi dojde, ako sa stať hrdinom dňa pomocou "pomôcok" na lodi a ako sa šikovne dopraviť domov so zlodejom, lupom a za svojou milou a šťaštným koncom, načasovaným presne na sekundy je vtipná a má grády. No a ten záporák vyzerá ako Max Shreck!(29.3.2013)

 • Iggy
  *****

  Harold Lloyd jako černá ovce mocné a taky hodně buranské rodiny z divokého západu. Protože Harold nemá svaly jako ostatní, nevezmou ho na hon za lupiči a tak se musí pokusit na vlastní pěst. A jak už to tak v groteskách bývá, slízne přes veškeré patálie všechnu smetanu nakonec on. Podle mě mnohem lepší než O patro výš a jedna z nejlepších němých grotesek vůbec. I sám Lloyd měl ze všech svých filmů nejraději právě tento.(21.11.2006)

 • liquido26
  ****

  Harold vyměnil mrakodrapy za stromy a docela se mu daří. Některé fórky geniální, ale jako celek to zase tak moc vtipné není. Vlastně to je jako ostatní Lloydovky. Je to vtipný, ale nijak zvlášť se nezasměju :-)(17.9.2010)

 • Cimr
  *****

  ,,Když Harolda nesl čáp, mohl se potrhat smíchy." S němými groteskami je to jako na houpačce - některé jsou senzační, některé nudné k nepřečkání. Tento skvost o americkém Patovi a Matovi v jednom patří samozřejmě do té první skupiny. Už více než 80 let stará komedie neztratila nic ze svého nadčasového vtipu a dodnes rozesmívá kinosály (mohu potvrdit osobním zážitkem). Gagy jsou neuvěřitelně technicky vychytané a jistě nebyla žádná sranda je natočit. A pokud vás ani tohle všechno nepřesvědčilo, abyste film zhlédli, pak vězte, že tu hraje opička v botách!(31.7.2012)

 • Wiliem
  ****

  Snímek, který příliš nevybočuje z klasické šablony většiny Loydových filmů, má však od doposud shlédnutého, něco navíc a to jsou místy opravdu velice vtipné a nápadité pasáže. Minimálně tři scénky jsou skutečně vynikající, proto se snímku dá lecos odpustit, jako je například právě trochu hloupoučký děj. 80%.(29.4.2010)

 • corpsy
  ****

  Najmenej ( ale nie málo ) slávny zo svätej filmovej trojice ( Chaplin, Keaton, Langdon ) prináša vzorovú celovečernú grotesku, pri ktorej opäť ( a nie prvý krát ) zistíte, že nemé obdobie prialo komediálnej múze, technickej originalite a šikovným umelcom. Vskutku zábavná a na pohľad príjemná jazda.(9.5.2014)

 • kaylin
  ***

  Harold Lloyd mě tímhle snímkem nepřesvědčil, že je lepším komikem než Charlie Chaplin nebo Buster Keaton. Asi za to může ten blbečkovský výraz, který mi moc nesedl. Buster Keaton mě baví mnohem víc, a to i proto, že jeho filmy jsou více kaskadérské, více atletické a více promyšlené. "On, hrdina dne" je fajn, je vidět, že Lloyd uměl bavit, ale myslel jsem, že to bude lepší.(11.7.2014)

 • kusper
  *****

  38. LFŠ Obdivuhodně akční. I očima dnešního diváka jsou Haroldovi filmy vynikající.(1.8.2012)

 • wovsi
  *****

  Oproti Chaplinovskýmu apelu na lidskost a na člověka nabízí Lloyd dobrodružnou a romantickou srandu s happy endem, což občas přijde vhod. Fakt jsem se docela hodně nasmál. Lloydovi nápady neznají mezí. Nejvíc mě snad pobavil jeho způsob umývání nádobí - ten chlapík snad vynalezl automatickou pračku :) Jinak mi taky dost připomíná co do vzhledu a outsiderství Woodyho Allena...(9.4.2009)

 • Babous
  *

  Nemám rád cirkusové prostředí, Harold Lloyd na Bustera Keatona bohužel nemá. Pro mě velice nezábavné.(27.8.2011)

 • JimiH
  ****

  Nápaditý scénář zakrývá fakt, že Harold Lloyd má do Bustera Keatona a Charlese Chaplina svým komediálním talentem daleko. To ale nic nemění na faktu, že jde o skvělou komedii nejen pro fandy grotesek němé éry.(12.12.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace