Midnight Movie

Horor / Thriller

USA, 2008, 80 min

Film extra originální popravdě tolik není, podobnou zápletku jsme už párkrát viděli (což by experti v mé topce měli vědět). Vrah mě taky právě moc nezaujal, hezky kulhal a měl zajímavou zbraň, což o to, ale chyběla mu šťáva, takový to koření, co odliší charismatický bijce od šedivýho průměru. K zásadním nedostatkům patří ještě minimum krve a no-gore efekty, navíc nadpřirozeno ve slasherech je ústřel vedle. Na druhou stranu tu je pár dobrých fórků (včetně toho po titulcích), sympatické postavy a zajímavé nápady. Zkrátka zábava celkem slušná, jen novodobou selfcenzurou značně okleštěná. Natočit to v 80. letech, to byla jatka. Nakonec mě nejvíc bavila další rádoby hipísácká verze texaskýho masakru motorovou pilou, co se odehrávala u nich na plátně :-)(13.1.2014)

Po dlouhé době zajímavý námět v horroru. Opravdu si neumím představit, že bych šel do kina na horror a vrah vystoupil z plátna. Asi bych se po....... Vrah vypadá opravdu děsivě a ke všemu má zajímavý vrtáček :-) Noční promítání horroru ze 70-tých let se promění v peklo, kdy vrah "vychází" z filmu a ke všemu s jedinou myšlenkou : "ZABÍT VŠECHNY DIVÁKY". Film obdržel 2 ceny na Chicago Horror Film Festival. "Midnight Movies" jsou v 70-tých letech populární filmové seanse, při kterých se u diváků odehrávaly scény společně se scénami na plátně.(1.1.2009)

• sedm.1

Naprosto strašný film.Ať vzpomínám jak chci,co se týče hororové zápletky,určitě jsem neviděl nic děravějšího,splácanějšího,nesmyslnějšího a vůbec celkově zpackaného,jako právě Midnight Movie.Úvodní půlhoďka totálně nudná podívaná,kde se bezmyšlenkovitě hloupě plká a plká,všichni mi přijdou jako ukázková bezduchá mládež,kdy chlapec plácne,že Japonsko leží v Evropě(když přitom každý ví,že leží v Africe),ale protože blondýnka ve čtvrté řadě se tomu zasmála,je zkrátka king.Prostě konec.To jsem ještě ale netušil,co nastane,když začně "řádit vrah vycházející z filmu".Proboha!!!Autoři si sice možná mysleli,že tímto námětem budou originální,ale to by to celé muselo mít alespoň nějaká minimální pravidla.Ale to né!Tady se po celou dobu postavy pohybují sem tam,najednou se někde vynoří,pak zmizí zas jinam,tu se tam objeví někdo jiný atd.,atd. až mi z toho šla hlava kolem a nesmyslnosti nabírali tak neuvěřitelné obrátky,že jsem stejně nakonec na jakékoliv vnímání děje naprosto rezignoval.Nikdy od hororu neočekávám nic duchaplného,ovšem Midnight Movie překročilo všechny mé snesitelné hranice.Navíc zabiják je krutě nudný,nevýrazný a v neposlední řadě již pomilionkráté okopčený,vraždy nekrvavé a otravné,na čemž se pak svezli i efekty.Já zkrátka Midnight Movie okamžitě zařazuji mezi nejhorší horory vůbec,nefungují tu herci,nefungují zde mordy a dějově jde o krále plivanců do ksichtu!(28.7.2011)

• Hrabka

Ne, ne, ne. Přestože je nápad docela zajímavý, tak mě to téměř vůbec nedokázalo zaujmout. Film se snaží být něčím víc, ale pro mě je to jen bezzubá vyvražďovačka s docela fajn nápadem. To zpracování mělo být prostě daleko lepší. Atmosféra žádná, napětí žádné. A proč? Protože ji prostě režisér nedokázal vytvořit. Jednotlivé mordy působí spíš trapně, než abych se u nich bál. Pořád se jen někam běhá, haleká a vymýšlí se kraviny a necharizmatický killer jde nezajímavě po krku nezajímavým teenagerům, motorkářovi a jeho borce a nějakým cajtům, kteří jako že možná ví o co tu běží. Jak říkám, z nápadu by se dalo vytěžit víc. Nudil jsem se a když se podívám na nedávno hodnocené dvouhvězdičkové horory, tak tento se jim bohužel nepřiblížil, takže za mě je to za jedna, což v tomto případě není moc výborné. Spoiler: Jediná scéna, která mě potěšila byla ta, jak naši "hrdinové" buší na skleněné vstupní dveře a policajt venku je nevidí. To dokázalo vyvolat očekávání k něčemu lepšímu co bude následovat, ale kde nic tu nic. Ale nápad, kdy si borec pendluje z filmu do "reality" a konec se odehrává ve filmu ve filmu, je povedený. A železná spirálka byla taky celkem originální a cool. 30%(6.12.2010)

Podobne ako Hatchet, ani na MM nie je ani za mak originálny (hoci ako vidím, ostatní tvrdia niečo iné) a vyjadruje poctu svojim početným predchodcom, z ktorých hojne čerpá (vrah predstavuje len jednu osobnostnú stránku Tommyho Hewitta a tá maska sa v rôznych variáciach už v pár filmoch objavila. No a ten vrták? - to snáď nemyslíte vážne :) ). To ale nič nemení na fakte, že je to pocta podarená a veľmi zábavná.(15.3.2009)

• - Internetové noviny Huffington Post zařadili snímek mezi deset nejlepších hororů, vydaných pouze na dvd. (Terva)