Stínu neutečeš

Vnučka

(neoficiální název)

Česko, 2009, 102 min

• Enšpígl

Mohlo to být docela dusný komorní dráma, ale naprosto tomu chybala atmosféra a nějaký napětí z toho co se všechno může stát, až se ukáže pravda v celé své nahotě. Bohužel režisérce nepomohli ani herci, Lanďák byl imrvere nalitej, to asi nebylo ani hraný a místy blábolil uplně z cesty. Jaroslava Adamová tam vrhala jeden zlý a tajemný kukuč za druhým, kolikrát mě to přišlo jako kdyby jí spíš sralo, že jí Laňdák o pauzách vychlastal láhvinku než by to bylo součástí příběhu. Asi se chtělo víc soustředit na samotu a ty tři lidi v ní a ne to ještě rozmělňovat po nepodstatných postavách a nepodstatných záběrech. A výměna herců by taky nebyla na škodu a taky trošku promazlit dialogy by bylo fajn. Škoda, z toho mohlo jít fakt pekelný dusno......mohlo.(4.1.2012)

• Marigold

Že to nebudí svou trapností hlasitý smích jako největší letošní zvěrstva, je věc jedna. Že tam krom hartusivého Landovského není snad jediná pozitivní stránka, je věc druhá. Amatérské, prkenné, arytmické a skrz naskrz televizní. Téma sice zajímavé, ale tohle středoškolské zpracování ho sráží na kolena. Pokud chcete něco podobného, ale o tři třídy lepšího, zkuste zajít do divadla na Uhdeho Zázrak v černém domě. Od toho se Lenka Kny měla učit, jak se staví příběh o rodinném tajemství. Tahle směsice divných dialogů, vybydlených postav a křečovitého lyrismu si pozornost nezaslouží. Určitě ne v čase, kdy vznikají filmy jako Protektor či 3 sezony v pekle.(30.11.2009)

• Ony

Babička je senilní a zlá, takže zabývat se jejími nápady = nic víc než mít záminku pro natočení tohoto filmu. Podobných vychytávek je ve scénáři víc a bohužel k nim musím připočíst i závěr, od kterého jsem si bůhvíproč dovolila něco očekávat. Určitě se ale dají najít i klady, především depresivní atmosféra venkovské samoty (kameraman Diviš Marek se nezapře) a Pavel Landovský (jeho postava je jako jediná vyšinutá správným způsobem). Během projekce jsem cítila spíš nervozitu než napětí, ale i to se počítá; na nudu si stěžovat nemůžu. Co mě ale rušilo, byly zbytečné a směšné scény. Z toho, jak se vždycky tvářili osudově, když pluli na tom voru, jsem málem mlátila hlavou o zem. Navíc všichni divně mluví a ta holka je divná celá. Ještě otázečku: Proč krájela ten dort?(8.12.2009)

• LiVentura

Zajímavé téma, ale ruština u Ukrajince, nacionalisty?? Ne.! Už jenom toto ne. Hvězdná eskapáda se příliš nerozjede, je to příliš statické.(7.9.2014)

Pokus o české citové drama, které až moc často klopýtá. Ošklivé rekvizity (hodně takových těch starých, nepotřebných věcí, které najdete v babiččině bytě) a ošklivé chování zahořklé babky a starého ožraly vytvářejí poměrně působivou atmosféru. Škoda, že tu zlou čarodějnici a ochlastu od Adamové a Landovského člověk tak nějak čeká. Oceňuji, že se Lenka Kny nesnažila do filmu propašovat milý český humor a stvořit tak další tragikomedii. Nicméně i tak je tu hodně školometských chyb co se týče vedení herců (ten divadelní přednes hodně tahá za uši) a zdlouhavého vyprávění.(8.12.2009)

Líbilo se mi jak se postupně odkrývala různá rodinná tajemství a permanentně ožralej Landovský, který to asi ani nehrál. Na české poměry povedené drama se zajímavým námětem.(15.12.2009)

• Slarque

Volyňští Češi jsou v české kinematografii v podstatě naprosto nevyužitým tématem. Lenka Kny něco nakousla, ale jen ona sama ví, jestli tímto filmem chtěla i něco říci. Měl jsem v úmyslu kritizovat některé herce, ale jelikož netuším, co po nich vlastně autorka chtěla, tak toho nechám. Jaký smysl mohla mít ve filmu postava ztvárněná Matějem Hádkem? Povědomý statista? Vylhané drama o jedné vylhané rodinné historii dokazuje, že českému filmu zoufale chybí scénáře, které mají hlavu a patu.(8.9.2014)

