Hm, Retro, povedený současný pořad, pro někoho staré, pro někoho zas úplně nové informace v podobě výpovědí různých pamětníků (některým bych ale i tak radši zacpal h.bu), ze všech různých odvětví, mladí koukají jako vyvorané myši, komu z nich dneska něco řeknou výše uvedené fenomény, koho z nich něco z této doby, tedy z hlubokého socilalismu osloví. Retro sám za sebe mám tedy rád, a to téměř ve všech stylech, není to jen retro móda která se v posledních letech na všech kontinentech zase vrací zpět. Viz Adidas apod. Co je staré to je hezké a milé, hlavně ne spotřební jako dnes a člověk by na to neměl zapomínat. Troufám si říct že se tento pořad skutečně až na pár drobností povedl, nicméně slečně(?) Vrbové bych doporučil trochu více profesionality, vyvarovat se trapných situací, kdy se nad některými věcmi směje a vyloženě směšně až urážlivě je komentuje. ps: NinadeL: Neviděl bych to tak zle, žádná doba temna, propagandu máš za všech režimu,byla je a bude, a pak 30 a 60 léta spolu nemají vůbec nic společného o se týče módy, kultury ale i jiných věcí. Zajímavý komentář: Rhed.(1.1.2009)

Výborný program ukazujúci pestrosť chudobnej a jednotvárnej éry, o ktorej si dnes kdekto myslí, že vie všetko. Že bola nesloboda a že vládol ( tu tuhší, tu voľnejší) režim neznamená, že to z najrozličnejších aspektov nebola zaujímavá a pestrá doba, možno práve naopak, rozhodne však minimálne rovnako pozoruhodná než dnešný uniformovaný zbesnelýý kapitalizmus. Namiesto strany prikazuje obchoďák.(27.6.2014)

• Angelopul

Nemůžu říct, že by se mi pořad Retro z počátku nelíbil, obzvlášť některé díly, např. o metru, o počítačích, nebo o automobilismu byly velmi povedené. Slečna co pořad uvádí mi v prvních dílech přišla docela charismatická a vtipná. Co bych ale autorům vytkl je výběr některých hostů podílejících se na komentářích a samotné komentáře, které jsou v některých dílech na můj vkus až příliš tendenční a zjednodušující. Bohužel, postupem času začala kvalita rapidně upadat.(11.1.2009)

• Vikki

Zdálo se v počátku, že to bude zajímavý dokument, ale postupně se z toho vyklubal jen politický útok nějaké filmové partičky ubožáků, proti všemu co tu bylo před rokem 89. JE TO JEN POLITICKÁ ÚTOČNÁ FRAŠKA. AUTORKA S TÝMEM S I ZÁMĚRNĚ VYBÍRAJÍ JEN TA SVĚDECTVÍ, KTERÁ NUTNĚ POTŘEBUJJÍ KE SVÉ MANIPULACI S LIDSKÝM MYŠLENÍM. To je to jediné co média a politici dělají, protože I DNES VLÁDNE CENZURA A PRAVDA SE NESMÍ ŘÍKAT A ČLOVĚK JE ZA NÍ TRESTÁN v této lumpy rozkradené a zničené zemi. Komiunisti si za celých 40 let nedovolili zničit zemi a národ (ani by se jim to nepovedlo) tak hrozně, jak si to dovolili špíny, lháři a šmejdi vládnoucí od r.89 za poloviční dobu, ale pozor to se nesmí říkat nahlas jinak je člověk následně obviněn z čehokoli.(24.3.2012)

Ojedinělý minimalistický pořad hloubající v minulosti v tématicky laděných epizodách. A že je témat dost dokazuje také jeho výdrž na televizních obrazovách. Udivuje mě, že tomu (vzhledem k úspěchu) nedají tvůrci trochu jinou podobu, ale nevadí - efekt to má i takto. Za největší úspěch však považuji fakt, že i mě, člověka, který tuto éru nezažil, dokáže pořad zaujmout, protože to není jeden další ze série suchých, znuděně odvyprávěných dokumentů. Za to tvůrcům smekám.(11.9.2011)