Snow 2: Brain Freeze (TV film)

Sneh 2

Louise Middleton

Kostýmy:

Christine Thomson
  • freddy

Santa Claus se vydává tři dny před Štědrým dnem do světa lidí a shodou okolností se mu bohužel pvoede ztratit paměť, a tak nezbývá jeho manželce nic jiného, než se vydat za ním a snažit se ho přimět, aby si vzpomenul, kým je. Jenže nic není tak snadné, jak se to může zdát, obzvláště, když je na scéně i Santův nepřítel, který dělá vše pro to, aby mu jeho rozpomenutí se zkomplikoval. Přiznávám, že první díl jsem bohužel neviděl, ale ono to zase tak moc nevadí a na sledování tohoto pokračování to nemá vliv. Jinak film nabízí zcela neotřelé provedení Santy, Santa je zde totiž mladý hubený hnědovlasý holobrádek a má mladou atraktivní manželku, což filmu zcela jistě prospívá. Jinak se ale jedná o jeden z těch méně zajímavých a kvalitních filmů o Santovi a jeho dílně na Severním pólu, na filmu je také vidět, že měl zřejmě nižší rozpočet (za celou dobu kupříkladu neuvidíte jediného elfa), ale příběh se dá s trochou dobré vůle skouknout bez problémů, aniž by nadchnul či nějak ublížil. Nicméně za rozšíření obzorů v rámci žánru jsem vděčný. Filmu uděluji průměrné (ale spíše slabší) tři hvězdy.(13.1.2014)