poster

Tenacious D - The Complete Master Works 2 (koncert)

Hudební / Dokumentární

USA, 2008, 180 min

Režie:

Wayne Isham

Producenti:

Dana Marshall

Střih:

David Rennie
(další profese)

Komentáře uživatelů ke koncertu (6)

 • Phorbo
  *****

  První část dokumentu ke KG a JB hrajou v Seatlu je skvělá. Briliantně sestříhaný a udělaný koncert, který jsem si na obrazovce pc užil jako kdybych tam opravdu byl.. vyřval jsem si hlasivky na jejich chytlavě chytlavé songy. Druhá půlka je o 5 letém putování po světě po tour během kterého dvojici vychází Pick of Destiny. Druhá plka obsahuje i zdrcení Kyla, kdy pozvou do jedné shou pouze Jacka. O Kyla neni zajem, ale oni se potom, co Jack prohlasi "bud oba nebo nikdo", umoudří a jdou oba. Kyle i tak ale musí žít s tím, že je v Tenacious D ten druhý... I když je to brilantní hráč na kytaru a na flétnoidní instrumenty. Dokonce nekdy hraje s trojicí Trainwreck, která na tour doprovázela Tenacious D na basu, elektriku a bicí. Kyla mi je líto, že všechnu smetanu slízne Jack, ale Jack je známější než on. I když to je škoda. Tak jako tak skvělý dokument z osobního života dvou muzikantů a celého štábu a rodiny které Kejdžího a Džejbího provází. Někdy mi jich bylo až líto jak to maj těžké...(15.8.2010)

 • DemonizeR
  ***

  První Masterworks byly lepší, hlavně co sezpěvu JB týče...(13.6.2009)

 • zekkx
  *****

  Skvělá muzika ve stylových kulisách za dokonalého obsazení - pro fanouška samozřejmější povinnost než Trsátko osudu. Jediná škoda, že se za bubny neposadil David Grohl, za kterého však důstojně zastoupil Colonel Sanders hrající se svými bandmates Ježíšem a Charlie Chaplinem.. jistý plný počet.(20.5.2012)

 • vincchuppo
  *****

  Tenacious D jsou prostě rockeři a showmani. Tohle DVD jsem nechtěl dát z ruky, když jsem ho měl vracet. :((26.12.2012)

 • DExUS
  *****

  Skvelá šou ! Síce sa pobaví sa aj človek ktorý D nepozná ale bez videnia filmu "The pick of destiny" to musi byt menej vtipné. http://www.csfd.cz/film/224085-tenacious-d-the-pick-of-destiny/(27.10.2009)

 • Movieska
  *****

  Tenacious D - to je hudební formace herců a dobrých přátel Kyle Gasse a Jacka Blacka, kteří o své hudbě hovoří jako o comedy rocku. Je to velmi výstižné, jelikož se jim daří kloubit poctivé rockové riffy s neuvěřitelně sprostými a satirickými texty. Výsledkem jsou opravdu kvalitní alba, krátký seriál, film a samozřejmě koncerty. DVD The complete master works 2 nám zprostředkovává blízký pohled do života obou protagonistů a jde na to hodně zajímavě. První část obsahuje záznam z koncertu v Seattlu, jehož koncept nádherně využívá jak jejich hudebního umění, tak i toho hereckého. Na podiu jim to sedí a celá show je vskutku velkolepá a zdařilá. Jeden si ji má tímto možnost vychutnat doma v ČR, poněvadž osobně k nám mistři určitě nezavítají. Druhá část nabízí mimojiné pohled do dění v zákulisí světového turné, na které Tenacious D vyrazili v rámci supportu jejich filmu u nás zvaného Králové rocku. Velice mě zaujalo, že i když jsou ´The D´ venkoncem humornou skupinou, která má ve svých písních tendenci zlehčovat vše, čeho se dotkne, v tomto dokumentu se nám nebojí odhalit mnohé osobní bolístky a zklamání. Člověka překvapí, jak nepříjemnými okamžiky dvojice mnohdy prochází – počínaje komerčním neúspěchem jejich filmu a konče přehlížením Kyla ze strany médií. Musím říci, že tohoto dokumentu si cením právě díky otevřenosti, se kterou se ho tvůrci chopili. Každému fanouškovi tento video film srdečně doporučuji – skýtá šanci podívat se na Kage a Jablese z úplně jiného úhlu a potvrzuje, o jak nadané talenty se jedná.(19.7.2011)