Příšerka v Paříži

A Monster in Paris

A Monster in Paris

Animovaný / Komedie

Francie, 2011, 90 min

Velmi, velmi, velmi dobré! V posledních jsme byly obdařeni/spokojeni/týráni mnoha "animáky" různých kategorií, od nadšených reakcí při sledování Tangled, přes jistotu fenoménu Shreka, až po ne tak dobré snímky, kde jich bohužel bylo vícero, ale zde se nám naskýtá opět něco nového tentokrát ze země lásky, vína a sýra. Jsem plně spokojen, jak s příběhem samotným tak jeho zpracováním, postavami, animací, ale jako třešničku na dortu považuji i vynikající hudební doprovod, vyzkoušejte ;)(24.5.2012)

Nemám rád súčastnú francúzsku kinematografiu. Animované filmy ma už dávno prestali baviť a Paríž by som najradšej zrovnal so zemou. Takže fakt nechápem, čo ma primälo pozrieť si francúzsky animovaný film "Príšerka v Paríži". Napočudy i napriek týmto mojim predsudkom som sa pri tomto snímku celkom fajn pobavil. Malo to rýchly spád a jemnú príchuť monster horroru. No najmä hudobné scény boli hodne podarené. "Un monstre á Paris". ***(24.10.2017)

Emile, promítač filmů a Raoul, řidič a závozník mají jedno společné - nedokáží vyjádřit city k ženám, které milují - ať už je to milá prodavačka lístků v místním kabaretu, nebo slavná diva Lucille. Jednoho večera se oba dostanou do tajné vědecké laboratoře, kde se jim jejich neobratností podaří z malé blešky vytvořit obřího netvora, který okamžitě začne děsit celou Paříž. Ale Lucille, a později i Emile a Raoul objeví v monstru mnohem více lidskosti a lásky, než v kandidátovi na starostu, který na monstrum upořádá hon... Francouzský animovaný film je mi možná o chloupek bližší, než ten americký - ať už šlo o skvělý Ratatouille, nebo právě třeba Příšeru v Paříži. Rozjezd je sice trochu vlažný, ale jak se na scéně objeví ona zmiňovaná příšera, film dostane spád a nezastaví se až do grand finále na - zčásti utopené - Eiffelově věži. Kromě zajímavého příběhu (a originálního!) kladné body samozřejmě přináší samotná lokace Paříže (Sacre Coeur), i spousta drobnějších (byť v kontextu příběhu nedůležitých) vtípků (místní zlodějíček a jeho trable s Raoulovým autem)...(5.4.2013)

• tnp101

Další z řady naprosto zbytečných animáků. Jediným pozitivem je příjemná stylizace, kterou si však autoři kompenzují nižší úroveň animace. Postavy jsou nevýrazné, humor i děj předvídatelný, písničky příliš „corny“, takže proč u něj ztrácet 90 minut života? … Jednoduchá odpověď. Buď se spokojíte s nevýrazným průměrem nebo vám pojmy jako Pixar, či Dreamworks nic neříkají. 50%(5.6.2012)

Animovaným filmům věnuji svou pozornost jen zřídka kdy (nechávám si je spíš na dobu, kdy na ně budu „nucen“ čumět s nějakým svým prckem…), ale občas přece jenom udělám výjimku a na nějaký se podívám. Tento francouzský kousek jsme shlédli během jednoho chladného londýnského večera, kdy po celodenní túře přišlo na potřebu si něco pustit na „vytuhnutí“. Nakonec jsem vydržel až do konce a nebylo to ani tak dějem či průměrnou animací, ale především díky zpěvným pasážím – hlasu Vanessy Paradis. Tuhle ženskou já můžu a to nejen kvůli vzhledu, ale i jejímu hlasu (písničkám). Co se děje týče, tak ten sice nebyl zrovna dvakrát velké terno, ale kupodivu jsem se u něj ani nenudil. Mělo to místy špetku ponuré atmosféry, občas jsem se i zasmál a navíc to netrvalo ani moc dlouho. Takže za mě průměrná podívaná.(14.11.2017)

• - Animovaný film byl v České republice promítán během 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. (R´Hell)