Burianův den žen s Žanetou Rosenberg

Talk-show
Česko, 2007, 26 min

Účinkují:

Jan Burian (moderátor)

Žaneta Rosenberg, pornoproducentka a režisérka, příležitostná pornoherečka a v době našeho natáčení nastávající matka, stráví filmovací den s Janem Burianem. Společně nahlédnou do fotografického ateliéru v domě, kde zrovna vznikají obrazové podklady na obal filmu, ale navštíví i Žanetiny rodiče, kteří se postupně smiřovali s povoláním dcery. (oficiální text distributora)

Radko

Burianov cyklus mi pripadá ako Blesk pre tých, ktorí ho vehementne odsudzujú. Jednoducho povídání na úrovni, ktoré s pomocou rozumbradu naplno odhalí prázdnotu pseudocelebrít a odkryje ich pozadie, popredie aj vnútro. Nie primitívne pornograficky, naopak rafinovane taťkovsky. Napriek tejto sofistikovanosti a Burianovej irónii, mi to celé príde také v štýle: sa preberte vy trápne presúčačky peňazí! Veď vo vás nie je ani kúsoček tej pravej kultúry, ktorú prezentujem ja vo svojich gitarových songoch! ()

WANDRWALL

Mě už se ten člověk nelíbil od začátku, říkala nepřímo nevhodně šťouravému Burianovi. Stále Žanetu tlačil do svých představ, nenaslouchal jak to vidí Žaneta. ()

UncleG

Přestože mi není naprosto jasný, proč se z pornoherců stávají "kulturní celebrity" a Rosenbergovic šťastná rodinka nonstop omílaná v médiích je mi příjemná asi jako puchejř na... no, řekněme na patě.... Pořád mi byla vypatlaná pornoherčka sympatičejší než nadřazený nadtvor Burian. Z něj čišel koncentrát pohrdání, odsuzování a předsudků. Jako moderátor naprosto selhal, protože neslyšel a nechtěl poslouchat. Svůj názor a pózerskou pozici zaujal už dávno před natáčením. Musel. Protože dokážete si představit, že by se ON, náš živoucí kulturní poklad, bavil s ňákou nastavfrndou jako s tvorem sobě rovným? To by mu jeho umaštěný intelektuální kamarádi v literární kavárně museli naplivat do čaje. ()

vegetol.mp

Zábavná ukázka toho, jak to vypadá, když si někdo myslí, že svět je černobílý. Jana Buriana mám vcelku rád, ale jeho otázky na Žanetu Rosenbergovou byly opravdu telecí. A otázky pánů režisérů jakbysmet. Bylo docela legrační sledovat, jak Rosenbergová, kterou možná bude mnoho lidí považovat za hloupou, což rozhodně není, naprosto v pohodě argumentuje zavádějícím otázkám tvůrců. Z celého pořadu si tak člověk odnese hlavně to, že zatímco Rosenbergová je vcelku v pohodě holka, pánové Burian, Klusák a Remunda jsou zakomplexovaní týpci, kteří si mysleli, že jim hned první natáčecí den dá, což se nestalo, tak prudí. No jo, kucí, na grupáčí je nejhorší, když vás vynechaj a vám se to právě stalo. Těch pět hvězdiček je hlavně pro Rosenbergovou za to, že těm nadrženým chuďasům argumentačně natrhla prdel:) ()

4daPeace odpad!

Verdikt: Do shlédnutí tohoto pořadu jsem pana Buriana neznal. Ukázal se mi jako naprostý ignorant, rejpal, a hulvát, prostě lidské hovado, neschopné akceptovat odlišný názor na věc, považující se za nejlepšího člověka s nadřazenými správňáckými hodnotami a nekonečnou moudrostí, ehm blbostí. Fuj. I když brát to jako parodii na jeho osobu (jak činí, doufám, ostatní), hodnocení by bylo za plný počet. Taková elita českého národa se nevidí každý den. ()

ClimbVibe

Scéna, kdy celá rodina mladé paní Rosebergerové stojí v obýváku a povídají si o tom, že se s tím prostě museli smířit je docela mrazivá. Ještě víc mrazivější je, když Burian pokládá otázky o budoucí výchově potomka Rosenbergových a dostane se mu odpovědi ve smyslu: -"To se uvidí, jak mám teď vědět jak budu vychovávat svého syna?" Dalo by se říct, že je Žaneta snadný terč pro moralizování. Ale opět si myslím, že je dobře, že jí Burian pokládal takové přímé otázky a konfrontoval její svět s realitou. ()

m4xp4yn3

Žaneta měla tentokrát morálně navrch, Burian se ukázal jako puritán, neschopný přijmout jiný pohled na věc, což lze přisoudit jeho věku a prostředí, ve kterém byl vychován. Krásně zaznamenaný konflikt dvou generací, demonstrovaný na ideálním tématu. ()