Příšerka v Paříži

A Monster in Paris

A Monster in Paris

Animovaný / Komedie

Francie, 2011, 90 min

Začátek filmu je skutečně trošku nudný. Skoro jsem se tím nechala od dalšího sledování odradit. Takže za sebe samu doporučuju nenechat se v žádném případě odradit,byla by to totiž velká škoda. Mohlo by se lehce stát, že by divák tak mohl o hodně přijít. Francouzům se povedl velmi přijemný animovaný film. Po tom začátku jsem se nenudila a o to přece šlo.(4.7.2012)

Abych pravdu řek, tenhle animák uběhl jako voda v Seině a mně se vážně líbil. Vybraný humor s lehkým dramatem se krásně doplňuje a navíc je vše spestřeno krásnými písněmi. Pro mě vážně krásné spestření po bláznivých, vtipem hýřících animácích jako Madagascar. Ikdyž si stejně myslím, že to mělo skončit na Eifelovce se slovy " A vždy na něho vzpomínali." Ale i tak...spokojenost .(22.10.2012)

V poslední době druhý film o hodné příšeře. Tenhle je průměr. Líbí se mi postava příšery (která je vlastně přerostlá blecha), dále tu jsou kladem písně, které jsou kupodivu dobré. Animace ale nic moc (ale je to pro mě neutrální bod - evropské animáky nikdy nebudou dosahovat kvalit Pixaru, Disney, Dreamworksu a podobných), příběh hodně kolísá a dost věcí nedává smysl (Eifelovka pod vodou - a ona se tam dostanete nějaká žena, jelikož tam má rande, příšera umí okamžitě hrát na kytaru...) a celkově by to slušilo trošku zkrátit, třeba ta honička Paříží (s tou si animátoři fakt mohli vyhrát, bohužel se tomu tak nestalo) by se dala zkrátit. Není to dobré, není to bůhví jak špatné, prostě průměr. 3*(23.8.2018)

• Terva

CITÁT - Když se Raul městem potlouká, každá kočka mu..zamňouká............... Buďte opatrní a nepanikařte. Vezmu to rychle - Hudba nulová, plastická Paříš je příšerná a animace hrozná. Scénař je dobrý, ale možná by to chtělo normální herce. Mohl to být super béčkový horor. CITÁT - Víte co to je být populární?......... Tak tohle teda asi populární nebude.(14.10.2013)

Hmm...tak určitě tam není takové to moje divácké nadšení, které by z filmu udělalo soukromý kult, ale svou poetiku film má. Hlavním jejím pilířem je krom dobové atmosféry, hudební složka filmu, která je na animák relativně chytlavá. Také obě romance byly vcelku milé, ovšem celkově do dokonalosti chybělo spoustu. Od animace zejména pařížských exteriérů, přes praktickou absenci vtipu, alepoň tedy toho vtipného. 60%(8.2.2013)

• - Animovaný film byl v České republice promítán během 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. (R´Hell)