poster

Alexandr: Něvská bitva

 • Rusko

  Aleksandr. Nevskaja bitva

 • Rusko

  Александр. Невская битва

 • Slovensko

  Alexander: Nevská bitka

Historický

Rusko, 2008, 107 min

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,254,897║ Rusi keď chcú tak vedia točiť slušné filmy, historický film čo nenudí, má čo ponúknuť, plusom je dobrá akcia, výprava, vydarené hromadné súboje. /55%/(25.11.2009)

 • Orlau32
  ****

  Režie : IGOR KALENOV. Jelikož je film z roku 2008, tak předpokládám, že se jedná o mladšího režiséra nové generace, kteří dokáží odpovědět na některé "zapeklité otázky ", jako je na př. až neuvěřitelná chrabrost a odvaha Rusů v bojích, kde se v nich (Slovanech) bere i ta krutost ! Stále se říká mnohonárodnostní národ, ale báli se říci to podstatné : Dokázali se sžít s krutými Tatary, kteří jim přišli v pravý čas na pomoc proti nájezdům Švédů a Německých Křižáků. Už od roku 1230 mají na to Rusko stále Němci chuť a prolhaní a nenažraní Bojaři, kteří dokázali zradit svého pána a knížete se vůbec nehanbili za zradu a vraždu. Nelze se tedy divit, že se Rusové křížili a přátelili s těmi, kdo jim v těžkých chvílích přišli na pomoc. Jistěže to nebylo zadarmo, museli pak tatarskému chánovi zaplatit, ale nikdo je už nezabíjel a nedrancoval jejich zem. V každé válce se znásilňuje anebo se dobrovolně rasy míchají... a to je dobře, aspoň národ nedegeneruje. A největší móda nyní - holení hlav do hola - odkud myslíte, že to přišlo ? No jistě Tataři jsou jejich hlavními nositeli ! Proto tolik ruských generálů bylo holohlavých, protože to tam prostě je národním zvykem. Film je výborně a pravdivě natočen, velmi se mi líbil, že ukázal bez obav proradnost a chamtivost tehdejších poradců -bojarů. HUDBU k filmu napsal : Andrej Antoněnko.(6.4.2013)

 • mysiak
  **

  Ruská verzia Alexandra nedopadla práve najlepšie...celé to neskutočné nudné, až na poslednú "veľkú" bitku, ktorá má tak asi 5 minút...ostatné sú len kecy, kecy, kecy a ruskí herci...potenciál majú Rusi väčší, Alexander je sklamaným veľkým(12.3.2010)

 • Z0oMb3E
  ***

  Banda škaredých bradatých Ruskákov sa rozhodla natočiť historický film z doby ktorá sa nedá zneužiť ako politická propaganda. Vybrali si na to nejaké hašterenie sa o to, ktorej falošnej modle by sa mal škaredí a bradatí Rusi klaňať. To bolo presne to obdobie kedy i škaredý a bradatí boli rovnako zaostalí ako zbytok sveta. Prešlo pár rokov a súčasný škaredý a bradatí Rusi ostali na rovnakej úrovni vtedajších škaredých škaredých bradatých Rusov. Ktorý Takže čistá politická nuda ktorá mala vyvrcholiť veľkou epickou bitkou sa zmenila na epilepticky zostrihanú frašku za pochodu rezky znejúcej polky. Škaredí a bradatí Rusi si najskôr museli vygoogliť ako sa bojové scény toča. Na tom by nebolo nič zlé, keby všetky tie efektné bullety a efekty nepoužívali na totálne jalových miestach. Rýchly "hyperakčný" strih tomu zabil posledný klinček. Potenciál obrovský, zúročenie takmer nulové.(4.2.2013)

 • flanker.27
  ***

  Celé to působí jako ne moc dobře sestříhané z ne úplně špatného seriálu. Čili jednotlivé scény se pohybují v rozmezí lehký podprůměr-slušný nadprůměr, ale mezi nimi jako kdyby kus vždycky chyběl. Tu skočí do děje bez úvodu postava, zásadně ho ovlivní a zase zmizí, tu se rozvine zajímavá scéna mezi dvěma jinými postavami, která jako kdyby souvisela s něčím, co už bylo nebo bude, ale to související chybí. Třeba scéna mezi zrádcem Dmitrijem a jeho otcem byla pěkně dramaticky vystavěná a ukazovala, že záporáci tu nejsou jednorozměrní. Jenže jí chybělo něco předtím a něco potom. Slušná ne moc okázalá bitva na konec. Je to tak 5/10, že mám pro žánr slabost, tak zaokrouhlím na 3*, ale je to s velkou tolerancí.(13.4.2014)

 • - Švédský hrad Chakeberg ve filmu představuje jihomoravský hrad Pernštejn. (AGAMENON)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace