ReGOREgitated Sacrifice

Horor / Pornografický
Kanada, 2008, 65 min

Veľmi kontroverzné dielo z dielne Lucifera Valentina, ktorý má za sebou niekoľko ďalších kontroverzných filmov. ReGOREgitated Sacrifice je jeho najbrutálnejším počinom, kde sa dve dvojičky chcú trochu pohrať so svojimi obeťami a hľadajú najlepšie metódy na porcovanie. (TomX2)

mchnk

Proč to ten Lucifer nenatočí jako nějaký normální....no, normální, prostě jako klasický perverzní porno? Protože by v tom nemohl zúčastněné vyvrhovat a hlavně, on do toho chce nasadit dějovou linii. Dějovou je možná trochu silné slovo, ovšem určitá dějová linie se dá zpozorovat. Krásné slečny nám tu předvádí zrůdné divadlo, tvořené přímo pro Satana. Silné prostřihy do dětských let jedné zúčastněné kontrastují s utrpením a morbiditou. Těžko říct, proč si Valentine ujíždí zrovna na zvracení. Vidět do jeho hlavy, by byl určitě hodně zajímavý zážitek. Jestli se odraz jeho, možná maximálně, zvrácených fantasií dá popsat jako zážitek, si musí každý zjistit sám (má-li na to žaludek). Na druhou stranu, když si divák uvědomí (hlavně po přečtení úvodního Valentinova upozornění), že vše je opravdu jen filmové ztvárnění, dá se to vydržet a musím podotknout, že od Valentina by se mohli učit kdejací filmaři, třeba to, jak má vypadat správná krev. Kdo ví jestli nepoužil pravou, třeba zvířecí, ujetej je na to určitě dost. Sice by se dal tento již druhý snímek v řadě popsat jako, líbání, chlastání, striptýz, rychlo-operace siamských dvojčat, blití, blití, blití, utrpení, blití, nože, pavouk v pochvě, střeva v puse, ale nechci nikomu kazit filmový zážitek. ()

Slasher

Slušná vyjebanost, bohužel celkem o hovně. Kdo ujíždí na blití (případně levných šlapkách), bude si v tom asi libovat, ale pro ostatní spíš jen taková těžko pochopitelná a místy až nudivá zajímavost. Nevím, jednička mě už teď asi ani nezajímá. Ne že bych byl tak znechucen, ty zvratky mě ale prostě neberou, těžce amatérský styl taky trochu vadí, hlubší myšlenku jsem v tom líný hledat, a jediné co tam tak zbývá, jsou sem tam povedené gore efekty. Třeba blití do vydlabaný ženský hlavy, to je přeci hezký nápad, ale prostě a jednoduše to zanikne v tom blití, blití, blití a čekání na blití. Tenhle film je kurva o blití (většinou stejnak samý čistě 'vodnatý' mix), nic pro mě. ()

Radko

Nikdy nehovor nikdy. Toto je však osobne prvý a zároveň posledný výlet do tvorivo rozletenej mysli režiséra, ktorý ukradol názov slovenskej pesničkovej retro relácie Repete a kreatívne ho inovoval na ReGORE. Tak, ako je intelektuálne a obrazovo príťažlivý svet undergroundovej filmovej tvorby okultistu Kennetha Angera, tak zúfalo primitívny je svet "satanizmu" pána Lucifera. Takto si podľa mňa predstavujú uctievanie pána pekiel katolícki svätuškári a rodinné spolky mravnosti. Film svojim obsahom takémuto presvedčeniu len nahráva. Príbuznosť ultrapravicových a konzervatívnych spolkov s myslením tvorcu je i v samotnom námete. Krvavou trestajúcou rukou tu končia životnú púť úbohé prostitútky, ktoré trpeli od detstva, mnoho krásy nepobrali a tak sú trpené a ponižované aj ako "pornohviezdy", ochotné zniesť takmer všetko. Svet očistený od predajných žien by strážcovia čistoty s nacisticko vyhladzovacím myslením vymýtenia hriešnikov vrele uvítali. Myslím, že s režisérom by si aj podali ruku - nech predajné ženy aj čert skára. To, že si režisér popri tom realizoval svoje grcajúce a hudobné obsesie (zopár záberov na odkazy Kurtovi Cobainovi na plote domu, v ktorom spáchal samovraždu) , je len čerešničkou na torte ultrapravičiarskeho hnoja, obsahujúcej zopár pôsobivo zvrhlých nápadov umenia gore. ()

Epistemolog

Druhá perverzní část opět sleduje ugrcanou dnes již tragicky zesnulou pornoherečku Amareu Lavey, která ¨hraje¨ prostitutku trpící bulimií. Nesouvisle blábolající běhna satanova, mezi skečovitým skriptem zabije sice i několik lidí, ale jde stále o videosestřih brutálních výplachů. Valentine nemá zájem diváka předním obličejovým otvorem bavit, ale šokovat. Jeho tvorbu bych však spíše využil do hudebních videoklipů kapel tvrdšího zrna. Hororovým narkomanům doporučuji zůstat u urozených klasik Begotten (1990), či Tetsuo (1989). ()

pan Hnědý

Chcete spoustu krve? Hardcore fetiš? Blití a k tomu drsnou hudbu? Dostanete spoustu krve, spoustu blití a spoustu drsné hudby. Lucifera Valentina bych zavřel do jedné místnosti s Marianem Doraou, kde by ležela krásná (bezmocná) ženská, kamera a spoustu chirurgických nástrojů. Nedoporučuju slabším povahám. ()