• sharky

42% Jako 20minutové školní cvičení by to bylo zajímavé, jako celovečerní film je to tragické. Za prvé je to natočené neskutečně amatérsky. Kamera snímá z divných úhlů, že se dá těžko vstřebat, co se přesně děje, navíc se kameramanovi pěkně třese ruka (točit na ruční kameru je mnohem těžší než na tu klasickou a do málokterého filmu se to hodí, nedšlšjte to, když to neumíte). Ale největší problém je ve střihu, záběry na sebe vůbec nesedí, působí to dojmem, jako by každý druhý zůstal na podlaze střižny a filmu byla jen půlka. Stejný problém mám i dialogy, nějak nesedí k sobě a furt jsem měl pocit, že něco chybí, ztrácel jsem se v ději. čekal jsem na nějakou pointu, hlubokou myšlenku, nic z toho se ale nekoná. Nejvíc mě zklamal hrozně laciný závěr, který už jsem tak od půlky předpovídal ale furt se mi nechtělo věřit, že to tak fakt skončí. Největší problém z celým filmem mám v tom, že je šíleně nudný. Děje neni víc než na 20minutový kraťas. Autorka už asi hodně zoufale tápala, co tam ještě dát, že přidala i neskutečně trapnou scénu masturbace halvní hrdinky, přirtom se nabízelo tolik možností jak propojit linii s přitelem v zahraničí í s příběm prarodičů, ale to zůstalo zcela zahozeno v pozadí. Jediné pozitivum filmu je perfektní casting a herecké výkony všech zúčatněných. I když teda alois švehlík moc nevypadá jako landovského syn (v reálu je mladší jen o tři roky).(9.12.2009)

• Jinny

Lenka Kny předvedla standard televizních filmů na ČT v neděli v osm. Téma vyrovnávání se s minulostí si zdá se čeští režiséři poslední dobou oblíbili, v tomhle podání je ovšem výsledek velice rozpačitý. Mladá právnička kupodivu vůbec neřeší, že její dědeček kdysi na Ukrajině se vší pravděpodobností vraždil židy, zato se celý film diví, proč se s ním chce babička rozvést, ačkoliv je zřejmé, že ti dva si navzájem ze života udělali peklo (manipulativní ženština versus ožrala). Snaha o to nepostavit se na něčí stranu se tu mění v bezradnost. Děj se navíc odehrává ve třech lokacích (kéž by to jistil zručně napsaný scénář) a všechny postavy kromě ústřední dvojky jsou víceméně šablony. P.S. S arogantními slovy o tom, že na to, jaká byla tehdy doba, se vymlouvat nedá, si dovolím nesouhlasit.(11.12.2009)

Zdaleka ne tak tupé, jak by hodnocení mohlo ukazovat. Nicméně, Landovského ukrajinské přehrávání mě za srdce nevzalo.(8.8.2010)

• Tommassi3

"Takže můj děda není můj děda ??" ;) PěKNÝ prd !! Lenka ve svém debutu, v téhle naivní šmudle, v řemeslně zmatené inscenačce, která hloupě předstírá, že nespadá do tuzemského mainstreamu, a přitom se ještě cpe na plátna kin, naopak v důsledku jen dokládá největší bolest současné české tvorby, totiž povrchnost a bojácnost s níž rozehrává potenciálně silná témata, která však končí v černé díře vršících se anekdot jakoby ze života.. Podivná přímočará a špatně odehraná magnuskovina bez té jeho typické až dětinské umanutosti a zápalu s polívkovským Lanďákem hrajícím sebe sama po ukrajinsky a ohavnou spoustou nevyužitého a nedůsledného..(6.12.2016)

• Skip

Psychologické drama, v němž herci předvádějí něco tak hrozného, že by to jednoho dostalo k psychologovi. Špatná režie i scénář, vše se motalo v jakémsi kruhu, ve kterém ještě diváka ubíjely divné zvuky, co měly být hudbou. Jednu hvězdičku jen za námět, který se ale nepodařilo zrealizovat.(23.2.2013)

