Romantická komedie o nerozlučném přátelství, nepodařených láskách a nešťastných záletech dvou sympatických mladých žen... Hlavními hrdinkami romantické komedie jsou dvě kamarádky Pavla (N. Boudová) a Dáša (S. Postlerová). Obě učí na základní škole, a zatímco Dáša je šťastně vdaná, Pavla svého životního partnera ještě nepotkala. Když nezafunguje seznamování na inzerát, rozhodne se Dáša, že své kamarádce najde partnera na internetu. Konečně se objeví zajímavý muž (V. Vydra), ale Pavla se seznámení s ním vyhýbá. Protože by ale nechtěla zůstat v životě sama, přece jen souhlasí s Dášiným nápadem, že si nový objekt nejdříve anonymně oťuknou. Co kdyby to byl konečně ten pravý? Vydají se za ním a netuší, jaké dobrodružství na ně čeká. Zažijí spoustu legrace, ale také nejedno zklamání. Vydrží jejich kamarádství tak těžkou zkoušku? (Česká televize)

bolf!k

České televizní filmy mají obvykle nízkou hodnotu, a Bekyně to jenom potvrdila. Kepka nudně a bez invence servíruje příšernej scénář, kterej mě několikrát donutil úpět. Občas to můžou zachránit herci, ale tady byl aspoň trochu zábavný jen Skopal, který ode mě dostává tu jedinou hvězdu. Tomu jsem nakonec i fandil, aby přefik tu blbku. Ve výsledku je pro mě Bekyně jen dalším zbytečným televizním filmem. Škoda. 15% ()

petaspur

Pavla alias Bekyně mniška (Lymantria monacha) se vydává do Františkových Lázní poznat Huberta alias Otakárka fenyklového (Papilio machaon). Je samozřejmé, že seznámení noční můry se šviháckým motýlem nemůže probíhat bez komplikací, zvlášť když Pavla je nervy ztrácející učitelka a Hubert do hmyzu zakoukaný ňouma. O co méně to jiskří mezi těmito zoufalci, o to více vyzařuje sexuální energie ze šviháka lázeňského Karla, který neztrácí čas a s jistotou dobyvatele líčí pastičky na vdané paničky. Z napsaného je možné tušit, že v oblíbených lázních bekyně lásku nenalezne, ale přítomnost komolého jehlanu v Pavliných rukou nabízí možnost, že jiný pomatený pedagog by mohl zaplnit prázdné místo po jejím boku. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +příjemní herci, úsměvné, zábavné, hezké -snad jen, že se to odvíjelo jinak, než jsem si představoval/// Z názvu jsem byl na rozpacích a vůbec by mě nenapadlo to dát do souvislosti s motýli nebo s romantikou. Někdy je lepší číst o čem ten film je, ale znáte to, chcete se nechat překvapit. Naštěstí se z toho vyvinula celkem neškodná a netradiční romantická komedie. Jen ten ústřední prvek lázní je běžný, to ostatní kolem je jiné. Příjemně jsem se u tohoto filmu pobavil, a víc v neděli k obědu nepotřebuji./// Celkem 71%/// ()

ostravak30

Velmi slabá televizní hra o tom, jak jedna ženská lehce před zenitem hledá toho pravého. A to tak usilovně a tak intenzivně, že vlastně na nic jiného nemyslí, je ochotná udělat prakticky cokoli, aby někoho klofla a divákovi se z toho už zavírají víčka. Velmi nudné a nezáživné. Je to vlastně pořád dokola. Nela Boudová hledá, aby byla vzápětí zklamána. V lázních pak Vydrovi podlézá, jak může, ale nejde to. Právě Vydra ,Simona Postlerová a Svatopluk Skopal jsou asi jediní, jejichž herecké výkony stojí za to. Film jinak postrádá právě tu komediální část, kvůli které je zařazen mezi komedie a romantickou část jsem také nezaznamenal. Ženy jsou větší specialistky na romantickou část než muži, zajímalo by mě, zda by si také mysleli, že lze tohle zařadit mezi romantické filmy. I když pro každého je romantika něco jiného. Některá žena ocení, když jí muž uvaří, jiná když se s ní minutu miluje. Láska se nemá hledat, buď ji osud nadělí nebo ne. Rozhodně ne takhle. ()

angel74

Ten děsivý scénář a do oka bijící televizní punc celé komedie, jestli se tomu tak dá říkat, nezachránil ani švihák lázeňský v podání Svatopluka Skopala. Jednu hvězdičku dávám za to, že jsem se málem potrhala smíchy, když se na scéně objevil a tu druhou za malebné záběry české krajiny, což je asi to jediné, co vidím na příběhu romantického. Jinak jde o klišovitou nudu k uzoufání s nepříjemně přehrávající hlavní hrdinkou, kterou se pokusila ztvárnit Nela Boudová. ()

• Natáčelo se ve Františkových lázních a botanické zahradě v Praze, Ostrohu-Seebergu. (M.B)