Televizní pořad České Televize, která nás zavede do období socialismu, ve kterém naši rodiče (aspoň teda moji) prožili svá nejlepší léta:-) Po třech dílech, které jsem s rodiči shlédl (výroba a prodej džín přesněji "rifle" v Tuzexu, výroba a prodej gramofónů a gramofónových desek) je obdivuji, jak mohli v té době žít:-)(8.2.2009)

• NinadeL

Retro začíná v 60. letech, předtím byla doba temna a 60. léta navazují na eleganci let 30. Pak tu jsou také céčka a je přeci zajímavé se pozastavit nad některými "fakty" optikou současné generace z Kavčích Hor. Hnusná generační propaganda nejhrubšího zrna aneb pointa nejen podpultového dílu - dneska přece máme všechno! :((11.3.2009)

Taky jste prvního cucáka získali na drakokačerech za ječivého zvuku Davidových poupat? Když Vám uvědomělý říďa, tchán Oblastního tajemníka a důvěrník STB sděloval, že není moudré mlátit na pěstitelkách Nejedlého lopatou do hlavy jenom proto, že je jeho matka též členem učitelského sboru, sladilo Vám sliny na patře umně skryté Pedro? Nachytala Vás mamina ve chvíli, kdy jste se poukoušeli dederónského gumového indoše připustit se sestřenčinou tuzexovou bárbínou? Chybí Vám jovo, POMpela, broňa, céčka, milde-sortky a selectky, bastosky či stařenky bez filtru? Pragovka, Liaz, Jawa, igráčci a igelitový hajzlpapír? Tak si to občas pusťte, nostalgii se meze nekladou. Takhle nějak se cítily naše babči, když z rádia zahrála řízná Moravanka.(9.12.2012)

Vynikající nápad, jak představit doby (ne)dávno minulé. Mnohé pamatujeme, mnoho jsme zapomněli, něco nám zbylo dodnes...každopádně, doufám, že se dívají všichni, kdo volají po návratu "starých časů". Já koukám z nostalgie. Jsem rád, že nám někdo ukazuje tu dobu, jako byla. Obyčejný život se vším, co k němu patří a ne jen politiku.(31.12.2010)

Přesně takový pořad na českých televizích chyběl a jsem za něj moc rád. Tenhle civilní pohled na socík je pro mě poutavější než ten politický. Občas Retro stihnu s babčou, která jen nostalgicky přikyvuje, komentuje nebo s taťkou, který z ničeho nic vykřikne, že támhle si koupil elpíčko Stounů a že támhle stál frontu na koncert. Paráda!(3.5.2009)