• Crawler-D

Stínu možná neuteče, ale můžeš před ním utíkat celých 102 minut, aby byla pořádná nuda. Landovský je fajn - není jasné, jestli teda vůbec ví, že v nějakém filmu hraje, ale jeho permanentní opilost je tady příjemná. Film je vlastně takovou nepovedenou parafrází na Lištičky i Antikrista. A to není dvakrát dobré znamení. Většinou nevíte, proč některé postavy udělají to a tamto a na začátku vás asi hodně vyděsí "herecké výkony".(8.12.2009)

• Dannysek4U

Tak nejak to je, kdyz chce tvurce prilis moc rict, co ma na srdci, a nemysli pritom na divaka. Pribeh s dabelskym potencialem, ale zpracovani je vazne slaby...(8.12.2011)

• zette

Motiv Evzenie k rozvodu po tolika letech mi unika. Kdyz neberu v potaz, ze Landovsky svou povahou hral snad sam sebe a zivot s nim si nedokazu predstavit:-). Namet vice nez zajimavy, cely pribeh je ale hodne plose odvypraveny a temer bez atmosfery. Za me promarneny potencial, na rezisersky debut ovsem zadna tragedie.(22.12.2014)

• Mylouch

Dojem zvedá citlivě uměřená ♫ hudba M.Pavlíčka, naopak obecně jsou neúměrné podobné převody home-made projektů na plátno. Přitom samotný námět má potenciál na skutečně velký film. Přestože filmu nelze upřít snahu o český originál, o to víc mrzí scénáristicko-režijní zbrklost, postrádám více dramatična již ve fázi scénáře. Je škoda, že zejména P. Landovského již nezastihlo natáčení na absolutním vrcholu, aby filmová spolupráce mezi ním a režisérkou mohla dostat větší hloubku. Severočeský návrat je ale hezkým uzavřením oblouku jeho herecké práce od Soukromé vichřice. Přívoz, jenž sám o sobě vykoná spoustu dramatické práce, a Vik (Švehlík) zřejmě jako odkazy na Páralova a Jirešova "Mladého muže"(23.1.2012)

O tom, ako sa rúca starostlivo budovaná fasáda rodinných tajomstiev pôsobením času a ich vlastného naliehavého bujnenia v zásuvkách zamknutých úst. O tom, ako tajomstvo násilím držané aj pred najbližšími, vrastie do človeka a nevie sa ho už vzdať. To je zrejme hlavná téma tejto, na české pomery nezvykle temnej drámy, pretože navodené konflikty a motívy z ďalekej minulosti sa ďalej nejako zvlášť nerozvádzajú - autorke nejde o vykreslenie minulých dejov, ktoré sa odohrali a viedli k neveselej súčasnosti tejto rodiny, ale práve len o aktuálny vývoj drámy medzi nimi, patologický v zabehaných koľajach, ktorý sa tlakom vystupňuje do krízy. Deje sa nevysvetlia do tej miery, aby sme plne pochopili ich pozadie, ich ignorovaním by sme mohli povedať, že ide len o klasický každodenný príbeh dominantnej pedantnej ženy držiacej všetko pevne pod kontrolou a jej muža, ktorý uniká tým, že nasáva, pričom ona to rieši tak, že do konfliktu zaťahuje ďalších ľudí, najlepšie z rodiny, aby nemohli nijako uniknúť. S oným pozadím a pátraním, ktoré vytvára nepretržité napätie snímku, je to však omnoho plastickejšie, i keď sa nakoniec vyjaví, že to vlastne nebolo tým najpodstatnejším... Oproti väčšine súdobých českých drám, ktoré plávajú po povrchu a svoj konflikt vystavujú okato na obdiv, STÍNU NEUNIKNEŠ znepokojuje svojou náznakovitosťou, nevypovedanosťou, majstrovskou evokáciou pocitov a budovaním napätia v tej - z pohľadu diváka - možno takmer triviálnej historke. Kým iné filmy sa snažia vytvoriť dramatický vír, debutujúca autorka Lenka Kny pracuje s nenápadnými bublinkami na povrchu, ktoré prezrádzajú neviditeľné vrenie pod hladinou... Ďalší nanajvýš pozoruhodný český debut v tomto roku ! http://www.nekultura.cz/film-recenze/stinu-neuteces.html(30.11.2009)

