Příšerka v Paříži

A Monster in Paris

Animovaný / Komedie

Francie, 2011, 90 min

• Terva

CITÁT - Když se Raul městem potlouká, každá kočka mu..zamňouká............... Buďte opatrní a nepanikařte. Vezmu to rychle - Hudba nulová, plastická Paříš je příšerná a animace hrozná. Scénař je dobrý, ale možná by to chtělo normální herce. Mohl to být super béčkový horor. CITÁT - Víte co to je být populární?......... Tak tohle teda asi populární nebude.(14.10.2013)

Na to že to je animovaný film z roku 2011, tak použité technologie a animace tomu moc neodpovídají. To mne celkem zklamalo. Dále bych snad ani nepoznal, že se to odehrává ve Francii, nebýt toho, že to je názvu a ve filmu se objeví Eiffelovka. Emile - náš hlavní hrdina - mi připomíná spíš opici, než člověka. Jinak se ale jedná o hezký příběh doplněný příjemným soundtrackem (především ty zpívané části). Kdo by kdy věřil, že i z blechy se může stát zpívající, na kytaru hrající, dobře se oblékající příšera?(14.3.2013)

Hmm...tak určitě tam není takové to moje divácké nadšení, které by z filmu udělalo soukromý kult, ale svou poetiku film má. Hlavním jejím pilířem je krom dobové atmosféry, hudební složka filmu, která je na animák relativně chytlavá. Také obě romance byly vcelku milé, ovšem celkově do dokonalosti chybělo spoustu. Od animace zejména pařížských exteriérů, přes praktickou absenci vtipu, alepoň tedy toho vtipného. 60%(8.2.2013)

• tnp101

Další z řady naprosto zbytečných animáků. Jediným pozitivem je příjemná stylizace, kterou si však autoři kompenzují nižší úroveň animace. Postavy jsou nevýrazné, humor i děj předvídatelný, písničky příliš „corny“, takže proč u něj ztrácet 90 minut života? … Jednoduchá odpověď. Buď se spokojíte s nevýrazným průměrem nebo vám pojmy jako Pixar, či Dreamworks nic neříkají. 50%(5.6.2012)

Príjemná animovaná vsuvka do komerčných vôd utopených v giganticky nekresťanských rozpočtoch s podstatne kostrbatejším výsledkom. Vizuálom síce nejde o VIP sektor, ale samotný dej odetý do sexi sympatických výpravných koktejliek a pôvabné hudobné krytie dajú so spokojnosťou na perách zabudnúť na ošarpaný námet s charakterovým klišé. Proste taká roztomilá oddychovka aj za neislamský rozpočet :)(29.3.2015)

• - Animovaný film byl v České republice promítán během 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. (R´Hell)