poster

On, hrdina dne

 • anglický

  The Kid Brother

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1927, 84 min

 • kaylin
  ***

  Harold Lloyd mě tímhle snímkem nepřesvědčil, že je lepším komikem než Charlie Chaplin nebo Buster Keaton. Asi za to může ten blbečkovský výraz, který mi moc nesedl. Buster Keaton mě baví mnohem víc, a to i proto, že jeho filmy jsou více kaskadérské, více atletické a více promyšlené. "On, hrdina dne" je fajn, je vidět, že Lloyd uměl bavit, ale myslel jsem, že to bude lepší.(11.7.2014)

 • Cimr
  *****

  ,,Když Harolda nesl čáp, mohl se potrhat smíchy." S němými groteskami je to jako na houpačce - některé jsou senzační, některé nudné k nepřečkání. Tento skvost o americkém Patovi a Matovi v jednom patří samozřejmě do té první skupiny. Už více než 80 let stará komedie neztratila nic ze svého nadčasového vtipu a dodnes rozesmívá kinosály (mohu potvrdit osobním zážitkem). Gagy jsou neuvěřitelně technicky vychytané a jistě nebyla žádná sranda je natočit. A pokud vás ani tohle všechno nepřesvědčilo, abyste film zhlédli, pak vězte, že tu hraje opička v botách!(31.7.2012)

 • Matty
  ****

  All-American boy přesídlil z velkoměsta na venkov, aniž by tím utrpěla jeho vtipnost. Vždyť i příroda skýtá nejedno místo vybízející svou výškou k obratnému šplhání do výše a nebezpečným pádům. Chce-li ovšem nabýt absentující mužnosti a získat zpět ztracenou otcovskou lásku, musí Harold v očích své milé a svého otce vyšplhat pěkně vysoko. Lloydův předposlední němý film obsahuje krom perfektních gagů i momenty nezvykle vážné a zrežírované na úrovni těch nejlepších dobových žánrovek. Aby jej ostatní začali nazývat hrdinou dne, bude se muset krom romantických nástrah vypořádat také s nezničitelným padouchem (thriller) a samozvanými strážci zákona (western). Podobně jako u Friga na mašině ani zde nejde o zábavu natřískanou gagy, o řemeslně precizní dílo bezesporu ano. 85%(1.2.2010)

 • wovsi
  *****

  Oproti Chaplinovskýmu apelu na lidskost a na člověka nabízí Lloyd dobrodružnou a romantickou srandu s happy endem, což občas přijde vhod. Fakt jsem se docela hodně nasmál. Lloydovi nápady neznají mezí. Nejvíc mě snad pobavil jeho způsob umývání nádobí - ten chlapík snad vynalezl automatickou pračku :) Jinak mi taky dost připomíná co do vzhledu a outsiderství Woodyho Allena...(9.4.2009)

 • Anderton
  ****

  Moje prvé stretnutie s Haroldom Lloydom, takže som sa neubránil porovnávaniu s Busterom Keatonom a Charliem Chaplinom. S tým prvým mal Harold spoločného viac, musím však konštatovať, že v komediálnosti aspoň podľa tohoto filmu a podľa môjho vkusu za ním zaostáva. The kid brother je skôr taký milý rodinný a romantický predvídateľný film, kde sa občas objaví nejaký gag a kde je všetko až príliš na svojom mieste. Napriek tomu sa na to príjemne pozerá a záverečná pasáž, keď konečne Haroldovi dojde, ako sa stať hrdinom dňa pomocou "pomôcok" na lodi a ako sa šikovne dopraviť domov so zlodejom, lupom a za svojou milou a šťaštným koncom, načasovaným presne na sekundy je vtipná a má grády. No a ten záporák vyzerá ako Max Shreck!(29.3.2013)

 • - Všechny hlavní mužské role mají stejná křestní jména jako herci, kteří je hrají. Výjimkou je Jim Hickory, jehož křestní jméno pochází od příjmení herce Waltera Jamese. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Harold Lloyd (Harold Hickory) vždy říkal, že právě On, hrdina dne je jeho nejoblíbenějším filmem, ve kterém hrál. Rád ho později promítal na různých festivalech nebo filmových školách. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Haroldův bratr, Gaylord Lloyd, byl asistentem režiséra filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)