Film, který mě přes zdejší hodnocení velice pozitivně překvapil. Vůbec není špatný. Jaroslava Adamová a Pavel Landovský dávají celému tomuto dramatu velice osobitou, depresivní atmosféru. Geniálně se podařilo vykreslit vztah, který prochází dlouhodobou krizí. A stres z minulosti, s nímž se dotyčný pár nedokázal nikdy vyrovnat. Ústřední dvojici jsem věřil vše od A do Z. Jejich divadelní herectví geniálně zapadalo do venkovských kulis a Helena Dvořáková všemu dávala auru nevinnosti, která pomalu zapadá do bahna hořké minulosti, které otřese jejími duševními základy. Škoda jen toho konce a ne příliš dobře našroubované katarze děje v podobě novinářky toužící po kvalitním článku. No a pak ten definitivní závěr, který jde vykládat dvěma způsoby. Jeden v podstatě jako hořký happyendem smíření starého páru. Či zločinem, kterým se jedna postava snaží vyřešit svůj problém (nechci spoilerovat). Ať tak nebo onak, tento příběh si zasloužil lepší závěr. Ve výsledku ovšem i tak děj chválím a za atmosféru a herecké výkony uděluji palec nahoru. 70%(23.4.2016)

Tak nevím... Byly jisté prvky, které mě nutily se smát... Jako například pokračování rozhovoru poté, co se protagonisté rozloučili a nebo celkové chování babičky... Ale depresivnější jsem snad z kina ještě neodcházel... A to se taky počítá...(19.2.2010)

• insurgentes

Tento film jsem nedokoukal, protože zkrátka nemá tak dobře vystavěnou strukturu, aby vtahoval do děje. Od jisté chvíle mi začalo být úplně jedno, co ta bába vlastně proti němu má. Tušil jsem, že čím důležitěji se ono tajemství tváří, tím patetičtější kravina to nakonec bude. Páni tvůrci, pokud ste chtěli napínavý film, tak to takhle prostě ne. To napětí se musí nějak budovat, musí dojít k nějakým zvratům atd. Pár dementních retrospektivních prostřihů á 10 minut prostě won´t do the job.(17.11.2011)

20. 12. 2010 (353.); vnučka se o svých prarodičích dozvídá až v dospělosti(21.12.2010)

Zajímavě zpracovaný film na ještě zajímavější téma. Zdaleka mi to nepřišlo tak špatné, jak to tu vidí ostatní, ale to je na úhlu pohledu. Mně se to líbilo a vlastně jsem (krom vraždění zvířat) nenašla nic, co bych filmu mohla vytknout.(24.7.2011)

• sator

Původní název Vnučka...(28.2.2012)

Celkom zaujímavý film, nielen svojou atmosférou, ale hlavne výkonom Jaroslavi Adamovej. Zvlášť by som upozornil na výkon Pavela Landovského. Strašne mi pripomínal svokra. Aj ten bol podobný tip. Filmu dávam 55%.(22.10.2015)

• MrKlobouk

Nenapadá mě žádný pozitivum, který bych mohl o tomhle snímku říct. Neuvěřitelná nuda od prvních minut, herci, co občas neví, jak hrát a dialogy, který nic neříkaj. Jako televizní film by to mohl být průměr, jako snímek v kinech - nechápu.(8.12.2009)

Už jsem zvykl na to, že hodnocení řady českých filmů tu bývá (nejen) z mého pohledu podhodnocené. V tomto případě se sice mohu ztotožnit s názory těch kritiků tohoto filmu, že zde je několik nelogičností a minimálně nedovysvětlených věcí. Hlavně fakt nechápu důvod, proč v 80 letech někdo přijde s tím,že se chce rozvádět kvůli něčemu,co se stalo před 60 lety.Ale beru to jako startovní situaci pro rozehrání celého příběhu na, zdá se, nyní velmi populární téma vyrovnání se s vlastní minulostí. A ta minulost,kterou film postupně rozplétá, je fakt docela drsná. A kromě toho jde o historii zasazenou, na poměry českého filmu, do velmi nezobvyklého prostředí. Už jen za to,o čem film vypráví, si zaslouží respekt. Ale možná právě proto,ten film některým lidem vadí. Dalším plusem filmu jsou herecké výkony hlavních protagonistů. Nechápu, proč tu někteří píšou, že Landovský tu roli ožraly vlastně ani hrát nemusel. Přijde mi to dost nemístné. Podle mě ta jeho role určitě nebyla snadná. Ale jemu vysloveně sedla a myslím, že mu i byla psaná na míru. A z výkonu Adamové člověka místy až mrazí. Když k tomu přidám velmi zajímavou hudbu M. Pavlíčka,tak si myslím, že to vůbec není tak špatný film, jak jej tu většina prezentuje.(30.7.2014)

