• Angelopul

Nemůžu říct, že by se mi pořad Retro z počátku nelíbil, obzvlášť některé díly, např. o metru, o počítačích, nebo o automobilismu byly velmi povedené. Slečna co pořad uvádí mi v prvních dílech přišla docela charismatická a vtipná. Co bych ale autorům vytkl je výběr některých hostů podílejících se na komentářích a samotné komentáře, které jsou v některých dílech na můj vkus až příliš tendenční a zjednodušující. Bohužel, postupem času začala kvalita rapidně upadat.(11.1.2009)

Velice podařená relace, která vás zavede desítky let dozadu a společně s komentářem někdy více a někdy méně známých osobností otevře dveře minulosti. Chce vidět, jak se za socialismu žilo, co bylo v obchodech, kde se do (ne)dalo koupit? Tak si pusťte Retro. Už jen kvůli roztomile trhlé Martině Vrbové, na kterou se dá rozhodně koukat, se to vyplatí.(7.6.2012)

Přesně takový pořad na českých televizích chyběl a jsem za něj moc rád. Tenhle civilní pohled na socík je pro mě poutavější než ten politický. Občas Retro stihnu s babčou, která jen nostalgicky přikyvuje, komentuje nebo s taťkou, který z ničeho nic vykřikne, že támhle si koupil elpíčko Stounů a že támhle stál frontu na koncert. Paráda!(3.5.2009)

Televizní pořad České Televize, která nás zavede do období socialismu, ve kterém naši rodiče (aspoň teda moji) prožili svá nejlepší léta:-) Po třech dílech, které jsem s rodiči shlédl (výroba a prodej džín přesněji "rifle" v Tuzexu, výroba a prodej gramofónů a gramofónových desek) je obdivuji, jak mohli v té době žít:-)(8.2.2009)

Skvělý dokument o dobách socialismu, naštěstí dobách minulých. Je to dokument o lidech, institucích, věcech... Není jen negativní a nazaměřuje se jen na nešvary. Samozřejmě asi tak trochu reaguje na retro vlnu, kdy řada lidí na doby před revolucí opět vzpomíná jako na krásné zlaté časy bez starostí, nebo si alepoň s úsměvem některé bizardnosti připomíná ... (podobně je to v krajích bývalé DDR atd..). U nejednoho dílu řada z lidí kolem mne zaslzela a vzpomněla na ten či onen předmět,který se již dnes nevyrábí a dali by za něj cokoliv znovu ho mít. Sám si na lecos vzpomínám, stihl jsem ještě zažít fungování Husákova půlnočního království chvíli před tím, než se celý ten bordel rozsypal. Námět byl zvolen skvěle a ČT za to patří uznání. * * * *(11.8.2012)