Jeden a půl rytíře

Jeden a pol rytiera

1½ Knights -- In Search of the Ravishing Princess Herzelinde

Komedie / Historický

Německo, 2008, 115 min

No ja by som zase až taký prísny nebol, veď sú Vianoce a film má rozhodne na viac, ako 40% na CSFD. Prekvapivo mi nevadili ani New Kids on the Block a uletený humor vyslovene potešil. Nehovoriac o tom, že už len pri pohľade na pripečeného Lancelota v podaní Tila Schweigera s tou jeho pážacou parochňou zákonite musíte vybuchnúť od smiechu.(25.12.2010)

Jestli si neco z lonskych vanoc pamatuju, tak je to tahle naprosto silena pohadka, ktera rozhodne neni pro deti a hodlam si ji skutecne stahnout, neb je to neuveritelna pokladnice hlasek, u kterych jsem se nekolikrat ujistovala v televiznim programu, ze se skutecne divam na pohadku. Kde jinde muzete videt, jak si ho chce Lancelotuv kamos vyhonit nad obrazkem jeho mile a Lancelot prichazi o panictvi v primem prenosu u lehkych dev, aby se svoji princeznou (fanynkou prestarlych New Kids on the Block, kterou doprovazi na jejich koncert!) vedel, jak na vec.... A abych nezapomnela, Lancelot ma sestrih Merkelovy :) Nebudete verit, ze to mysli vazne!(10.5.2011)

Němci obecně neumí točit komedie. Proto je tenhle film příjemným překvapením. Není to sice nic převratného, ale v rámci německé kinematografie to pecka je. Když nepočítám Nosáče z 80. let, tak jsem z produkce našich západních sousedů viděl pouze dvě komedie. Čtyřprocentního muže v akci z roku 1994 a teď Rytíře. Zajímavé je, že v obou vystupuje, a druhý dokonce režíruje Til Schweiger.(1.9.2013)

• bearmeedek

V deštivém odpoledni mě nalákal historický film. Ale ouha! Byl německý, snad to měla být crazy komedie a ještě k tomu pro teenagery. Vydržel jsem pouze do středověkého koncertu, kde princezna trsala při vystoupení skupiny New Kids on the Block a před vypnutím jsem ještě stačil zahlédnout, jak ožralý rytíř poblil princezně šaty. Němci mají opravdu zvláštní smysl pro veselou historii i pro masové přemísťování národů.(24.9.2017)

Určite som svojím hodnotením prestrelil úroveň filmu, ale z formálneho hľadiska bol ten film neskutočne krásny. Občas som sa sám seba pýtal, prečo plytvali peniaze na niečo takáto a neurobili radšej nejaké fajné fantasy. Potom som sa však chytil a na uletených gagoch a na vtipných hláškach som sa začal smiať ako malé decko.(19.5.2011)