• Angelopul

Nemůžu říct, že by se mi pořad Retro z počátku nelíbil, obzvlášť některé díly, např. o metru, o počítačích, nebo o automobilismu byly velmi povedené. Slečna co pořad uvádí mi v prvních dílech přišla docela charismatická a vtipná. Co bych ale autorům vytkl je výběr některých hostů podílejících se na komentářích a samotné komentáře, které jsou v některých dílech na můj vkus až příliš tendenční a zjednodušující. Bohužel, postupem času začala kvalita rapidně upadat.(11.1.2009)

Velice podařená relace, která vás zavede desítky let dozadu a společně s komentářem někdy více a někdy méně známých osobností otevře dveře minulosti. Chce vidět, jak se za socialismu žilo, co bylo v obchodech, kde se do (ne)dalo koupit? Tak si pusťte Retro. Už jen kvůli roztomile trhlé Martině Vrbové, na kterou se dá rozhodně koukat, se to vyplatí.(7.6.2012)

Velmi zajímavý pořad objasňující některé kulturní a hospodářské fenomény předrevolučního období. Mám za to, že rekonstruuje velmi důležitou oblast dějin. Pravda - pořadu samotnému, jak už poukázal Angelopul, se dá vytknout výběr některých hostů a jejich vzpomínkové prostřihy, bez kterých by se někdy pořad celkem dobře obešel. Myslím, že v publicistické tvorbě, je pro mě tento pořad hodně u vrcholu. Jak by řekla moje babička, jinde je to samá krev a vražda a to je už úplně hrozný. Zato dozvědět se něco o Festivalu politické písně http://www.youtube.com/watch?v=yeY1XPnoPD4 ; nebo o žvýkačkách Pedro, to už je prima. I to je paměť národa, ne jen seznam jmen, který se využívá, jak se komu hodí.(18.1.2009)

Ojedinělý minimalistický pořad hloubající v minulosti v tématicky laděných epizodách. A že je témat dost dokazuje také jeho výdrž na televizních obrazovách. Udivuje mě, že tomu (vzhledem k úspěchu) nedají tvůrci trochu jinou podobu, ale nevadí - efekt to má i takto. Za největší úspěch však považuji fakt, že i mě, člověka, který tuto éru nezažil, dokáže pořad zaujmout, protože to není jeden další ze série suchých, znuděně odvyprávěných dokumentů. Za to tvůrcům smekám.(11.9.2011)

• Vikki

Zdálo se v počátku, že to bude zajímavý dokument, ale postupně se z toho vyklubal jen politický útok nějaké filmové partičky ubožáků, proti všemu co tu bylo před rokem 89. JE TO JEN POLITICKÁ ÚTOČNÁ FRAŠKA. AUTORKA S TÝMEM S I ZÁMĚRNĚ VYBÍRAJÍ JEN TA SVĚDECTVÍ, KTERÁ NUTNĚ POTŘEBUJJÍ KE SVÉ MANIPULACI S LIDSKÝM MYŠLENÍM. To je to jediné co média a politici dělají, protože I DNES VLÁDNE CENZURA A PRAVDA SE NESMÍ ŘÍKAT A ČLOVĚK JE ZA NÍ TRESTÁN v této lumpy rozkradené a zničené zemi. Komiunisti si za celých 40 let nedovolili zničit zemi a národ (ani by se jim to nepovedlo) tak hrozně, jak si to dovolili špíny, lháři a šmejdi vládnoucí od r.89 za poloviční dobu, ale pozor to se nesmí říkat nahlas jinak je člověk následně obviněn z čehokoli.(24.3.2012)