• peetriss

Mohlo to být úchvatné drama, bohužel se to utopilo v typické české filmařské bezradnosti. Zajímavý námět, vtahující Katčina detektivní práce odhalující rodinná tajemství, avšak bohužel tomu chybí ty pořádné dramatické grády, vyprávění nejednou klopýtne, někdy dokonce až upadne (např. postava Polívkové je rušivá). Tento film stojí především na dobrém herectví (opět s výjimkou Polívkové).(6.6.2015)

Film se snaží na pozadí rodinného dramatu alespoň nastínit velice složité a rozporuplné ukrajinské dějiny. Kdo vlastně byli banderovci? O to se přou historici dlouhá desetiletí a výsledek je doposud nejasný. Snad proto má nakladatelství Lidové noviny mnoho let v edičním plánu knihu „Dějiny Ukrajiny“ a stále je není schopno vydat. Byli to sprostí vrazi nebo hrdinové? To dodnes nedokáží rozlousknout ani sami Ukrajinci. Oficiální ukrajinské postoje se otáčejí jako korouhvička ve větru podle toho, kdo zrovna vyhraje volby. A tak ani Lenka Kny nedává jasnou odpověď. Film je poněkud depresivní, ale má své kouzlo. Oprávněně jistě zaujme výborná kamera a hudba. Film má ovšem také několik nelogičností. Především když se vnučka diví, že prarodiče nepochází z Československa. Landovského řeč je totiž špatná ruština nebo možná ukrajinština, ale rozhodně ne čeština. Rovněž myšlenkový zvrat paní Adamové na konci filmu je poněkud divný. Když si na lavičce v mysli přehraje drsnou scénu porodu a následné smrti svého prvorozeného syna, radikálně změní dosavadní názor na svého muže. Doposud ho jen obviňovala a otevřeně nenáviděla. V závěru filmu se o něho láskyplně stará a připravuje oslavu jeho 85. narozenin. Měla ta scéna na lavičce být snad klíčovou, po které nastalo odpuštění manželovi a smíření se s osudem? Zřejme to tak mělo vyznít. Na vztahu Landovský x Němec je zobecněn i rozporuplný vztah mezi národy ve střední Evropě v období Druhé světové války a vlastně až do současnosti. Film okrajově ukazuje postavení běžných lidí v dnešní době. I mladá právnička se jen velmi těžko vyrovnává s denním stresem a s odloučením od přítele. Pomoc hledá ve skleničkách vodky. Tím se docela podobá svému dědovi. Její postarší otec Švehlík se cítí být matkou odvržený a nemá zájem se s rodinou stýkat. Tak se ani na konci filmu nedozví, kdo vlastně je. Lenka Kny je přes určité nedostatky této prvotiny slibnou režisérkou.(14.6.2010)

Hodnotila-li bych záběry krajiny Prostředního Žlebu, Děčínska, Ústecka a momentky lodí ČSPLa, musela bych dát více, jelikož je to má srdeční záležitost. Ovšem zápletka chudá. Herecké výkony solidní, ale nikoli nezapomenutelné. Celkově takový průměr.(19.8.2010)

Film, který odkrývá tajemství .. který nutí sledovat vývoj děje s očekáváním, jak to vše dopadne. Já hodnotím za 4 .. protože to bylo velmi zajímavý.(15.12.2009)

Skvěle zpracované drama s velmi kvalitním tématem. České filmy jdou konečně kupředu a nejen tou hereckou kvalitou.(16.6.2009)

• Jeand´Boa

Další nevydařená snaha Čechů o nějaké to drama na vážnější téma, která obsahuje řadu chyb - nejen filmových, ale i faktických...naprosto ubohá věc, která nikoho nebude zajímat asi tak, jak by autoři chtěli...(9.12.2009)

