• Angelopul
    **

    Nemůžu říct, že by se mi pořad Retro z počátku nelíbil, obzvlášť některé díly, např. o metru, o počítačích, nebo o automobilismu byly velmi povedené. Slečna co pořad uvádí mi v prvních dílech přišla docela charismatická a vtipná. Co bych ale autorům vytkl je výběr některých hostů podílejících se na komentářích a samotné komentáře, které jsou v některých dílech na můj vkus až příliš tendenční a zjednodušující. Bohužel, postupem času začala kvalita rapidně upadat.(11.1.2009)

  • Paity
    ****

    Velice podařená relace, která vás zavede desítky let dozadu a společně s komentářem někdy více a někdy méně známých osobností otevře dveře minulosti. Chce vidět, jak se za socialismu žilo, co bylo v obchodech, kde se do (ne)dalo koupit? Tak si pusťte Retro. Už jen kvůli roztomile trhlé Martině Vrbové, na kterou se dá rozhodně koukat, se to vyplatí.(7.6.2012)

  • type_B
    ****

    Velmi zajímavý pořad objasňující některé kulturní a hospodářské fenomény předrevolučního období. Mám za to, že rekonstruuje velmi důležitou oblast dějin. Pravda - pořadu samotnému, jak už poukázal Angelopul, se dá vytknout výběr některých hostů a jejich vzpomínkové prostřihy, bez kterých by se někdy pořad celkem dobře obešel. Myslím, že v publicistické tvorbě, je pro mě tento pořad hodně u vrcholu. Jak by řekla moje babička, jinde je to samá krev a vražda a to je už úplně hrozný. Zato dozvědět se něco o Festivalu politické písně http://www.youtube.com/watch?v=yeY1XPnoPD4 ; nebo o žvýkačkách Pedro, to už je prima. I to je paměť národa, ne jen seznam jmen, který se využívá, jak se komu hodí.(18.1.2009)

  • Avalon820
    ****

    Ojedinělý minimalistický pořad hloubající v minulosti v tématicky laděných epizodách. A že je témat dost dokazuje také jeho výdrž na televizních obrazovách. Udivuje mě, že tomu (vzhledem k úspěchu) nedají tvůrci trochu jinou podobu, ale nevadí - efekt to má i takto. Za největší úspěch však považuji fakt, že i mě, člověka, který tuto éru nezažil, dokáže pořad zaujmout, protože to není jeden další ze série suchých, znuděně odvyprávěných dokumentů. Za to tvůrcům smekám.(11.9.2011)

  • Vikki
    odpad!

    Zdálo se v počátku, že to bude zajímavý dokument, ale postupně se z toho vyklubal jen politický útok nějaké filmové partičky ubožáků, proti všemu co tu bylo před rokem 89. JE TO JEN POLITICKÁ ÚTOČNÁ FRAŠKA. AUTORKA S TÝMEM S I ZÁMĚRNĚ VYBÍRAJÍ JEN TA SVĚDECTVÍ, KTERÁ NUTNĚ POTŘEBUJJÍ KE SVÉ MANIPULACI S LIDSKÝM MYŠLENÍM. To je to jediné co média a politici dělají, protože I DNES VLÁDNE CENZURA A PRAVDA SE NESMÍ ŘÍKAT A ČLOVĚK JE ZA NÍ TRESTÁN v této lumpy rozkradené a zničené zemi. Komiunisti si za celých 40 let nedovolili zničit zemi a národ (ani by se jim to nepovedlo) tak hrozně, jak si to dovolili špíny, lháři a šmejdi vládnoucí od r.89 za poloviční dobu, ale pozor to se nesmí říkat nahlas jinak je člověk následně obviněn z čehokoli.(24.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace