Hashirama

Začnu s klady - skrz úvodní osobní linii se režisérovi podařilo dobře prodat hlavní postavu, o kterou jsem se tak skutečně bál. Plácáním všech možných hororových atributů má film atmosféru, zasazení do rodinného domu dobře navozuje klaustrofobii. A teď sešup z kopce - režisér má vážné nedostatky v práci s obrazem i zvukem, sem tam zmatený střih...ale tak jako, nejsem žádná filmový kritický pičus. Bavil jsem se velice, je to poctivý západní horor se strašidelným bubákem, badass hrdinou, kozama a vůbec vším, co k tomu patří. Hvězdu strhávám kvůli nastavovanému závěru, který třeba stále nenudí, ale fanouška hororů nasere absolutně typický konec. ()

panvasik

Velice surové a v některých momentech nebo scénách přehnané. Výborná vyvražďovačka, která má vše co si každý fanoušek slasherů může přát. Josh Stewart působí jako sympaťák a rozhodně mu člověk drží palce, když se blíží magor v masce. Ve filmu jsem se párkrát zapotil, protože to je docela dobře hraje na nervy a ne jednou jsem se i slušně posral :))) Upřímně, pořád mi na tom něco přeci jenom chybělo, nějaký ten větší zápal, který jsem ve filmu postrádal. Na Collectorovi pracovali lidi od série Saw a jde to docela vidět, hodně pastí, některé zajímavé, některé zase příliš podobající se ze Saw a některé i originální příjemná podívaná ke které se ještě někdy určitě vrátím. 8/10 ()

Euchrid

Příběh sice dává logicky smysl asi jako to, že vaše IP adresa vyhrává, a stačí kliknout a vybrat si výhru, ale byl sem stejně celou dobu napjatý a nemohl jsem od schovávané po domě plném pastí odtrhnout zrak. Takže spokojenost. J*A*S*M vám o tom řekne všechno ostatní ;-) ()

Freemantle

Už od úvodních titulků jsem tajně doufal, že "The Collector" nebude jen tak obyčejným vyvražďovákem, ale pokusí se zaútočit na vyšší příčky, což se naštěstí vyplnilo. Stejně jako byl "The Blair Witch Project" průkopníkem v používání ručních kamer, tak i "Saw" nasadil nový filmový trend - brutální boj o vlastní přežití, aneb jatka po americku. Přesto by nebylo moudré tyto dva snímky srovnávat. Film začíná velmi příjemně, pomalu, na rozdíl od mnoha podobných snímků disponuje jednoduchým, ale kvalitním scénářem, a to i přes to, že celou dobu divák sleduje vlastně jenom hru na kočku a myš. "The Collector" je relativně "odpočinkový" film, jehož shlédnutí zřejmě zklame milovníky hlubšího smyslu, ale naopak potěší fanoušky drsnějších snímků svojí nefalšovanou porcí napětí. Pravdou ovšem zůstává, že pokud divák nechá dostatečně pracovat mozek a zamyslí nad určitými pasážemi, může se lehce stát, že obživne onen pověstný červík, který bude hlodat. Některé scény jsou totiž možné opravdu jen v amerických filmech. I přes tyto nedostatky se každopádně jedná o velmi zdařilé dílo. Kvalitní psychologický horor, který po dlouhé době rozčeří klidnou hladinu, je na filmovém poli vždy vítaným zpestřením. Pokud chtěl někdo cenzurovat "Martyrs", měl by prve shlédnout tenhle film. Role hlavního hrdiny - sympatického zloděje zachránce - je příjemná. Svým vzezřením opravdu připomíná S. Penna a... ale co, podívejte se sami... ()

SunWuKung

Porovnavat tento film s martyrs, je ako porovnavat hrusky s jablckami. Martyrs malo vynikajucu pointu, resp koniec. Collector bola bezducha masiarcina. A kedze som fanusik tychto zvratenosti, hodnotim to celkom pozitivne a patri to medzi tie lepsie krvaky. Najvacsie plus rozhodne kamera a hudba, najvacsie minus je prakticky dokonaly a totalne kludny hlavny hrdina, ktory v urcitych momentoch pripomina skor terminatora ako cloveka. Inak spokojnost. *** ()

Miagy

Na mna tento horor zaposobil fakt vynimocne. Bal som sa...neznameho..horory s maskami su pre mna nocnymi morami a preto ich tak milujem... PLUS: husta atmosfera, adrenalin ,napatie, myšlienka MINUS: nulove sucitenie s hrdinami, ktroych nepozname do detailov... ()

dj_kure

Solidní vyvražďovačka se zajímavými pastmi, až jsem si skoro myslel jestli vrah nebude Kevin, ale že by byl sám doma? :). Trochu demence hlavních postav se dá přejít, ostatně je to u hororů běžná věc, že jde logika trochu stranou. Hudební doprovod je více než kvalitní a k filmu se hodí. Zkouknout a zapomenout... 55% ()