Nevím kdo ani co je Lenka Kny a abych byl úplně upřímný, dokud se toto komorní czech made dramátko, dotýkající se neotřelým způsobem neotřelého tématu, nedostalo na obrazovky veřejnoprávní televize, neměl jsem o jeho existenci ani tuchy, ale už za to téma si =Stínu neutečeš= zaslouží pozornost. Ano, jistou nelogičnost ať už dějovou, tak v chování postav nemusíme dlouho hledat, některé filmařské postupy jako například retrospektivy objasňující minulost příběhu, byly, no jak bych to slušně řekl……, herecky to celé bylo taky tak trochu mimo a ani tomu stínu se nakonec nepodařilo utéct……………ale to téma.(13.1.2012)

Promiňte mi remcalové, ale mě film strhnul, zejména herecké výkony.(22.10.2015)

Velmi mě mrzí, že filmy s tak výborným scénářem nejsou dotaženy do zdárného konce. Jinak paní Adamová opět exceluje!(17.6.2010)

Jen by mě zajímalo, proč hlavní hrdinka čekala 60 let na to, než začala svůj problém řešit. Ve filmu není k jejímu zásadnímu rozhodnutí znatelná žádná motivace. O minulosti svého muže přece věděla celý život a chlastat nejspíš taky nezačal den ze dne, takže nechápu tu nenávist.(13.12.2009)

Silný dramatický příběh, kde by se dala depresivní atmosféra doslova krájet. Manželé, kterým je přes osmdesát, mezi nimi vnučka a vytahování starých kostlivců ze skříně. Co se skrývá v minulosti? Co je všechno utajeno? Co babičce na dědovi po tolika letech spokojeného manželství najednou tak vadí? A je to vůbec pravý děda? Co se tenkrát vlastně stalo? Mnoho otázek a tajemství na jednu mladou právničku (onu vnučku), která byla svou babičkou požádána, aby vyřídila jejich rozvod. Snímek se mi nejeví tak z námi. Aby ne. U nás se spíše propagují trapné komedie a pokusy o melodramata, ale když se konečně objevý něco pořádného, je ticho po pěšině. Pavel Landovský se pro roli onoho tajemného seniora rozhodně hodí. Ztvárnil ho tak dokonale, že by jeden nevěřil, že to opravdu jen hraje. Jaroslava Adamová je pro dramatické role doslova stvořená a Helena Dvořáková je prostě obyčejné současné děvče, které se vůbec nelíbí, co po ní její babička chce a pátrá po všem možným , jen aby se dozvěděla jak se věci vlastně mají. Závěr sice nijak šokující není, ale po dramatické stránce je zajímavý. Pro mě se tento snímek, s ohledem co všechno se v současnosti točí, stává doslova raritou. Kdo má smysl pro dramatičnost, snímek si užije.(3.4.2014)

• kenny79

Další český nudný film. Jedna hvězdička navíc za Landovského ruštinu. :-)(15.10.2011)

Podobné věci se dějí, o tom nepochybuji. Nepotřebuji se na ně ale dívat. Už vůbec bych na ně nechtěl chodit do kina, což se mi naštěstí nestalo. Pokud by se mi to stalo, tak bych z toho byl otrávenej. Kdo na tohle dává prachy..?(16.6.2014)

• Prubner

Proboha, už nikdy nedávejte Lence Kny peníze na žádný film ! Ta ženská zřejmě v životě neviděla filmovou školu ani z rychlíku, neumí psát scénář, nevyzná se ve střihu, je naprosto bez talentu. Kny neovládá ani základní řemeslo, např. jak řadit záběry správně za sebou nebo jak se píše scénář. Je to amatérský a diletantský film. A to ani nemluvím o mnoha nelogičnostech. Babička se chce rozvést s dědou, protože byl banderovec, a napadne ji to až po 60 letech ? Vnučka se diví, že děda je Ukrajinec, i když děda mluví celou dobu rusky ? Divím se všem těm hereckým osobnostem, že hrají v takovém amatérském homevideu.(14.8.2010)

toto je další z filmů podobný Kawasakiho růžím. Přišlo mi to jako sonda do života Landovského. Opilec, tyran a hňup. Během filmu se dozvídáme, že byl dokonce vrah, to snad Landovský není, ale i tak. Adamový ta si tu roli užívala, protože to byla poslední její hlavní role. Víc mě, ale bavila v Líbáš jako bůh, Jinak to byl zajímavý film.(12.5.2013)

Takové průměrné drama. 55%(27.4.2014)

Hodnoceno v kontextu české porevoluční kinematografie: 75%(4.1.2012)