Bekyně mniška (TV film)

Komedie / Romantický

Česko, 2008, 80 min

• Prubner

Za romantickou komedii bych to nepovažoval, protože tu žádná láska nebyla. Hrdinka se zabouchla do chlapa, který ji nechtěl, a nechtěl ji ani na začátku, ani na konci. Vím, že to tak v životě chodí, ale romantická komedie má svá pravidla a k těm patří, že divák očekává, že se ti dva dají dohromady. Scénář nic moc, aspoň že ti herci byli slušní. Co mě ale štvalo, byl Kepka, který už tradičně do filmu obsadil svou matku (Vránová), strejdu (J.Kepka) a kamarády (Postlerová). Navíc nechápu, proč Postlerová měla tu šílenou paruku. Ale co, ČT v poslední době vyrobila tolik shitů, že tohle rozhodně vyniká.(14.9.2009)

Po dlouhé době nám ČT1 v nedělním hlavním vysílacím čase nabídla konečně něco odpočinkově stravitelného a dějově přijatelného. Příjemný snímek zaujme hereckými výkony Václava Vydry nejml., který na rozdíl od minulých rolí (např. v serii "Kameňáků") dokázal, že umí opravdu zahrát i hodnotnou roli; zaujme i Svatopluk Skopal v roli vášnivého sběratele ženské poctivosti a v neposlední řadě zaujmou i obě hlavní ženské role dvou učitelek, které nejsou ve své vlastní, osobní životní roli tak docela spokojené. K tomu opravdu dobrá kamera s trochou té romantické krásy okolní přírody lázní a příjemné ukončení víkendu s ČT1 je na světě. Díky Ondřeji Kepko, bylo to vážně dost dobré. Kritikům zde na ČSFD bych vážně doporučoval raději nekoukat na Českou televizi, pustit si na videu něco podle svého gusta a hlavně více rozvahy ve slovním vyjadřování a hodnocení. Není pravda, že české filmy mají OBVYKLE nízkou hodnotu. Spíše bych se přiklonil k tomu, že nízkou hodnotu mají hodnocení některých uživatelů, kteří hodnotí jen proto, aby mohli něco nebo někoho shodit.(13.9.2009)

• bolf!k

České televizní filmy mají obvykle nízkou hodnotu, a Bekyně to jenom potvrdila. Kepka nudně a bez invence servíruje příšernej scénář, kterej mě několikrát donutil úpět. Občas to můžou zachránit herci, ale tady byl aspoň trochu zábavný jen Skopal, který ode mě dostává tu jedinou hvězdu. Tomu jsem nakonec i fandil, aby přefik tu blbku. Ve výsledku je pro mě Bekyně jen dalším zbytečným televizním filmem. Škoda. 15%(13.9.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +příjemní herci, úsměvné, zábavné, hezké -snad jen, že se to odvíjelo jinak, než jsem si představoval/// Z názvu jsem byl na rozpacích a vůbec by mě nenapadlo to dát do souvislosti s motýli nebo s romantikou. Někdy je lepší číst o čem ten film je, ale znáte to, chcete se nechat překvapit. Naštěstí se z toho vyvinula celkem neškodná a netradiční romantická komedie. Jen ten ústřední prvek lázní je běžný, to ostatní kolem je jiné. Příjemně jsem se u tohoto filmu pobavil, a víc v neděli k obědu nepotřebuji./// Celkem 71%///(7.3.2010)

• WANDRWALL

Václav Vydra se má. Doba mu přeje, a může hrát a hrát. A hraje a rád. Podobně ožila i Zdena Herfortová, která byla dlouhodobě vyhlašována za nejhorší herečku v Brně, ale pak si na ni lidi zvykli, tak jako si člověk zvykne na ledacos, a tak hraje a hraje, neb režiséři blbnou spolu s ještě blbějšími diváky, jejichž soudnost je dávno zakrytá pohodlností. Jedna hvězdička za to, že něco takového může vůbec vzniknout.(10.4.2011)

• - Natáčelo se ve Františkových lázních a botanické zahradě v Praze, Ostrohu-Seebergu. (M.B)