MatoMan

Takto má poriadny horror vyzerať !!! Napätie, skvelé herecké výkony no proste super. Teším sa na pokračovanie ;-) ()

dannyd14

Niekto vstúpil do domu. Zlodeji. Jeden z nich však je vrah, ktorý mučí a zbiera ľudí. Druhý je sám a snaží sa zistiť okolnosti. Hra na mačku a myš sa začína. Film začína naberať obrátky hneď od začiatku, čo ma najviac potešilo. Vraždy sú na dobrej úrovni a napätie sa dá krájať. Zamrzí blbé chovanie postáv, nejaké hlúposti a to, že film nemá český dabing je naozaj škoda. Akcia a odhodlanosť J.Stewarta je bravúrne zvládnutá, takže nemám moc tomuto filmu čo vytknúť. ()

departed

Definitivně inspirováno Saw sérií. Jenže tady o postavách nevím skoro nic (zkrátka vůbec nic - to 'skoro' má naznačovat, že víme, že hlavní hrdina potřebuje sehnat peníze, což je vlastně i zápletka, toť vše) a ani u toho zabijáka nevím, proč to dělá, jaký to má celé smysl. A to ohraný klišé, že jakmile se do oblasti dění blíží polda, tak je všem divákům automaticky jasný, že zhebne ještě než vkročí do baráku, mě taky silně vytáčí. Hrůza. ()

DavidWebb

Stále mi chodí po rozume slovo "dekadencia". Nie žeby to prišlo s poslednými rokmi - to nie. Ale ak sa zamyslím čím sa vlastne "zabávame" ... Ako by niektorí tvorcovia mali dojem, že ak chcú uspieť v dnešnej premiere všetkého - musia čo najviac šokovať akýmkoľvek spôsobom. Nuž čo je to horor - nech mu je odpustené. Na druhej strane ma to dosť zaujalo. Hlavne prvá polovica filmu má dobrú šancu niesť v sebe všetky tri prvky v popise žánru Krimi/Horor/Thriller a mohol sa vybrať ktorýmkoľvek z nich. Nakoniec si film vybral horor. OK. Ak to bol horor, potom je dobre že sa (ako tu už bolo viac krát spomenuté) všetky postavy nesprávajú absolútne debilne. Aj keď, povedzme si pravdu, urobiť a ponastavovať toľko pascí takým spôsobom by som nestihol ani za týždeň a v samotnom behaní po dome v ktorom je niekoľko postáv a nestretnú sa (malé dievčatko)? No každopádne, herecky to ušlo asi u všetkých, z hlavého hrdinu som mal dojem že je furt pod vplyvom, čo bude tými očami a hudobný doprovod bol vybraný tiež skvele. Hodnotenie je silno subjektívne a v rámci žánru. Škoda, že nejde dať 3 a 1/2. ()

Kozy9

Collector sa snaží byť tak tajuplný, až je to na jeho škodu. Celý film sa vytvárajú vlny otázok, no máloktorá je aspoň čiastočne zodpovedaná a tak divák nedokáže súcitieť s postavami, nedokáže nenávidieť toho "zlého" a nedokáže ani oceniť pomerne pekne spracovaný niekoľko sviežimi nápadmi obohatený dej. Ono sa toho zaujímavého a nového v Collectorovi nájde, len čo z toho ak ostatok je iba lacná zlátanina bez hlbšej pointy. Keby autori uzatvárali to čo otvorili, zamerali sa viac na opodstatnenie konania postáv, tak by sa jednalo o plnohodnotný film, takto iba 50%. ()

chlebo

Je až desivé, keď si ako nadšený zberateľ známok zavoláte pár priateľov s podobným postihnutím a pustíte im toto. Odvtedy sa mi nikto z nich neozval. Občas (hlavne po štedrejšej dávke koksu ako je bežná) sa sám seba ako pravý fetom posilnený filozof pýtam, o čo tým divným mastniakom, ktorí majú potrebu zabiť všetko okolo seba vlastne ide a prečo to robia, tu som ale nemal príliš čas sa tým zaoberať a to som sa naťahal prachu viac jak vysavač! Pri tej atmosfére, ktorá vám ani na moment nedovolí čo i len trošku uvoľniť zvierače (myslím zovreté päste) na nejaké rozmýšľanie nad motívmi divného zakuklenca ani nezostáva čas. Niekde som tu čítal, že Collector má podobný problém ako Martyrs, ale podľa mňa ani zďaleka nemá - zďaleka to totiž nie je taká kokotina s pseudointeligentnou pointou pre maníkov, ktorí túžia polemizovať o živote a smrti, toto je proste napínavá jazda v červených farbách a síce bez štipky logiky, ale aj tak dokázala ponúknuť viac ako väčšina podobných filmov preto ozaj len zľahka nadhodnocujem a dávam plnú palbu. ()